Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
najlepsza sieć p2p
Autor Wiadomość
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-07-2005, 09:31   najlepsza sieć p2p

(temat wydzielony z innego wątku /Puck)
LoHinVar napisał/a:
Na koniec obrazek reklamujący chello

Tyle jest sieci P2P, a Ty wybrałeś akurat to dziadostwo... 8)
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 09-07-2005, 11:28   

SiNuS napisał/a:
Tyle jest sieci P2P, a Ty wybrałeś akurat to dziadostwo... 8)

Hehe no cóż, niby de gustibus non est disputantum, ale faktycznie emule nie jest najfajniejszą siecią p2p.
Proponuję zajrzeć do odpowiedniego działu i poczytać np. o torrentach.

pozdrawiam
LadyRoot
 
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 09-07-2005, 12:20   

eMule rządzi
a torrent to sie nadaje do ściągania pirackich wersji gier, filmów i dystrybucji linuxa
jego zasoby są tak małe jak kropla w morzu plików jakie można znaleźć na eD2K + kad
poza tym, czemu wy ciągle obchodzicie problemy zamiast je próbować rozwiązywać?
nie działa ci kazaa? zmien na dc++? nie dziala ci emule? zmien na torrent
nie dziala ci p2p? szukaj plikow na ftp'ach i przez www
nie dziala ci na porcie 6000 zmien na port 80
masz wysokie pingi w grze X? zacznij grac w Y
no ludzie, jak mozecie takie głupoty wygadywać, na tych programach wychodzą wszystkie problemy z chello
i nikt nawet nie chce porozmawiac co moze byc przyczyną - najprościej zmienić na coś innego i udawać że wszystko jest ok, przecież z atmana leci 250KB więc łącze jest cacy :? [/fade]
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-07-2005, 13:04   

Wszystko zależy od tego czego potrzebujemy, donkey do dobra sieć wiele można znaleźć dzięki overnetowi nie idzie jej łatwo zablokować pozwala zachować większą anonimowaość niż np torrent czy dc jednak jej podstawową wadą jest to, że działa powoli (tak została zaprojektowana pomału ale wytrwale da się ściągnąć wszystko) Więc dziwię się tym którzy narzekają, że im osiołek pomału działa - dla tych co mają legalne dane z wiadomego źródła do szybkiego ściągnięcia naprawdę lepszy jest torrent (bo do tego właśnie został zaprojektowany). Ale edonkey wcale nie jest najwolniejszą siecią np taki freenet (całkowicie anonimowa sieć nie do namierzenia ani zablokowania) jest jeszcze znacznie wolniejszy, osiołek jest po prostu kompromisem między szybkością a niezawodnością i bezpieczeństwem dlatego jest taki popularny.

A co do portów to nie ma różnicy na jakim co stoi, chello nie blokuje portów .
  marekd@jabberpl.org
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-07-2005, 14:02   

LoHinVar napisał/a:

poza tym, czemu wy ciągle obchodzicie problemy zamiast je próbować rozwiązywać?

Ojej, szukasz frajera, który za Ciebie sprawdzi tracerouty i pingi? :)

LoHinVar napisał/a:
nie działa ci kazaa? zmien na dc++? nie dziala ci emule? zmien na torrent

Popatrz, podświadomie w swojej wyliczance pominąłeś "nie dziala ci dc++?"
- i już wiesz czego używać 8)
 
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 09-07-2005, 16:24   

Marek napisał/a:
chello nie blokuje portów .

A czy ktoś tu mówi, że blokuje? Powiem więcej --- chello nawet nic nie spowalnia na portach. Moim zdaniem coś tu nie wyrabia, a ruch z niższych portów np 60 80 ma większy priorytet i wypiera ruch skierowany na inne porty. Oczywiscie teorii o priorytetyzacji nie można nigdzie sprawdzic, chyba, że ktoś ma wtykę w chello.
Cytat:
A co do portów to nie ma różnicy na jakim co stoi

Może u Ciebie. Ja już wykonywałem testy na DC++ i wiem jak jest u mnie.

SiNuS napisał/a:
Ojej, szukasz frajera, który za Ciebie sprawdzi tracerouty i pingi?

Żartujesz? Trace i pingi można sobie w dupe wsadzić przy problemach, które aktualnie rozpatrujemy. Ja raczej szukam osoby, która umiałaby pomóc namierzyć gdzie leży problem. Jak narazie zauważyłem, że tylko Czesio spotkał się z problemem komunikacji między użytkownikami Neostrady. Jak narazie wszyscy mają klapki na oczach i tego nie widzą albo u nich taki problem nie występuje.
SiNuS napisał/a:
już wiesz czego używać

Ha! DC++ lubie i używam. Jednak te zbiory jakie są u tej garstki paru tysięcy osób na hubach to jak kropla w morzu plików jakie mozna znaleźć przez eMule (gdzieś juz to słyszałem :) ) a na dodatek nie moge wejsc na żaden normalny hub ostatnio, bo nie mam 20GB żeby udostępnić. Ostatnio sieć dc++ traci w moich oczach. Znikają dobre szybkie huby skąd można było dobrze ciągnąć, szybko wyszukiwać i nie trzeba było udostępniach niewiadomo jakich ilości danych. Pozostają te z beznadziejnymi limitami, huby na których wyszukiwanie nie działa (na ch** takie huby). Wciskasz search a tu wyskakuje, że minimum search interval is 45 sec - mimo, że jeszcze niczego nie wyszukiwałeś. Można czekać w nieskończoność i tak nie wyszuka.
Na dc++ ściąga się całkiem dobrze, port 60 i jakoś śmiga (nie licząc neostradowiczów, którzy jak próbują ode mnie coś ściągnąć albo ja od nich to widzą napisik "Download starting.." :D )
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-07-2005, 16:47   

Cytat:
Ja raczej szukam osoby, która umiałaby pomóc namierzyć gdzie leży problem. Jak narazie zauważyłem, że tylko Czesio spotkał się z problemem komunikacji między użytkownikami Neostrady. Jak narazie wszyscy mają klapki na oczach i tego nie widzą albo u nich taki problem nie występuje.

Przyczyna problemów w komunikacji użytkowników neostrady z użytkownikami innych sieci jest znana już od dawna i nikt nie twierdzi, że nie istnieje. Po prostu tepsa próbuje wymusić haracz od konkurencyjnych sieci za możliwość łączenia się z użytkownikami neostrady podczas gdy inni niezależni operatorzy płacić nie zamierzają bo niby za co. Równie dobrze mogli by sami pobierać opłaty za to samo tylko, że w druga stronę.

Ale nie przejmuj się dużo od ludzi z neostrady i tak nie wyciągniesz a oni mają gorzej bo nie mogą ściągać tak jak my z wielu szybkich serwerów od których co najśmieszniejsze tepsa również probowała wymusić haracz podczas gdy to oni są serwerem (dostawcą) a użytkownicy neostrady klientem.

Zresztą nie jest aż tak źle jak się odpowiednio zakombinuje można nawet kilka kilobajtów na sekundę wyciągnąć.


Cytat:
a na dodatek nie moge wejsc na żaden normalny hub ostatnio, bo nie mam 20GB żeby udostępnić.

Proponuje zainteresować się linuksem (lub innym uniksem) masz do wyboru
1 Pliki żadkie (duże pliki w których mało danych się znajduje)
2 Wiele dowiązań do tego samego
3 Najbardziej eleganckie wyjście, podmontować jakiś skompresowany system plików

albo wszystkie trzy na raz
Ale właśnie dla tego dc nie lubię bo kładą nacisk na dane na dysku a nie na to co się liczy czyli na pasmo wychodzące (znacznie lepszy jest ktoś kto ma 100MB na dysku i 5Mbitów uploadu niż ten co ma 100GB na dysku i 5Kbitów uploadu)
  marekd@jabberpl.org
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 09-07-2005, 18:22   

Marek napisał/a:
Przyczyna problemów w komunikacji użytkowników neostrady z użytkownikami innych sieci jest znana już od dawna

Hmmm, mówisz to dość pewnie jakby informacja ta została publicznie ogłoszona. masz jakies namiary na oficjalne informacje o tym?
Po za tym, od neo idzie spokojnie ściągać max łącza jakie mają o ile aktualnie nie jest ono w użyciu. Np przez gadu gadu moge ściągać max od kumpla z neo jeśli nie ma żadnych p2p pod spodem.

Marek napisał/a:
Proponuje zainteresować się linuksem

Na linuksa przyjdzie pora juz za jakiś czas. Ja mam jednak zamiar pójść o krok dalej i napisać sterowniki do fakeshare'u pod win2000 albo winxp. Niestety nie moge sie za to zabreac bo nie mam czasu. Jeszcze program do szkoly nie skonczony, a nie moge normalnie pracowac, bo mi z putty chello zrywa polaczenia ;/ HELP
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-07-2005, 22:49   

Wystarczy chwilę poguglać
http://nowemedia.home.pl/...article&sid=366
i jeszcze np coś takiego z nieco innego okresu
Sprawa ciągnie się latami raz jest lepiej a raz gorzej. Jak myślisz dlaczego na fun.from.hell.pl powstał mirror dla osób uciskanych przez monopol.

Cytat:
Jeszcze program do szkoly nie skonczony, a nie moge normalnie pracowac, bo mi z putty chello zrywa polaczenia ;/ HELP

Tymbardziej polecam zainteresować się linuksem, linuksowe ssh jest znacznie lepiej dorobione nie zrywa połączeń nawet przy dużych startach pakietów (tylko powstają lagi po kilkanaście czasem nawet kilkadziesiąt sekund) pozatym będziesz miał możliwość pisania tego programu w domu. A jak nie linuks to chociaż weź to porządne ssh przekompilowane na cygwinie pod windows.
Pokombinuj z kompresją (jak była wyłączona to włącz, jak włączona to wyłącz) może trochę to pomoże.
  marekd@jabberpl.org
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 10-07-2005, 00:31   

Hmm, przeczytałem te stronki, ale opisywany tam problem z TP SA zupełnie nie dotyczy tego, o którym cały czas mówię.
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-07-2005, 01:06   

Jak to nie dotyczy, to tylko kilka przykładów jak tpsa degraduje ruch do innych operatorów próbując wyciągnąć od nich kasę, można poszukać znacznie więcej takich przypadków, inaczej nie było by powodu dla którego ruch między nami a neostradą nie miał by się odbywać normalnie.
  marekd@jabberpl.org
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 10-07-2005, 12:20   

To że tpsa degraduje ruch itd to nie bede zaprzeczal, ale nie sądze zeby bylo to zwiazane z problemem o którym mówię. Ogolnie nie powiem, ale komunikacja z neo jest nawet bardzo przyzwoita. Mi sie wydaje ze ten problem moze leżec po stronie chello, dlatego sie tym interesuje. Jakbym mial pewnosc ze to wina tpsa i ze wogole wszyscy maja taki problem to wogole by mnie to nie obchodzilo.
 
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-07-2005, 23:47   

LoHinVar napisał/a:
Ja raczej szukam osoby, która umiałaby pomóc namierzyć gdzie leży problem.

Udajesz czy na prawdę wierzysz w cuda i sądzisz, że ją tu znajdziesz?... 8)

LoHinVar napisał/a:
DC++ lubie i używam. Jednak te zbiory jakie są u tej garstki paru tysięcy osób na hubach to jak kropla w morzu plików jakie mozna znaleźć przez eMule

Czego szukasz, konkretnie?

LoHinVar napisał/a:
Wciskasz search a tu wyskakuje, że minimum search interval is 45 sec - mimo, że jeszcze niczego nie wyszukiwałeś. Można czekać w nieskończoność i tak nie wyszuka.

Poczytaj o "autosearch".

LoHinVar napisał/a:
Ja mam jednak zamiar pójść o krok dalej i napisać sterowniki do fakeshare'u pod win2000 albo winxp.


Tego kroku nie zrobisz. :D

[ Dodano: 11 Lipiec 2005, 15:53 ]
Marek napisał/a:
Tymbardziej polecam zainteresować się linuksem, linuksowe ssh jest znacznie lepiej dorobione nie zrywa połączeń nawet przy dużych startach pakietów (tylko powstają lagi po kilkanaście czasem nawet kilkadziesiąt sekund)

Heh, system nie ma tu nic do rzeczy... jak Ci komp po drugiej stronie zamknie
gniazdko to możesz sobie czekać na odpowiedź do us***** śmierci. ;)
 
 
zibra 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 4
Wysłany: 20-07-2005, 20:43   

dostalem ostrzezenie od admina?za co?za zasmiecanie?sorki ale mam problem i chcialem go jak najszerzej opisac. jesli ktos mi potrafi pomoc to zapraszam do przejrzenia mojego problemu problem z pingiem, sorki jeszcze raz nie mialem zlych intencji po prostu prosze o pomoc...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: