Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC - rozłączanie przy dużych transferach - rozwiązane!
Autor Wiadomość
JaMaciek 
Klikacz

Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 6
Skąd: Gdynia
Wysłany: 03-01-2012, 02:20   UPC - rozłączanie przy dużych transferach - rozwiązane!

Pozwoliłem sobie założyć osobny temat, gdyż strawiłem dziś prawie cały dzień próbując znaleźć rozwiązanie i w zasadzie nigdzie go nie znalazłem. Zastosowałem remedium na coś innego ale pomogło. Problem jest coraz częściej zgłaszany na różnych forach, ludzie wymyślają niestworzone przyczyny, od ataków DDoS aż po politykę UPC mającą na celu ograniczenie ściągania plików. Sam zacząłem snuć rozmaite teorie aż w końcu poziom ich spiskowości tak mnie otrzeźwił, że postanowiłem zgłębić temat. Rozwiązanie okazuje się banalne (przynajmniej w warstwie realizacyjnej :)

Należy ściągnąć stąd:
http://pliki.upc.pl/fiber-power.exe
program Fiber Power Optimizer, zainstalować go na kompie i ZRESTARTOWAĆ, powtarzam: ZRESTARTOWAĆ komputer.

Program dokonuje w rejestrze następujących wpisów:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
“SackOpts”=dword:00000001
“TcpWindowSize”=dword:0003ebc0
"Tcp1323Opts”=dword:00000001
“DefaultTTL”=dword:00000040
“EnablePMTUBHDetect”=dword:00000000
“EnablePMTUDiscovery”=dword:00000001
“GolbalMaxTcpWindowSize”=dword:0003ebc0

o czym można poczytać tutaj:
http://www.upc-cablecom.c...t/optimizer.htm

Nie należy zrażać się uwagą polskiego UPC o zastosowaniu Optimizera tylko do łącza 120Mb, bardziej miarodajna jest chyba uwaga na oryginalnej szwajcarskiej stronie gdzie mowa o Fiber Power w ogólności. Fiber Power Optimizer optymalizuje protokół TCPIP w Windows XP, Windows Vista i Windows 7. Dodam jeszcze, że mam Win 7 + modem WebSTAR EPX2203, choć widzę z historii choroby opisanej w różnych wpisach, że nie o typ modemu tu chodzi.

Dla użytkowników modemu WebSTAR EPX2203 podaję kilka mogących ułatwić życie wskazówek:

1. Strona modemu (wpisać w przeglądarkę):
http://192.168.100.1/

2. Zdalny restart modemu bez konieczności wpełzania pod biurko, wpychania ręki za meblościankę, rozłączania przedłużacza zasilającego połowę naszego sprzętu rtv itp. przyjemności:
http://192.168.100.1/gscan.asp - należy kliknąć odpowiedni klawisz na stronie

Na zakończenie dodam, że przy każdym zerwaniu połączenia modem zapisywał w swoim logu tajemniczy komunikat (wymieniany też wielokrotnie na forach): "Notice (6) TLV-11 - unrecognized OID", diody na modemie mrugały sobie normalnie jak gdyby nigdy nic a strona modemu 192.168.100.1 nie dawała się otworzyć. Próba wykonania ipconfig /all,
release, renew dawała komunikat "general failure" - jednym słowem pełna abstrakcja.
Po zainstalowaniu Fiber Power Optimizer'a kłopoty ze zrywaniem połączenia przy dużych transferach i związana z tym konieczność resetowania modemu przestały istnieć a ja przestałem być przeklinającym notorycznie kłębkiem nerwów.
Mam nadzieję, że komuś pomogłem :) Pozdrawiam w nowym Roku.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-01-2012, 12:50   

JaMaciek napisał/a:
Na zakończenie dodam, że przy każdym zerwaniu połączenia modem zapisywał w swoim logu tajemniczy komunikat (wymieniany też wielokrotnie na forach): "Notice (6) TLV-11 - unrecognized OID
To nie jest tajemniczy komunikat oznacza tylko, że podczas logowania się do sieci modem dostał nieznane mu polecenie po SNP które zignorował.

Na nasz użytek mamy z tego informację, że o podanej godzinie modem zalogował się po jakiejś przerwie w działaniu (również po tym jak zostanie odłączony lub zresetowany przez nas samych).
  marekd@jabberpl.org
 
oprych 
Klikacz

Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 9
Wysłany: 03-01-2012, 16:16   

ale co mają zrobić ludzie, którzy korzystają z routerów??
_________________
 
 
JaMaciek 
Klikacz

Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 6
Skąd: Gdynia
Wysłany: 03-01-2012, 18:04   

Czy to znaczy, że to modemu masz podłączony router? - ja też. Aczkolwiek na czas eksperymentowania z łączem podłączyłem się do modemu bezpośrednio kablem sieciowym. Podłączenie routera nic nie zmieniło, jak na razie jest ok.
Aaa... rozumiem, że modem masz taki jak w profilu, czyli EPX2203?
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 03-01-2012, 23:31   

JaMaciek, nie chcę ci psuć zabawy, ale zmiany w rejestrze, które sobie wprowadziłeś programem ściągniętym z UPC mają się nijak do rozłączania. Mogą jedynie poprawić prędkość ściągania większych plików. Jeśli rozłącza ci się modem z jakiegoś powodu, to Optimizer nie ma na to żadnego wpływu. Pozostaje mieć nadzieję, żeby efekt placebo trwał jak najdłużej :) .
 
 
JaMaciek 
Klikacz

Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 6
Skąd: Gdynia
Wysłany: 04-01-2012, 00:00   

Placebo :) ... odpuszczę Ci, Bulek bo to forum merytoryczne a nie ring, ale wierz mi, odkąd zainstalowałem opisany soft problemy związane początkowo ze spadkiem prędkości a w końcu z zerwaniem łącza i koniecznością restartu modemu przestały istnieć. Jeżeli to placebo to niech mnie trzyma jak najdłużej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: