Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki router do telewizji w UPC
Autor Wiadomość
zeneq 
Klikacz

Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 5
Wysłany: 23-03-2011, 12:26   Jaki router do telewizji w UPC

Witam!
Chciałem wziąć dla siebie internet z UPC. Interesuje mnie internet wraz z telewizją. Przeczytałem parę postów na forum, żeby dowiedzieć się jak to wszystko wygląda od strony technicznej, co z czym działa. Ale dalej jestem w polu.
Piszecie, że od UPC nie potrzeba routera z modemem ADSL tylko idzie to zwykłą kablówką, żeby zaraz przeczytać, że router kupić najlepiej samemu a modem wziąć od nich. Więc po jaką cholerę mi modem skoro to nie ADSL tylko zwykła kablówka?
Jaki router (i czy ten modem jest konieczny) potrzebuję, żeby bezproblemowo działał mi internet jak i telewizja, oraz jakie specjalne wymagania musi spełnić telewizor, żeby na nim taki sygnał z internetu śmigał.
Jak to nie problem proszę o rozrysowanie jakiegoś schematu co przez co idzie oraz jakich urządzeń/złączek po drodze potrzebuję.
Wchodzi do domu od UPC kabel zakończony 8pinową końcówką RJ45 i co dalej?
Proszę o pomoc!
 
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 23-03-2011, 12:36   

-skasowany-
 
 
zeneq 
Klikacz

Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 5
Wysłany: 23-03-2011, 13:09   

Czyli co kupić dobrego mogę sam a co brać z UPC? WiFi też oczywiście musi działać (mieszkanie 60m)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-03-2011, 13:25   

Kupić ruter ze zwykłym wejściem RJ45.

Cytat:
Wchodzi do domu od UPC kabel zakończony 8pinową końcówką RJ45

Zasadniczo z twojego punktu widzenia tak jest
(jeśli potraktujesz ich modem jako cześć kabla).

Z punktu widzenia odbiorcy (klienta) liczy się jaka wtyczka jest na końcu w jego mieszkaniu, a to jakie urządzenia operatora znajdują się po drodze nie ma większego znaczenia.

Ważne że na końcu jest zwykła skrętka ethernetowa którą możesz wetknąć do komputera albo do rutera.


Wynajmowania rutera od nich (nawet jak jest to wynajem za darmo) odradzam.
  marekd@jabberpl.org
 
zeneq 
Klikacz

Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 5
Wysłany: 23-03-2011, 13:37   

A do telewizora od tego routera lub od RJ45 czym wysyłam sygnał?
 
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 23-03-2011, 14:34   

-skasowany-
 
 
zeneq 
Klikacz

Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 5
Wysłany: 23-03-2011, 15:58   

CePeU napisał/a:
zeneq, od UPC wchodzi kabel koncentryczny a nie ethernetowy.
Do kabla podłączany jest modem kablowy z wyjściem ethernetowym lub kombo modemu/router z 4 wyjściami ethernetowymi.
W pierwszym przypadku jeśli chcesz rozdzielić sygnał na więcej niż 1 komputer musisz podłączyć własny router.
Usługa telewizyjna nie działa przez modem tylko przez dekoder w przypadku telewizji cyfrowej lub poprostu podłączasz kabel koncentryczy do tv w przypadku telewizji analogowej.



Marek napisał/a:
Kupić ruter ze zwykłym wejściem RJ45.


Ważne że na końcu jest zwykła skrętka ethernetowa którą możesz wetknąć do komputera albo do rutera.


Więc pytam się cholera, kto mi dostarczy ten dekoder, i co z internetem jak wsadzę kabel bezpośrednio do telewizora?
Widzę, że wy wiecie o co wam chodzi ale nie potraficie przekazać tego w sposób uporządkowany.
Proszę obrazek poniżej i niech mi ktoś naświetli jak przy jednym kablu podłączyć go do dekodera/telewizora jednocześnie podłączając router.

JAK.jpg
Plik ściągnięto 883 raz(y) 173,42 KB

 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 23-03-2011, 16:33   

Do mieszkania wchodzi kabel koncentryczny...
Rozdziela sie go w mieszkaniu i jeden dochodzi do modemu a drugi do dekodera
Dalej z modemu kablem RJ 45 do komputera lub do routera który rozdziela dalej sygnał..
Natomiast dekoder podłączasz do telewizora za pomącą kabelka HDMI lub SCART (Euro)
Dekoder do TV jak i modem lub router dostarcza UPC
Ostatnio zmieniony przez Caney 23-03-2011, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-03-2011, 16:33   

zeneq, o nic się nie martw - kabel koncentryczny zostanie rozdzielony na wystarczająco wiele odgałęzień aby starczyło i do wszystkich telewizorów i do ewentualnego dekodera i do modemu.

Modem to taka mała skrzyneczka z jednej strony wchodzi do niej kabel koncentryczny z drugiej wychodzi skrętka ethernetowa.
  marekd@jabberpl.org
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 23-03-2011, 16:56   

zeneq, z skrzynki na korytarzu idzie kabel do mieszkania gdzie bedzie rozdzielony na zwrotnicy 307 - jeden koncentryk pojdzie do modemu(gdzie pozniej podlaczysz przez rj45 z kompem/routerem) a drugi do dekodera
_________________
  precel@wtw.im
 
zeneq 
Klikacz

Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 5
Wysłany: 23-03-2011, 18:43   

I o takie odpowiedzi mi chodziło :mrgreen:
DZIĘKI!!!
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-03-2011, 23:04   

Marek napisał/a:
Wynajmowania rutera od nich (nawet jak jest to wynajem za darmo) odradzam.

a jakby dopłacali to co byś doradził :twisted:
_________________
 
  budry
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-03-2011, 09:28   

Cytat:
a jakby dopłacali to co byś doradził :twisted:
to by zależało od tego jak duża była by to dopłata, jeśli była by równa cenie internetu (lub wyższa) to pewnie był bym za (bo w praktyce oznaczało by trochę gorszy internet ale za darmo)
- jeśli niższa od ceny internetu to raczej nie :P

A jesli chodzi o radę dla innych - zalezy od tego ile jest dla kogo wart publiczny adres IP i intenet bez ograniczeń, na przykład w sieciach osiedlowych dopłata za publiczne IP to zazwyczaj około 10zł
  marekd@jabberpl.org
 
luxmin 
Klikacz

Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 8
Wysłany: 08-02-2012, 20:48   

Mi zakładają już w piątek neta. I mam kilka wątpliwości. Wszystko będę miał w pakiecie promocyjnym czyli TV, net i telefon.
Ale jako że nie za bardzo mi się widzi ciągnięcie kabla z dużego pokoju poprzez kuchnie do małego pokoju gdzie mam stacjonarny komputer to zastanawiam się nad bezprzewodowym połączeniem. I dowiedziałem się że będzie to modem i routerem w jednym.
Ale jako że mam mieć net 25kbps to ich to kombo nie do końca zapewni mi to maximum szybkości łącza.
No właśnie tu koledzy piszą że odradzają branie ich wi fi .
Gdybym chciał np. wymienić to w jakimś innym czasie na coś lepszego to co musiałbym kupić i modem i router osobno . No i jak z telefonem. Gdybym chciał już teraz kupić sobie router a od nich wziąć tylko modem (nie wiem czy jeszcze to jest możliwe ) to co z telefonem. Czy się go włącza do routera czy jak
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-02-2012, 23:40   

Cytat:
Gdybym chciał np. wymienić to w jakimś innym czasie na coś lepszego to co musiałbym kupić i modem i router osobno

Modem musi być od nich więc sobie od tak potem nie wymienisz.
luxmin napisał/a:
Gdybym chciał już teraz kupić sobie router a od nich wziąć tylko modem (nie wiem czy jeszcze to jest możliwe ) to co z telefonem.

Dostaniesz modem z bramką voip

W tym przypadku też zalecał bym kupienie sobie swojej własnej bramki (dzięki temu w przyszłości oszczędzi się na rachunkach za telefon i zyskasz możliwość przeniesienia telefonu w inne miejsce)

Tak w ogóle to oferują kilka różnych wariantów i kombajnów w jednym
modem+ruter
modem+bramka VOIP
modem+ruter+bramka VOIP
sam modem


Aby po wifi uzyskać stabilne 25 Mbitów potrzeba rutera i karty sieciowej pracujących w standardzie N, jednak nawet najlepsze radio zawsze będzie powodowało nieco większe opóźnienia niż kabel, będzie też bardziej podatne za zakłócenia z zewnątrz.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: