Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z netem na 2 kompie
Autor Wiadomość
tommar9035 
Klikacz

Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 7
Wysłany: 29-02-2012, 13:00   Problem z netem na 2 kompie

Witam
Szukałem chyba wszędzie ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na mój problem :( dlatego piszę na forum.
Mam router tp-link tl-wr740n i 2 komputery na których jest sieć wifi. Problem mój polega na tym że jak na lapku mam przeglądam strony śmigaja jak ta lala, a jak odpale stacjonarny dodatkowo i dziecko chce pograć sobie w jakieś gry na stronach typu gry.pl na stacjonarnym to bardzo się tną. W routerze ustawiłem ip statyczne i ip na każdym kompie jest inne.Dodam też że stacjonarny nie jest pierwszej młodości tzn ma jakieś około 10-13 lat.( jakieś 2-3 lata temu jak mieszkaliśmy u teściów to w domu też była sieć wifi i powiem szczerze że nie było takich problemów a łączyły się co najmniej 3-4 komputery ale to było dawno i już tam nie mieszkamy).
Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki co można zrobić żeby net działał płynnie na 2 kompach.
Dziękuję za szybką odpowiedź
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 29-02-2012, 13:41   

Witam
Szkoda że kolega nic więcej nie napisał jaki dokładnie ma net itd i co dokładnie znaczy że gry się tną-ip na tp linku powinno być ustawione na dynamiczne,ale....prosze zrobić na odwrót tzn-włączyć te 2 kompy ale niech dziecko na laptopie spróbuje zagrać w te gry na tej stronie,a ty na stacjonarce przeglądaj strony-jeśli gry będą smigać na lapie to praktycznie odpowiedz jest tylko jedna-komputer stacjonarny jest złomem sprzętowym,a że 2 lata temu coś gdzieś działało to nie znaczy że zawsze tak będzie,a że sam piszesz że stacjonarka ma ponad 10 lat(w komputerach to jakby minęło 100 lat) to stawiałbym na to że właśnie to jest przyczyną że tak się dzieje-stacjonarka do wymiany na coś nowszego.
Pozdrawiam
_________________
 
 
tommar9035 
Klikacz

Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 7
Wysłany: 29-02-2012, 13:58   

Na lapku strony z grami śmigają, a na stacjonarnym zwykłe strony się otwierają bez problemu.
Internet mam z kablówki 1024mb albo 2048mb.
Jak stacjonarny jest tylko podłączony przez kartę sieciową LAN lub wifi ,to działa i to całkiem nieźle - problemy zaczynają się jak 2 komputery łączą się wifi albo jak stacjonarny podłączę kablem z routerem.
Jeżeli chodzi o to ip, to jak było dynamiczne i sprawdzałem ipconfigiem na komputerach to ip było takie samo.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 29-02-2012, 16:08   

Witam
Dzięki za wyjaśnienia-w takim świetle to wygląda na to że masz zbyt wolne łącze-i o ile to wystarczy na przeglądanie netu bo dane płyną tylko wtedy gdy coś się dzieje(pobierasz lub wysyłasz coś z netu)ale gdy strony się wczytają to dane już w takiej ilości nie płyną jak przy wczytywaniu stron,ale podczas grania w gry online jakiekolwiek dane płyną non stop ciągłym strumieniem do i z serwera z grą(u mnie nawet jak gram w grę w sieci to potrafi polecieć i z 2 GIGABAJTY danych) piszesz że masz łącze 1024-2048 ale MEGABITA a nie MEGABAJTA a to dokładnie daje około 10 KILOBAJTÓW transferu czyli żeby zapełnić dyskietkę komputerową o pojemności 1,2 MEGABAJTA potrzebujesz 2 minut ściągania.....zwiększ szybkość łącza netowego...bo po odpaleniu 2 kompów i gdy córka zaczyna grać poprostu łącze się zapycha bo jest zbyt wolne i nie może wysłać takiej ilości danych jakie wymuszają komputery i nie ma tu znaczenia czy łączysz kompy po wifi czy po lanie...i te 1024-2048 to tylko przy pobieraniu z netu,a przy wysyłaniu danych do sieci jest napewno jeeeeeeszcze gorzej-ja mam łącze 30/3 tzn że mogę pobierać dane z netu z szybkością 3,5 MEGABAJTA czyli dyskietkę komputerową ściągam w mniej niż 1 sekundę natomiast wysyłanie do sieci dane płyną TYLKO 250-300 KILOBAJTÓW czyli dyskietke wysyłam do sieci w 4-5 sekund-to pomyśl jakiego masz ślimaka w porównaniu ze mną 8) :mrgreen: a ja uważam że moje łącze wcale nie jest szybkie!!!
Co do tego ip-powinno być dynamiczne a nie statyczne!!!-ale poprostu twoje ip od dostawcy netu baaaaardzo dawno się nie zmieniło więc masz wrażenie że jest statyczne
Pozdrawiam
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-03-2012, 07:29   

KOCUREK1970, gry przesyłają dane ciągle ale w bardzo małych ilościach więc nawet jak by 30 osób gralo na raz to takiegi 1Mbitowego łącza nie zapcha.

To w ogóle nie wygląda na problemy z internetem tylko jakimś śmietnikiem w ststemie tego starego komputera.
  marekd@jabberpl.org
 
tommar9035 
Klikacz

Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 7
Wysłany: 01-03-2012, 08:17   

Cytat:
To w ogóle nie wygląda na problemy z internetem tylko jakimś śmietnikiem w ststemie tego starego komputera.


Marek nie ma śmietnika bo system jest świeżo zainstalowany windows xp sp3.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 03-03-2012, 10:49   

tommar9035 napisał/a:
Mam router tp-link tl-wr740n

A spróbuj go zresetować przyciskiem z tyłu obudowy i ustawić wszystko na nowo,lub też może się okazać że coś szwankuje z tym routerem i jest do wymiany...
_________________
 
 
tommar9035 
Klikacz

Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 7
Wysłany: 03-03-2012, 17:34   

KOCUREK1970 napisał/a:
tommar9035 napisał/a:
Mam router tp-link tl-wr740n

A spróbuj go zresetować przyciskiem z tyłu obudowy i ustawić wszystko na nowo,lub też może się okazać że coś szwankuje z tym routerem i jest do wymiany...


Router był resetowany i dane wprowadzone od nowa (sprawdzane było połączenie na innym lapku i tam śmigały gry a na stacjonarnym nie bardzo)-> ktoś przed resem powiedział mi że nie mogą mieć takiego samego ip 2 komputery(dynamiczne) bo wtedy nie rozdziela się sygnał i dlatego się net tnie(dlatego ustawiłem na statyczne i każdy komp ma inne ip.)
Włączyłem na każdym kompie gry online i tylko tnie się na kompie stacjonarnym po zmianach jest troszku lepiej ale nie ma rewelacji(szlak może trafić na stacjonarnym jak się gra w jakąś gre online ;/)
Próbowałem również z systemami tylko że z win 98 miałem problemy żeby zainstalować kartę sieciową gdyż nie ma do tego windowsa sterów, na 2000 i xp zaczął w miarę działać ale nie ma rewelki.
 
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 03-03-2012, 18:15   

tommar9035, chyba jeszcze nikt o to nie pytal, podaj parametry komputera procesor, ram, karta grafiki
_________________
 
 
 
tommar9035 
Klikacz

Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 7
Wysłany: 03-03-2012, 19:51   

Q napisał/a:
tommar9035, chyba jeszcze nikt o to nie pytal, podaj parametry komputera procesor, ram, karta grafiki


stacjonarny procek 900 ram 512 grafika 64 zabytek :)
lapek core i-3 2,1 ram 4gb graf 1bg
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-03-2012, 21:09   

tommar9035 napisał/a:
stacjonarny procek 900 ram 512

to + windows xp + java
daje pewien obraz sytuacji.

Podczas gry poobserwuj jak wygląda użycie procesora (ile % i jaki proces) i pamięci (ile jest wolnej), popatrz czy już po wczytaniu gry nadal miga lampka od dysku (jeśli nie brakuje pamięci to nie powinna).

Rzeczy pisane w javie nigdy nie należały do szybkich a w dodatku słyną z ogromnego zapotrzebowania na pamięć. Wcale nie musi być dużego śmietnika aby się taki sprzęt zapchał. Możliwe, że kiedyś jakoś mieściło się to w pamięci ale wraz z którymś servicepackiem doszedł jakiś program który powoduje, że pamięci już nie starcza. W dodatku obecne przeglądarki z wersji na wersję zużywają coraz więcej pamięci.
Możesz spróbować opery po odpowiednim ustawieniu zużywa o 100MB mniej niż firefox.
Powyłączaj absolutnie wszytko co chodzi w tle i zobacz czy sytuacja się poprawi.
Jeszcze innym wyjściem jest zastosowanie jakiegoś alternatywnego systemu z super lekkim środowiskiem graficznym (w stylu black boksa albo czegoś podobnego).
  marekd@jabberpl.org
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 03-03-2012, 21:25   

tommar9035, no to niestety nie nastawiaj sie na wiele, gry flash/java robia duze obciazenie do tego dodac obciazenie samej przegladarki ktora mi przy odpaleniu jakies aplikacji flash potrafi zmulic kompa. Po drugie nie wydaje mi sie zeby to w ogole byla wina neta gdyz takie gry sa sciagane do /cache albo /tmp przegladarki i moga dzialac nawet po odlaczeniu komputera od internetu
_________________
 
 
 
tommar9035 
Klikacz

Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 7
Wysłany: 04-03-2012, 15:50   

no dobra komputer komputerem - ale powiedzcie mi czemu jak lapek nie podłączony do netu to na stacjonarnym gry online we flashu działają i się nie tną?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-03-2012, 18:33   

Nie masz przypadkiem jakiegoś udostępniania dysku albo czegoś podobnego na tym stacjonarnym?
  marekd@jabberpl.org
 
tommar9035 
Klikacz

Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 7
Wysłany: 04-03-2012, 19:18   

nie mam nic udostępnione i na routerze też nie pokazuje żeby ktoś inny używał mojego połączenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: