Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pakiet CANAL +
Autor Wiadomość
maxpio 
Klikacz

Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 7
Wysłany: 14-01-2017, 16:19   

atomix napisał/a:
I oni właśnie liczą na tych "dla sportu".

Dla takiego abonenta nie ważne, że wcześniej płacił 30-40 zł za full pakiet, a teraz 40 zł płaci wybrakowany pakiet. Ważne, że Ekstraklasa. Dzięki takiemu podejściu jeszcze długo nic się nie zmieni. Chociaż mówi się o nowej pakietyzacji w okolicach wiosny (być może pojawi się pakiet sportowy). Ale wówczas spokojnie sportowe pakieciki mogą puścić 80 zł, bo... Ekstraklasa. A później lament, że drogo. Ale jak to drogo, jeśli jest popyt i jest biznes 8)

Swoją drogą dzisiaj obciach mówić, że Canal+ ma się dla sportu, bo tam dobrego sportu prawie nie ma. Szczególnie, gdy Ekstraklasa nie gra, a i o grze Ekstraklasy można długo dyskutować :)


Ja jestem właśnie taki użytkownikiem, który miesiąc temu dobrał sobie Canal+ właśnie dla tej Ekstraklasy. Nawet jeśli cena za pakiet sportowy była 60 zł to i tak bym pewnie brał.
Można wiele mówić o naszej lidze, ale to właśnie Canal+ płaci najwięcej klubom a teraz na dodatek jeszcze przecież dopiero co rzucili kupę hajsu na stół i podpisali umowę na kilka kolejnych lat.
Tak samo irytuje mnie, jak wszyscy mówią, że C+ jest wart tam 20 zł. Właśnie nie, teraz Eleven pokazało, że te wszystkie ligi zagraniczne są warte właśnie tylko 10zł a najwięcej dalej warta jest nasza Ekstraklasa i LM. ;)
 
 
npdnl 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 391
Wysłany: 14-01-2017, 17:48   

I Właśnie przez takich jak którzy dają się rąbać po kieszeni dla jakiejś półamatorskiej ekstraklapy C+ jest taki drogi. A Canal+ kosztował wlasnie 25 zł gdy miał ekstraklape, LM i zagraniczne ligi ktore teraz są w eleven. Poprostu teraz tam zarządzają pazerni ludzie z ITI (od połączenia N i Cyfry) i stąd te ceny. Mecze kaleczą cały czas komentarzem "ekspertów" z dawnych kanałów eNki. Inwestują w jakiś golf, konie, żagle, ręczną, produkcje typu c+discovery co kompletnie mija się z celem bo mało kto to ogląda żeby nie powiedzieć nikt a płacą wszyscy. Gdyby nawet stracili te prawa co stracili ale nie poszli w ilość tylko jakość i zmniejszyli ilość kanałów to co wydali na w/w bzdury dolozyli do wytwórni filmowych i oferowali całość za max 30zł to by na pewno nie mieli teraz takich opinii jakie mają..
 
 
maxpio 
Klikacz

Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 7
Wysłany: 14-01-2017, 18:07   

Tylko, że koszty praw rosną więc i pakiety musz drożeć.
Za samą według Ciebie "półamatorską" Ekstraklasę płacą ponad 150 mln rocznie.
Do tego płacą jeszcze najdroższe prawa do BPL oraz LM, to musi kosztować.
Ekstraklasa jest najbardziej oglądaną ligą w Polsce i same jej mecze u nas są wart gdzieś koło 35 zł miesięcznie uważam.
 
 
fluker 
easy master

Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 24
Wysłany: 14-01-2017, 21:32   

Każdy chciałby płacić tyle samo co kiedyś, tylko nikt nie bierze pod uwagę rosnącej inflacji i rosnących płac. Niech każdy przypomni sobie ile zarabiał naście lat temu, a ile teraz. Mało kto zarabia mniej. Jakby nie patrzeć obecnie za pakiet filmowy/sportowy C+/Eleven płacę 50 zł, czyli 2 razy więcej niż kiedyś. A jest więcej kanałów i nieporównywalnie więcej meczów ligowych. Ceny wszystkiego wzrosły 2-krotnie, masła, chleba, biletów itd. To dlaczego nie mają rosnąć ceny kanałów premium skoro ceny za prawa sportowe także są dużo większe.
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14-01-2017, 22:13   

Panowie, ostateczna cena za Canal+ nie wynika z droższych praw sportowych. Tym bardziej, ze stacja w ostatnim czasie zaoszczędziła na sporcie i filmach. Nie wspominając o ograniczanie produkcji własnej. Taka prawda.

I nie róbcie z Ekstraklasy wielkiej królewny, bo sami wpadacie w mit, którego nie ma. Pamiętajcie, że Canal+ Ekstraklasą dzieli się z Eurosportem, co też powoduje, że Canal+ wcale nie zapłaciło więcej. Zresztą przy ostatnim kontrakcie media rozpisywały się, że za ostatnie prawa telewizyjne sama Ekstraklasa wcale nie zarobiła więcej, bo teraz Ekstraklasa sama produkuje sygnał TV (wcześniej było to po stornie nadawcy).

Jeśli już rozpatrujemy kwestię wartości Canal+, to przypominam, że nc+ pakiet Canal+ sprzedaje w utrzymaniówce znacznie taniej (ok 30 zł i pewnie tak coś z tego zarabia). Zresztą w ofercie dwóch miesięcy za free w UPC, sam pakiet Canal+ Select wychodzi średnio po 33,25 zł miesięcznie (na czym zapewne zarabia jeszcze samo UPC). Przyznacie, że 33,25 zł wygląda lepiej niż 40 zł na rachunku :)

Nie twierdzę, że Canal+ ma być za 10 zł, no nie przesadzajmy, Ale ma to być UCZCIWA cena! Nawet jeśli w UPC płacimy 40 zł, to w tej cenie niechże będzie PEŁNY pakiet, a nie jakieś selecty (nawet jeśli mamy ten pakiet "dla sportu"). Osobiście uważam, że około 30-35 zł za full to jest dobra cena, przy obecne zawartości programowej.
_________________
 
 
npdnl 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 391
Wysłany: 14-01-2017, 22:21   

To co niby prawa do F1 czy lig ktore ma eleven są tanie jak barszcz ze im się opłaca sprzedawać paczke za duzo mniejsze pieniadze? Skoro tak to czemu C+ je straciło? A po za tym eleveny poważnie myślą o prawach do LM i Ekstraklasy do czego juz nie raz nawiazywali w programie 'Stan futbolu'.
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14-01-2017, 22:25   

Ekstraklasa w Eleven?

Na rynku TV wszystko jest możliwe. Kolejny przetarg może być ciekawy, bo nadawcy już nie chcą płacić każdej sumy za Ekstraklasę. Dodatkowo, podobno Ekstraklasa naciska na tańszy dostęp do niej w nc+, stąd pomysł m.in. wprowadzenia nowych pakietów (w tym sportowy) a także serwisu internetowego z PPV.

Nie zdziwiłbym się, gdyby kolejny kontrakt był między Canal+ (cała liga) i Eleven (wybrane mecze). Tak jak kiedyś było z Cyfrą+ i Cyfrowym Polsatem. Niewykluczone, że cała liga może być na dwóch antenach, były taki plany kiedyś. Przy takim rozwiązaniu zyskuje Ekstraklasa (ta sama kasa, ale więcej w mediach, czyli więcej od sponsorów), nadawcy (płacą mniej, ale utrzymują produkt) i widzowie (szerszy dostęp, do wyboru).

Dodam tylko, że dzisiaj Ekstraklasa nie napędza sprzedaży Canal+. Powoduje jedynie utrzymanie przy sobie tych, którzy już od dawna mają Canal+ z powodu Ekstraklasy.

PS. Tak. W porównaniu do Ekstraklasy, prawa do F1 czy LaLiga/Serie A/Ligue 1 dla Polski są "tanie jak barszcz", w przeciwnym razie cena za dostęp do Eleven byłaby inna. Gdyby były drogie to Canal+ by też ich nie miał, i to wówczas gdy był tańszy ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez atomix 14-01-2017, 22:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-01-2017, 22:33   

Te prawa to nisza w porownaniu z ekstraklasa ...moze sa rangi swiatowej ale lokalnie niewiele warte ....taka prawda i poziom sportowy nie ma nic do rzeczy ... Cos jak NFL w Europie w USA wisienka a u nas kto zna Toma Brady czy Gronkowskiego ..... Nikt taka prawda ....
  stivi
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 15-01-2017, 00:02   

npdnl napisał/a:
To co niby prawa do F1 czy lig ktore ma eleven są tanie jak barszcz ze im się opłaca sprzedawać paczke za duzo mniejsze pieniadze? Skoro tak to czemu C+ je straciło? A po za tym eleveny poważnie myślą o prawach do LM i Ekstraklasy do czego juz nie raz nawiazywali w programie 'Stan futbolu'.

Nie zamierzam bronić C+, ale poszukaj w necie ceny praw za F1, LL, Serie A, Ligue 1 w Polsce i porównaj z cenę za Ekstraklasę, PL, LM.
 
 
kipo88 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 163
Wysłany: 15-01-2017, 08:32   

dla mnie canal plus to nie smieszna ekstraklasa bo ekstraklasa to syf i padaczka, dla mnie canal plus to LM i liga angielska i liga Europy.
_________________
 
 
vito.dc 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 44
Wysłany: 16-01-2017, 15:29   

Witam wszystkich,
w UPC (PTK) prawie od zawsze. Aktualnie jestem w połowie umowy (3 usługi, WRU XX).
Po kilku nieudanych podejściach, właśnie przedłużyłem Canal+ Select w opcji 2x0 / 10x39,90, do tego dobrałem FilmBox za 1zł ( Cinemaxy za 1zł aktywne).
Bardzo miła i konkretna Pani konsultantka.
Udanych negocjacji.
 
 
morro 
classic master

Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 162
Wysłany: 16-01-2017, 18:44   

Będziesz teraz mógł sobie porównać ofertę filmową Cinemax za 1 pln z ofertą filmową tego pseudo premium c+ w cenie niespełna 40 pln :mrgreen:
  morro
 
vito.dc 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 44
Wysłany: 16-01-2017, 19:17   

Nic nie muszę porównywać. Cinemaxy mam chyba od 5 lat za 1zł, a Canal+ bodajże od 18 lat (w kablu, albo w Cyfrze+). Miałem w różnych opcjach (nawet z HBO za 30zł), nic taniej się nie da, ale nie biorę tego ze względu na film, tylko PL, LM i NBA. Na wiosnę czeka nas nowa pakietyzacja, więc chyba będzie wybór.
 
 
morro 
classic master

Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 162
Wysłany: 16-01-2017, 19:39   

Mnie ich nowe pakietyzacje mało interesują, bo szczególnym fanem piłki nie jestem, a cała reszta to dno.Zresztą, nowa pakietyzacja będzie wyłącznie polegać na wyrwaniu większej kasy, już to było przerabiane wcześniej.
  morro
 
Kriso 
classic master


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-01-2017, 09:46   

kończy mi się w następnym miesiącu umowa z C+, chcę zadzwonić do DUK na numer 32 494 99 38, ale cały czas proszę czekać konsultanci są zajęci i tak 5 min, kiedyś tak nie było, może jest jeszcze inny numer do DUK?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: