Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TP-Link TL-WR740N N 150
Autor Wiadomość
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-09-2011, 22:20   TP-Link TL-WR740N N 150

Jak to ugrysc ? znaczy jak skonfigurować np firewalla i ogólnie jak ustawić łacze, dodam że siedzę na łaczu 50 Mbit i kablem idzie net do mojego komputera a przez WIFI pójdzie do komputera matki za scianą.

Na co powinieniem zwrócić uwagę ?

Podstawową konfigurację sam zrobiłem ale co dalej ?
 
 
gofer88 
light master

Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 68
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-09-2011, 08:04   

Włącz filtrowanie adresów MAC i dodaj swój i matki komp do listy, tak żeby nikt z poza sieci nie mógł się wpiąć....
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-09-2011, 11:42   

gofer88 napisał/a:
Włącz filtrowanie adresów MAC i dodaj swój i matki komp do listy, tak żeby nikt z poza sieci nie mógł się wpiąć....


Jakbyś powiedział jak to zrobić byłbym bardzo wdzięczny
:mrgreen:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-09-2011, 12:56   

Cytat:
Włącz filtrowanie adresów MAC i dodaj swój i matki komp do listy, tak żeby nikt z poza sieci nie mógł się wpiąć..
szkoda na to czasu, to nic nie daje
ANIOŁ napisał/a:
znaczy jak skonfigurować np firewalla
o ile przekierowujesz tylko porty które są potrzebne pozostałe automatycznie zostają zablokowane
Tak więc o ile tylko nie korzystasz z funkcji takich jak dmz albo nie przekierowałeś na raz całego zakresu od 1 do jakiejś dużej liczby to już masz firewall właściwie skonfigurowany.
ANIOŁ napisał/a:
i ogólnie jak ustawić łacze
a co konkretnie chciał byś osiągnąć ?

Bo bez jakiś szczególnych wymagań to wiele nie ma do roboty, trzeba tylko:

- Pamiętać o ustawieniu trudnego do zgadnięcia hasla (zarówno do wifi jaki do adminstracji ruterem)
- przekierować porty które będą potrzebne (o ile w ogóle jakiś potrzebujesz)
- resztę można ustawić na automat albo pozostawiać na wartościach domyślnych
  marekd@jabberpl.org
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-09-2011, 15:24   

[quote="Marek"]
Cytat:
a co konkretnie chciał byś osiągnąć ?

Bo bez jakiś szczególnych wymagań to wiele nie ma do roboty, trzeba tylko:

- Pamiętać o ustawieniu trudnego do zgadnięcia hasla (zarówno do wifi jaki do adminstracji ruterem)
- przekierować porty które będą potrzebne (o ile w ogóle jakiś potrzebujesz)
- resztę można ustawić na automat albo pozostawiać na wartościach domyślnych


Sam nie wiem co bym chciał, no chciałbym aby net działał tak jak bez routera, aby mi działały np torrenty itd,jak coś bedzie wychodziło w praniu to będę pisał:))

[ Dodano: 15-09-2011, 15:53 ]
A dało by jakoś tak ustawić, aby mnie np powiadamiało jakby ktos chciał sie zalogować do mojej sieci ?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-09-2011, 02:26   

ANIOŁ napisał/a:
aby mi działały np torrenty itd

Do torrentów trzeba przekierować porty (ich numerki można sobie wybrać w programie)
Jak już sobie wybierzesz numerki portów do przekierowania idziesz do zakładki - Forwarding -> Virtual Servers klikasz add new, podajesz numer portu i wewnętrzne ip komputera na którym ma chodzić torrent
Trzeba jeszcze wybrać czy chodzi o protokół tcp czy udp - dla torrenta będą potrzebne oba więc wybierasz all.

Większość klientów torrenta potrzebuje jeszcze osobnego portu dla DHT - albo dodajesz w podobny sposób jeszcze jeden port albo aby się w to za każdym razem nie bawić od nowa od razu podajesz zakres od - do
np 2000-2003

ANIOŁ napisał/a:
A dało by jakoś tak ustawić, aby mnie np powiadamiało jakby ktos chciał sie zalogować do mojej sieci ?

Jak już się połączy będziesz go miał widocznego w - Wireless -> Wireless Statistics (łącznie z tym ile danych przesłał)

Ale o samej probie połączenia (tzn jak ktoś nie poda właściwego hasła i się nie połączy) to ten ruter raczej nie potrafi informować. Możesz zajrzeć do - System Tools -> System Log wybrać Log type na wireless i zobaczyć co tam pokazuje, jeśli są tam jakieś ślady nieudanego logowania to można ustawić aby wysyłał ten log na maila ale wątpię aby logował tam takie rzeczy.
  marekd@jabberpl.org
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-09-2011, 22:20   

Okazało się własnie że nie musiałem przekierowywać portów przynajmniej w IPT:-))

Wczoraj sie logowałem do strony 192.168.1.1 normalnie a dzis wyskauje mi coś takiego.....Username or Password is incorrect.
Please refer to the troubleshooting below:

Is the "Caps Lock" enabled on your keyboard?
The username and password must be lowercase, please ensure that the "Caps Lock" LED is disabled on your keyboard and try again.

Forgot your username or password?
Please reset the device to the factory default settings if you have forgotten your username or password. The default username and password are both set as "admin".
Note: The settings will be restored to factory default after the resetting.

How to restore the device to the factory default settings?
Firstly locate the reset button on the rear panel of the unit, whilst the device is powered on press and hold the reset button for more than 5 seconds, the device will then reboot and restore itself to the factory default settings.



Co dziwne na obu komputerach sieć chodzi jak ta lala....
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-09-2011, 13:26   

Bez przekierowanych portów torrent też działa ale nie ze wszystkimi peerami może się połączyć
Do nawiązania połączenia konieczne jest by choć jedna ze stron miała publiczne ip albo przekierowany port
Jeśli zarówno Ty jak i ta druga osoba nie ma to się ze sobą nie połączycie.


Komunikat mówi, że podałeś niewłaściwe hasło do zmiany ustawień - internet nie przestanie od tego działać bo był skonfigurowany już wcześniej.
  marekd@jabberpl.org
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-09-2011, 14:25   

Marek napisał/a:
Bez przekierowanych portów torrent też działa ale nie ze wszystkimi peerami może się połączyć
Do nawiązania połączenia konieczne jest by choć jedna ze stron miała publiczne ip albo przekierowany port
Jeśli zarówno Ty jak i ta druga osoba nie ma to się ze sobą nie połączycie.


Komunikat mówi, że podałeś niewłaściwe hasło do zmiany ustawień - internet nie przestanie od tego działać bo był skonfigurowany już wcześniej.


A jak zrobić aby można było wprowadzić haslo raz jeszcze lub je zmienić lub zresetować ?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-09-2011, 15:44   

Z tyłu rutera poszukaj przycisku reset, trzeba nacisnąć i przytrzymać przez 5 sekund - to przywraca fabryczne ustawienia i hasło.
  marekd@jabberpl.org
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-09-2011, 15:53   

Marek napisał/a:
Z tyłu rutera poszukaj przycisku reset, trzeba nacisnąć i przytrzymać przez 5 sekund - to przywraca fabryczne ustawienia i hasło.


U mnie to chyba nie działa......znaczy co po takim resecie trzeba zrobić by sie zalogować do routera bo jak wchodzę na stronę to mam ciągle ten sam napis......czy może usunac cookies czy coś takiego ? HELP
 
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 17-09-2011, 18:11   

przytrzymaj przez 30 s powinno pomoc :)
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-09-2011, 19:12   

Potrzymaj chwilę dłużej i obserwuj diodki któreś powinny zamrugać w momencie resetu.
  marekd@jabberpl.org
 
siedle 
light master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Wrz 2005
Posty: 65
Skąd: bra­c na piwo ?
Wysłany: 18-09-2011, 11:33   

Cześ Anioł :) Wgraj do tego routerka jakieś porządne oprogramowanie bo oryginał to tragedia jest .... Poczytaj sobie na stronie eko.one.pl co ten tp-link potrafi po zmianie oprogramowania - naprawdę warto :)
 
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-09-2011, 15:34   

Ok dzięki koledzy, a nad innym softem pomysle, ale jestem zielony w tych sprawach wiec nie wiem na co sie zdecydować zbytnio
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: