Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Router jak podłączyć do kablówki
Autor Wiadomość
jackn28 
Klikacz

Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 3
Wysłany: 23-05-2011, 15:02   Router jak podłączyć do kablówki

Witam. Jestem nowy i zielony więc proszę mnie nie krytykować, bo mój problem pewnie dla Was jest błachy.

Mam internet z kablówki multimedii po światłowodzie. Chciałbym podłączyc router wifi, żeby sobie pracować na laptopie. I tu problem. Stacjonarny mam w innym pokoju niż gniazdko z modemem. Czy muszę mieć router podpiety do stacjonarnego? Jak go zainstalować? Czy może jest mozliwość jakaś aby go podłączyc bezpośrednio do modemu z multimedii?
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 23-05-2011, 17:04   

Poczytaj o tym na forum Jest bardzo dużo informacji. Laptop aby pracował z ruterem musi przez niego być akceptowany. Ja w swoim dawałem w ustawieniach adres IP mcadres karty sieciowej i tyle. Mam kiepskiego Linksys WRT54GC.
_________________
  jedrek
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-05-2011, 17:10   

jackn28 napisał/a:
Mam internet z kablówki multimedii po światłowodzie.

Jaki to rodzaj światłowodu i w jaki sposób do tej pory miałeś ten światłowód połączony z komputerem ?

Multimedia raczej podłącza internet internet na zwykłych miedzianych kablach koncentrycznych po których działa też telewizja.
Cytat:
Czy może jest mozliwość jakaś aby go podłączyc bezpośrednio do modemu z multimedii?

Jeśli masz normalny modem kablowy to możesz go połączyć bezpośrednio z ruterem.

(dokładnie tak samo jak robią to osoby z tego forum w UPC)
  marekd@jabberpl.org
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 23-05-2011, 17:34   

Witam
Polecam Koledze zakup routera tp link TL 1043 ND(nie jest może tani,ale ma mnóstwo zalet) albo jakikolwiek inny routerek tp linka mający możliwość podpięcia modemu z kablówki(są to sprzęty z rodziny xDSL)-na podstawie tego sprzętu postaram się podpowiedzieć Koledze co i jak.
Następnie podłączamy router z modemem kablowym(kabel rj45-rj45 1:1),kabel ten"wkładamy"do portu WAN routera,a drugi koniec w port LAN modemu kablowego(ja posiadam UPC-więc powinno być tak samo u Ciebie) po podłączeniu"gratów"musimy skonfigurowac router do pracy z Twoja kablówką:
1- na 30 sekund odłączamy modem kablowy z prądu i włączamy ponownie
2- do portu LAN routera podłączamy kabel taki sam jak łączyliśmy nasz modem z routerem Lub bezprzewodowo łączymy się z routerkiem pod adresem 192.168.1.1(hasło-admin password-admin)
3- jeśli all jest ok i mamy panel kontrolny naszego routera uruchomiony w naszej przegłądarce internetowej po lewej stronie klikamy na QUICK SETUP i wybieramy w połączeniach funkcję AUTO i klikamy NEXT
4- jeśli nasze połączenia kablowe są prawidłowe i uzyskamy połączenie z modemem kablowym(to muszą pojawić się informacje o naszym połączeniu internetowym- nr ip,brama,serwery dns i tak dalej) to klikamy na FINISH-i powinniśmy mieć już gotowe połączenie z netem
5- następnie musimy zabezpieczyć naszą sieć wifi jeśli nie chcemy by ktoś z zewnątrz korzystał z naszego netu
6- może też być potrzeba sklonowania adresu mac karty sieciowej komputera na którym był net pierwotnie uruchamiany przez montera z Multimedii(u mnie w UPC nie było takiej konieczności)

Jeśli jednak kolega nie czuł by sie na siłach to skonfigurować(choc nie jest to trudne)lepiej skorzystac z pomocy kogoś kto sie na tym zna,ktoś ze sklepów komputerowych gdzie mają serwis komputerów,sąsiedzi którzy juz to robili,albo podejść do biura Multimedii i poprosić o telefon do serwisanta który podjedzie i to uruchomi(myślę że koszt takiej usługi nie powinien wynieść prywatnie więcej niż 40-50 zł)

Pozdrawiam
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-05-2011, 20:56   

KOCUREK1970 napisał/a:
6- może też być potrzeba sklonowania adresu mac karty sieciowej komputera na którym był net pierwotnie uruchamiany przez montera z Multimedii(u mnie w UPC nie było takiej konieczności)
z tego co słyszałem w multimedii jest taka konieczność, prawdopodobnie trzeba też włączyć podbicie wartości ttl dla pakietów przychodzących bo multimedia coś tam z tym kombinowała.
  marekd@jabberpl.org
 
jackn28 
Klikacz

Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 3
Wysłany: 24-05-2011, 10:40   

Marek napisał/a:
jackn28 napisał/a:
Mam internet z kablówki multimedii po światłowodzie.

Jaki to rodzaj światłowodu i w jaki sposób do tej pory miałeś ten światłowód połączony z komputerem ?

Multimedia raczej podłącza internet internet na zwykłych miedzianych kablach koncentrycznych po których działa też telewizja.
Cytat:
Czy może jest mozliwość jakaś aby go podłączyc bezpośrednio do modemu z multimedii?

Jeśli masz normalny modem kablowy to możesz go połączyć bezpośrednio z ruterem.

(dokładnie tak samo jak robią to osoby z tego forum w UPC)


Jest to sieć PON
http://satkurier.pl/news/...wa-w-jasle.html
światłowód mam do mieszkania bezpośrednio do modemu z którego do laptoka płynie sobie net przez rj-45.

KOCUREK1970 napisał/a:

6- może też być potrzeba sklonowania adresu mac karty sieciowej komputera na którym był net pierwotnie uruchamiany przez montera z Multimedii


Dzięki za wyczerpujący opis. Chyba trzeba będzie sklonować, tylko że monter nic nie uruchamiał, wtyknął rj-ta do modemu i do laptoka i net był.

Marek napisał/a:
tego co słyszałem w multimedii jest taka konieczność, prawdopodobnie trzeba też włączyć podbicie wartości ttl dla pakietów przychodzących bo multimedia coś tam z tym kombinowała.


to pewnie sam sobie z tym nie poradze...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-05-2011, 12:01   

Poradzisz sobie bez problemu, zobacz na obrazek - tak wygląda konfiguracja przykładowego rutera (to już dość stary model ale wszędzie jest podobnie)



Gdyby internet nie działał sam z siebie zaraz po podłączeniu rutera (a pewnie zadziała z automatu bez ruszania czegokolwiek)
Wystarczy kliknąć przycisk Clone MAC adres
i upewnić się, że niżej jest zaznaczone Do not change the TTL value, to nic wielkiego
  marekd@jabberpl.org
 
jackn28 
Klikacz

Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 3
Wysłany: 24-05-2011, 12:06   

Jeśli tak to spoko. Dzieki za pomoc, Gdyby coś nie tak mi szło to się odezwę.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 24-05-2011, 14:12   

Marek napisał/a:
z tego co słyszałem w multimedii jest taka konieczność, prawdopodobnie trzeba też włączyć podbicie wartości ttl dla pakietów przychodzących bo multimedia coś tam z tym kombinowała.
Zgadza się, Multimedia każe sobie płacić za podłączenie każdego kolejnego komputera (taki zapis w regulaminie) i router, który nie umożliwia zmiany wartości TLL prawdopodobnie nie będzie się nadawał. Polecany TP-Link TL-WR1043ND na standardowym oprogramowaniu nie ma takiej opcji, trzeba wgrać alternatywne, a to nie jest już takie proste dla początkującego użytkownika.

Warto jednak przed zakupem sprawdzić, czy dostawca rzeczywiście stosuje ograniczenie TLL, bo z tego co wiem, to Multimedia w sieci kablowej (w takiej jak UPC, nie światłowodzie) robi coś takiego, ale nie we wszystkich lokalizacjach.
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 28-05-2011, 00:25   

Ja zakupiłem wczoraj Linksys WRT54G-TM i tylko podłączyłem go kablem lan z modemem od upc. Wystarczyło wyłączyć na chwile modem z upc i wszystko zadziałało. Kolega miał podobnie tyle, że kupił sobie tp linka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: