Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dc
Autor Wiadomość
kubanczyk20 
Klikacz

Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 7
Wysłany: 14-07-2005, 23:59   dc

witam
posiadam d-linka, i nie mam problemow z siecia. problem byl z torrentami ale w ustawieniach routera (aplikacjach) mozna przeposcic pule portow z ktorych korzysta torrent. problem mam z dc.
w konfiguracji dc jest wybor uzytkownika tzn. active czy passive. aby byc active trzeba podac ip - czy to ma byc ip nadane przez router czy zewnetrzne??? - oraz podac porty tcp i udp - czy trzeba je "przepuscic" w routerze czy nie?
po ustawieniu ip zewnetrznego czy nadanego przez router i podaniu jakiegos portu np 80 cos nie za bardzo chce dzialac. wlaczajac na passive wszystko gra.
prosze o pomoc
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-07-2005, 01:18   

Musisz podać IP zewnętrzne, i "przepuścić" na ruterze porty na których chcesz się łączyć (zarówno tcp jak i udp) oczywiście muszą to być te same porty co podajesz w programie.

W trybie passive będzie działało niezależnie od ustawień rutera jednak nie masz wtedy możliwości połączenia się z inną osobą która ma ustawiony tryb passive a tymsamym mniej źródeł do ściągania.
  marekd@jabberpl.org
 
kubanczyk20 
Klikacz

Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 7
Wysłany: 15-07-2005, 02:01   

tak robie ale niewszystko dziala. a mianowicie lacze sie z hubami mam liczbe userow itd. natomiast nie moge niczego wyszukac a to jest duzy problem
a nie wiesz z jakiego zakresu powinno sie ustawiac porty w dc. ja ustawilem 80 ale nie jestem pewien czy taki port jest odpowiedni
 
 
Lord_Yabol 
easy master


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 29
Skąd: małopolskie
Wysłany: 15-07-2005, 07:30   

U mnie wszystko hula na activ. Ps nie musisz podawać swojego IP. Hub sam ci go przedstawi gdy na niego wejdziesz :wink:
 
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 15-07-2005, 17:32   

kubanczyk20, przyczyny nie działania wyszukiwania:
1. IP:Port, ktore podałeś są błędne lub pakiety nie są forwardowane do Twojego komputera
2. Zbyt małe MTU
 
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-07-2005, 17:51   

kubanczyk20 napisał/a:
tak robie ale niewszystko dziala. a mianowicie lacze sie z hubami mam liczbe userow itd. natomiast nie moge niczego wyszukac a to jest duzy problem
a nie wiesz z jakiego zakresu powinno sie ustawiac porty w dc. ja ustawilem 80 ale nie jestem pewien czy taki port jest odpowiedni

Nie da się szukać czyli nie masz przekierowanego portu.
Przeczytaj jeszcze raz odpowiedni fragment manuala do routera,
bo to nie chodzi o opcję "Application" tylko "Virtual server".
 
 
kubanczyk20 
Klikacz

Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 7
Wysłany: 16-07-2005, 19:05   

virual server?
czyli mam ustawic w routerze adres aktualny ip mojego kompa + port ktory wpisuje w dc i to powinno dzialac??
w application ustawilem porty torentow i dziala. hmm no sporobuje thx

[ Dodano: Sob 16 Lip, 2005 ]
SINUS wielkie dzieki za pomoc.
faktycznie trzeba bylo ustawic tylko virtual serwers do dc a application do torrentow.
aha. powiedz jeszcze (jesli oczywiscie wiesz) w application ustawia sie zakres portow i trigger. i co to jest ten trigger bo nie bardzo zrozumialem z manuala. ustawilem taki sam zakres jak zakres portow ale wydaje mi sie ze to jest nie do konca poprawnie.
jeszcze raz dzieki za pomoc :)

a co to jest MTU??
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-07-2005, 20:11   

Ostatnio zmieniony przez SiNuS 07-09-2005, 01:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kubanczyk20 
Klikacz

Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 7
Wysłany: 16-07-2005, 22:39   

hmm
mi sie wydaje ze z applications jest troche inaczej a mianowicie wlacza sie dla odpowiednich programow takich jak torrent aby ten czy inny program mogl sie laczyc na kilku polaczeniach. w applications wlasnie ustawia sie zakres portow ktore moze program wykorzystywac i jeden nominalny port ale pewny nie jestem.

cos offtopic
moze ktos mi powiedziec czy jest mozliwosc sprawdzenia ile danych sie zostalo zassanych z sieci przez usera.
limit dla classica to 25 GB downloadu tak?? a upload sie do tego wlicza??
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-07-2005, 00:14   

Ale dla routera nie istnieje coś takiego jak program ;)
on tylko widzi połączenia z/do Twojego kompa, z/do określonych adresów,
no i numerki portów. Używanie tej opcji do P2P raczej nie ma sensu,
bo sam sobie zawężasz połączenia do ściągania do zakresu z trigger port.
No chyba, że wpisałeś maksymalne zakresy 1-65535 ;) To raczej tyczy się
wielu jednoczesnych połączeń P2P do jednego hosta. Jeżeli ktoś w sieci
też korzysta z torenta/P2P to faktycznie ta opcja powinno być lepsza,
ale jeśli tylko dla siebie to ja bym bazował na virtual server.

Tym routerem nie sprawdzisz, kto ile ściągnął (wysyłka się nie liczy).
 
 
kubanczyk20 
Klikacz

Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 7
Wysłany: 31-07-2005, 17:05   

powroce do watku z zapytaniem o torenty. a mianowicie choci o konfiguracje portow w routerze. standardowy zakres portow w bit tornado - takiego klienta uzywam - to 6881-6999 i teraz zapytanie do ludzi ktorzy maja DI-604. jak ustawiliscie router aby torenty sciagaly sie z duzymi predkosciami. u mnie to ok 30 kB/s przy podobnym uploadzie wiec moglo by byc ze 150 Kb/s :)
w gre wchodza dwie zakladki. a mianowicie virtual servers i aplications ale jak mniemam 1 bedzie odpowiednia - czy tutaj w pivate port i public port ustawic wlasnie caly zakres jaki uzywa torrent czy tylko 1 np 6888??
z dc sobie poradzielm bo tam wystarczylo podac tylko 1 port i go ustawic w dc aby byc klientem active.
prosze o pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: