Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
modem/router thomson
Autor Wiadomość
termt2 
easy master

Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 26
Wysłany: 01-03-2012, 08:00   modem/router thomson

witam, jestem od miesiaca klientem upc, dostałem router wifi Thomson ale chciałem zwykły kablowy (zaznaczyłem w komentarzu) dostałem Thomsona i nie jestem zadowolony z niego... Chcę kupić nowy router, czytałem pare tematów, że TP-link jest dobry itp...
Moje pytanie jak podłączyć ten nowy router? Czy może on samodzielnie pracować bez Thomsona??



 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 01-03-2012, 08:10   

termt2,

Router możesz podłaczyć do Thomsona bez problemu kablem sieciowym (ten żółty).
TP link nie zastąpi Tobie modemu kablowgo. ZAtem aby mieć dostęp do internetu będziesz potrzebował zarówno modem jak i swoj router.

Zatem Twoja infrastruktura będzie wyglądać tak
Thomson Twg 870 <ethernet> Tplink (podłaczony przez WAN) <ethernet (LAN) lub wifi> PC

Należy pamietać i dopilnować aby klasa adresowa zna thomosnie nie pokrywała sie z tą na Tplinku.
Na Thomsonie DHCP jest domyślnie właczone i przypisuje adresy z puli 192.168.0.x
Zatem na dlinku nalezy ustawić inną...

ps.
Jaki masz problem na Thomsonie?
 
 
termt2 
easy master

Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 26
Wysłany: 01-03-2012, 08:36   

1. Słabe radio Wi-fi
2. Dla mnie słabe możliwości konfiguracji
3. Chyba zbyt mocno się grzeje
4. Dali za darmo więc pewnie nie jest to dobry sprzęt

;)

i denerwuje mnie, że IP się nie zmienia i nie wiem gdzie to ustawić żeby mi sie zmieniało jak w Neostradzie po wyłączeniu i włączeniu modemu - zmieniało się samoczynnie

Jak rozumiem bedą działać 2 modemy, a jaką rolę spełnia każdy z nich?


a nie ma możliwości zebym kupił inny modem/router kablowy? Koniecznie muszą 2 pracować?
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 01-03-2012, 08:55   

Nie potrzebujesz drugiego modemu kablowego z funkcją routera tylko sam router. Zwróć uwagę przy zakupie.

1. Kwestia ustawienia optymalnego kanału. Wrazie dalszych problemów można wdrożyć. Podłaczenie nowego routera problemu z tego punktu również może nie rozwiązać.
2. Dołożenie innego routera da nowe możliwości konfiguracji
3. ?
4. Tzn za darmo to napewno złe?

Możesz spróbować zwolnić dzierżawę a następnie ją odnowić.
W tym celu logujesz się na modem i w sekcji NETWORK>>WAN znajdziesz opcje:
Release WAN Lease / Renew WAN lease.

Reasumując nie potrzebujesz dwóch modemów. Jeżeli już szukasz sprzętu z inna funkcjonalnością to w kręgu Twoich zainteresowań jest router bez wbudowanego modemu kablowego.

Nie ma możliwości zakupić innego modemu kablowego a następnie go podłączyć. Taki modem nie będzie działać.
 
 
termt2 
easy master

Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 26
Wysłany: 01-03-2012, 09:08   

TePeO napisał/a:


Możesz spróbować zwolnić dzierżawę a następnie ją odnowić.
W tym celu logujesz się na modem i w sekcji NETWORK>>WAN znajdziesz opcje:
Release WAN Lease / Renew WAN lease.

.


1. Gdzie to można ustawić?
3. Nie wiem czy tak powinien się grzać... mniejsza oto..
4. tak mi się wydaje....

co do IP to nie można gdzieś ustawić by IP się zmieniało albo jakiś program do tego?
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 01-03-2012, 09:32   

Należy ustalić jakie sieci pracuja w Twojej okolicy. W tym celu wykorzystaj jakiś soft do skanowania np: inssider link

Jak poznasz jakie sieci są w okolicy i na jakich kanałach pracują wówczas logujesz sie na modem i w sekcji Wireless >> Radio zmieniasz ustawienia Control Channel. Z listy wybierasz kanał który jest oddalony od innych wykrytych +/- 4 kanały.

"program" nie pozwoli Ci zrealizować automatycznej zmiany IP po stronie WAN (publiczny). Ponieważ na hoscie(PC) masz prywatny adres IP to programy będą działać ale zmienią tylko z prywatnego na prywatny adres a to dla Ciebie nic nie wniesie..
 
 
termt2 
easy master

Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 26
Wysłany: 01-03-2012, 09:45   



nic nie dało, a w WAN Connection Type > static IP ?
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 01-03-2012, 09:55   

Nie zmieniaj na static.

Co do zwalniania / odnawiania to sugeruje zrobic tak że zwolnisz adres. Wyłaczysz modem na noc lub dłużej. A następnie właczysz ponownie. Wówczas być może adres ulegnie zmianie.
 
 
termt2 
easy master

Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 26
Wysłany: 01-03-2012, 10:49   

samo wyłączenie modemu na noc nic nie daje...

nie wierze, że nie można IP sobie zmienić :roll:
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 01-03-2012, 11:01   

Dzierżawa adresu trwa 48 godzin, a więc trzeba wyłączyć modem na około dwa dni, żeby zmieniać IP w ten sposób. To powinno dać się zrobić programowo gdyby wcześniej wspomniane opcje działały poprawnie. Najlepiej kupić własny router i wyłączyć zbędne rzeczy w Thomsonie.
 
 
termt2 
easy master

Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 26
Wysłany: 01-03-2012, 11:39   

no właśnie rozważam kupno routera jak ma to mi w tym pomóc...

i pytałem jaka funkcje by pełnił modem i dokupiony router?
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 01-03-2012, 12:00   

Jeśli zakupisz własne urządzenie, to będą dwa routery połączone kablem sieciowym. W Thomsonie wyłączysz Wi-Fi (potem możesz nawet odkręcić anteny, żeby nie zawadzały), DHCP, firewalla, UPnP i ustawisz DMZ na adres swojego routera. Nawet najtańszy Tp-Link TL-WR740N ma lepsze radio i mnóstwo funkcji, których na próżno szukać w Thomsonie. Jeżeli chodzi o zmianę IP publicznego, to niestety nie da się tego przeskoczyć, chyba, że zareklamujesz złe działanie Thomsona. W instrukcji udostępnionej na stronie UPC jest napisane, że taka funkcjonalność jest dostępna z użyciem opcji Release WAN Lease i Renew WAN, trzeba się domagać, aby to funkcjonowało poprawnie. Spróbuj jeszcze zmienić MAC za pomocą opcji Spoofed MAC Address, to może pomóc w wymuszeniu zmiany adresu publicznego. Innym rozwiązaniem jest wymiana tego modemo-routera na zwykły modem, ale to nie takie proste i dużej mierze zależy od dobrej woli UPC.
 
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 01-03-2012, 12:59   

I dobrze ze nie zmienia ip, inaczej pewnie byloby jak w neostradzie gdzie juz wiekszosc puli ma wylapane bany na roznych serwisach i serwerach.
_________________
 
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 01-03-2012, 13:36   

Część użytkowników Thomsonów może zmieniać IP, a u niektórych to nie działa. W przypadku zwykłego modemu wystarczy wpisać nowy MAC karty sieciowej lub routera, żeby uzyskać inny adres publiczny. W sumie to dość przydatna rzecz, zwłaszcza jak ma się adres po kimś, kto sobie nieźle poużywał w sieci.
 
 
termt2 
easy master

Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 26
Wysłany: 07-03-2012, 16:38   

a można jakoś skrócić czas dzierżawy? u mnie 2 dni jest...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: