Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
aster a chello
Autor Wiadomość
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 11-02-2006, 18:08   

Marek napisał/a:
No patrz ja nie uruchamiam żadnych firewali i nie bawię się w zabezpieczanie komputera (poza tym co się samo aktualizuje), i nigdy nie było problemów, nawet miałem w tym tygodniu podłączony przez kilka godzin komputer z windowsem świeżo po instalacji oczywiście również bez antywirusa i niczego nie nałapał.
Wystarczyło, że ktoś zablokował z zewnątrz te kilka portów na których chodzą dziurawe windowsowe usługi i jest cisza i spokój.


A czy przypadkiem w chello nie są blokowane porty netbiosu ? Kiedyś mi się coś takiego o uszy obiło, może stąd wynika że w chello podłączając kompa bez firewalla jest mniejsze przwdopodobieństwo złapania wirusa.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2006, 19:36   

Mam różnych znajomych ale nie znam nikogo kto by internet posiadał dłużej niż kilka dni i nie wiedział o istnieniu programów takich jak skype (nie koniecznie korzystał na co dzień i nie zawsze potrafi to sobie sam zainstalować) ale gdy potrzeba to korzysta, mało kogo stać na płacenie za internet który był by nie wykorzystywany.
Co mnie niedawno zaskoczyło, to nawet użytkownicy windowsa którzy zawsze byli ze wszystkim do tyłu korzystają z dostępu zdanego do bawienia się czymś w domu z komputera w pracy czy szkole.

I nie piszę tego na podstawie kolegów ze studiów bo oni zdecydowanie odbiegają od normy, ale osób (często niemal obcych - znajomy, znajomego, znajomego) u których czasem za drobną opłacą pomagam w zrobieniu czegoś z komputerem bo sami sobie nie potrafią poradzić. Pliku większego jak 10MB ciężko przesłać pocztą bo zdecydowanie nie do tego poczta służy.

W Gdańskich sieciach niestety zazwyczaj za publiczne IP trzeba dopłacać (średnio jest to 5zł miesięcznie) ale mimo wszystko sporo ludzi płaci.

Cytat:

A czy przypadkiem w chello nie są blokowane porty netbiosu ?
blokuje tcp: 135, 137, 138, 139, 445 przecież właśnie o tym pisałem.
  marekd@jabberpl.org
 
maxkali1 
light master

Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2006, 20:16   

Marek napisał/a:
mało kogo stać na płacenie za internet który był by nie wykorzystywany.

W Warszawie dużo ludzi stać na to żeby płacić i nic z tego nie mieć. W momencie kiedy najtańszy pakiet Astera net + TV kosztował ok 180-170 zł (256kbps) Aster miał 50 tys klientów którzy mieli wykupiony internet. Aster jest "najbogatszą" siecią kablową, przeciętny klient Aster płaci 3x więcej niż klient chello.

Marek napisał/a:


Cytat:

A czy przypadkiem w chello nie są blokowane porty netbiosu ?
blokuje tcp: 135, 137, 138, 139, 445 przecież właśnie o tym pisałem.


No widzisz w Aster nie są blokowane.
 
 
xaero 
easy master

Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 48
Skąd: wawa
Wysłany: 19-02-2006, 19:49   

Ja mam aster i nie jestem zadowolony bo czeka mnie batalia o stracone pakiety w grach...ktoś moze mi pomoc od czego zaczac i jak z nimi rozmawiac ? pozdr
 
 
saf345 
Klikacz

Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 7
Wysłany: 04-04-2006, 13:59   

Jacek napisał/a:
barton1985 napisał/a:
ASTER RULEZ!!!

Bo "jeżeli ktoś powie o nim cokolwiek innego, to... odcinają go na kilka dni" [to jest wypowiedź osoby z Astera, a nie moja].
Ile jest osób tyle będzie zdań. I zazwyczaj są to kontrowersyjne wypowiedzi.


To prawda, kiedyś na grupie dyskusyjnej napisałem jak aster naciąga na promocje i jeszcze tego samego dnia na kilka godzin straciłem Internet – albo mieli jakąś awarie, albo mają specjalną grupę ludzi która zajmuje się dobrą opinią ich sieci w Internecie :) .
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 04-04-2006, 14:28   

saf345 napisał/a:
To prawda, kiedyś na grupie dyskusyjnej napisałem jak aster naciąga na promocje i jeszcze tego samego dnia na kilka godzin straciłem Internet – albo mieli jakąś awarie, albo mają specjalną grupę ludzi która zajmuje się dobrą opinią ich sieci w Internecie :) .


Oni są wszędzie :)
_________________
 
 
xaero 
easy master

Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 48
Skąd: wawa
Wysłany: 06-04-2006, 19:35   

ta jasne...aster to są nooby, nie dosc ze maja najdrozszy net to jeszcze sa daleko w tyle za innymi, upc ma szybciej i tp ma szybciej..bez sensu zebym tylko miał chello w bloku..wszystkim swoim znajomym odradzam branie astera tylko sam siedze w tym szicie :evil:
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-04-2006, 22:37   

xaero, każde łącze ma jakieś swoje zalety i wady.
chello jest tańsze i szybsze; aster jest droższy, stabilniejszy i bez limitów. A na czym Ci bardziej zależy ( i nie tylko Tobie), to łącze właśnie wybierasz.

PS: zawsze jest lepiej tam, gdzie nas nie ma :)
_________________
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 06-04-2006, 22:57   

Organista woli ogórki a ksiądz organisty córki...

Nieda się wszystkim dogodzić, jeden woli mieć szybciej ale z limitem, inny wolniej ale ssać oporowo bez stresu o limit...
_________________
 
 
xaero 
easy master

Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 48
Skąd: wawa
Wysłany: 06-04-2006, 23:47   

tez prawda..brak limitu to jest duzy + przy czym aster nie zamierzał nigdy wprowadzac limitow i nie zamierza raczej, a 1,5mbita za 179zł to troche malo jednak...3mbity w dzień, 6 w nocy bez limitow, wysylanie 768 i siedze cicho i wychwalam mojego dostawce, ciekawe tylko czemu ci w Krakowie płacą mniej w aster za lepsze lacza...ja za mój swiat płace o 20zł wiecej, oni w Krakowie, maja 2 w dzień, 4 w nocy i 512 wysylanie :!: makabra
 
 
zUrEk 
easy master

Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-04-2006, 09:17   

179zl skad ty taka cene wytrzasneles ja za neta + TV w asterze place 139zl i bardzo sie ciesze ze mam astera niz chello.W chello zawsze jakies problemy byly jak mialem a teraz asterek chodzi jak sie patrzy.
pozdrowka
 
  Nie Posiadam
 
saf345 
Klikacz

Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 7
Wysłany: 07-04-2006, 10:19   

Ja po kliku latach w asterze zdecydowałem się na przejście do chello. Dlaczego? Sprawa jest prosta aster mi się nie opłaca. Jak policzę ile kasy przez te wszystkie lata im zostawiłem (i ile czasu straciłem) to za to mógłbym sobie całkiem niezły nowy samochód kupić.

Zainstalowałem LannSpeed’a i wyszło, że średnio dziennie mam transfer DL 100MB, czyli miesięcznie wyjdzie około 3GB. Najtańsze łącze w chello ma limit 7GB. Tak więc przy takim wykorzystaniu to czy łącze ma limit czy nie ma jest mi obojętne. Wole płacić 50% mniej :)

Porównywałem u kumpla który będzie mieć przez klika dni chello easy i astera twójnet512 i prawdę mówiąc normalnie korzystając (strony www, email, komunikatory itp.) nie zauważyłem żadnej różnicy. To mnie bardzo zdziwiło, bo aster miał 512kb/96kb a chello 256kb/64kb. A jak nie ma widocznej różnicy to po co przepłacać :)
 
 
NTS 
easy master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 29
Wysłany: 08-04-2006, 22:57   

Dobra, jakoż że mam trochę czasu i widziałem te wszystkie sieci w akcji to się wypowiem :) (teraz mam aster)
barton1985 napisał/a:
W końcu ktoś musi przerwać to ciągłe podniecanie się chello i jego nierealnymi prędkościami (w większości przypadków). Powiem wam szczerze - to jest żałosne...

Ludzie!!! Czy wy nie widzicie, że płacicie załóźmy za 1 mbit, a w rzeczywistości jest to 700, 512, a nawet gorzej - lub wcale...
Nie okłamujmy się - jest to tylko chwyt maketingowy.

Ja widziałem i że jest giga i odzwierciedlała to prędkość downloadu,nie wiem, jasne płacisz a oni ci nie podłączają... puknij się w głowę
barton1985 napisał/a:

Ja mam astera i płacę od początku dokładnie za to co piszą w umowie czyli za 768 kbit, a nawet wyciąga powyżej 1 mbita (numion)

Numiona to możesz sobie w d...(nieważne, w każdym razie bardzo głęboko wsadzić),chyba że to jest noc, a wtedy 2 giga, to jest zastrzyk...
[/quote]

barton1985 napisał/a:

A poza tym ciągle piszecie o uploadzie jakby był on najważniejszy - mi wystarczy 192 kbits (promocja w pakiecie Basic) - też realne, bez utraty prędkości, czy zerwania połączenia.

Tobie może wystarczeć mi nie...trochę nie współmierne do tego co IMO powinno być minimum czyli 5coś upa a w nocy 1000
barton1985 napisał/a:

ASTER RULEZ!!!

Ty to masz tupet... Na forum chello tak pisać... Wejdź na stadion legii i powiedz POLONIA RULEZ (nie wyjdziesz żywy,a nawet jeśli to w kawałkach)
barton1985 napisał/a:

Jeżeli kogoś uraziłem to PRZEPRASZAM - to jest tylko moje zdanie...

Jasnee, a moje zdanie to to że jesteś idiotą, i jeśli cię uraziłem to PRZEPRASZAM - to jest tylko moje zdanie...

Jacek napisał/a:

Nikogo nie uraziłeś. Wiadomo, że aster jest najlepszy, najszybszy, najtańszy, najbezpieczniejszy, najbardziej niezawodny.
Bo "jeżeli ktoś powie o nim cokolwiek innego, to... odcinają go na kilka dni" [to jest wypowiedź osoby z Astera, a nie moja].

Możesz sobie to włożyć do kciuka z którego to wyzssałeś, tak specjalnie śledzą i odcinają każdego użytkownika z osobna...ehhh, chociaż faktycznie abuse mają zajebiście(sorry za wyraz) drażliwe, bo bez powiadomienia odcieli mnie od neta na 24 h za atak.


Marek napisał/a:
Cytat:
Od kiedy chello pozwala stawiać własne serwery

Napisałem, że mam niski ping dobry ransfer z chello do "moich" serwerów czyli tam gdzie administuję.
Hmm co do pingów się nie wypowiem, ponieważ nie widziałem w grach,lecz mogę powiedzieć że ludzie narzekają, nie da się grać :/
linuxlover napisał/a:
Prawda jest taka, że z Aster jest jak z chello :)

Są zadowoleni, niezadowoleni i tacy co ZAWSZE bedą niezadowoleni :)

A tam gdzie mieszkam w Wawie ACN nie wyciaga takich transferow jak chello, aczkolwiek w obu wypadkach relatywnie dobrze wypadaja <chello oscyluje w okolicach 93% mocy tego, co obiecuje, ale są pory gdy ciągnie 100% :) >

Ja mieszkam na takim zadupiu jak praga południe(nie mówię o ostrobramskiej,bo tam to nawet chello mają ) i mi wyciąga 100 % na aster.
Marek napisał/a:
W chello wszyscy mają zewnętrzne ip, i żadne robactwo się nie szerzy bo zablokowali tych kilka portów na których działało windowsowe otoczenie sieciowe, upnp i inne dziurawe windowsowe usługi. Cisza jest i spokój, nie słyszałem jeszcze aby ktokolwiek narzekał na to ze ma publiczne ip.

wiesz ja wolę mieć do wyboru jakie czy publiczne czy prywatne, i nienawidzę jak ktoś blokuje porty( min. dlatego nie mam lana),dla mnie aster bije na głowe chello w tym, i nie muszę dodawać że w aster nie ma limitów...
kvs napisał/a:
Ja uważam, że to dobrze, że ASTER oferuje do wyboru albo adres prywatny albo publiczny. Wiele osób się mało zna na Internecie i podłączenie komputera na publicznym adresie IP jest równoznaczne z wysypaniem się systemu pod wpływem robactwa w przeciągu paru dni, a na prywatnym IP można sobie byle jaki system bez firewalla postawić i żaden robal nie wejdzie - chyba, że się go samemu wyklika z maila bądź ze strony www. Zatem jest to bardzo dobre rozwiązanie dla początkującego internauty który nie ma zabardzo pojęcia, bądź jest tak zwaną klikawką pospolitą i klikanie po www to dla niego wszystko.
Natomiast, że w najniższych pakietach można mieć tylko IP prywatne to już inna para kaloszy - jest to zapewne działanie czysto marketingowe; chcesz mieć publiczne IP to zapłać nam więcej i kup droższy pakiet.

Tego nie pochwalam, heh uważam że pub IP powinno być dostępne dla każdego , ja mam najniższą opcję przy której można mieć publiczne IP :D
linuxlover napisał/a:

No wlasnie, mogli by tak w aster tez zrobic ale brakuje im wyobrazni. Podoba mi sie takie rozwiazanie w chello, nie wiarze ono rak uzytkownikowi a zapewnia jakies zabezpieczenie.
a jak chcę skorzystać z dziurawej windowsowej usługi to co ?Mam się bawić z programami ?
linuxlover napisał/a:
Masz troche racji ale moim zdaniem powinno sie ludziom dac wybor a nie ograniczac ich na sile jesli sie tego nie chce. A tak jest w polowie oferty astera.

Pozdrawiam LinuxLover
A u was w całości,dlaczego? Bo blokują porty

Koziorozka napisał/a:
Ponad rok miałam Aster, od kilku miesiecy używam chello.
Zmieniłam ze względu na dużą różnicę w cenie przy podobnych parametrach.
W moich oczach Aster ma jedną dużą zaletę - TANIĄ infolinię 0-801.
Pierwszy miesiąc z UPC był koszmarny - dzwoniłam co drugi dzień, czekałam na połączenie po kilkadziesiat minut, przychodzili, cos poprawiali na klatce schodowej = psuli sąsiadom. Znów dzwoniłam, znow czekanie, przełączanie do techników, przychodzili itp.

Twój wybór, ja wolę zapłacić ciut więcej, a nie być skrępowanym limitami i portami...

szello napisał/a:
barton1985 napisał/a:


A poza tym w najbliższej przyszłości Aster pewnie zwiększy transfer z nocy - na dzień, czyli na 1,5Mbit (192 kb/s) - mi to aż nadto wystarczy...

Jedni wolą ściągać, a inni wysyłać - szanuję to... :|

SiNuS napisał/a:
I bardzo dobrze - pajaców robiących backup Internetu jest już dość.


1. CENA - opłata miesięczna w Aster za 768kbit/1,5Mbit w nocy i wysyłanie danych 192kbit + kablówka (pakiet basic) wynosi 173,99 zł brutto


Po pierwsze to za 173,99zł wykupisz w chello 2Mb/s (384kb/p upload) i zostanie Ci na kolacje z dziewczyną, która się napewno ucieszy - bo chello classic + kablówka mozna miec za 144zł na miesiąc a za kasę zaoszczędzoną przez pierwsze 2 miesiące możesz jej kupić pół pierdzionka zaręczynowego :D napewno będzie zadowolona jak w nią też coś zainwestujesz :P

Ta jeszcze czego może limuzynę kupię...No niby tak tyle kosztuje 173 i coś zł,ale to za tel net i tv!
maxkali1 napisał/a:
Pewnie że posiadanie prywatnego IP ma 10 000 zalet
Podobnie z publicznym,ale ogólnie w starciu wygrywa pub

maxkali1 napisał/a:


W Warszawie dużo ludzi stać na to żeby płacić i nic z tego nie mieć.

Nieprawda, w warszawie jest bieda bo mnie nie stać na kierowcę do mojej limuzyny!!
Wy macie jakieś chore wyobrażenia o warszawie...Proponuję przejść się dudziarską, dam nobla temu któremu znajdzie chociażby kogoś kogo stać na najtańszą neo...
maxkali1 napisał/a:

W momencie kiedy najtańszy pakiet Astera net + TV kosztował ok 180-170 zł (256kbps) Aster miał 50 tys klientów którzy mieli wykupiony internet. Aster jest "najbogatszą" siecią kablową, przeciętny klient Aster płaci 3x więcej niż klient chello.

Tak,ale drożej się płaci za nieskrępowane użycie neta...Pamiętaj też że Aster (city) to było na początku kilka osiedlowych kablówek, a nie zagraniczny jakiś kapitał, a po za tym to UPC ma więcej użytkowników...
kvs napisał/a:
saf345 napisał/a:
To prawda, kiedyś na grupie dyskusyjnej napisałem jak aster naciąga na promocje i jeszcze tego samego dnia na kilka godzin straciłem Internet – albo mieli jakąś awarie, albo mają specjalną grupę ludzi która zajmuje się dobrą opinią ich sieci w Internecie :) .


Oni są wszędzie :)

Ta jasne już się boję bo napisałem kilka złych słów na aster, po za tym od czego infolinia ?
Pomyślcie sobie na dobry rozum ile aster ma użytkowników, i pomyślcie sobie ile by się od nich odwróciło jakby tak zrobili
Cytat:
ta jasne...aster to są nooby, nie dosc ze maja najdrozszy net to jeszcze sa daleko w tyle za innymi, upc ma szybciej i tp ma szybciej..bez sensu zebym tylko miał chello w bloku..wszystkim swoim znajomym odradzam branie astera tylko sam siedze w tym szicie :evil:
ojej,magia reklamy i tibii na ciebie zadziałała, idź popłacz się do mamy że aster ci się znudził i chcesz chello,nawet biedaku nie podajesz powodów..
Jacek napisał/a:
tez prawda..brak limitu to jest duzy + przy czym aster nie zamierzał nigdy wprowadzac limitow i nie zamierza raczej, a 1,5mbita za 179zł to troche malo jednak...3mbity w dzień, 6 w nocy bez limitow, wysylanie 768 i siedze cicho i wychwalam mojego dostawce, ciekawe tylko czemu ci w Krakowie płacą mniej w aster za lepsze lacza...ja za mój swiat płace o 20zł wiecej, oni w Krakowie, maja 2 w dzień, 4 w nocy i 512 wysylanie :!: makabra
Ja nie wiem, nawet w asterze mają chore wyobrażenia na temat wawy...
Cytat:
Ja po kliku latach w asterze zdecydowałem się na przejście do chello. Dlaczego? Sprawa jest prosta aster mi się nie opłaca. Jak policzę ile kasy przez te wszystkie lata im zostawiłem (i ile czasu straciłem) to za to mógłbym sobie całkiem niezły nowy samochód kupić.

Zainstalowałem LannSpeed’a i wyszło, że średnio dziennie mam transfer DL 100MB, czyli miesięcznie wyjdzie około 3GB. Najtańsze łącze w chello ma limit 7GB. Tak więc przy takim wykorzystaniu to czy łącze ma limit czy nie ma jest mi obojętne. Wole płacić 50% mniej :)

Porównywałem u kumpla który będzie mieć przez klika dni chello easy i astera twójnet512 i prawdę mówiąc normalnie korzystając (strony www, email, komunikatory itp.) nie zauważyłem żadnej różnicy. To mnie bardzo zdziwiło, bo aster miał 512kb/96kb a chello 256kb/64kb. A jak nie ma widocznej różnicy to po co przepłacać :)

Hmmm wiecie dlaczego zrezygnowałem z neo... ?? Bo limity, akurat zacząłem je przekraczać, nie wystarczało, i te ciągle nowe IP... Makabra, swoją drogą twój wybór, a kumpel albo miał zainstalowane różne g*wna, bo go te kontrowersyjne Prywatne IP nie obroniło (bo nie miał)

Tak więc Dla mnie wygrywa Aster...
Nie wiem z kąd bierzecie takie bajki o tym necie :neutral: .[/i]
 
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 09-04-2006, 01:02   

dla Ciebie moze tak dla mnie nie - bo wole predkosc :) (down jak i up)

przeokropmnie mnie za to bawi rozklad transferu w asterze
(euforia) chlopaki jutro jest 3 pelnia 2 lata po roku przestepnym - aster miedzy 12:30 a 14:25 przyspieszy o 12.6 kbps (/euforia)
_________________
 
 
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-04-2006, 01:08   

kurtkafelek... NTS- bojowy(a) jeteś....
 
  kjungst
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: