Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello a tlenofon
Autor Wiadomość
gosik79 
easy master

Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 27
Skąd: szczecin
Wysłany: 09-07-2005, 17:56   chello a tlenofon

znalazłam w wyszukiwarce jeden temat o tlenofonie i to opisywany dawno temu, więc nie mam wyrzutów i piszę o tym co mnie boli. wykupiłam numer w tlenofonie, zapłaciłam za pól roku bo tego wymagają, tymczasem rozmowy są przerywane, trzeszczy, albo w ogóle nie łaczy. zaznaczam, że jakoś połaczenia z numerem testowym jest bardzo dobra. kolega ma łącze w iscnecie, duzej sieci w szczecinie 128/128 i u niego nie ma żadnych problemów, ja chello 1mbit/128
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-07-2005, 21:16   

Niestety skoro numer testowy działa dobrze to nie jest wina łącza.
(tak przy okazji do transmisji głosu nie potrzeba aż 128kbps spokojnie wystarcza 32kbps)
Nie pozostaje nic innego jak złożyć reklamację i zażądać zwrotu zapłaconych pieniędzy.

Co do programów najlepszą jakość oferuje skype jednak ceny połączeń na telefony z Polski już takie fajne nie są.
  marekd@jabberpl.org
 
BLS 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 23
Skąd: Gdynia
Wysłany: 09-07-2005, 22:11   

gosik69 niestety oni mają problemy z serwerem :( mam to samo - przerwy z połączeniem do Norwegii, co chwile musze łączyć się ponownie. To nie jest wina chello, dam sobie łeb uciąć :)

Pozdrawiam
 
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 09-07-2005, 23:47   

Na bank wina chello. Jednak jeśli masz jakąś koleżankę z sąsiedztwa co używa na przykład neostrady, to sprawdź jak u niej działa - jeśli też źle - to znaczy, że chello działa dobrze i odwrotnie ; )
sprawdź to
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-07-2005, 00:08   

Cytat:
Na bank wina chello. Jednak jeśli masz jakąś koleżankę z sąsiedztwa co używa na przykład neostrady, to sprawdź jak u niej działa - jeśli też źle - to znaczy, że chello działa dobrze i odwrotnie ; )
sprawdź to
Nie ma co sprawdzać jeśli połaczenie testowe działa dobrze znaczy, że łącze musi dobrze działać. Dlaczego siejesz zamęt ?
  marekd@jabberpl.org
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 10-07-2005, 11:28   

Marek napisał/a:
Dlaczego siejesz zamęt ?

No co Ty.. niech sprawdzi, co jej szkodzi
 
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 10-07-2005, 15:34   

LoHinVar, jeśli przez otwór przeleci kulka o promieni R, to znaczy, że otwór ma promień conajmniej R. Jeśli połączenie z numerami testowymi działa, to łącze jest sprawne.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 10-07-2005, 16:02   

Puck, piszesz tu o połączeniu od modemu do bramki limitującej, a ja mówię o tym co się dzieje właśnie po tej drugiej stronie :wink:
 
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 10-07-2005, 18:48   

LoHinVar, po drugiej stronie łącze nie należy do UPC.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 10-07-2005, 19:43   

Puck, ne ne ne, nie AŻ TAK daleko po drugiej stronie.

EOT
 
 
 
gosik79 
easy master

Dołączyła: 09 Lip 2005
Posty: 27
Skąd: szczecin
Wysłany: 10-07-2005, 21:48   

no cóż panowie, uważam podobnie jak marek, że jest to wina tlenofonu. napisałam tego posta żeby się przekonać, czy inni uzytkownicy chello mają takie problemy, ale argumentacja ( numer testwoy dobrze działający) przemawia za tym, że wina lezy po stronie tlenofonu. w sumie, numer jest mi dużo bardziej potrzebny do odbierania rozmów niż dzwonienia. spróbuje skype'a.

[ Dodano: Wto 26 Lip, 2005 ]
www.voipbuster.com

absolutnie darmowe dzwonienie na telefon stacjonarny. brzmi dziwnie ale prawdziwe, jakość wręcz idealna. w wersji free rozłaczają po 1 minucie, a po wpłaceniu 1 euro można gadac ile sie chce. przetestowałam, polecam.
 
 
 
i.maliszewski 
Klikacz


Dołączył: 14 Maj 2005
Posty: 18
Skąd: Warszawa Turmoncka
Wysłany: 04-08-2005, 12:35   

Dzięki Gosik !!! :D

absolutnie darmowe dzwonienie na telefon stacjonarny. brzmi dziwnie ale prawdziwe, jakość wręcz idealna. w wersji free rozłaczają po 1 minucie, a po wpłaceniu 1 euro można gadac ile sie chce. przetestowałam, polecam.

rzeczywiście fajna sprawa, już przeszkoliłem dzieciaki,

:roll: zaoszczędzę pewnie z 10 połączeń dziennie

typu :

- kasia przyjdziesz do mnie?

lub

- wychodzę z psem

i.t.p.
_________________
 
 
Fredek
Klikacz

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 3
Wysłany: 05-08-2005, 20:34   

Potwierdzam TEN, TEN I JESZCZE RAZ TEN program jest najlepszy. Uzywalem Skype Out i nie bylem zadowolony z jakosci ale dzieki WAM sprobowalem VoIPBustera i potwierdzam, że ludzie z którymi rozmawialem nawet nie odczuli, że nie dzwonie z normalnego telefonu. Zadnych opoznien czy trzaskow. Po oplaceniu 1euro dostajecie mozliwosc darmowego dzwonienia na telefony stacjonarne do kilkunastu krajów.
Wygadalem juz dziś łącznie 2h30min w tym 1h do anglii (tu rowniez zadnych opoznien)

Pozdrawiam
Fredek;-)
 
 
hubs4 
easy master

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 35
Wysłany: 06-08-2005, 10:08   

za jeden euro?! czy tam jest jescze jakis cennik?
 
 
Fredek
Klikacz

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 3
Wysłany: 06-08-2005, 20:10   

hubs4 napisał/a:
za jeden euro?! czy tam jest jescze jakis cennik?

Masz mozliwosc dokonać opłaty w kwotach 1 lub 10 euro. Po wplaceniu 1euro dokonuje sie tzw odblokowanie rozmow. Chodzi o to, że bez oplat mozesz wykonywac polaczenia do jednej minutym pozniej nastepuje automatyczne rozlaczenie. Po wplaceniu 1 lub 10euro na telefony stacjonarne wykonujesz polaczenia za free. Natomiast jesli chcesz dzwonic na komorki to oplaty sa wg cennika. Czyli wplacone pieniadze pozwalaja Tobie rowniez dzonic na inne sieci niz lokalne za ktore oczywicie placisz.
Cennik na stronie.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: