Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypowiedzenie umowy na jakie promocje mogę liczyć
Autor Wiadomość
rezor 
Klikacz

Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 18
Wysłany: 05-03-2011, 00:04   Wypowiedzenie umowy na jakie promocje mogę liczyć

Witam 23.02.11 wypowiedziałem UPC umowę na TV analog + Fiber Power 5 Mb/s zadzwoniła do mnie miła Pani i zaproponowała mi Select HD + Fiber Power 25 za 114 zł + do wyboru resztę ofert ze strony www.upc.pl dla nowych klientów pakiety 2w1 (umowa w każdym z pakietów na 1 rok) .Czy to jest dobra oferta czy można jeszcze coś z nimi wywalczyć,podkreślam że to był pierwszy telefon po wypowiedzeniu umowy a ma dzwonić w następnym tygodniu, jest coś jeszcze do ugryzienia z tych cen lub jakieś dodatki :lol:
 
 
Neo10 
ultra master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 707
Skąd: wawa
Wysłany: 05-03-2011, 00:35   Re: Wypowiedzenie umowy na jakie promocje mogę liczyć

Na pewno można wywalczyć 5% zniżki na wszystko za utrzymanie klienta :)

Ale bardziej opłaca się Max HD + Fiber Power 25mb/s za 121zł (Mistrzowska Promocja ze strony) to normalna promocja ze strony nie powinni robić problemu choć wyrażnie bym jeszcze walczył o te 5% zniżki :) wtedy wyszło by miesięcznie niecałe 115zł a miałbyś pakiet Max HD :)

Apropo dodatków to wedle uznania chyba ;] Np Super HD itp... ;]
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-03-2011, 03:11   

select hd z internetem 5Mbit oferują o 30zł taniej (84 albo 85 nie pamiętam już dokładnie)j więc się zastanów czy potrzebujesz 25 mega
  marekd@jabberpl.org
 
ozys 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 164
Skąd: Lublin
Wysłany: 05-03-2011, 08:26   

Wczoraj do mnie dzwonili bym przedłużył umowę. Dostałem Select i 10 Mbit za 85 zł.
_________________
 
 
checkm8 
Klikacz

Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 7
Wysłany: 05-03-2011, 10:14   

Jestem klientem od wielu lat. Praktycznie przez większość miałem maksymalną usługę na internet, zazwyczaj poszerzony pakiet TV.

Niedawno skończył mi się okres promocyjny. Wypowiedziałem więc umowę na wszystkie usługi.

Dzwonią do mnie i wszystko, co oferują, to pakiet za 178 zł (max HD, 50 mbit, telefon) oraz połowę opłaty za wymianę dekodera (teraz mam nagrywarkę bez HD).

Nie ukrywam, że irytuje mnie, że każdy nowy klient z ulicy dostaje praktycznie taką samą ofertę. 50 zł jednorazowego upustu to żaden ukłon w stronę klienta, który płacił grubą kasę przez siedem lat.

Zanosi się na to, że albo wykupię minimalny pakiet za kilkadziesiąt złotych i będę patrzył, co się będzie działo z ofertą UPC albo zrezygnuję w ogóle.
 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 05-03-2011, 10:54   

Mi umowa na TV analog+ FP 5mb/s kończy się w maju, ale już dzwonili i proponowali to samo co ozys'owi Select bez HD +10mb/s za 85 zł. Najpierw starszy się zgodził ale, ostatecznie stwierdziłem że nie ma sensu póki co płacić więcej. Cyfrówka nie jest mi jakoś potrzebna(tym bardziej że główny tv to Thomson bańka 4:3) ani szybszy net. Zobaczymy co później zaoferują, ciekawe że po zrezygnowaniu dwie osoby dzwoniły i dopytywały się o powód rezygnacji tym bardziej że " to taka super oferta" - tylko że ta super ofertę dawali w BOKu, na hotline i lokalny przedstawiciel.
 
 
ozys 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 164
Skąd: Lublin
Wysłany: 05-03-2011, 15:13   

Cappo napisał/a:
Mi umowa na TV analog+ FP 5mb/s kończy się w maju, ale już dzwonili i proponowali to samo co ozys'owi Select bez HD +10mb/s za 85 zł. Najpierw starszy się zgodził ale, ostatecznie stwierdziłem że nie ma sensu póki co płacić więcej. Cyfrówka nie jest mi jakoś potrzebna(tym bardziej że główny tv to Thomson bańka 4:3) ani szybszy net. Zobaczymy co później zaoferują, ciekawe że po zrezygnowaniu dwie osoby dzwoniły i dopytywały się o powód rezygnacji tym bardziej że " to taka super oferta" - tylko że ta super ofertę dawali w BOKu, na hotline i lokalny przedstawiciel.

Mi co prawda średnio podoba się ta oferta, ale tv oglądam mało, mam co prawda lcd sharp hd ready,ale bardziej mnie interesuje net. Była oferta na analog + 5 Mbit też chyba za 85 zł. To ostatecznie wezmę z tą niby cyfrówką ;) . Zobaczymy może w międzyczasie coś zmienię. Chociaż pewnie mi to wystarczy. Nie chce mi się też latać do nich do BOK-u, wypowiadać umowy i podpisywać znów na innego domownika. Pozdrawiam.
_________________
 
 
rezor 
Klikacz

Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 18
Wysłany: 05-03-2011, 15:35   

Marek napisał/a:
select hd z internetem 5Mbit oferują o 30zł taniej (84 albo 85 nie pamiętam już dokładnie)j więc się zastanów czy potrzebujesz 25 mega


na stronie mistrzowska promocja select hd+fiber 5 MB/s jest za 96 i tyle mi zaproponowali to lepiej chyba dołożyć do 114zł i mieć select hd +fiber 25 MB/s i może jeszcze wywalcze te 5% za utrzymanie klienta ,myślę że się mi uda :mrgreen:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-03-2011, 23:20   

Właśnie niedawno złożyłem wymówienie na to moje 8Mbitów którego już nie robią, z zamiarem przejścia na 5 i proponowali mi właśnie coś takiego jak pisałem (i tak nie interesuje mnie żaden ich dekoder nawet jak by dawali za darmo więc proponować sobie mogą), ale jak widzę wcale to jeszcze nie był najlepsza opcja bo niektórym zaproponowali taką cenę za 10Mbitów + select hd

Pytanie czy ta prędkość jest Ci do czegokolwiek potrzebna, czy będziesz w stanie do czegokolwiek to wykorzystać ? Bo płacenie więcej za samą nazwę nie ma sensu.
  marekd@jabberpl.org
 
rezor 
Klikacz

Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 18
Wysłany: 06-03-2011, 10:05   

Kończyła mi się promocja na analog+5 MB/s( powiększone do 8 MB/s) miałem przez dwa lata super cenę 59,90 i chcę wybrać coś sensownego, wiem że takiej ceny jak płaciłem to nie dostanę za dwie usługi,dlatego zadałem pytanie na forum co można uzyskać z konsultantem,piszesz że dekodera to za darmo byś nie chciał a to dlaczego?
mam telewizor z hdmi więc niech ktoś mi powie żę zmiana z analoga na hd nie ma sensu.

Co do prędkości internetu mam niby te 8MB/s i faktycznie tyle jest i nawet nie jest najgorzej ,ale czasami skype zacina,nk zacina,transmisje online zacina więc myślałem że pora zwiększyć na 25 MB/s :)

(Bo płacenie za samą nazwę nie ma sensu)co to ma znaczyć żę jak zwiększę do 25 MB/s to nie poczuje różnicy?

Myślałem że jak wezmę dekoder hd select + fiber 25 MB/s i zapłacę za to 54 złote więcej niż dotychczas to będzie to wartę tej kasy :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-03-2011, 15:10   

rezor napisał/a:
Co do prędkości internetu mam niby te 8MB/s i faktycznie tyle jest i nawet nie jest najgorzej ,ale czasami skype zacina,nk zacina,transmisje online zacina

to nie ma związku z przepustowością - np skype do działania starcza prędkość jak z modemu telefonicznego (jakieś 16kbitów), transmisje live rzadko mają więcej niż 1Mbit, nawet 720p to tylko 2Mbity, 1080p to 3-4Mbity czyli do pełnej przepustowości 8 Mbitowego łącza jeszcze duży zapas (a podejrzewam, że zacinające się transmisje live o których piszesz wcale nie są w full HD)
Przesłanie przeciętnej strony (100kB) łączem 8Mbitów trwa 1/10 sekundy łączem 25Mbitów 1/30 sekundy - w życiu nie zauważysz różnicy, ponieważ opóźnienia wynikające z odpowiedzi serwerów i przetwarzania strony przez przeglądarkę są dużo większe.

Różnicę możesz zauważyć ściągając filmy (jeśli masz dobre źródło z którego się tyle pociągnąć) albo jakieś inne duże pliki (np obrazy płyt) - pytanie czy często robisz takie rzeczy i czy za to że będziesz kilka minut krócej czekał warto płacić więcej (zazwyczaj i tak operacje tego typu wykonuje się w tle robiąc co innego w tym czasie).

rezor napisał/a:
piszesz że dekodera to za darmo byś nie chciał a to dlaczego?
Ponieważ nie da się tego w żaden sensowny sposób połączyć z komputerem/tunerem (a jedynie z monitorem), ponadto nie pełni absolutnie żadnej funkcji a zajmuje miejsce i zużywa prąd.
  marekd@jabberpl.org
 
verso 
classic master

Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 251
Wysłany: 09-03-2011, 09:12   

ozys napisał/a:
Wczoraj do mnie dzwonili bym przedłużył umowę. Dostałem Select i 10 Mbit za 85 zł.

Witam,

Po złożeniu wypowiedzenia (początek lutego) w BOK - nikt nie dzwonił.... :(
Propozycja BOK: Select HD + 5Mb/s za 85zł - umowa 2 lata

Także Twoja jest atrakcyjniejsza... :)

Mam pytanie, na stronie UPC aktualne promocje obowiązują do końca marca 2011 - mi kończy się umowa 24 marca.
Jeżeli skusiłbym się teraz na którąś oferowaną (Select HD + 5Mb/s za 85zł umowa 2 lata), a np na początku kwietnia UPC wypuści lepszą ofertę, czy przejście "na tą lepszą" będzie możliwe??? - bez ponoszenia dodatkowych kosztów typu wcześniejsze zerwanie umowy itp.

Zastanawiam się czy warto jest czekać do kwietnia czy lepiej wziąć to, co teraz oferują.
Nie ma też gwarancji, że promocje kwietniowe będą lepsze/tańsze od obecnych :roll:

Co o tym sądzicie???

Pozdrawiam!
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-03-2011, 09:40   

verso, poczekaj do ostatniego dnia i zawrzyj nową umowę przez telefon a będziesz miał 10 dni aby się rozmyślić, więc jeśli na początku kwietnia coś się zmieni na lepsze będziesz mógł ją rozwiązać bez ponoszenia kosztów.
  marekd@jabberpl.org
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 09-03-2011, 14:14   

verso napisał/a:
czy przejście "na tą lepszą" będzie możliwe??? - bez ponoszenia dodatkowych kosztów typu wcześniejsze zerwanie umowy itp.

mozna o ile bedzie upgrade cenowy oraz parametrowy (tj przejscie np z fp5 na 10)

ale czasem to loteria, staraj sie ugrac umowe 12 miesieczna
_________________
  precel@wtw.im
 
checkm8 
Klikacz

Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 7
Wysłany: 09-03-2011, 16:13   

Zdaje się, że zasada jest taka, że można w trakcie umowy promocyjnej przejść na inną umowę o ile nowa jest droższa. Tak mi przynajmniej wcześniej ktoś z infolinii tłumaczył. Wyprowadźcie mnie z błędu w razie czego.

Ja mam właśnie zamiar zejść na mniejszą kwotę, obciąć sobie standard usług i spokojnie poczekać na rozwój wypadków i nowe oferty. Jeśli prawdą jest, że nie będzie problemów z przepisaniem umowy na nową promocję pod warunkiem, że będzie na wyższą kwotę, to może się za jakiś czas zdecyduję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: