Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gadu Gadu i chello Light
Autor Wiadomość
Novy911 
Klikacz

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 5
Wysłany: 28-06-2005, 22:44   Gadu Gadu i chello Light

A wiec mam problem, mam light od 2 dni wiec nie mam pojecia co jest 5 ;d wczesniej mialem osiedlowke z zew ip, i łączyło mi sie z 90% osob na liscie kontaktow(liczac iz te 10% bylo za firewallem) teraz mam chello light i laczy mi sie moze z zaledwie 25% osob, nie wiem co zrobic oby uleglo to zmianie, ale czekam na pomoc :) thx, aha szukalem podobnych postow lecz nie znalazlem wiec zalozylem wlasny.
 
 
ALF 
light master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 115
Skąd: Z piekła (!)
Wysłany: 28-06-2005, 23:32   

Skype jest najlepszy !
www.skype.com/products/sk.../?autoload=true
 
 
bodwick 
light master


Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 55
Wysłany: 29-06-2005, 00:17   

Odnosnie Skype to kazdy ma swoje zdanie i stwierdzenie typu "Skype jest najlepszy" za duzo tu nie wnosi.

A wracajac do wlasciwego tematu napisz jakie dokladnie sa objawy, w jakich sytuacjach, jaka masz wersje windowsa i gg, ale tez czy masz firewalla etc. NIe mozesz nawiazac polaczen bezposrednich (rozmowy, przesylanie plikow) czy w ogole nie mozesz z ludzmi pogadac? Probowales jednego z alternatywnych komunikatorow wykorzystujacych siec gg? Radzilbym sprobowac bo SmsExpress juz nie raz sie popisalo swoim "cudem".

Pozdrawiam :wink:
 
 
males66 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 169
Skąd: Warszawa wilanów
Wysłany: 29-06-2005, 07:46   

ja to niewiem co za problem masz. Tez mam czelo lajt i nie mam problemow z gg. Z zadnymi osobami.
 
 
Novy911 
Klikacz

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 5
Wysłany: 29-06-2005, 09:21   

Chodzi mi jedynie o przesylanie plikow bo reszta dziala bardzo sprawnie :) windows xp proffesional na sp2 i gg 7.0 , Firewalla mam "norton internet security 2005" ale zadnych polaczen zwiazanych z gg nie blokuje bo sie tym zajalem :P
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 29-06-2005, 09:41   

Ja mam tak:

Ustawienia-->Komunikator--> Przyjmuj pliki graficzne do 255kB

To mi "załatwiło" pozytywnie taki sam kłopot, jaki ty masz...

P.S. Z tego co wiem, to gg 7.0 jeszcze nie ma - aktualne jest gg 6.01 :mrgreen:
_________________
 
 
 
Lord_Yabol 
easy master


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 29
Skąd: małopolskie
Wysłany: 29-06-2005, 10:39   

Hmm... Wersja 7.0 jest jeszcze w fazie testów więc to jest odpowiedz na twoje pytanie. Ściągnij starszą wersję to odczujesz różnicę :wink:
 
 
bodwick 
light master


Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 55
Wysłany: 29-06-2005, 14:46   

A ja mam inne zdanie niz przedmowca.. mianowicie pewnie obie osoby sa za NATem (w sumie wystarczy i jedna) i gg ma poblokowane porty.. wedlug mnie rozmowa glosowa tez w tej sytuacji nie powinna byc mozliwa.. wyjsciem powinna byc prawidlowa konfiguracja firewalla. Jako minimalista radze poprostu przesylac pliczki "czyms innym". ;)

Pozdrawiam :wink:
 
 
Roger 
Klikacz

Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 13
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29-06-2005, 18:57   

ja też mam chello light i nie mam problemów z GG, może tylko czasami mi wywala ale to jakaś kiszka w xp, poza tym wszystko ok
 
 
bodwick 
light master


Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 55
Wysłany: 29-06-2005, 22:52   

Novy911 .. jesli nie jest wolny to odblokuj w firewall'u port, ktory gg wykorzystuje do polaczen bezposrednich.. druga strona polaczenia tez musi.

Pozdrawiam :wink:
 
 
Novy911 
Klikacz

Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 5
Wysłany: 30-06-2005, 11:11   

Ok. Dzieki za fatyge z waszej strony :) i pozdrawiam :) juz problem rozwiązany :) na stronie chello byly podane porty ktore słuzą do poszczegolnych operacji :D no i w gg przemienilem port po czym w firewall dodalem nowe porty z tej stronki i wszo śmiga jak nalezy :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,55 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: