Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
instalacja - czego się strzec?
Autor Wiadomość
MMW 
Klikacz

Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 8
Skąd: Warszawa - Gocław
Wysłany: 15-07-2005, 07:29   instalacja - czego się strzec?

Witajcie :)

Dzisiaj zamawiam instalację sieci. Jest jeden problem - mam założona 2 dni temu Mandrivę LE 2005. Wiem, że zdecydowanie korzystniej jest instalować w tym wypadku przez kartę sieciową.

W związku z tym pytanie: czy da się wymóc na panu instalatorze, aby zainstalował przez sieciówkę?

Czy dostanę od montera wszelkie potrzebne do instalacji dane, które musze wprowadzić do konfiguratora połączenia sieciowego?

Jakich innych rzeczy się strzec, żeby od początku nie narobić sobie problemów?

Pozdrawiam,

Michał
 
 
maciekece
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 79
Wysłany: 15-07-2005, 08:44   

Mysle, ze raczej da sie... o ile w komplecie z modemem bedzie np. kabel sieciowy.
Tym bardziej ze przypadku mandrivy monter na 90 % nie bedzie wiedzial co i jak nalezy zrobic zeby modem dzialal po USB.

Instalacja w przypadku karty sieciowej ogranicza sie do podlaczenia kabla do karty.

Zapytaj sie pana montera o haslo.. bo mi np. panowie monterzy (na umowe zlecenie) nie podali domyslnego hasla a bez tego nie da sie wejsc w panel kontrolny www.chello.pl - oczywiscie slowem nie wspomnieli tez ze moge odebrac od chello jakis gratisowy prezent :D
Ostatnio zmieniony przez maciekece 15-07-2005, 08:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 15-07-2005, 08:47   

Podstawowym obowiązkiem instalatora jest, aby tak skonfigurować połączenie sieciowe, żebyś nie miał później problemów.
Dlatego dopilnuj wszystkiego osobiście. Instalację wykona na twoje życzenie, jak będziesz chciał, a nawet doradzi jak powinno być.
Nie przejmuj się niczym :D
_________________
 
 
 
MMW 
Klikacz

Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 8
Skąd: Warszawa - Gocław
Wysłany: 15-07-2005, 09:26   

antoni555 napisał/a:
Podstawowym obowiązkiem instalatora jest, aby tak skonfigurować połączenie sieciowe, żebyś nie miał później problemów.
Dlatego dopilnuj wszystkiego osobiście. Instalację wykona na twoje życzenie, jak będziesz chciał, a nawet doradzi jak powinno być.
Nie przejmuj się niczym :D


Cóż, niestety posiadając Mandrivę jestem zdany na siebie, o czym oficjalnie informuje chello na swoich stronach. Do tego, jak zorientowałem się studiując forum, wielu z instalatorów idzie na łatwiznę i pakuje modem pod USB - a z tego moga być same kłopoty, szczególnie pod Linuksem. Rola instalatora ograniczy się do wywiercenia dziur, pociągnięcia kabla i przy dużej dozie dobrej woli wetknięcia go w tył komputera. Potem pewnie powie, że Mandrivy nie obsługują. Dlatego nie łudzę się pomocą instalatora, chciałbym jedynie, żeby nie przeszkadzał i nie instalował USB oraz podał wszelkie potrzebne dane: hasła, jakies numery itp.
_________________
 
 
topiq 
easy master


Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 40
Skąd: Wa-wa - Grochów
Wysłany: 15-07-2005, 11:44   

Spokojnie w komplecie z modemem są kabelki pod sieciówkę i USB. Instalacja pod siecióewkę też przebiega szybciutko i po rejestracji modemu na stronie UPC nic nie trzeba z tym robić. Konfiguruje się automatycznie. Testowałem na wersji live linuxa odpalanej z CD. Zero problemów. Za to pod USB kumplowi zakładali chyba z 2 tygodnie i przychodziło 3 monterów bo jakoś panowie na Win 98 nie mogli zainstalować sterowników modemu... Faktycznie potrzebne jest tylko hasło domyślne do konta pocztowego.
maciekece napisał/a:
Zapytaj sie pana montera o haslo.. bo mi np. panowie monterzy (na umowe zlecenie) nie podali domyslnego hasla a bez tego nie da sie wejsc w panel kontrolny www.chello.pl - oczywiscie slowem nie wspomnieli tez ze moge odebrac od chello jakis gratisowy prezent
. Akurat nie było czego żałować bo ta myszka to tragedia w użyciu. Mam optyczną więc chellowską można sobie powiesić na ścianie jako bajer;) Pozdrawiam
_________________
 
 
 
MMW 
Klikacz

Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 8
Skąd: Warszawa - Gocław
Wysłany: 15-07-2005, 12:14   

Już zamówione :!: :!: :!:

Jutro między 9 a 12 przychodzi monter. :mrgreen:

Jak się wszystko uruchomi, to się ujawnię na tym forum przez swój kabelek.

Co do gadżetu - gdzie się go odbiera, jeśli wolno spytać?

Nawiązałem kontakt w pracy z kumatym gościem od Linuksa i sieci więc pocieszam się, że w razie czego będzie mi pomagał.
_________________
 
 
topiq 
easy master


Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 40
Skąd: Wa-wa - Grochów
Wysłany: 15-07-2005, 23:12   

Gadżet pewnie w BOK kiedyś na Żytniej teraz chyba na Al. Jana Pawła II. Miał się zmienić adres ale nie wiem od kiedy. Pewnie na stronie upc piszą.
_________________
 
 
 
MMW 
Klikacz

Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 8
Skąd: Warszawa - Gocław
Wysłany: 16-07-2005, 10:33   

MAM :!: :!: :!:

Chodzi jak burza :mrgreen:

Pozdrawiam
_________________
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-07-2005, 16:56   

MMW, bo przez pierwszy tydzień pakiety nowych użytkowników mają pierwszeństwo na routerach... 8)
 
 
MMW 
Klikacz

Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 8
Skąd: Warszawa - Gocław
Wysłany: 16-07-2005, 17:54   

Rety, czy wszystko musi być oparte na oszustwie... :( Już myślałem, że cały czas będzie tak szybko... :cry:
_________________
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-07-2005, 19:13   

Żartowałem... 8) i ciesz się, bo tutaj większość ludzi narzeka... :-]
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-07-2005, 20:00   

Witamy nowego użytkownika chello ;)

Nowy użytkownik musi poznac sieć potem będzie narzekał

ps. nowy BOK w Wawie rusza 16 sierpnia
 
 
MMW 
Klikacz

Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 8
Skąd: Warszawa - Gocław
Wysłany: 17-07-2005, 06:51   

Jeśli chodzi o narzekanie, to wieczorem transfer spadł, ale teraz, w niedzielę rano, znowu śmiga :D Czyli analogicznie jak w moim starym modemie, tylko parę poziomów wyżej :wink:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: