Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prędkość internetu
Autor Wiadomość
dualo02 
Klikacz

Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 2
Wysłany: 01-11-2011, 17:47   Prędkość internetu

Witam
posiadam łącze 2mbit, które chciałbym zamienić na pakiet 4mbit. Jest to internet radiowy. Niestety operator twierdzi, że nie ma możliwości technicznych, do nadajnika w linii prostej mam 300m, 100% widoczność anten.
Byłbym to w stanie zrozumieć gdyby nie to, że u moich bliższych i dalszych sąsiadów - podłączonych do tego samego nadajnika co ja, możliwości techniczne jednak są, choć nie u wszystkich jest zapewniona widoczność anten i 4mbit śmiga idealnie. Co mogę zrobić, aby uzyskać upragnioną szybkość połączenia? :? Dlaczego operator mi odmawia, mimo udostępniania nowym klientom coraz wyższych szybkości?
Dziękuję za pomoc
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-11-2011, 18:42   

Możliwe, że już sprzedał całe dostępne pasmo, ilość osób korzystających z jednego nadajnika podobnie jak wolne częstotliwości są ograniczone.

Jeśli zauważyłeś, że nowych traktują lepiej zawsze możesz złożyć wypowiedzenie i zgłosić się jako nowy.
  marekd@jabberpl.org
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 01-11-2011, 19:11   

dualo02 napisał/a:
Co mogę zrobić, aby uzyskać upragnioną szybkość połączenia?

zmienic ISP

oczywiscie mozesz tez zapytac sie dlaczego nie ma mozliwosci techniczych i czy jest szansa aby zmienic ta sytuacje w niedalekiej przyszlosci
_________________
  precel@wtw.im
 
dualo02 
Klikacz

Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 2
Wysłany: 01-11-2011, 19:37   

Dziękuję za odpowiedzi. :) Sprawa jest bardzo dziwna. Na nieszczęście radiówka jest jedyną alternatywą. Pozostają jeszcze operatorzy mobilni, ale działają marnie (EDGE).
Operator całego pasma raczej jeszcze nie sprzedał, inni - nowi, starzy klienci mogą zmieniać prędkości na wyższe, a ja nie. Odpowiedź operatora to nie bo nie lub brak możliwości technicznych, których dla mnie nie ma i nie będzie. Jak się za tą sprawę zabrać, co robić? Operator mnie olewa. Równo. :evil:
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 01-11-2011, 23:18   

czyli moze cie nie lubi bo np generujesz duzy ruch itd.
kto wie


w kazdym razie nie mozesz zmusic ISP do zwiekszenia predkosci ;)
_________________
  precel@wtw.im
 
marbet 
Klikacz


Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Kraków City
Wysłany: 02-11-2011, 12:52   

Witam można to zrobić instalując program który nie tylko zalecany jest pod wyższe prędkości działa na o wiele mniejszych z pozytywnym skutkiem, na pewno nie zaszkodzi a wręcz pomoże pobrać ze strony UPC klikaj na Fiber Power i program o nazwie Fiber Power Optimizer
http://www.upc.pl/obsluga-klienta/pliki/
 
 
solidburn 
easy master

Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 44
Wysłany: 03-11-2011, 08:16   

marbet napisał/a:
Witam można to zrobić instalując program który nie tylko zalecany jest pod wyższe prędkości działa na o wiele mniejszych z pozytywnym skutkiem, na pewno nie zaszkodzi a wręcz pomoże pobrać ze strony UPC klikaj na Fiber Power i program o nazwie Fiber Power Optimizer
http://www.upc.pl/obsluga-klienta/pliki/


gościu pełna kompromitacja co ma grzebanie w stosie TCP/IP w XP do zwiększania prędkości po stronie ISP :)
 
 
marbet 
Klikacz


Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Kraków City
Wysłany: 03-11-2011, 12:18   

Witam czy solidburn do mnie pijesz jak tak to jesteś w ogromnym błędzie niech się wypowiedzą osoby co wypróbują narzędzie tyle w temacie jeśli zaznaczam do mnie to było skierowane.

 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 03-11-2011, 12:32   

marbet napisał/a:
niech się wypowiedzą osoby co wypróbują narzędzie tyle w temacie .


Nawet jeśli zainstalujesz 5 takich programów to i tak z 2Mb nie wyciśniesz więcej...
Jeśli ISP daje taką prędkość to nic nie zrobisz...
 
 
solidburn 
easy master

Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 44
Wysłany: 03-11-2011, 13:49   

marbet napisał/a:
Witam czy solidburn do mnie pijesz jak tak to jesteś w ogromnym błędzie niech się wypowiedzą osoby co wypróbują narzędzie tyle w temacie jeśli zaznaczam do mnie to było skierowane.

[url=http://www.speedtest...445.png]Obrazek[/URL]


he rzuciłeś tak nisko ta rękawice ze nie jestem w stanie się już po nią schylić :)
pewnie masz w UPC kupione 5Mb/s i zainstalowałeś ten programik który za bardzo nie wiesz co robi ale jak widzę po obrazku masz teraz 100Mb/s ehh czarodzieje :)
zainstaluj jeszcze raz powinieneś mieć już 150Mb/s wtedy
 
 
marbet 
Klikacz


Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Kraków City
Wysłany: 03-11-2011, 16:10   

Osobiście nie używam owego programu ale jeśli coś można w tym zakresie pomóc innym czemu je nie mieć czyż nie..? . Samo narzędzie nie zaszkodzi mieć a czy kolejna sztuczka czarodziejska ze strony UPC to należy ocenić już osobiście ale ponoć czasem czary się spełniają.......;-).
 
 
solidburn 
easy master

Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 44
Wysłany: 03-11-2011, 18:49   

marbet napisał/a:
Osobiście nie używam owego programu ale jeśli coś można w tym zakresie pomóc innym czemu je nie mieć czyż nie..? . Samo narzędzie nie zaszkodzi mieć a czy kolejna sztuczka czarodziejska ze strony UPC to należy ocenić już osobiście ale ponoć czasem czary się spełniają.......;-).


ten program pytającemu tak pomoże na przyspieszanie internetu jak extra worek kartofli w piwnicy przeczytaj do czego jest ten program i co on robi bo ręce się odkręcają
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 04-11-2011, 10:25   

Ustawia wpisy w rejestrze:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
“SackOpts”=dword:00000001
“TcpWindowSize”=dword:0003ebc0"
“Tcp1323Opts”=dword:00000001
“DefaultTTL”=dword:00000040
“EnablePMTUBHDetect”=dword:00000000
“EnablePMTUDiscovery”=dword:00000001
“GolbalMaxTcpWindowSize”=dword:0003ebc0

http://www.upc-cablecom.c...l_optimizer.htm
  gbbsoft
 
marbet 
Klikacz


Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Kraków City
Wysłany: 04-11-2011, 12:23   

solidburn idziesz w zaparte daj wypowiedzieć się innym na ten temat co to narzędzie w jakiś tam sposób pomogło. Bo jak wyjaśnisz niby tą sztuczkę ze sztucznie zawyżoną technicznie wartością poprzez ten program na miernikach pomiarowych hmm...? masz jakąś teorię spiskową na ten temat co powoduje takie a nie inne zachowywanie się naszego modemu pod wpływem samegoż programu. Potrafisz to wyjaśnić technicznie albo łopatologicznie w prosty sposób dla szerszego grona osób używających ten program..?.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-11-2011, 12:29   

gbbsoft, gdyby robił tylko tyle to program był by nie potrzebny, wystarczył by windowsowy plik .reg z zapisanymi tymi ustawieniami.

Odradzam instalację programów pochodzących od niezaufanych osób gdy nie mamy dostępu do ich źródeł.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: