Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rozdzielenie z router us robotics usr 9105
Autor Wiadomość
kubanczyk20 
Klikacz

Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 7
Wysłany: 29-06-2005, 14:03   rozdzielenie z router us robotics usr 9105

od dzisiaj jestem posiadaczem lacza chello classic.
mam router ktory wykorzystywalem do dzielenia neostrady (nazwa i model jest w temacie). czytalem na forum ze nie ma problemu z podzialem lacza (prosze nie pisac ze to jest nielegalne :P ) problem mam ze skonfigurowaniem tegoz routera. nie wiem tez czy jest mozliwosc podzielenia chello przy pomocy tego routera poniewaz potrzebne jest wejscie wan czy jakos tak. a ten routerek ma wejscie adsl, switch 4 portowy, no i na tym sie koncza przydatne wejscia do podzialu lacza.

moze ktos z was dzieli wacze wykorzystujac ten lub podobny model routera i bedzie wiedzial jak powinno sie go skonfigurowac

Prosze o pomoc
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-06-2005, 15:33   

To co masz to ruter adsl, chello to nie jest *dsl, więc twój ruter się nie nadaje, jak już to potrzebował byś zwykłego rutera ethernetowego.

Pozatym chello classic i tak nie wolno dzielić przy pomocy rutera (przykro mi ale oficjalnie nikt na forum Ci w tym nie pomoże), więc jeśli potrzebujesz korzystać z internetu w kilka osób jednocześnie to albo zrób tak aby na jednym komputerze mogło pracować jednocześnie kilka osób (podłącz kilka monitorów i klawiatur albo udostępnij w sieci lokalnej jakieś usługi terminalowe) a jeśli potrzebujesz mieć kilka komputerów podłączonych do sieci zamów chello plus tam jak chcesz możesz podłączyć sobie ruter (chociaż wcale nie ma takiej potrzeby bo wystarcza zwykły switch).
  marekd@jabberpl.org
 
kubanczyk20 
Klikacz

Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 7
Wysłany: 29-06-2005, 15:42   re odp

to co napisales to prawda natomiast jest na forum wiele postow wlasnie w tej tematyce wiec nie wydaje mi sie ze nikt mi nie pomoze. co do mojego routera to faktycznie jest to router adsl natomiast nie wiem czy to go dyskwalifikuje i tego chce sie dowiedziec. problem polega na tym iz nie ma osobnego portu wan na RJ-45 natomiast udalo mi sie znalezc w opisie na stronce jakiejs firmy co go sprzedaje ze istnieje mozliwosc aby jeden z tych 4 portow byl wejsciem - wymaga to chyba crossover tutaj
moim zdaniem (a znawca tematu nie jestem) wydaje mi sie ze daloby sie to zrobic. pytanie brzmi jak i czy napewno.
aha router nie ma mozliwosci zmiany numeru MAC ale automatycznie sam ustala swoj adres ip taki jak operator przydziela a ip komputerow ustala z wlasnej puli - nie wiem czy zmiana MAC temu sluzy czy nie.
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 29-06-2005, 16:30   

kubanczyk20 napisał/a:
to co napisales to prawda natomiast jest na forum wiele postow wlasnie w tej tematyce wiec nie wydaje mi sie ze nikt mi nie pomoze.

Ale nam się wydaje, że nikt nie pomoże. Bo nam sie wydaje, że nikt nie zamierza świadomie i z premedytacją łamać regulaminu.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-06-2005, 16:48   

Jak na mój gust to tego sprzętu z chello nie wykorzystasz, choćby ze względów
marketingowych... ;) tzn. ewentualnie tylko jako switch (a rolę routera przejmie
jeden z kompów). "Crossover", o którym piszesz dotyczy portów LAN (możesz
wpinać do switcha kompy poprzez kabel zwykly i skrosowany).

Aha, regulaminem i moderatorami się nie przejmuj, bo sprawiają w tym wątku
jakby się obudzili z ręką w nocniku... ;->

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: