Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
portal chello???
Autor Wiadomość
unknown 
Klikacz


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 17
Wysłany: 19-07-2005, 13:16   portal chello???

czytajac reklamy UPC na temat chello natknolem sie na to:
Kod:
Abonenci chello mają dostęp do specjalnie dla nich stworzonego
multimedialnego portalu chello.

tylko gdzie to jest :?: , bo chyba nie chodzi o to co jest na www.chello.pl
coprawda kilka gierek tam jest ale nie ma nic co nie byloby dostepne dla ludzi niemajacych chello.monter tez nie wspomnial mi nic o zadnym portalu :roll:
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-07-2005, 13:32   

dodam tylko ze kiedys byl podzial na serwis info i home a home byl dostepny tylko z chello teraz tam wchodzi każdy
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-07-2005, 15:13   

Bo info zlikwidowali
Ale na home.pol.chello.pl kiedyś też mógł wchodzić każdy wystarczyło, że znał adres z reszta na tej stronie poza dostępem do tej ich poczty nie ma kompletnie nic użytecznego raptem kilka linijek przepisanych chyba z onetu kupa reklam (głównie we flaszu) pare odnośników do jakiś obcych w większości nie działających stron i to wszytko.

No dobra właśnie przejrzałem ta stronę i patrzę czy nie ma tam czegoś użytecznego lub chociaż nowego. Widzę, że dział dla jeszcze niepodłączonych to właściwie stara strona info.pol.chello.pl
przy okazji znalazłem tam taki zapis.
Cytat:

czy będę mógł stworzyć własną stronę WWW?
chello udostępni Ci miejsce na serwerze (w zależnośći od usługi 10 MB lub 3x10 MB), abyś mógł stworzyć własną stronę WWW.

Jakiś czas temu słyszałem, że teraz jest 5MB lub 10MB lub 3x10MB, więc jak to w końcu jest ?
Są dwie możliwości:
1-Jednak wszyscy mają conajmniej 10MB na stronę.
2-Tekst na stronie nie był zmieniany od conajmniej półtora roku kiedy jeszcze nie było chello light (zmienili tylko adres)

Jeśli prawdziwy jest 2 to trzeba będzie chyba zawiadomić uokik, że oszukują klientów.

Próbując rozwikłać zagadkę poczytałem dalej napisane coś o uldze za internet tym samym wykluczyłem drugą możliwość (ulga a właściwie odpis jest dopiero od tego roku)
Następnie zajrzałem jeszcze pod adres http://home.pol.chello.pl...2/14425721.html
aby się upewnić że wiedza o istnieniu light i easy znalazłem tam coś takiego
Cytat:

chello light
dostęp do Internetu z prędkościami do 1024/128 kbps
5 MB wolnego miejsca na Twoją stronę domową

Tym samym wykluczyłem pierwszą możliwość
To ja już z tego nic nie rozumiem.

Na dodatek jest tam to na temat tego portalu od poszukiwań którego wszystko się zaczeło
Cytat:

dostęp do szerokopasmowego portalu chello, a w nim:
- efektywna wyszukiwarka
- dostęp do grup dyskusyjnych
- aktualne wiadomości
- zabawne gry
- ciekawe linki
- wszystko, co jeszcze wymyślimy dla Ciebie

Już przez chwilę myślałem, że chodzi o "niezależny wortal informacyjny" jednak my nie mamy gier a pozatym ostatnia linijka napisana jest w pierwszej osobie a my jesteśmy przecież niezależni od tego co oni wymyślą.

Dla pewności zweryfikowałem jeszcze czy to przypadkiem nie chodzi o stronę która przeglądam jednak tam z kolei nie ma dostępu do grup dyskusyjnych wiadomości tez nie są aktualne (przytoczony przezemnie wcześniej przykład)

Tak więc poszukiwania obiecanego "szerokopasmowego portalu chello" trwają :)

[ Dodano: 19-07-2005, 21:55:32 ]
Sprawdziłem doświadczalnie jak to jest z tym miejscem na własną stronę, skasowałem zawartość i próbowałem wysłać większy plik - ucina równo po 5MB tak więc z tym dostępnym miejscem też kantują. Nie żebym płakał z tego powodu itak nie korzystam bo nie ma obsługi żadnych skryptów ale już ja ich za to urządzę (tak dla zabawy).
  marekd@jabberpl.org
 
pslovik1 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 6
Skąd: WWA
Wysłany: 24-07-2005, 03:07   

Marek napisał/a:
...ale już ja ich za to urządzę (tak dla zabawy).


bierz ich :) :twisted: :lol: :) :D :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 25-07-2005, 08:56   

Marek co do miejsca na stronę WWW to podstawą jest umowa, regulamin świadczenia usługi, a załacznikiem do tego są parametry techniczne...
http://pomoc.upc.com.pl/n..._techniczne.pdf
gdzie masz podane, że easy i light mają po 5MB na stronę WWW
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-07-2005, 12:54   

Ja do umowy nie dostałem żadnych załączników, tymbardziej nie podpisywałem, że dostałem ani nic podobnego a na stronie jak widać są poważne rozbieżności, ja tam się kłócić z nimi nie mam zamiaru zresztą strona na której nie ma cgi jest do niczego więc nie korzystam zwłaszcza, że mam lepsze miejsca na stronę bez żadnych ograniczeń na wielkość. Zauważyłem tylko, że nowy klient który przeczyta akurat bardziej korzystną dla siebie wersję może poczuć się oszukany gdy w praktyce wyjdzie co innego.
Cytat:
bierz ich :) :twisted: :lol: :) :D :twisted: :mrgreen: :mrgreen:

Boje się tylko aby nie odbiło się to niekorzystanie na tych którym ta strona jest do czegoś potrzebna, dlatego jeszcze poczekam i się zastanowię. Nigdzie nie jest napisane ile miesięcznego transferu z tej strony jest przewidziane, wystarczy umieścić tam 2-3MB pliczek do testów + odpowiedni skrypt i znając maniaków co tylko nonstop testują łącza mamy 300GB transferu miesięcznie jeśli nie więcej.
  marekd@jabberpl.org
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 26-07-2005, 21:31   

Marek szukasz "dziury w chello" a nie widzisz co się dzieje w około?
Przeciez to czysty marketing, jest go pełno wszędzie, a Ty się uparłeś na chello, musiałbyś walczyć z dzisiejszym całym światem.
Mało masz reklam w TV, w sieci, na ulotkach, plakatach, bilboardach, że np. sieć komórkowa X oferuje Ci bezpłatne rozmowy przez całe wakacje (ale nikt nie mówi, że będziesz płacił abonament x pln i wtedy będziesz miał do wykorzystania x minut), albo że inna sieć Y oferuje telefony za złotkówke (a czy ktoś mówi, że musisz się z nimi "związać" na jakiś czas, albo że taka cena telefonu to będzie jak wybierzesz abonament miesięczny na poziomie 100pln), kolejny przykład np. reklama tepsy z minutami darmowymi albo z weekendami, ja nie mam a tez korzystam z ich telefonu. Reklamy banków np. ile jest takich, którzy obiecują kredyty itp. ale nie ma mowy o miesięcznych dochodach, czy opłacie za prowadzenie rachunku, albo kredyt 0% do ilus tam dni ale nikt nie mówi o tym, ze po tym czasie dowalą Ci procenty ze spadniesz z krzesła a i otwarcie kredytu bedzie Cie kosztowało.......

i tak można wymieniać.....
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-07-2005, 22:56   

Ja tam nie wybieram walczę równo ze wszystkimi, widzę w sklepie reklamę raty 0% pytam głośno jakie jest rzeczywiste roczne oprocentowanie tych rat mimo, że nie zamierzam nic kupować na raty. Czasem pojawia się tam potem dopisek małymi litrami, że tak naprawdę jest to dwadzieścia kilka procent rocznie, czasem wolą być nazwani głośno oszustami.
Co do kredytów bez zabezpieczenia to byłem ostatnio mile zaskoczony, mbank oferował mi kartę kredytowa (i to jeszcze promocyjną całekim bez żadnych opłat przez pierwszy rok) przy zerowych dochodach i całkiem bez zabezpieczenia nic tylko wydać te dwa tysiące a potem nie spłacić, sprawa jest pewna mój kolega taką kartę dostał.
Jeśli chodzi o operatorów telefonicznych to pozostaje mi tylko informować potencjalnych klientów gdzie się da i kiedy się da. I tu też musze przyznać, że jako jedyni w porządku okazali się ci z plusa. Mimo, że zawsze twierdzą, że ta reklama nie jest ofertą albo, że to już dawno nie obowiązuje lub, że nie ma takiej możliwości, to narazie rozpatrzyli pozytywnie wszystkie złożone im na piśmie reklamacje, szkoda tylko że zawsze dodają to w drodze wyjątku albo ze względu na indywidualne podejście do mojej sprawy albo coś podobnego bo gdyby nie to można by podejrzewać, że są uczciwi na szerszą skalę.
  marekd@jabberpl.org
 
Koziorozka 
Klikacz

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 10
Skąd: wawa Mokotów
Wysłany: 27-07-2005, 00:36   

VRx napisał/a:
Marek szukasz "dziury w chello" a nie widzisz co się dzieje w około?
Przeciez to czysty marketing, jest go pełno wszędzie, a Ty się uparłeś na chello, musiałbyś walczyć z dzisiejszym całym światem.
Mało masz reklam w TV, w sieci, na ulotkach, plakatach, bilboardach (...) i tak można wymieniać.....


A ja podziwiam Marka i mu dziekuję- za to,
że nie zgadza się na wciskanie kitu
że mu zależy na prawdziwej informacji
że mu zależy...
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 27-07-2005, 08:33   

Marek napisał/a:
Jeśli chodzi o operatorów telefonicznych to pozostaje mi tylko informować potencjalnych klientów gdzie się da i kiedy się da. I tu też musze przyznać, że jako jedyni w porządku okazali się ci z plusa. Mimo, że zawsze twierdzą, że ta reklama nie jest ofertą albo, że to już dawno nie obowiązuje lub, że nie ma takiej możliwości, to narazie rozpatrzyli pozytywnie wszystkie złożone im na piśmie reklamacje, szkoda tylko że zawsze dodają to w drodze wyjątku albo ze względu na indywidualne podejście do mojej sprawy albo coś podobnego bo gdyby nie to można by podejrzewać, że są uczciwi na szerszą skalę.

I tu Cie poinformuje, że zawsze otrzymasz taką odpowiedź, ja też miałem takie problemy i takie same pisma otrzymywałem.
Sprawa wygląda tak, że pisząc "że sprawa została indywidualnie rozpatrzona" nie jest takie złe, możesz sie czuć wyjątkowo, bo inni nie dostaną tego co Ty wywalczyłeś reklamacją, a po drugie oznacza to, że rozwiązanie jakie Ci przedstawili w reklamacji nie jest rozwiązaniem masowym, czyli jest stosowane w jakichś tam szczególnych przypadkach, wymaga to rozpatrzenia konkretnej sprawy, w konkretnej sytuacji itp. czyli przypadek indywidualny a nie ogólny. Np. zwrócili ci jakąś tam opłate bo zaszły jakies okoliczności ku temu, a inna osoba która napisze, ze chce zwrot bo jej sie nie podoba nie dostanie takiego zwrotu bo przypadek nie bedzie indywidualny, bo każdy by chciał zawsze jakis zwrot (czyli ogół).
Mam nadzieje, że jasno to wyraziłem.

P.S. Każdy jest uczciwy, zobacz chociażby na UPC, zadzwoń i sie pokłóć o miejsce na WWW przy chello light, to Ci wskażą Parametry techniczne łącza i bedziesz miał jak byk. A to, że Ty sie z tym nie zapoznałes przed podpisaniem umowy to juz Twój problem.
To samo z każdą inną usługą, towarem, reklama mówi o przywilejach, ale każda taka oferta regulowana jest umową i/lub regulaminem, gdzie już oprócz przywilejów masz opisane zobowiązania i warunki.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-07-2005, 19:50   

Ale mi nie chodzi o to, że ktoś próbował mnie oszukać (to ile tam jest miejsca sprawdziłem tylko z ciekawości) tylko o to, że celowo została umieszczona na stronie informacja nieprawdziwa wprowadzająca ludzi w błąd.
Z resztą to nie pierwszy taki przykład kiedyś było tam takich informacji nieprawdziwych lub niedopowiedzianych znacznie więcej i to w poważniejszych sprawach, teraz na szczęście już ich nie ma (ktoś zagroził procesem czy jak).

A gdybym chciał się o to kłócić to niestety argument z regulaminem umową itd. odpada - nie mają podpisanej umowy na light mają tylko starą (bardzo starą) umowę na classic rezygnację z classic i podpisane zamównie na light w którym jednak nie ma mowy o załącznikach, nowej umowy z nowym regulaminem nie podpisywałem bo nikt mi nawet nie zaproponował jej podpisania.

A tak przy okazji w starej umowie mam, że nie muszę oddawać modemu bo jest już teraz moją własnością, ciekawe czy w dalekiej przyszłości zdziwienie ich będzie podobne jak przy rezygnacji z classica gdy okazało się, że nie obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia który podobno obowiązuje teraz wszystkich.
  marekd@jabberpl.org
 
unknown 
Klikacz


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 17
Wysłany: 27-07-2005, 22:00   

Marek napisał/a:
A tak przy okazji w starej umowie mam, że nie muszę oddawać modemu bo jest już teraz moją własnością

no wlasnie,jak to jest z tymi modemami :?: trzeba je oddawac czy nie,bo w neozdradzie to sie nie oddaje 8)
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 27-07-2005, 22:21   

zależy co masz w umowie, ja widziałem neostrade z umową gdzie był konieczny zwrot modemu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: