Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CYFROWY POLSAT = PEŁNA PORAŻKA...
Autor Wiadomość
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 22-05-2011, 21:49   CYFROWY POLSAT = PEŁNA PORAŻKA...

Mam na działce zestaw do odbioru cyfrowego Polsatu w opcji prepaid ( wiadomo że na działce nie opłaca się płacić abonamentu ) Bardzo często karta się blokuje i wyświetla się komunikat że ta karta nie jest aktywna. Pomaga telefon na "party-line", tam coś resetują i znowu działa. Zdążyłem się już do tego przyzwyczaić.

Dziś jednak zachciało mi się obejrzeć film z oferty VOD

Wybrałem film, wysłałem SMS, na ekranie TV wyświetlał się kod filmu, numer telefonu i koszt 5zł
Otrzymałem SMS'a zwrotnego że dziękujemy, film będzie dostępny od 15:30 przez 24h. i że pobrano opłatę UWAGA 12zł !!!
Dzwonię więc na infolinię i pytam sie dlaczego 12zł skoro na ekranie wyświetla się 5zł. Panienka radośnie odparła że jak się płaci SMS'em to tak jest, bo 5zł jest dla nich za film a 7zł dla operatora za sms-premium!!! ( o zgrozo )
Trochę mnie to zeźliło ale myślę sobie nic-to, więcej poprostu nie zamówię. Zaopatrzyłem się w chrupki i zimne piwo, rozsiadłem się w fotelu i czekam na 15:30
Przyszła wyczekiwana pora a na kanale na którym miał być włączony film cały czas wyświetla się informacja: "tego kanału nie ma w twoim abonamencie"
Dzwonię więc na infolinię o 15:40 i pytam się dlaczego nie wyświetla się zakupiony film. Na to panienka wypytując mnie o wszystko ( czy dane adresowe się zmieniły, czy mam maila, itp. ) na końcu radośnie odparła że zgodnie z regulaminem czas aktywacji filmu może wynieść 60min i mam się uzbroić w cierpliwość.
Oczywiście w dziale VOD nie ma tej informacji... Trudno, postanowiłem czekać. Gdy przyszła już pora ponownego wyświetlenia filmu ( a była godzina 17:30 ) znowu zasiadłem w fotelu i czekam. Czekam, czekam, a filmu jak nie było tak nie ma.... Dzwonie już mocno zirytowany na infolinię a tam koleś radośnie po odpytaniu mnie czy dane osobowe się zmieniły i czy mam maila, mówi do mnie że właśnie nadał mi jakieś "uprawnienia" i mam czekać 60min na film !!!!! *$#@%^%&^ ( słowa niecenzuralne ) Opisałem mu więc w miarę spokojnie całą sytuację, że czekam już pół dnia na film, a on mi na to że to moja wina!!! bo mam taki dekoder.... Dekoder jest oryginalny z Cyfrowego Polsatu, który jeszcze dwóch lat nie ma a on mi o mojej winie truje.
Po dłuższej i dosyć stresującej rozmowie, oraz po groźbie wysłania skargi do dyrekcji, film włączono po 10min od zakończenia połączenia tel...

Słowem wina faktycznie jest moja bo chciałem dać zarobić dla Polsatu a mogłem poprostu kupić piracka kartę na bazarku ( wszystkie kanały za 25zł )

Tak więc rozglądam się za inną ofertą na telewizję prepaid. BYE-BYE Polsat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: