Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Router do pc i laptopa 25Mb
Autor Wiadomość
siloos 
easy master

Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 41
Wysłany: 08-08-2011, 20:57   Router do pc i laptopa 25Mb

Witam mam internet w upc 25 Mb potrzebuje rozdzielić internet na pc po kablu oraz na laptopa wifi. Przeglądając forum wybrałem te o to modele:
-TP-Link TL-MR3420
-TP-Link TL-WR1043ND

Laptop będzie w standardzie n. Przyszłościowo będę chciał do tego dołożyć telewizor z internetem.
Zależy mi na routerze takim aby go włączyć i zapomnieć ze jest :) I teraz jak zwykle dylemat czy jest sens dopłacić do WR1043ND czy brać MR3420. Przy tak niskich wymaganiach ?

A co powiecie jeszcze o tym TL-WR841N ?? Cena w okolicach 90zł ?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-08-2011, 22:02   

Witam
Faktycznie nie masz wielkich wymagan-tylko pamiętaj że apetyt rośnie w miarę jedzenia...!!!-ja osobiście tez mam Fiber Power 25 i korzystam z TL 1043 ND i nie zamieniłbym go na nic innego(fakt jest dużo droższy od TL MR3420 i trochę droższy od TL 841 ND) ale moim zdaniem jest w tej chwili najlepszym wyborem!!!.
zalety-
1-pełne pasmo wifi w n (300 Mbit-a nie połowa 150 nlite jak w tych tanszych modelach)
2-1 Gbit switch (no niby żadna różnica w stosunku do 100 Mbit switcha w tych tanszych modelach-ale sam zrozumiesz JAKA WIELKA to różnica w korzystaniu z sieci wewnętrznej między komputerami,tv,odtwarzaczami sieciowymi,obudowami sieciowymi itd. już nie mówiąc o stramingu na żywo materiału HD,gdy trzeba będzie coś wielkiego przerzucić między sprzętami)
3- 3 anteny które znacząco podnoszą zasięg routera
4- najlepszy wybór w tej chwili w kategori cena/jakość/możliwości.
Proszę chłodno i rzeczowo podejść do tematu,gdyż sprzętu tego typu nie kupuje się na 1 rok choc jeśli tylko kogoś stać to może zmieniać sprzęt co 24 godziny...
Pozdrawiam
_________________
 
 
wl.przemek 
light master


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 93
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-08-2011, 22:25   

Witam.
Podłącze się....
Tak jak kolega 1 postu przymierzam się do kupna routera o podobnych wymaganiach, mogło by być nawet w tym przedziale TL 1043 ND lecz jak to się podłącza ?
Mam 25 Mb/s internet w UPC jakieś ustrojstwo z diodami właśnie od nich i komputer stacjonarny podłączony do tego :mrgreen:
_________________
 
 
 
siloos 
easy master

Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 41
Wysłany: 08-08-2011, 22:34   

Cytat:
1-pełne pasmo wifi w n (300 Mbit-a nie połowa 150 nlite jak w tych tanszych modelach)

z tych modeli co podałem to właśnie jest pełne pasmo wifi 300 Mbit no chyba ze się mylę :)

Cytat:
2-1 Gbit switch (no niby żadna różnica w stosunku do 100 Mbit switcha w tych tanszych modelach-ale sam zrozumiesz JAKA WIELKA to różnica w korzystaniu z sieci wewnętrznej między komputerami,tv,odtwarzaczami sieciowymi,obudowami sieciowymi itd. już nie mówiąc o stramingu na żywo materiału HD,gdy trzeba będzie coś wielkiego przerzucić między sprzętami)


tego akurat chyba nigdy nie wykorzystam. Ale ... hm sam juz nie wiem :)

Cytat:
3- 3 anteny które znacząco podnoszą zasięg routera

sprawa dotyczy mieszkania w bloku wiec odległości znikome między routerem a komputerami.

Cytat:
Proszę chłodno i rzeczowo podejść do tematu,gdyż sprzętu tego typu nie kupuje się na 1 rok choc jeśli tylko kogoś stać to może zmieniać sprzęt co 24 godziny...

dlatego wole zapytac 100 razy i dobrze sie zastanowić niż później pluć w sobie w brodę
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-08-2011, 22:43   

Cytat:
lecz jak to się podłącza ?

Witam
Podłączasz wszystkie kompy które chcesz podłączyc pod router(porty LAN),modem kablowy podpinasz pod port WAN,odpalasz automatyczny program do konfiguracji który masz na dołączonej płycie i musi działać,a o ile dobrze pamiętam choc mogę się mylić to jest dodana skrócona instrukcja jak to wszystko odpalić-a niektórzy robią tak-podłączaja to wszystko do kupy(kable),wyłączają router z prądu,wyłączają modem kablowy też z prądu-czekają 30 sekund,podłączają modem kablowy do prądu i podłączają router też do prądu i heja-all works
Pozdrawiam
_________________
 
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 09-08-2011, 00:27   

Cytat:
1-pełne pasmo wifi w n (300 Mbit-a nie połowa 150 nlite jak w tych tanszych modelach)

mr3420 tez daje 300 :)
Cytat:
2-1 Gbit switch (no niby żadna różnica w stosunku do 100 Mbit switcha w tych tanszych modelach-ale sam zrozumiesz JAKA WIELKA to różnica w korzystaniu z sieci wewnętrznej między komputerami,tv,odtwarzaczami sieciowymi,obudowami sieciowymi itd. już nie mówiąc o stramingu na żywo materiału HD,gdy trzeba będzie coś wielkiego przerzucić między sprzętami)

mr3420 tez teoretycznie da rade uruchomic na 1 Gb, ale faktycznie jesli ktos by sie bawil w takie rzeczy to warto dorzucic troche kasy i kupic lepszy model (jesli tylko tv bedzie tez obslugiwal 1 Gb, wifi jak mu pociagnie rzeczywiste 100 Mb/s to bedzie wielkie swieto)
Cytat:
3- 3 anteny które znacząco podnoszą zasięg routera

raz podnosza raz oslabiaja roznie to bywa :)
Cytat:
Proszę chłodno i rzeczowo podejść do tematu,gdyż sprzętu tego typu nie kupuje się na 1 rok choc jeśli tylko kogoś stać to może zmieniać sprzęt co 24 godziny...

na horyzoncie juz pojawiaja sie nastepcy "n" wiec watpie czy na dlugie lata to bedzie zakup.

wl.przemek,
Cytat:
Podłączasz wszystkie kompy które chcesz podłączyc pod router(porty LAN),modem kablowy podpinasz pod port WAN,odpalasz automatyczny program do konfiguracji który masz na dołączonej płycie i musi działać,


Ze co prosze to do routerow jakies smieszne plytki dodaja z oprogramowaniem ja myslalem ze to jakas instrukcja uzytkowniak w pdf :D . A tak powaznie to z modemu od upc tam gdzie teraz masz podlaczonego kompa, nazywa sie wejsciem wan, podlaczasz to wejscie do wejscia wan na routerze (zazwyczaj zaznaczone innym kolorem) nastepnie odpalasz przegladarke wpisujesz magiczne 192.169.1.1- odpowiednie dane podane na spodzie routera- i masz dostep do panelu ustawien. Z instrukcja powinno Ci to zajac jakies 4 min, bez max 10 na ustawianiu tego :)

tutaj mozesz zobaczyc jak wyglada taki panel http://www.tp-link.com/en/support/emulators/
_________________
 
 
 
siloos 
easy master

Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 41
Wysłany: 10-08-2011, 17:03   

Cytat:
Q


powiedz mi czy na oryginalnym sofcie mr3420 daje 300 ? gdyż nie chce zmieniać softa.
 
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 10-08-2011, 17:55   

oczywiscie ze tak, tutaj akurat soft nie ma nic do gadania :)
_________________
 
 
 
siloos 
easy master

Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 41
Wysłany: 10-08-2011, 21:16   

wybor padl na mr3420. Przede wszystkim cena a po drugie do moich skromnych potrzeb nie na sensu kupowania czegos na wyrost skoro i tak nie wykorzystam nawet połowy funkcji jakie posiada. Założenie najważniejsze było włączyć i zapomnieć ze jest i mam nadzieje że to będzie spełnione.
 
 
west 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 356
Wysłany: 10-08-2011, 22:00   

Dobrze wybrałeś, niektórzy mówią że TP-Link to firma krzak ale nieprawda, robią naprawdę dobre sprzęty i mówię bo wiem ponieważ niejeden konfigurowałem także ADSL i działają bez zarzutu i zwisów.
 
 
wl.przemek 
light master


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 93
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-08-2011, 07:31   

Witam.
Do podłączenia routera UPC bez żadnych fajerwerków lecz przyszłościowo z szybszym int np 120 Mb/s spisał by się taki niedrogi model ?
TP-Link Wireless Router TL-WR740N 802.11n/150Mbps
link do sklepu...
_________________
 
 
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 12-08-2011, 11:25   

Niestety nie, po kablu jak i wifi nie dasz radu uzyc takiej predkosci, 740n wifi nadaje na 150 a rzeczywista predkosc jaka uzyskasz podczas polaczenia jest duzo mniejsza, to samo po kablu switch jest za slaby. Zreszta zobacz sobie wykresiki http://www.chip.pl/testy/...-link-tl-wr740n .
_________________
 
 
 
wl.przemek 
light master


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 93
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-08-2011, 15:14   

Ok ale i tak nie do końca rozumiem, trochę zielony jestem w tej tematyce :mrgreen:
To doradźcie mi jaki spełniał by moje oczekiwania chodzi mi o TP-LINK pod UPC do podłączenia PC stacjonarnego i WI-FII int 25Mb/s w przyszłości możne 120Mb/s ....
_________________
 
 
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 12-08-2011, 16:43   

do 25 wystarczy Ci praktycznie dowolny, jednak jesli powaznie podchodzisz do tego ze w przyszlosci bedziesz mial te 120 Mb/s to nie kazdy Ci obsluzy ta predkosc, optymalny wydaje sie tl-wr1043 ze wzgledu na swoj 1 Gb switch co pozwoli Ci "po kablu" to wykorzystac bez wiekszych problemow, z wifi juz moze byc roznie bo chyba na dzien dzisiejszy nic w "normalnych" cenach nie daje gwarancji takiego polaczenia wiec tuaj moga byc straty kilkunastu procet (czyli zamiast 120 osiagniesz max 110 itp). Teraz kwestia jest taka kiedy bedziesz sie przymierzal do przejscia na szybsze lacze, jesli to kwestia roku to by kupil 1043 jednak jesli to bardziej odlegle bym sie zbytnio nie przejmowal narazie tym. Co chwile nowe lepsze modele zastepuja gorsze wiec jesli dzisiaj wydasz te 200 zl za router ktorego i tak nie wykorzystasz to rownie dobrze mozesz je wydac za 2 lata na duzo lepszy zapewno wiec moze poki nie potrzebujesz kup cos w stylu wlasnie 740 lub 3420. Jest to dosc racjonalne podejscie do problemu moim zdaniem :)

Tutaj masz ladnie zobrazowane "wydajnosci":
1043
wifi: http://www.chip.pl/images...G/image_preview
kabel: http://www.chip.pl/images...G/image_preview

3420
wifi: http://www.chip.pl/images...g/image_preview
kabel: http://www.chip.pl/images...g/image_preview

ciekawostka: pomimo "mniejszej liczby antenek" (:P) 3420 ktory jest 2x tanszy od 1043 lepiej wypadl w tescie wifi :]

Aha zeby mnie tu jeszcze nikt nie oskrzyl o naganianie klientow tp-linkowi, oczywiscie sa lepsze routery od nich ale w przedziale cenowym do 200 zl naprawde nie ma konkurencji, oczywiscie mozna sie szarpnac na takiego Drayteka czy Routerstation ale to juz naprawde trzeba wiedziec co sie chce :)
_________________
 
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 12-08-2011, 23:40   

Q napisał/a:
ciekawostka: pomimo "mniejszej liczby antenek" (:P) 3420 ktory jest 2x tanszy od 1043 lepiej wypadl w tescie wifi


Akurat na wydajność Wi-Fi składa się wiele czynników jak przeszkody na drodze sygnału, odległości, inne sieci w pobliżu, itd. W różnych warunkach router może się zachowywać zupełnie inaczej, jeżeli chodzi o połączenie radiowe, więc nie sugerowałbym się aż tak bardzo testami w tym przypadku.
Niektóre sklepy nawet oferują wynajem sprzętu Wi-Fi do testów w konkretnych warunkach, przed zakupem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: