Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy UPC nadal blokuje p2p (Bittorrent i DC++)?
Autor Wiadomość
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 23-02-2011, 17:07   Czy UPC nadal blokuje p2p (Bittorrent i DC++)?

Witam.

Kilka lat temu miałem internet w UPC. Byłem bardzo zadowolony. Z dnia na dzień zaczęły się problemy z p2p. Najpierw z DC++, później z Bittorrentem. Pamiętam, że były także problemy z hotfile i tym podobnymi serwisami.

Biuro obsługi rżnęło głupa przez dłuższy czas więc zerwałem umowę.

Teraz chciałbym skorzystać z promocji (podobno takie nie istnieją) na internet FP 50 oraz Max HD z nagrywarką. Obawiam się jednak problemów z p2p które mnie gnębiły w przeszłości. Jak sytuacja wygląda dzisiaj?

Pozdrawiam.
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 23-02-2011, 17:15   

Niedawno wziąłem FP25 i miałem te same obawy. bo jakieś 4lata wcześniej miałem internet w UPC przez chwile i wtedy przycinali p2p do 25% łącza, wówczas zerwałem umowę w ciągu 10dni , dziś jestem użytkownikiem internetu z UPC po raz drugi i takich praktyk jak przycinanie p2p nie zaobserwowałem - leci pełną parą.
  misiek122
 
kotlet 
light master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Gru 2004
Posty: 149
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-02-2011, 18:24   

U mnie tez.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 23-02-2011, 18:53   

Zawsze leci pełną parą, ale ściągam główne obrazy płyt Linuxa, gdzie jest dużo seedów. DHT i szyfrowanie włączone.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 23-02-2011, 20:44   

U mnie kłopoty z p2p objawiały się brakiem możliwości aktualizacji trackera (błąd time out). Rozumiem, że tego już nie ma?
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 24-02-2011, 06:55   

U mnie żadnych problemów nie ma i nigdy nie było. Korzystam główne z prywatnych trackerów (najczęściej z włączonym połączeniem szyfrowanym) i przy odpowiedniej ilości seedów download leci maksymalnym transferem.


winforGD napisał/a:
U mnie kłopoty z p2p objawiały się brakiem możliwości aktualizacji trackera (błąd time out).


To już jest wina konkretnego trackera. Niektóre mają ustawiony długi czas pomiędzy kolejnymi aktualizacjami, w celu odciążenia serwera.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 24-02-2011, 11:38   

Mylisz się. UPC działało kilka lat. Nagle trackery przestały odpowiadać. Nie ważne cz polskie TG czy zagraniczne TranceTraffic.

U pozostałych ISP wszystko śmigało. Co ciekawe blokada ta była rozdawana losowo w losowych miastach także nie każdy ją miał.
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 24-02-2011, 11:42   

No faktycznie kiedyś ktoś się tutaj na to skarżył, jednak osobiście nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem, a korzystam z torrentów praktycznie codziennie odkąd mam Internet w UPC.
 
 
Audsajder 
light master

Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 57
Wysłany: 29-03-2011, 09:56   

Witam, jak skończyły się problemy z wolnym otwieraniem stron tak teraz sa problemy z p2p. Z PT max transfer jaki mam to 400kB/s przy łączu 25Mbit. Moim zdaniem UPC blokuje sieć p2p. Dlatego dobrze się zastanów nad tym czy będziesz chciał podpisać z nimi cyrograf. Ja niestety żałuję. Dodam tylko że jak podpisałem cyrograf to do pierwszej awarii było bardzo dobrze, niestety potem już tylko gorzej.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 29-03-2011, 10:46   

Audsajder napisał/a:
Moim zdaniem UPC blokuje sieć p2p.
Żadnej blokady nie zauważyłam, ani na publicznych, ani na prywatnych trackerach. Leci pełnym łączem, o ile tylko jest od kogo ściągać. Korzystam z szyfrowania i DHT/PEX, klient - Transmission.

Spróbuj w ramach testu z tym torrentem, zawsze pełno seedów z szybkimi łączami: http://releases.ubuntu.co...386.iso.torrent
 
 
Audsajder 
light master

Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 57
Wysłany: 29-03-2011, 11:02   

Sprawdziłem tego torrenta. Prędkość średnia wyszła 2.1 MB/s. A maksymalna jaką widziałem to 2.3MB/s. Transfer skakał miedzy 2 - 2.3MB/s, a czasem i mniej. Korzystam z uTorrent w wersji 2.2.1. Co do strony z jakiej korzystam to prywatny tracker i wcześniej nie było takich problemów.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 29-03-2011, 11:07   

Transfer zależy od wielu czynników. Konfiguracja klienta torrenta też ma duże znaczenie. Jak widzisz już przeskoczyłeś barierę 400kB/s na 2 - 2.3MB/s. Poszukaj lepszego trackera z udostępniającymi na szybkich łączach, a uda Ci się całkiem wysycić swoje łącze.
 
 
Audsajder 
light master

Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 57
Wysłany: 29-03-2011, 11:38   

Tracker to Polishtracker wiec raczej jest to bardzo dobry tracker. Konfiguracja klienta caly czas taka sama. Dziwną sprawą jest to że uTorrent pokazuje bardzo mala ilość seedow i peerów. Na stronie 50 seedów i 120 peerów a w utorrencie 10/20.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 29-03-2011, 11:42   

Audsajder napisał/a:
Tracker to Polishtracker wiec raczej jest to bardzo dobry tracker. Konfiguracja klienta caly czas taka sama. Dziwną sprawą jest to że uTorrent pokazuje bardzo mala ilość seedow i peerów. Na stronie 50 seedów i 120 peerów a w utorrencie 10/20.
Co do tego ma UPC? Przecież nie będą konfigurować Ci torrenta, ani pilnować, żeby na danym trackerze ludzie udostępniali przyzwoite prędkości.
 
 
Audsajder 
light master

Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 57
Wysłany: 29-03-2011, 12:11   

Konfiguracja jest ok nic nie było zmieniane a jednak nie działa to tak jak wcześniej. Jak już wcześniej pisałem do pierwszej awarii nie było problemów. Najpierw strony się kiepsko otwierały, a teraz problemy z p2p. I nie mówie tu żeby UPC pilnowało użytkowników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: