Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rezygnacje z UPC w zwiazku ze zmianą miejsca zamieszkania
Autor Wiadomość
Snooki 
easy master

Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 25
Wysłany: 28-07-2011, 14:01   Rezygnacje z UPC w zwiazku ze zmianą miejsca zamieszkania

witam, mam problem związany z wypowiedzeniem umowy w zawiazku ze zmiana miejsca zamieszkania. w Obecnym miejscu jest tylko Vectra i Aster, nie ma UPC. Czy mam mozliwosc w jakis sposób rozwiazania/wypowiedzenia umowy UPC. To nie moja wina że nie maja tam sieci. Pani na infolini pwedziedziała że jest mozliwosc cesji lub kara w moim przypadku ok. 700zł. Czy nie przysługuje mi prawo do rozwiązania umowy za porozumieniem stron lub z winy operatora skoro nie mają tam pokrycia swojej sieci ? Przyznam że UPC bardzo mi przypadło do gustu i uwazam ze jest to najlepszy usługodawca w tej branży.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 28-07-2011, 15:52   

Witam
Mnie się też wydaje że masz prawo rozwiązać umowe o abonament(jeśli ta umowa jest na ciebie) skoro się przeprowadzasz,a tam gdzie będziesz mieszkał Twój obecny usługodawca nie świadczy żadnych usług(to jest zmartwienie upc żeby się wywiązać z ich obowiązkow żeby DALEJ świadczyć ci usługę).
Spróbuj zrobić tak-napisz pismo do upc że zmieniasz adres zamieszkania(zanieś do BOKu i żądaj potwierdzenia że takie pismo do nich wpłynęło) a w związku z tym ŻĄDASZ!!! przeniesienia usługi w nowe miejsce(to jest BEZPLATNE).A jeśli upc odmówi przeniesienia usługi(żądaj odpowiedzi na piśmie dlaczego odmawiają)to wtedy piszesz pisemko że wypowiadasz umowe o abonament z WINY!!! upc bo nie chce ci podłączyć sygnału i tyle w tym temacie i żadne cesja umowy a tym bardziej płacenie kary 700 zł w ogóle nie wchodzi w grę-bo co ciebie to obchodzi że oni tam nie mają swoich kabli(chcą kase z abonamentu to kable mają być i kropka,a jak nie ma kabli to i nie ma abonamentu bo niby za co?).Tłumacz się tym że Ty chcesz dalej korzystać z ich usług ale skoro oni nie chca podłączyć ci sygnału to wasze drogi się rozchodzą z ICH winy a nie z twojej,a jak i to nie poskutkuje to idz do RPK(rzecznika praw konsumenckich)a jak i to nie poskutkuje to im powiedz że mogą cie zaskarzyć do sądu że nie płacisz abonamentu i tam przedstawisz pisma jakie upc ci przysłało odmawiając podłączenia usługi w nowym miejscu

oto wzór pisma

Ja niżej podpisany tj.......zamieszkały....nr abonenta...nr dowodu osobistego...oświadczam co następuje-od dnia...ulega zmianie mój adres zamieszkania z.........na adres ten..........,usługa jest świadczona na pierwszym adresie..........jednakże usługa jest świadczona na moje dane osobowe......a w związku ze zmianą adresu zamieszkania co skutkuje także zmianą adresu świadczenia usługi żądam przeniesienia usługi na nowy adres zamieszkania bezpłatnie(takie dane są w cenniku).Jednocześnie informuję że w przypadku odmowy wykonania podłączenia usługi z jakiegokolwiek powodu pod nowym adresem z przyczyn całkowicie odemnie nie zależnych a wynikłych tylko i wyłącznie z winy upc zmuszony zostane do rozwiązania umowy o abonament z winy upc w trybie natychmiastowym,jednocześnie informuję że w przypadku zmuszenia mnie przez upc do dalszego opłacania abonamentu a nie możności fizycznego korzystania z tego za co płacę wystąpie na drogę sądową o zwrot niesłusznie zapłaconych sum abonamentowych,odszkodowania i zadośćuczynienia,jak również wynajęcia adwokata,a koszty te są bardzo wysokie i całkowicie obarczą upc.
Z poważaniem
.....................

Pozdrawiam
_________________
 
 
matulec 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 639
Wysłany: 28-07-2011, 15:53   Re: Rezygnacje z UPC w zwiazku ze zmianą miejsca zamieszkani

Snooki napisał/a:
To nie moja wina że nie maja tam sieci.

Ale to Ty wtedy rozwiązujesz umowę przed terminem, więc to Twoja wina.
Snooki napisał/a:
Czy nie przysługuje mi prawo do rozwiązania umowy za porozumieniem stron lub z winy operatora

Przysługuje coś takiego chyba, jeżeli czekałeś na mieszkanie z gminy i jesteś poniekąd zmuszony się przeprowadzić, ale na to trzeba mieć dokumenty.
Snooki napisał/a:
w Obecnym miejscu jest tylko Vectra i Aster, nie ma UPC.

Możliwe, że za jakiś czas będzie UPC, a nie będzie Aster ;)
 
 
Snooki 
easy master

Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 25
Wysłany: 28-07-2011, 15:59   Re: Rezygnacje z UPC w zwiazku ze zmianą miejsca zamieszkani

matulec napisał/a:
Snooki napisał/a:
To nie moja wina że nie maja tam sieci.

Ale to Ty wtedy rozwiązujesz umowę przed terminem, więc to Twoja wina.
Snooki napisał/a:
Czy nie przysługuje mi prawo do rozwiązania umowy za porozumieniem stron lub z winy operatora

Przysługuje coś takiego chyba, jeżeli czekałeś na mieszkanie z gminy i jesteś poniekąd zmuszony się przeprowadzić, ale na to trzeba mieć dokumenty.
Snooki napisał/a:
w Obecnym miejscu jest tylko Vectra i Aster, nie ma UPC.

Możliwe, że za jakiś czas będzie UPC, a nie będzie Aster ;)


No tak :) nie mam nic przeciwko UPC wręcz przeciwnie wg. mnie jest najlepsza oferta na rynku kablówki. Niestety mieszkanie w którym teraz mieszkam zostało sprzedane dla tego musze sie stamtąd przeprowadzic do innego
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-07-2011, 17:00   

Snooki, niemożliwe żeby ta opłata za rozwiązanie umowy przed terminem była, aż tak wysoka.

Zgodnie z prawem nie może ona być wyższa niż ulga którą otrzymałeś i to jeszcze dodatkowo pomniejszona proporcjonalnie do czasu przez jaki płaciłeś abonament.

Oni nie dają zniżki zakup telefonu a jedynie obniżają abonament a to oznacza że nawet w najgorszym możliwym przypadku (2 letnia umowa zrywana dokładnie w połowie) że przez rok musieli by przyznać 1400zł zniżki czyli, że co miesiąc opłacałeś rachunek o 117zł niższy niż wynikało by to z cennika. Jakoś ciężko mi jest sobie wyobrazić w jaki sposób mógł byś uzyskać aż tak dużą zniżkę.
  marekd@jabberpl.org
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 28-07-2011, 18:13   

Snooki,

Zgłoś ten problem przez formulrz kontaktowy:
link

lub faxem, albo poprzez wizyte w LBOK.

W zgłoszeniu zamieść kopię dokumentu potwierdzającego sprzedaż lokalu, czy też inny dokument potwierdzający, że nie masz już praw do lokalu. Jeżeli jesteś już zameldowany na innym adresie ewentualnie masz prawa do tego lokalu gdzie nie ma sieci UPC to taki dokument też załącz. Należy tez napisać, żeby firma UPC nie naliczała opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy.
 
 
Snooki 
easy master

Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 25
Wysłany: 28-07-2011, 19:53   

TePeO napisał/a:
Snooki,

Zgłoś ten problem przez formulrz kontaktowy:
link

lub faxem, albo poprzez wizyte w LBOK.

W zgłoszeniu zamieść kopię dokumentu potwierdzającego sprzedaż lokalu, czy też inny dokument potwierdzający, że nie masz już praw do lokalu. Jeżeli jesteś już zameldowany na innym adresie ewentualnie masz prawa do tego lokalu gdzie nie ma sieci UPC to taki dokument też załącz. Należy tez napisać, żeby firma UPC nie naliczała opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy.


Problem jest taki ze to nie moje mieszkanie a wynajmowane a w praktyce to nie mam zadnych dokumentow jakie mogl bym przedstawic :/
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 28-07-2011, 21:17   

Snooki, powinien wystarczyc dokument potwierdzajacy zakonczenie umowy najmu oraz umowa wynajmu(kupna) w nowej lokalizacji gdzie de fakto bedziesz mieszkal
_________________
  precel@wtw.im
 
Snooki 
easy master

Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 25
Wysłany: 28-07-2011, 22:30   

Precelos napisał/a:
Snooki, powinien wystarczyc dokument potwierdzajacy zakonczenie umowy najmu oraz umowa wynajmu(kupna) w nowej lokalizacji gdzie de fakto bedziesz mieszkal


A jak wyglada dokument stwierdzajacy zakonczenie najmu ? Zakonczenie najmu nie jest ustne miedzy stronami ?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-07-2011, 23:41   

Snooki, jeśli umowa najmu była sporządzona na papierze to jej wypowiedzenie (rozwiązanie) też powinno być na popierze.

Jedno zdanie:
Z dniem ... wypowiadam umowę najmu lokalu ... zawartą z ...

Podpis tego kto wypowiedział i podpis przyjąłem do wiadomości drugiej strony.

Nie jest to obowiązkowe ale do kwestii podatkowych albo właśnie takich jak te dla świętego spokoju lepiej mieć ten papier.
  marekd@jabberpl.org
 
Snooki 
easy master

Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 25
Wysłany: 29-07-2011, 06:27   

Jak to dalej wyglada? Ide z tymi dwoma dokumentami do BOKU UPC, czy wysylam ksero wraz z uzasadnieniem rozwiazania umowy ?
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 29-07-2011, 15:59   

Snooki,

Najszybciej będzie sprawa procesowana gdy wyślesz skany poprzez formularz lub osobiście dostarczysz w LBOK. Wysyłka pocztą będze tutaj wyjściem najwolniejszym.

Jak dokumenty zostaną zarejestrowane w systemie przy Twoim koncie zostanie uruchomiony proces gdzie Twoje zgłoszenie będzie przekazane do rozpatrzenia.

Nastęnie dostaniesz informację zwrotną.

Tak po krótce wygląda..

Teraz jeżeli chcesz dostać informację na piśmie to musisz wskazać w zgłoszeniu adres gdzie ma być wysłane. Bo rozumiem stary adres jest już nieaktualny....

Jeżeli @ to nie ma problemu.

Jak "dostarczysz" już dokumenty to daj znać na priv-a.
 
 
Snooki 
easy master

Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 25
Wysłany: 30-07-2011, 11:21   

Marek napisał/a:
Snooki, niemożliwe żeby ta opłata za rozwiązanie umowy przed terminem była, aż tak wysoka.

Zgodnie z prawem nie może ona być wyższa niż ulga którą otrzymałeś i to jeszcze dodatkowo pomniejszona proporcjonalnie do czasu przez jaki płaciłeś abonament.

Oni nie dają zniżki zakup telefonu a jedynie obniżają abonament a to oznacza że nawet w najgorszym możliwym przypadku (2 letnia umowa zrywana dokładnie w połowie) że przez rok musieli by przyznać 1400zł zniżki czyli, że co miesiąc opłacałeś rachunek o 117zł niższy niż wynikało by to z cennika. Jakoś ciężko mi jest sobie wyobrazić w jaki sposób mógł byś uzyskać aż tak dużą zniżkę.



Taka jest umowa zawarta z UPC. zawarta jest na 24 miesiące. W promocjach: Atrakcyjny wybór III oraz Utrzymaj najlepsza paczkę w UPC


Regulamin promocji "Atrakcyjny wybór III"


Przyznanie profitów - paragraf 6 regulaminu


Paragraf 6 (przyznanie profitów) regulaminu promocjii "Utrzymaj najlepsza paczkę w UPC"
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-07-2011, 14:07   

Jak widzę obiecali przyznać 1200zł zniżki podzielonej na 24 miesiące czyli po 50zł miesięcznie, a z tego wynika, że do tej pory otrzymałeś rabat w wysokości 13*50zł=650zł kara nie może być wyższa od tej kwoty.

Co więcej zgodnie z nowym Prawem Telekomunikacyjnym powinna ona zostać jeszcze obniżona o 13/24 ponieważ wywiązałeś się z 13/24 części swojej umowy (czyli do zapłaty zostaje 300zł z groszami)

Jeśli będą się upierać powiadom Rzecznika praw konsumenta, oni potrafią bardzo dobrze wytłumaczyć firmie co robi nie tak a jeśli zgłoszenia tego typu będą się powtarzać firma zostanie surowo ukarana za zawyżanie tych opłat.
  marekd@jabberpl.org
 
shao1989 
Klikacz

Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 2
Wysłany: 18-10-2013, 11:20   

Witam ja rowniez mialem ten sam problem , wyslalem im pisamo ze zmieniam adres zamieszkania dolaczylem zalacznnik z umowa wynajmu , na nowym adresie UPC nie prowadizlo uslug wiec chcialem roziwazac umowe za porozumieneim stron , odpowiedzieli ze podpisywalem umowe i teraz musze sie z neij wywiazac, poniewaz mam ja do konca 2014 roku w razie zerwanie umowy dostana kare o wysokosci 1300 zl, jest jakis sposob zeby zerwac umowe i nie placic tej kary ? widze tez po wczesniejszych postach ze ciezko z nimi wygrac wiec mam inne pytanie, co lepiej zrobic poprostu przestac im placic i niech odlacza dotychczasowe uslugi czy zerwac umowe i miec ta kare 1300 zl do splaty, moze jak en bede placil beda pisac maile i dzownic przez pol roku ale moze wkoncu przestana ? na swoim koncie ne mam zadnych wplywow wiec ne beda mogli mi sciagnac jezeli ot o chodzi, pomozcie pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: