Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PPV w UPC Polska
Autor Wiadomość
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 27-08-2011, 12:21   PPV w UPC Polska

Zdecydowałem się założyć ten wątek, bo system PPV nadciąga do sieci UPC. Jest to pewna nowość. Pewnie jeśli będzie duże zainteresowanie sportem w tym systemie możemy spodziewać się kolejnych tego typu wydarzeń "za dodatkową opłatą" w naszym kraju.

:arrow: :arrow: :arrow:

Widzę, że już ruszył serwis dotyczący walki Adamek - Kliczko (10 września) w systemie PPV: http://www.upc.pl/lp/adamek/ Na razie napisano tam, że "zamawianie walki będzie dostępne od 8 września na kanale 16 Telewizji Cyfrowej UPC". Z testów wynika, że dostęp do walki będzie w cenie 40 zł (SD) oraz 48 zł (HD).

:?: :?: :?:

Osobiście nie mam nic przeciwko pomysłowi na PPV. Ale 40 - 50 zł za obejrzenie gali bokserskiej to jednak trochę dużo, jak na polskie warunki. Gdyby cena była 10 - 20 zł, to bym się nie wahał z wykupem. Ale w cenie ponad dwa razy większej podziękuje, mimo, że lubię oglądać boks. Za te pieniądze wolałbym wykupić inne usługi w UPC, które dałyby mi więcej rozrywki.

Oczywiście zdaję sobie, że kwestia ceny to nie wina UPC tylko braci Kliczko, którzy dyktują warunki cenowe w tym przypadku. Ale mimo wszystko - jak na polskie warunki zbyt drogo, albo inaczej.... zbyt duża cena do zawartości ;)

Zapraszam do dyskusji ;)
_________________
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-08-2011, 13:28   

powiem tak jak na telewizje to duza kwota za jedno wydarzenie , ale to cena jednego biletu na jaką kolwiek impreze rozrywkowo-sportową a po wykupieniu ogladaja wszyscy domownicy a moga i znajomi , sasiedzi , mozna sie jakos dogadac w partycypacji w kosztach w myśl zasady ryba moja - wóda twoja ...
  stivi
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 27-08-2011, 15:09   

Mimo wszystko telewizja to zupełnie coś innego niż uczestnictwo w wydarzeniu na stadionie.
_________________
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 27-08-2011, 15:42   

Biorąc po uwagę, że za niewiele więcej można zobaczyć walkę na żywo to naprawdę drogo wychodzi. Nie każdy może zaprosić 10 osób żeby taniej wyszło :? . Swoją drogą ciekawy jestem tego czy RTL będzie odkodowany bo w sieci różnie ludzie piszą. Jak sądzicie?
 
 
Mizi 
ultra master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 704
Skąd: Krakow
Wysłany: 27-08-2011, 19:27   

Pewnie na streamie bedzie w dobrej jakosci = rzut na LCD i ogladamy w jakosci SD za friko ;) Ja bym nie dal 40zł za 30 minut walki :P Lepiej pojsc za ta kaske do kina w 2 osoby na jakis filmik lub na kregle na godzine
_________________
 
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 27-08-2011, 21:25   

mały offtopic, a może całą walkę pokażą znowu w teleexpressie :P
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 31-08-2011, 17:45   

Juz oficjalne info:
http://media2.pl/media/83...a-39,90-zl.html

Walka w SD i HD za 39,90 zł.
_________________
 
 
trew 
classic master

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 214
Wysłany: 31-08-2011, 18:24   

Trochę drogo 40zł za walkę. Pewnie wykupią przede wszystkim knajpy, ale ile ich może być?- może kilka tysięcy. Użytkownicy prywatni będą się składać i oglądać TV u sąsiadów jak telewizję w latach 60-tych.
Tak czy inaczej będzie mozna oglądać niekodowany RTL z Astry, na Eutelsacie pewnie zakodują.
Może zobaczymy jakieś polskie reklamy w RTL :mrgreen:
 
 
rav 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 211
Wysłany: 04-09-2011, 18:06   

Dziś na partyline przyjmują tylko zgłoszenia techniczne więc tutaj zapytam - czy mając usługę Multiroom i wykupując walkę Adamka za 39,90 zł będzie ona dostępna w obu dekoderach?

[ Dodano: 05-09-2011, 10:42 ]
No i się dowiedziałem, że walka będzie tylko na tym dekoderze, z którego dokonano zamówienia (kanał 16). Drugi dekoder to kolejne 39,90 zł. Trochę lipa...
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 09-09-2011, 12:21   

Potwierdzam.

Dzisiaj zamówiłem walkę PPV na pierwszym dekoderze, na Multiroomie trzeba ewentualnie zamówić ponownie. Ale to było do przewidzenia. Z UPC na żądanie jest podobnie...
_________________
 
 
grzesiek325 
light master

Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 77
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-09-2011, 12:22   

do której godziny można zamówić ostatecznie walkę?
_________________
 
 
mars75 
light master

Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 92
Skąd: Sopot
Wysłany: 09-09-2011, 12:44   

Mizi napisał/a:
Pewnie na streamie bedzie w dobrej jakosci = rzut na LCD i ogladamy w jakosci SD za friko ;) Ja bym nie dal 40zł za 30 minut walki :P Lepiej pojsc za ta kaske do kina w 2 osoby na jakis filmik lub na kregle na godzine


Do kina za 30 zl dwie osoby? chyba dzieci na poranek w niedziele. Ludzie cieszcie w Usa taka walka kosztuje okolo 80$
  http://www.speedtest.net/my-result/3325383296
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 09-09-2011, 13:07   

mars75 napisał/a:
Mizi napisał/a:
Pewnie na streamie bedzie w dobrej jakosci = rzut na LCD i ogladamy w jakosci SD za friko ;) Ja bym nie dal 40zł za 30 minut walki :P Lepiej pojsc za ta kaske do kina w 2 osoby na jakis filmik lub na kregle na godzine


Do kina za 30 zl dwie osoby? chyba dzieci na poranek w niedziele. Ludzie cieszcie w Usa taka walka kosztuje okolo 80$


1) od razu widać że do kina nie chodzisz albo kupujesz bilety jak popadnie, w heliosie we wtorek bez problemu kupie 2 bilety całe i jeszcze 2 zyki zostaną :P

2) jak ci 40zł za walkę mało to się wyprowadź do stanów tam zapłacisz 80$ i będziesz szczęśliwy a tu jest polska i 40zł za galę boksu to stanowczo za dużo (przypomnę miesięczny pakiet canal + z kanałami HD kosztuje 33zł a to jest 9 kanałów a nie jedna gala:P)
 
 
Jimbo 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 216
Wysłany: 09-09-2011, 13:07   

mars75 napisał/a:
Ludzie cieszcie w Usa taka walka kosztuje okolo 80$


Bez przesady. 30-50 dolarów. Więcej niż 50 za boks nie widziałem. SuperBowl ostatnio kosztował 55 dol. a w USA nie ma nic bardziej popularnego niż SB.

[ Dodano: 09-09-2011, 13:18 ]
marcinosr napisał/a:

2) jak ci 40zł za walkę mało to się wyprowadź do stanów tam zapłacisz 80$ i będziesz szczęśliwy a tu jest polska i 40zł za galę boksu to stanowczo za dużo (przypomnę miesięczny pakiet canal + z kanałami HD kosztuje 33zł a to jest 9 kanałów a nie jedna gala:P)


Takie są realia rynku, niestety. Za granicą opłata za transmisje jakiegoś wydarzenia jest często porównywalna z miesięcznym abonamentem. Opieram się na swoim przykładzie, bo ja mieszkam jedną nogą w Polsce a drugą w USA i np. w sieci Dish płacę 39,99 dol. miesięcznie za abonament a transmisje PPV są właśnie na poziomie 30-50 dol. (w zależności od atrakcyjności). Tylko, że w USA PPV jest praktycznie w każdy weekend, każda dyscyplina. Poza tym częstą praktyką jest np. opłata za premierowy odcinek serialu, który ogólnie dostępny będzie np. 2 tygodnie później. Oczywiście w przypadku seriali takie opłaty są niższe. No i znajdują się na to chętni. W Polsce to dopiero raczkuje ale jestem pewien, że po walce Adamek - Kliczko organizatorzy ogłoszą sukces finansowy i transmisje PPV będą coraz częściej. Pieniądz sportem rządzi niestety...
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 09-09-2011, 13:37   

Jimbo napisał/a:

Takie są realia rynku, niestety. Za granicą opłata za transmisje jakiegoś wydarzenia jest często porównywalna z miesięcznym abonamentem. Opieram się na swoim przykładzie, bo ja mieszkam jedną nogą w Polsce a drugą w USA i np. w sieci Dish płacę 39,99 dol. miesięcznie za abonament a transmisje PPV są właśnie na poziomie 30-50 dol. (w zależności od atrakcyjności). Tylko, że w USA PPV jest praktycznie w każdy weekend, każda dyscyplina. Poza tym częstą praktyką jest np. opłata za premierowy odcinek serialu, który ogólnie dostępny będzie np. 2 tygodnie później. Oczywiście w przypadku seriali takie opłaty są niższe. No i znajdują się na to chętni. W Polsce to dopiero raczkuje ale jestem pewien, że po walce Adamek - Kliczko organizatorzy ogłoszą sukces finansowy i transmisje PPV będą coraz częściej. Pieniądz sportem rządzi niestety...


i tu możesz mieć rację (niestety)... no ale jeżeli PPV ma u nas zagościć na stałe to niech chociaż pozostanie przy boksie bo tragedią było by płacić np. za finał ligi mistrzów.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: