Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Router, wifi, stabilność.
Autor Wiadomość
walerian 
light master

Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 105
Wysłany: 08-07-2011, 19:54   

no dobra, to zacieśniając wybór- TP link, ale który?
w podobnej cenie jest sporo modeli.
http://www.ceneo.pl/Route...nk_P0-20111.htm

Chwalony przez Was "1043" ma chyba problem ze stabilnością:
http://www.ceneo.pl/;0155182145-10.htm
Kod:
Wprawdzie na początku troszkę zaniepokoił mnie fabryczny firmware, który działał średnio stabilnie, ale po pierwszy upgrade do nowszej wersji podobno eliminuje ten problem, a po drugie kupiłem ten router żeby zainstalować na nim OpenWrt.

(zdaje sobie sprawę, że opinie na ceneo są często nie trafione, ale tak jak mówiłem, nie chce się bawić w zmianę softu

A i jeszcze jedno- czy wystarczy, że router będzie miał gniazda LAN 10/100 ? (tzn bez 1000)
Internet mam 10 mbit i to faktycznie mi wystarcza, wątpię żebym zmieniał na 120mbit i więcej. Oczywiście przypominam o tym, że transfery po WiFi mnie nie obchodzą (laptop i tak nie będzie miał karty która to obsłuży- będzie to stary laptok za jakieś 400- 600 zł. Priorytet to kabel lan.
Ostatnio zmieniony przez walerian 08-07-2011, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 08-07-2011, 20:04   

Odnośnie tego routera 1043 to mam na nim wgrany najnowszy oficjalny soft i nie mam żadnych problemów, działa stabilnie, nie zawiesza sie. Korzystam głównie po kablu, po wifi rzadziej.
Do internetu o prędkości 10 Mbps starczy spokojnie router z portami 100 Mbps.

Jest jeszcze kolejna warta to przemyślenia kwestia: jeśli podłączysz do portów LAN kilka komputerów to w przypadku routera z portami 1Gbps będziesz miał o wiele szybszy przesył plików pomiędzy komputerami w obrębie sieci lokalnej (oczywiście warunkiem jest żeby w komputerach były karty 1Gbps).
_________________
 
 
walerian 
light master

Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 105
Wysłany: 08-07-2011, 20:08   

1 stacjonarny i 1 laptok ;)
nie będę tego bardziej rozbudowywał.
 
 
PawSie 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 172
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 08-07-2011, 20:53   

walerian napisał/a:
1 stacjonarny i 1 laptok ;)
nie będę tego bardziej rozbudowywał.


To kup TL-WR340GD za 60-70zł.
Kładziesz nacisk na LAN więc bierz coś najtańszego.
W ogóle tego tematu nie rozumiem, każdy router po Lanie śmiga.
 
 
walerian 
light master

Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 105
Wysłany: 08-07-2011, 22:12   

No niby tak, ale są routery, które na pewno się nie zawieszają- mają większą stabilność niż inne modele. Głównie o to chodzi- o bezproblemowość.
 
 
PawSie 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 172
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 08-07-2011, 23:26   

walerian napisał/a:
No niby tak, ale są routery, które na pewno się nie zawieszają- mają większą stabilność niż inne modele. Głównie o to chodzi- o bezproblemowość.


Nigdy nie możesz być pewien. Trafisz na trefną partię to i przy najdroższym będą problemy.
 
 
Snowman 
light master

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 76
Wysłany: 18-07-2011, 18:44   

moze mi ktos napisze w czym lezy problem-mam router Tp-Link TL-WR1043ND czyli obslugujacy standard N do tego karta usb tez tp-link TL-WN821N i za cholere nie moge sie przelaczyc na standard N tylko caly czas mi pokazuje ze mam 54mbps i 11G. ktos moze mial taki problem i wie jak sobie z nim poradzic ?
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 18-07-2011, 18:54   

Mam taki sam router i co ciekawe również taką samą kartę usb i mi działa w trybie n.
A czy w routerze masz ustawiony tryb pracy n ?
Zakładka wireless, wireless settings, ustawienie "mode" powinno być ustawione np. 11bgn mixed, "channel width" 40MHz, "max tx rate" 300Mbps

Nie wiem jaki masz system operacyjny, wiem że w win XP instaluje się do karty menedżer połączeń WiFi i tam są różne ustawienia, być może tam jest wyłączony tryb n trzeba by to sprawdzić.
_________________
 
 
Snowman 
light master

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 76
Wysłany: 18-07-2011, 19:28   

no jest klient tp-linka i jak w nim ustawie na 300 mbps to caly czas mam ustalanie adresu serwera gdy wlacze przegladarke (polaczenie miedzy routerem i karta wystepuje ale nie ma polaczenia na swiat) a jak przelacze na 54 mb to smiga i nie wiem jak to ugryzc
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 18-07-2011, 19:44   

A w routerze sprawdzałeś czy na pewno jest ustawiony tryb 11bgn mixed ?

Napisz jeszcze jak duża jest odległość między routerem a kartą wifi i jakie są po drodze przeszkody

Acha i napisz jeszcze jaki masz firmware w routerze.
_________________
 
 
Snowman 
light master

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 76
Wysłany: 18-07-2011, 19:48   

ja wgranego mam openwrt z nakladka gargoyle 1.3.15 i ustawione mam b+g+n . myslalem ze to moze cos z szyfrowaniem ale nawet na otwartym polaczeniu jest to samo. mysle ze odleglosc nie ma tu znaczenia skoro wystepuje polaczenie miedzy routerem a karta usb chociaz czasami ma problem z pobraniem adresu sieciowego.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 18-07-2011, 19:55   

Obstawiam że to może być wina tego nieoficjalnego softu.

1. Jeśli masz możliwość to spróbuj zainstalować jeszcze tą kartę wifi na innym komputerze.
2. ustaw tryb wifi w routerze na tylko n

Jeśli powyższe nic nie pomoże to albo masz uszkodzoną karta wifi albo jest to problem z nieoryginalnym softem do routera. Jeśli nie masz innej karty wifi n to nie uda się chyba nic mądrego ustalić o ile w innym komputerze będzie taki sam problem.

W ostateczności możesz cofnąć do oryginalnego fw i sprawdzić, ale trzeba uważać, bo ja w ten sposób jeden router załatwiłem na amen :> Dlatego w swoim wolę mieć oryginalny soft i nie kombinować tym bardziej że działa stabilnie.
_________________
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 18-07-2011, 21:55   

Snowman, poczytaj na forum OpenWRT, a najlepiej zaktualizuj do najnowszej wersji, jeżeli masz starszą, bo kiedyś był z tym problem, że w bgn nie chciało działać, ale dobrze chodziło np. w "only n". Nie wiem czy już to poprawili, bo tam sterowniki do Wi-Fi są cały czas rozwijane. W każdym razie w n-ce na pewno działa, po prostu trzeba pokombinować z trybami.,
Swoją drogą, karty Wi-Fi na USB są często na słabych chipsetach, które mogą po prostu nie wyrabiać. Jak coś to sprawdź na jakiejś porządnej karcie ze sprawdzonym chipsetem na interfejs (mini)PCI/PCMCIA/ExpressCard (zależy który posiadasz w komputerze).

kvs, OpenWRT też działa stabilnie, takie błędy to już rzadkość, a alternatywny soft bardzo zwiększa możliwości urządzenia.
 
 
Snowman 
light master

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 76
Wysłany: 18-07-2011, 23:04   

kombinowalem na rozne sposoby tryb g i b dzialaja bez zarzutu wszystko hula ale jak przelacze karte wifi usb na standard n to tak jak pisalem wyzej-polaczenie niby jest ale strony sie juz nie otwieraja. najchetnie bym wrocil na oryginalny soft tylko nie bardzo wiem jak bo komendy linuksa sa mi obce a na forach jest to tak opisane ze i tak nic nie kumam :D
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 19-07-2011, 00:35   

Na tej stronie gdzieś powinno być opisane jak wyczyścić pamięć flash i wrzucić oryginalny soft.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: