Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Analogowa i cyfrowa w jednym przewodzie
Autor Wiadomość
dar 
Klikacz

Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 1
Wysłany: 31-01-2012, 14:05   Analogowa i cyfrowa w jednym przewodzie

Czy można odbierać analogową i cyfrową w jednym przewodzie a dokładnie.
UPC analogowe i satelita N, rozdzielacz jeden przewód do odbiornika tv a drugi do dekodera i następnie tv.
Dodam że przewód to triset113 czyli lepszych niema na rynku, tak więc zakres jest ok.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 31-01-2012, 17:05   

Witam
Nie ma takiej możliwości-a dlaczego-bo dekoder musisz podłączyć do anteny satelitarnej(jest tam prąd stały 13 i 18 volt który steruje polaryzacją horizontal i vertical do tego sterowanie pasmem konwertera 0/22 khz-22/0 khz wysokie pasmo powyżej 11.900 Ghz High a niskim pasmem poniżej tego progu Low) a UPC analogowo ma rozrzucone swoje programy w całym paśmie nadawania i jedno drugie będzie zakłócać!!!(będziesz maił brak sygnału) ,poza tym żadnym rozgałężnikiem tego nie zrobisz-musi być bardzo dobrej jakości zwrotnica tv/sat a na drugim koncu kabla dobrej jakości gniazdko TV/SAT a dlaczego-bo jak chcesz 2 różne sygnały puścic jednym kablem to musisz to zmostkować no a póżniej po dostarczeniu sygnału do sprzętu to musisz go ponownie rozdzielić a jak chcesz jeszcze mieć N z nagrywarką to dopiero będą cyrki bo przecież musisz puścić drugi kabel dla niezależnego nagrywania i oglądania(a jak dasz jeden kabel to i znajdzie się miejsce na ten drugi) a dekodery N są baaaardzo wybredne jeśli chodzi o działanie-zakładam anteny TV/SAT zawodowo(około 15 lat) i powiem Ci daruj sobie takie rozwiązanie-sam tego nie jesteś w stanie zrobić to musi zrobić bardzo dobry instalator który zna te wszystkie zagadnienia i jakimi prawami to wszystko działa-sam mam w domu UPC i też chciałem zamontować antene SAT i jak myślisz co zrobiłem......dokładnie masz racje mam tylko UPC...a wątpie byś takiego"gieroja" znalazł by ci to zrobił bo jak się coś będzie złego działo(a będzie na 1000%) to będziesz głowe zawracał temu facetowi bo wziął za to kase czyż nie-a nikt nie ma ochoty poprawiać coś za darmo i to jeszcze przez klienta który takie coś sobie wymyślił...
Gdybyś chciał podłączyć N(albo C+ albo CP albo TP) i chciał to zrobić z sygnałem z normalnej anteny na dachu czy to analogowo czy cyfrowo to moja odpowiedz brzmi-TAK można to zrobić a koszt to około 400-500 zł bo komponenty do tego muszą być bardzo dobrej jakości by nic się przez najbliższe 10-15 lat nie psuło...-sam takie instalacje wykonuje i nie ma z tym żadnych problemów.
Pozdrawiam
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: