Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Porownanie chello z Neostrada ...
Autor Wiadomość
voyager 
Klikacz

Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 17
Skąd: Katowice
Wysłany: 08-07-2005, 14:37   Porownanie chello z Neostrada ...

.
Neostrada vs chello

Jak zapewne pamietacie na poczatku Maja pytalem o dzialanie chello w watku tym i tym ...
Zapowiadalo sie ciekawie wiec postanowilem zalozyc chello Classic na 3-miesieczny okres probny (nie rezygnujac jednoczesnie z Neostrady).

Po paru dniach od czasu napisania tych watkow przyszedl technik i zalozyl chello...

Niestety chello w moim przypadku (Katowice) to totalna porazka.
Transfery niestabilne i zazwyczaj zenujaco niskie. W ciagu 2 miesiecy tak naprawde bylo 3 lub 4 dni, w ktorych transfery byly rzeczywiscie w miare zadawalajace i mozna bylo odczuc komfort korzystania z lacza szerokopasmowego, komfort w miare porownywalny z komfortem korzystania z Neostrady (2048) ... tylko 3 - 4 dni!

Robilem w tym samym czasie testy na dwu komupterach, jeden podlaczony do chello drugi do Neostrady. Na neostradzie wyraznie widac, ze strony szybciej sie odtwieraja, a odpowiedz z serwera jest natychmiastowo odczuwalna.
Transfery duzych plikow z Neostrady zawsze max lacza niezaleznie od pory dnia ok 248 KB/s rowno przez caly okres transferu pliku, w tym samym czasie na chello transfer "skacze" niestabilnie miedzy 38 KB/s - 160 KB/s.
Pingi na Neostradzie srednio 10 - 20 ms nizsze niz na chello niezaleznie od pory dnia.
Radia internetwoe na portach roznych od 80 na chello dzialaja jedynie przy MTU mniejszym od 980. Niesty po zmianie MTU na mniejsze maksymalne transfery www, ftp na chello obniza sie o jakies 40 KB/s
O problemach z niektorymi serwerami FTP, ktore na Neostradzie dzialaja bez problemu, a na chello nie dzialaja, nie wspomne.

Oczywiscie kilkakrotnie (co 2 - 3 dni) dzwonilem do pomocy technicznej i zglaszalem awarie i opisywalem problemy perzez maila. Zawsze dziekowali za przeslanie szczegolowych wyjasnien, cytuje:
Kod:
"Serdecznie dziękujmy za przesłanie testów i szczegółowych wyjaśnień. Zostały one dołączone do Pana zgłoszenia i przekazane do działu zarządzania siecią.
Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań w celu jak najszybszego ustalenia przyczyny opisywanych przez Pana problemów."

Niestety w ciagu 1,5 miesiaca nie potrafili sobie z tym poradzic.

Podsumowujac:
Komfort korzystania z chello jest bardzo niski w porownaniu z Neostrada. (szczegolnie za te pieniadze)
Dlatego po moich doswiadczeniach, te osoby ktore sie wahaja, podobnie jak ja sie wahalem, przestrzegam i ODRADZAM zakladanie chello !! Nie zakladajcie bo sie straszliwie zawiedziecie. Przynajmniej w tej chwili (Katowice) usluga ta nie dziala tak jak powinna dzialac.
Z tego co widze w innych rejonach kraju jest podobnie.

Pismo odnosnie rezygnacji z chello juz wyslalem na miesiac przed koncem okresu proby i jest to decyzja bardzo dobrze przemyslana, poprzedzona kilku-tygodniowymi probami, testami i porownaniami z Neostrada.
Szkoda bo wszystko wygladalo tak pieknie ....

(przeniesione. /Puck)
 
 
pajdek 
Klikacz

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 3
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 08-07-2005, 16:01   

Mogę się tylko z Tobą zgodzić.

Ja nie wytrzymałem tak długo z moim chello light jak Ty.
Dzisiaj w 9 dniu użytkowania przesłałem faksem rezygnację i jestem szczęśliwy,
że pozbyłem sie tego badziewia.
Zawsze, wszędzie i każdemu będę mówił że chello to sh*t. Będę gorąco odradzał
założenie tej niby usługi...
Wcześniej miałem Neo 128 kB i byłem bardzo zadowolony, ale magia marketingu i reklamy
skusiła mnie na to 1 megowe g*** - rozcarowanie to mało powiedziane.
To dramat
Jeszcze dzisiaj zamawiam Neo, tym razem 512 - wolę zapłacić 96 zł miesięcznie za prawdziwą 512 niż 94 zeta za to g***.

pozdrawiam
pajdek

(pajdek, zwracaj większą uwagę na słownictwo. /Puck)
 
 
 
BLS 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 23
Skąd: Gdynia
Wysłany: 08-07-2005, 16:24   

Ja jestem bardzo zadowolony z chello i zawsze będę namawiać na założenie tego łącza :) mam chello od poczatku zaistnienia tego łącza w trójmieście... przez te 2,5 roku korzystania z usług UPC-chello miałem tylko cztery awarie- jedną z mojej winy, wiec nie moge narzekać, transfery bardzo dobre, P2P ok. czasami, jeżeli jest jakis problem z www włączam proxy.chello.pl i wszystko wraca do normy. Pozdrawiam
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 08-07-2005, 17:06   

Prawda jest taka ze w tym roku chello jest do nie poznania :( Teoretycznie szybciej, ale przy najmniej u mnie widoczne pogorszenie transferow w godzinach wieczornych.
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-07-2005, 17:06   

Do tych co zrezygnowali: Bardzo dobrze, że to zrobiliście. Mam nadzieję, że podając jako powód rezygnacji kiepskie działanie opisaliście ze szczegółami wszystko co i jak. Może gdy takich jak wy będzie więcej to się wezmą i coś z tym zrobią. W większości przypadków chello działa znacznie lepiej o neostrady (u mnie na przykład nawet nie dało by się jej podłączyć). Jednak mam wrażenie, że pojedyncze przypadki złego działania chello są totalnie olewane, nie jest to wina zbyt małych przepustowości łączy czy czegoś takiego tylko zwyczajnie złej konfiguracji i niedbalstwa, jak dostaną po kieszeni to powinno się coś ruszyć w centrali.

P.s. Duże awarie, lub przypadki gdy niedziała u kogoś wcale są usuwane bardzo szybko - pewnie dlatego, że dają dobre podstawy do reklamacji.
  marekd@jabberpl.org
 
Bartas 
Klikacz

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 9
Wysłany: 08-07-2005, 17:42   

"Zgłoś się do psychologa - może coś poradzi na to traumatyczne przeżycie" - mądrala..... Zycze tobie zebys sie znalazl w takiej sutuacji (tnz pingi po 1000, transfery po 20 kilo) .... serio....... wtedy zobaczymy czy bedzie ci tak do smiechu .... Marek zgadzam się z tobą jak UPC zobaczy ze ludzie rezygnuja z tej uslugi to moze sie cos ruszy i przestaną sobie olewać;)
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-07-2005, 18:45   

Bartas napisał/a:
Zycze tobie zebys sie znalazl w takiej sutuacji (tnz pingi po 1000, transfery po 20 kilo) .... serio....... wtedy zobaczymy czy bedzie ci tak do smiechu ....

Niestety, nie mierzę pingów i transferów co pół godziny, więc nawet jak będę
w takiej sytuacji to na 95% nie będę nawet o tym wiedział 8)
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 08-07-2005, 19:33   

SiNuS napisał/a:

Niestety, nie mierzę pingów i transferów co pół godziny, więc nawet jak będę
w takiej sytuacji to na 95% nie będę nawet o tym wiedział 8)



Przejdz na modem skoro uzywasz netu kilka minut dziennie :mrgreen:
_________________
 
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-07-2005, 20:03   

rcube napisał/a:
Przejdz na modem skoro uzywasz netu kilka minut dziennie

Przecież korzystam z modemu, o co Ci chodzi? 8)
 
 
andrzej 
light master

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 118
Skąd: warszawa
Wysłany: 08-07-2005, 20:42   

ja mam chello od samego początku, owszem trochę za często mam awarie, ale w poruwnianiu do cen neostrady to jest szalona różnica cen.
W neostradzie nie opłaca mi się trzymać, dlatego jest dobrze że siędzę na tym chello, w raz tv kablową jest ot dla mnie opłacalne.


Tak jak wspamniałem trochę za często mam awarie, ale co do usuwania tego nie moge mieć żadnych zastrzeżeń, są dość szybko usuwane
 
 
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 08-07-2005, 23:42   

Hehe, zgadzam się z voyagerem

Ja od ponad 2 lat użytkuję chello. Okazuję się jednak, że do niedogodności można się przyzwyczaić. :)

Marek ma rację, sieć chello dzieli się na użytkowników szczęśliwych ( :D ) oraz nieszczęśliwych ( :( ). Ja zaliczam się do tej drugiej grupy.

A ostatnio pojawił się kolejny problem ;/
Ostatnimi czasy bowiem zrywa połączenia TCP:
Z battle.net'u wywala "your connection to the battle.net has been interrupted"
Gadu-gadu traci połączenie i odnawia
Połączenie przez putty SSH ze szkołą zrywa "connection reset by peer".

Dziś miałem jeszcze jakieś 20 sekundowe przerwy w działaniu internetu jak grałem w starcraft (udp-p2p), chociaż w tym samym czasie www działało normalnie... :?:

Na koniec obrazek reklamujący chello ;)

emule20050707.gif
Plik ściągnięto 1314 raz(y) 38,06 KB

 
 
 
voyager 
Klikacz

Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 17
Skąd: Katowice
Wysłany: 09-07-2005, 00:14   

Marek napisał/a:
Do tych co zrezygnowali: Bardzo dobrze, że to zrobiliście. Mam nadzieję, że podając jako powód rezygnacji kiepskie działanie opisaliście ze szczegółami wszystko co i jak.


Tak, tak ... opisalem im powod mojej rezygnacji. Miejmy nadzieje, ze wezma sobie to do serca ...
... aczkolwiek przyslali mi pismo, ze z przykroscia przyjeli moja rezygnacje i chcieliby jeszcze raz zachecic mnie do przemyslenia mojej decyzji.
Panowie i Panie z UPC!
Wlasnie po to wzialem chello na okres probny, zebyscie mnie przekonali, ze rzeczywiscie warto korzystac z Waszych uslug, a nie z uslug TPSA!
Niestety, nie udalo Wam sie ... :(
Badzcie jednak dobrej nadziei ... za rok znow wezme chello na okres probny i zobaczymy czy mnie przekonacie do rezygnacji z Neostrady na rzecz chello czy tez nie.
Mysle, ze rok czasu to wystarczajac duzo czasu na poprawe jakosci uslug, wiec zobaczymy...
... a narazie bede tylko obserwowal forum i to jak sie rzeczy z chello maja.
 
 
andrzej 
light master

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 118
Skąd: warszawa
Wysłany: 09-07-2005, 07:43   

ja tam jestem stałym klientem UPC, nie moge narzekać.
Tak jak opisałem owszem mam pewne kłopoty z awariami, ale to mniejsza o to, ważne jest to, że cena mi odpowiada.
Neostrada jest dużo droższa od chello, dlatego też nie mogę sobie pozwolić na nią
 
 
 
crog 
Klikacz

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 5
Wysłany: 28-07-2005, 16:11   

Ja stalem sie zwolnikiem chello, nie zaleznie od godziny dziala tak samo stabilnie i szybko, nie ktory stronki chodza wolniej ale to da sie przezyz,torrenty i transfery ze stron i ida maxymalna przepustowoscia.Mialem nie przyjemnosc testowac neostrade 512 i u mnie nie sprawdzila sie wogole,strasznie nie stabilna praca,nizsze transfery.pozdrawiam
 
 
volk3r 
easy master


Dołączył: 24 Gru 2004
Posty: 22
Wysłany: 28-07-2005, 22:01   

hmm tak sobie czytam i mysle ze mialem szczescie bo u mnie wszystko smiga jak nalezy, a jesli chodzi o emule to czesto uzyskuje maksymalne transfery po rozpedzeniu ofkors:)

na dodatek gram sobie elegancko w guild wars :P

wczesniej bylem w lanie i powiem tylko,ze juz nigdy bym do niego nie wrocil...

przez kilka miechow uzytkownania byly raptem 3-4 dni w ktorych nie bylo netu ale gora przez 30 minut chyba.

wiec jestem naprawde zadowolony i polecam wszystkim :)

a neo wcale nie jest takie zajebiste jak niektorzy pisza, kumpel ma i mowi ze sie potrafi skaszanic ostro czasami, wiec mysle to kwestia szczescia/nieszczescia raczej i nie mozna uogolniac od razu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: