Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno routera WIFI+VOIP
Autor Wiadomość
MIKMIK 
easy master

Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 41
Wysłany: 30-09-2011, 11:03   Kupno routera WIFI+VOIP

Mam obecnie modem z UPC model EPC2203, i chciałbym zakupić jakiś dobry router z obsługą sieci WiFI, LAN (RJ45) oraz bramką VoIP (co najmniej dwa gniazda phone RJ11).

Myślałem o modelu AVM FRITZ!Box Fon WLAN 7170

Co sądzicie o tym sprzęcie, jak będzie współpracował z siecią UPC?.

Przeglądając instrukcję, dobrze się zapowiada w użytkowaniu, a co do konfiguracji ma menu w języku polskim i angielskim.

Podobno automatycznie po podłączeniu kompa sam wszystko ustawia jak jest podłączony przez LAN a co do sieci bezprzewodowej to nie wiem.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-09-2011, 12:50   

MIKMIK napisał/a:
Myślałem o modelu AVM FRITZ!Box Fon WLAN 7170

Co sądzicie o tym sprzęcie, jak będzie współpracował z siecią UPC?.

Współpracował będzie, chociaż ma wbudowany modem adsl który jest zupełnie niepotrzebny (na szczęście da się go wyłączyć).

Główną wadą tego urządzenia jest bardzo wysoka cena, ale jeśli chodzi o funkcjonalność to nie ma na co narzekać. Niestety nie znam nikogo kto by używał takiego kombajnu więc nie podzielę się doświadczeniami.

MIKMIK napisał/a:
Podobno automatycznie po podłączeniu kompa sam wszystko ustawia jak jest podłączony przez LAN
tyle to potrafi każdy ruter
  marekd@jabberpl.org
 
MIKMIK 
easy master

Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 41
Wysłany: 30-09-2011, 15:41   

No a taki model:

Linksys WAG54GP2 Annex A Router WiFi Bramka VoIP??.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-09-2011, 19:22   

Ten się nie nadaje.
Też ma niepotrzebny modem ale w przeciwieństwie do poprzedniego rutera nie ma dodatkowego portu WAN aby korzystać z internetu z pominięciem wbudowanego modem DSL - szukaj czegoś bez modemu.

Ale jeśli podoba Ci się linksys to co byś powiedział np na coś takiego ? http://4ip.pl/pl/p/Cisco-WRP400-G2/141 (też nie jest tanie ale 400zł to mniej niż 700 za fritzboxa a też ma USB, 2 linie telefoniczne i wifi - główna różnica to brak wbudowanego modemu który i tak jest niepotrzebny).
Ostatnio zmieniony przez Marek 30-09-2011, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
  marekd@jabberpl.org
 
MIKMIK 
easy master

Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 41
Wysłany: 30-09-2011, 19:25   

Zastanawiałem się nad tym modelem ale kosztuje między 350-450zł, natomiast ten pierwszy na allegro był za 260zł, dlatego cena mi pasowała.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-09-2011, 19:32   

Jeśli widziałeś gdzieś FRITZ!Box 7170 za 260zł to kupuj i się nie zastanawiaj - normalnie kosztuje 600-750zł
Ale Linksys WAG54GP2 się nie nadaje - to jest ruter do neostrady i można kupić używane już za mniej niż 200zł bo ludzie którzy zrezygnowali z neostrady lub czegoś podobnego pozbywają się tych ruterów masowo bo z niczym innym to nie działa.
  marekd@jabberpl.org
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 30-09-2011, 20:02   

Marku a co byś mi doradził zamiast tego co mam )Linksys WRT 54GC EU) bo już mi się sypie a nie można go uaktualnić. Chcę aby współpracowały z nim trzy kompy i drukarka Brother MFC-J415W. Preferowany j polski i cena do 250zł. Dzięki za sugestie.Pozdrawiam
_________________
  jedrek
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-09-2011, 22:18   

jedrek, cokolwiek na czym da się zainstalować openwrt i ma port USB do podłączenia drukarki (chyba że twoja drukarka działa też z wifi to może być nawet bez USB).
  marekd@jabberpl.org
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 30-09-2011, 22:26   

Marek napisał/a:
cokolwiek na czym da się zainstalować openwrt i ma port USB do podłączenia drukarki (chyba że twoja drukarka działa też z wifi to może być nawet bez USB).
Zastanawiam już się bardzo długo szukam w google i zdecydować nie mogę. Myślę o DLink lub Netgar aby współpracował z tym adapterem od Linksysa WRT54GC. Pozdrawiam
_________________
  jedrek
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 30-09-2011, 22:40   

Inna alternatywa: SpeedTouch 716 router Wi-Fi VOIP

Po wgraniu odpowiedniego firmware mamy urządzenie DSL (wykorzystuje 1 port RJ45 LAN do tego celu). Na niektórych aukcjach routery mają już je wgrane (pytać sprzedawcy). Wychodzi dość tanio, a do tego ten model jest naprawdę całkiem przyzwoity.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-10-2011, 11:57   

Czy nie lepszym jednak rozwiązaniem będzie oddzielnie router i bramka - te 'kombajny' nie są stabilne (nie słyszałem pochlebnych opinii) ?
I warto chyba wziąć pod uwagę IPv6 - czy nie będzie problemów (??)
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 01-10-2011, 12:36   

Te "kombajny" nigdy do tanich nie należały. Jeżeli sprzęt jest sprawny, to działa stabilnie. Znając UPC, to zanim wprowadzą IPv6 minie jeszcze dużo czasu. Poza tym już istniejąca sieć oparta o IPv4 nie zniknie tak z dnia na dzień tylko nadal będzie równoległe funkcjonować. Można już teraz kupić sprzęt z obsługą tych wszystkich bajerów i IPv6, tylko, że cena będzie powyżej 1 tys. zł. Moim zdaniem inwestycja na tym etapie zupełnie bez sensu.
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 01-10-2011, 20:58   

Stabilność zależy głownie od tego co siedzi w takim urządzeniu (procesor, ram) i na jakim systemie jest oparte, z jakimi sterownikami. Alternatywy w stylu OpenWRT mogą spokojnie obsługiwać bramki VoIP na zwykłych, tańszych routerach, więc jeżeli komuś pasują dwa tańsze urządzenia to też można zrobić tak, żeby działało.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 02-10-2011, 17:18   

ja od ponad 1,5 roku uzywam SpeedTouch 716 (wersja bez wifi) i nie moge zlego slowa o nim powiedziec stabilny jak skala :)
a placilem za niego chyba okolo 60 zl z przesylka
_________________
  precel@wtw.im
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,27 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: