Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwiązanie umowy z UPC, zapytanie
Autor Wiadomość
OrMoon 
Klikacz

Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 12
Wysłany: 14-02-2012, 09:49   Rozwiązanie umowy z UPC, zapytanie

Mam mały dylemat odnośnie rozwiązania umowy z UPC. Uprzedam, że interesuje mnie tylko definitywne rozstanie.
Umowę podpisałem w maju 2010 roku.
Telewizja i internet na czas nieokreślony. C+ umowa do 6 maja 2012r.
Jeżeli na dniach złoże wypowiedzenie czy to w BOK lub wypełnie formularz na stronie
to rozumiem że do końca marca bede miał usługi a od kwietnia już nie?
Natomiast co z C+, bo siłą rzeczy powinien być naliczony do końca umowy.
Zapłacę tylko różnicę??

Obecnie posiadam max hd, 25mb neta i c+ hd. Płacę 145 z groszami.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odp.
 
 
marcinbb 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 744
Skąd: Wawa
Wysłany: 15-02-2012, 08:36   

Miałem podobny dylemat:
Umowę teoretycznie miałem do 2012.05 ale nie przypominam sobie abym taką podpisywał więc zadzwoniłem do UPC na początek z pytaniem do kiedy mam umowę?
Pani stwierdziła że do maja 2012r, więc zapytałem dlaczego płacę jak za umowę na 12 miesięcy a umowę mam na 24 miesiące ( pamiętam że jak podpisywałem umowę 24 miesiące kosztowało 135 PLN miesięcznie a na 12 miesięcy 149,90 )
Pani zamieszała się trochę i przyjęła moją reklamację po kilku dniach oddzwoniła i napisała maila:
Cytat:
Szanowny Panie,

Pragnę poinformować, iż prośba złożona przez Pana w dniu XX stycznia 2012, podczas telefonicznej rozmowy z konsultantem Ogólnopolskiego Biura Obsługi Klientów, została rozpatrzona przez UPC Polska.

Informuję, iż po dokładnym zapoznaniu się z Pana sprawą została pojęta indywidualna decyzja o odstąpieniu od naliczenia kary za wcześniejsze rozwiązanie umowy w zakresie telewizji cyfrowej upc.

Tyle w temacie udało się załatwić sprawę bez problemu. Proponuje też zadzwonić i porozmawiać a może się uda ja zostawiłem sobie tylko internet.
 
 
maro786 
easy master

Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 24
Wysłany: 15-02-2012, 16:09   

witam nie chciałem tworzyć nowego tematu więc zapytam się tutaj mam podpisaną umowę z UPC dnia 1.12.2010 na promocję - Mistrzowska 2010-2
-pakiet pełny max hd
-internet 25mb
płacę 121 zł

na tej umowie mam coś takiego że ''umowa zawarta jest na czas nieokreślony chyba że strony postanowiły inaczej'' i nie mam innej informacji że podpisałem ją na 2 lata bo tak miało być
Chciałem się też dowiedzieć czy jeśli usunął polsat futbol to czy będę mógł zrezygnować bo nie mam żadnego wykazu kanałów do tej umowy bądź się zapodziała
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-02-2012, 18:23   

maro786 napisał/a:
Chciałem się też dowiedzieć czy jeśli usunął polsat futbol to czy będę mógł zrezygnować
będziesz mógł
  marekd@jabberpl.org
 
maro786 
easy master

Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 24
Wysłany: 15-02-2012, 19:01   

dzięki za info ale mimo to powinienem dostać informację od nich o takiej możliwości czy coś w tym stylu choć nie wiem czy zrezygnuje bo mieszkam na parterze w bloku i nie wiem czy będę mógł powiesić talerz bo pewnie tylko tej balkonowej barierki można a ja mam rolety które by w tym przeszkadzały więc najlepiej było by to zrobić na którejś ze ścian po bokach tych żaluzji (na zewnątrz) tylko nie wiem poprostu czy tak można czy nie trzeba pozwolenia itp pierduł bo blok był ocieplany żebym potem nie miał problemów :P
 
 
OrMoon 
Klikacz

Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 12
Wysłany: 15-02-2012, 20:04   

Zadzwoniłem do BOKU, o dziwo bardzo miła pani poinformowała mnie, że gdy złoże podanie o rozwiązanie umowy, to od kwietnia będę miał odłączone usługi i zapłacę dodatkowo do faktury około 17 zł za c+ za okres który pozostał mi do zakończenia umowy. Jeżeli rzeczywiście tak to jest to mnie to satysfakcjonuje.
Choć coś mi tu nie gra, bo jeżeli liczą czas za który miałbym zapłacić c+ to wyszło by coś koło 30.. Tak czy tak śle wypowiedzenia i cya upc :)
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15-02-2012, 22:24   

Tak czy tak śle wypowiedzenia i cya upc

OrMoon napisał/a:
papaa
_________________
 
  budry
 
TajemniczyXX 
Klikacz

Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: 08-03-2012, 16:44   

Lepiej zrobić tak:

Napisać do nich pismo ładnie z danymi swoimi i wysłać faxem i w nim napisać że w związku z taką i taką umową rezygnuję z usług np na tv cyfrową i nie będę jej przedłużał po upływie okresu jej obowiązywania.[/b]

Potem to puścić też mailem do nich i napisać że też pismo wysłano faxem na nr taki a taki. oddzwaniają od razu.Albo załączyć w mailu skan pisma.
_________________
 
 
dziba 
light master

Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14-03-2012, 19:20   koniec czworki

Witam wszystkich.Wie ktos kiedy mozna zrezygnowac z uslug upc z powodu usuniecia kanalu czworki???mam juz dosc ich telewizji cyfrowej...ja juz postanowilem i biore enke.umowe mam do 30.04.2012r.nie wiem czy wytrzymam do tego czasu:)zostawiam tylko neta bo jak wiemy jest najlepszy.Mam pakiet c+ z hd i pewnie zaplace jakas kwote do konca okresu promocyjnego czyli do pazdziernika a place 30zl czyli rozumiem ze doplace za kazdy miesiac 11zl tak?a moze lepiej poczekac na usuniecie kanalu czworki i zakonczyc przygode z telewizja cyfrowa upc bez ponoszenia kar?pozdrawiam tych ktorzy czekaja na rozwiazanie umowy...
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 14-03-2012, 19:42   

Policz kwotę kary, wyjdzie nie duża - za jeden miesiąc (kwiecień). Może się opłaca po prostu zerwać. Tylko co tu zrywać, skoro jak złożysz wymówienie, to umowa najszybciej skonczy ci się pewnie... 30.04.2012.

Więc już teraz powinieś powiadomić UPC, że z końcem kwietnia zrywasz umowę, bo jest ponad miesiąc terminu wypowiedzenia, a już połowa marca...
  gbbsoft
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14-03-2012, 21:24   

dziba, zaczekaj do końca kwietnia (koniec nadawania radiowej Czwórki) lub do końca maja (koniec nadawania Polsat Futbol). Wtedy - z powodu wycofania kanału - możesz rozwiązać umowę bez ponoszenia kary za wszystkie usługi - tv (w tym Canal+), net i telefon.
_________________
 
 
dziunia0904 
Klikacz

Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 1
Wysłany: 05-08-2012, 10:51   

Witam serdecznie, mam pytanko konkretnie do marcinbb:
mój narzeczony odpoisał umowe juz chyba trzecią z UPC na peły pakiet cyfrówki: tv+telefon i internet. Umowę ma na czas nieokreslony, oczywiscie jest tez podobna klauzula zawarta jak jeden z kolegów pisał wyżej, ze umowa zawarta na czas nieokreslony jesli strony nie postanowiły inaczej. promocja wiosenny HIT w UPC, 2011-1. przeprowadzamy sie i narzeczony wyprowadza sie z mieszkania w ktorym jest usługa UPC, w zwiazku z tym chcemy rozwiazac umowe UPC, do czego mamy takie prawo, poniewaz umowa jest na czas nieokreslony wiec wg prawa konsumenckiego obowizuje nas tylko 30 dniowy okres wypowiedzenia jej. Dzwoniąc na BOK w UPC babka, bardzo zreszta niemiła, oznajmiłą nam ze nie możemy rozwiazac tej umowy bez poniesienia kosztó kary za jej przedwczesne zerwanie. Czytałąm dwukrotnie regulamin i nie ma w nim nic takiego. Mało tego w regulaminie jest punkt dotyczący rozwiazania umowy, i jest informacja ze z wyłączeniem umow promocyjnych i na czas okreslony abonent i dostawca usługi są uprawnieni do rozwiazania umowy z zachowanie okresu wypowiedzenia, tj jeden miesiac, przy czym rozwiazanie umowy nastepuje po pełnym okresie rozliczeniowym. To jest dla mnie bardzo zrozumiałe i jednoznaczne z tgym że takiego wypowiedzenia moge dokonać bez żadnych konsekwencji ponoszenia jakichkolwiek kar pienięznych. Dlaczego konsultanci mysla ze ludzie to czarna i tepa masa? Nie dość ze nie wywiazuja sie z umowy, likwiduja wiekszosc programó, to jeszcze na siłę próbuja zatrzymac klienta wciskając kity i straszac karą. Czy mieliscie moze podobna sytuacje? prosze o odpowiedź...... :cry:
 
 
JACKo 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 275
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 05-08-2012, 12:22   

Z tego co pamiętam to promocje są zwykle na 24 mies. Tak więc został niecały rok.
Google mi pokazało regulamin i jest zapis:
Cytat:
§ 6
[Przyznanie Profitów]
1. Warunkiem przyznania profitów określonych w § 5 jest
zobowiązanie się Uczestnika Promocji do pozostania
Abonentem Organizatora Promocji w zakresie wybranego
Wariantu przez 24 miesiące, licząc od daty Przystąpienia do
Promocji. Warunek ten dotyczy także korzystania z upustów
zakresie Pakietu Super HD oraz Usługi Dodatkowej Pakiet
Bezpieczeństwa UPC.
_________________
  JACKo
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-08-2012, 12:42   

dziunia0904, zgłoś się że się przeprowadzasz i prosisz o przeniesienie usług pod nowy adres - jak oni sami zobaczą że nie są w stanie świadczyć tam usług to nie będzie im tak żal że tracą klienta, nie będą więc robić pod górę.

Aby się dowiedzieć czy masz umowę w promocji zobacz ile płacisz (na ile przychodzi rachunek) i porównaj to z cennikiem.

JACKo, czasem na rok, czasem na dwa lata, zależy od promocji.

Często jest tak że niby jest promocja ale zniżka wynosiła 5zł i to jest cała wielka kara którą trzeba by zapłacić.
  marekd@jabberpl.org
 
onet408 
Klikacz

Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 1
Wysłany: 13-02-2015, 12:32   

Witam jestem nowy na forum wiec nie jestem pewien czy pisze w dobrym dziale.
posiadam pakiet upc max hd, hbo, canal+ do tego internet, telefon i multiroom hd umowa do sierpnia 2016. Chciał bym rozwiazac umowe bo to jest przesada zeby płacic 260 zł co miesiac i teraz moje pytanie: jeżeli upc od 6 miesiecy nie właczyło mi pakietu hbo na dodatkowym dekoderze to czy mogę zerwać z nimi umowe z powodu niedotrzymania umowy z ich strony bez ponoszenia kosztów jesli tak to bardzo prosze o pomoc w napisaniu takiego pisma
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: