Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
aster a chello
Autor Wiadomość
linuxlover 
easy master


Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-08-2005, 02:21   

Marek napisał/a:
W chello wszyscy mają zewnętrzne ip, i żadne robactwo się nie szerzy bo zablokowali tych kilka portów na których działało windowsowe otoczenie sieciowe, upnp i inne dziurawe windowsowe usługi. Cisza jest i spokój, nie słyszałem jeszcze aby ktokolwiek narzekał na to ze ma publiczne ip.


No wlasnie, mogli by tak w aster tez zrobic ale brakuje im wyobrazni. Podoba mi sie takie rozwiazanie w chello, nie wiarze ono rak uzytkownikowi a zapewnia jakies zabezpieczenie.

Pozdrawiam LinuxLover
_________________
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-08-2005, 06:23   

Ja akurat uwazam że rozwiązanie asterki jest dobre.
Dlaczego bo osoby dla których internet to IE + OE + GG wteddy mają większe bezpieczeństwo.
Mam dwójke takich znajomych jak coś sie dzieje to one nic nie robiły a jakiś dodatkowy pasek lub kilka sie w przeglądarce pojawił itp.
 
 
linuxlover 
easy master


Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-08-2005, 15:45   

Masz troche racji ale moim zdaniem powinno sie ludziom dac wybor a nie ograniczac ich na sile jesli sie tego nie chce. A tak jest w polowie oferty astera.

Pozdrawiam LinuxLover
_________________
 
 
xaero 
easy master

Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 48
Skąd: wawa
Wysłany: 06-09-2005, 19:58   

tak sobie obserwuje od dłuższego czasu poczynania tego forum wypowiedzi i problemy i stwierdziłem ze sie zarejestruje i wypowiem się tu i tam..mam łacze astera Twoj Dom i raczej nie przepadam za moim dostawcą...jest wiele powodów..tak czy siak witam wszystkich : )
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-09-2005, 20:10   

xaero, co tu dużo mówić - zawsze jest najlepiej tam, gdzie nas nie ma :)

Jacek
 
 
deesel 
easy master


Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 33
Wysłany: 06-09-2005, 20:47   

A ja chcę takie łącze jak mają w stanach i płacić za nie jak płacą w Chinach ;)
A tak na poważnie to prawdą jest, że zawsze ktoś ma lepsze, szybsze połączenie i płaci za nie mniej adekwatnie do zarobków. No nic pozostało nam tylko wygrać w loterii szóstkę i powiedzieć Szefowi "A mi to teraz Lotto" (sorry za parafraze ;) )
_________________
 
 
Koziorozka 
Klikacz

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 10
Skąd: wawa Mokotów
Wysłany: 07-09-2005, 11:37   

Ponad rok miałam Aster, od kilku miesiecy używam chello.
Zmieniłam ze względu na dużą różnicę w cenie przy podobnych parametrach.
W moich oczach Aster ma jedną dużą zaletę - TANIĄ infolinię 0-801.
Pierwszy miesiąc z UPC był koszmarny - dzwoniłam co drugi dzień, czekałam na połączenie po kilkadziesiat minut, przychodzili, cos poprawiali na klatce schodowej = psuli sąsiadom. Znów dzwoniłam, znow czekanie, przełączanie do techników, przychodzili itp.
 
 
offroad 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 73
Skąd: z kątowni obok kołowni
Wysłany: 07-09-2005, 15:03   

deesel napisał/a:
A ja chcę takie łącze jak mają w stanach i płacić za nie jak płacą w Chinach ;)
A tak na poważnie to prawdą jest, że zawsze ktoś ma lepsze, szybsze połączenie i płaci za nie mniej adekwatnie do zarobków. No nic pozostało nam tylko wygrać w loterii szóstkę i powiedzieć Szefowi "A mi to teraz Lotto" (sorry za parafraze ;) )

no w takim honkongu właśnie dali symetryczne 1 gigowe za ok 250 dolca(us)
 
 
szello 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-09-2005, 08:40   Re: Internet przez Aster

barton1985 napisał/a:


A poza tym w najbliższej przyszłości Aster pewnie zwiększy transfer z nocy - na dzień, czyli na 1,5Mbit (192 kb/s) - mi to aż nadto wystarczy...

Jedni wolą ściągać, a inni wysyłać - szanuję to... :|

SiNuS napisał/a:
I bardzo dobrze - pajaców robiących backup Internetu jest już dość.


1. CENA - opłata miesięczna w Aster za 768kbit/1,5Mbit w nocy i wysyłanie danych 192kbit + kablówka (pakiet basic) wynosi 173,99 zł brutto


Po pierwsze to za 173,99zł wykupisz w chello 2Mb/s (384kb/p upload) i zostanie Ci na kolacje z dziewczyną, która się napewno ucieszy - bo chello classic + kablówka mozna miec za 144zł na miesiąc a za kasę zaoszczędzoną przez pierwsze 2 miesiące możesz jej kupić pół pierdzionka zaręczynowego :D napewno będzie zadowolona jak w nią też coś zainwestujesz :P

Po drugie upload jest Ci potrzebny jak chcesz np. wysłać maila większego niż sam list... Pozatym, nazwał bym Cię pijawką... Zaznaczam, że nie łamię regulaminu, ponieważ takich jak Ty, którzy "wolą ściągać a nie wysyłać" właśnie tak się nazywa... Czasem jak chcesz brać to też mógłbyś coś dać od siebie i seedować dla innych a nie - domniemując z wypowiedzi - sciągać po 100GB miesięcznie a wysyłać... Pozatym nie wiem czy jesteś nowym użytkownikiem internety, kiedyś też sciągałem dużo, natomiast przyszedł czas, że już nie było co sciągać... A mi się wtedy ręce trzęsły bo komputer na noc wyłączałem... i spać nie mogłem bo wentylatora nie słyszałem :P Dobrze, że na porządnych stronach torrentowych nie ma miejsca dla takich jak Ty - ratio rulezzz :P
 
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 02-11-2005, 17:09   

Co do szybkości, to chciałem tylko powiedzieć, że nie ma gwarantowanego transferu - coś o co się kłócicie. Zarówno w aster jak i w chello mówią o transferze maksymalnym. Tak więc Ci co tak chwalą Aster niech się nie zdziwią jak jutro rano np. będzie 80% zamiast 100.

kvs napisał/a:
Ja uważam, że to dobrze, że ASTER oferuje do wyboru albo adres prywatny albo publiczny. Wiele osób się mało zna na Internecie i podłączenie komputera na publicznym adresie IP jest równoznaczne z wysypaniem się systemu pod wpływem robactwa w przeciągu paru dni

Szczerze Ci powiem, że bzdury gadasz. A czy kierowca który wsiada do samochodu (z zamiarem kierowania nim) może powiedzieć, że mało się na nim zna? (jak policja go zatrzyma za brak świateł, biorąc przykład z tego co mówisz, będę się tłumaczył, że nie umiem w samochodzie którym jeżdże włączać świateł i zapinać pasów.)
A najlepiej to kup sobie mieszkanie i zostaw je otwarte i miej pretensje, że nie znasz się na zamkach.

Mój brat aktualnie korzysta z astera od 2 lat (tam gdzie mieszka nie było wtedy chello), ma publiczny IP i uwierz mi, że system mu się nie wysypał jak dotąd z powodu żadnego robactwa.

A co do prywatnego IP dla newbie o których piszesz, potem się słyszy "a dlaczego ja nie mogę wysłać smsa z bramki?" - coś co niby ma być dobre dla takich osób staje się też wadą.

Wniosek z tego taki, że nie ma rozwiązań doskonałych, nie ma oferty doskonałej bez wad, nie ma doskonałej kablówki, nie ma doskonałego komputera, człowiek nie jest doskonały, świat też.
Dziękuje za uwagę i przepraszam, ze zająłem Wasz czas tym postem aby wyciągnąć tak znane już wnioski :wink: :mrgreen:

[ Dodano: Nie 06 Lis, 2005 22:56 ]
A dzisiaj się spotkałem w aster z czymś na co narzeka wiele osób korzystających z chello.
Transparent proxy... Usługa z publicznym IP, wszystko pięknie, a większość serwisów widzi proxy jako IP/revdns kompa. Jedynie kilka nielicznych zweryfikowało, że IP kompa swoją drogą, a proxy swoją...
Oczywiście "techniczy" w BOK-u nie wiedzieli o co chodzi, skąd to się wzięło i co z tym zrobić...
Wysłałem maila, czekam na odpowiedź :D

A jak www się ładują to można iść na kawę...
Ostatnio zmieniony przez VRx 03-11-2005, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
barton1985 
Klikacz

Dołączył: 23 Cze 2005
Posty: 3
Wysłany: 02-01-2006, 14:37   

szello napisał/a:
barton1985 napisał/a:


A poza tym w najbliższej przyszłości Aster pewnie zwiększy transfer z nocy - na dzień, czyli na 1,5Mbit (192 kb/s) - mi to aż nadto wystarczy...

Jedni wolą ściągać, a inni wysyłać - szanuję to... :|

SiNuS napisał/a:
I bardzo dobrze - pajaców robiących backup Internetu jest już dość.


1. CENA - opłata miesięczna w Aster za 768kbit/1,5Mbit w nocy i wysyłanie danych 192kbit + kablówka (pakiet basic) wynosi 173,99 zł brutto


Po pierwsze to za 173,99zł wykupisz w chello 2Mb/s (384kb/p upload) i zostanie Ci na kolacje z dziewczyną, która się napewno ucieszy - bo chello classic + kablówka mozna miec za 144zł na miesiąc a za kasę zaoszczędzoną przez pierwsze 2 miesiące możesz jej kupić pół pierdzionka zaręczynowego :D napewno będzie zadowolona jak w nią też coś zainwestujesz :P

Po drugie upload jest Ci potrzebny jak chcesz np. wysłać maila większego niż sam list... Pozatym, nazwał bym Cię pijawką... Zaznaczam, że nie łamię regulaminu, ponieważ takich jak Ty, którzy "wolą ściągać a nie wysyłać" właśnie tak się nazywa... Czasem jak chcesz brać to też mógłbyś coś dać od siebie i seedować dla innych a nie - domniemując z wypowiedzi - sciągać po 100GB miesięcznie a wysyłać... Pozatym nie wiem czy jesteś nowym użytkownikiem internety, kiedyś też sciągałem dużo, natomiast przyszedł czas, że już nie było co sciągać... A mi się wtedy ręce trzęsły bo komputer na noc wyłączałem... i spać nie mogłem bo wentylatora nie słyszałem :P Dobrze, że na porządnych stronach torrentowych nie ma miejsca dla takich jak Ty - ratio rulezzz :P



Buahahahahahaha.......... :lol: :lol: :lol:
Dawno tu nie byłem, a już mnie rozbawili... ;)

Bardzo podoba mi się Twoja wypowiedź :D
Napawde mnie rozbawiłeś i powaliłeś ze śmiechu na kolana... :mrgreen:
Teraz niestety już aż tak niezaoszczędzę na Asterze i raczej nie stardczy na kolacje z dziewczyną, nie mówiąc o pierdzionku... ;)
Obecnie płace za Aster 154 zł brutto po obniżce z 174 zł brutto.
Transfery też poszły w górę: 1 Mbit dzień / 2 Mbit w nocy, wysyłanie 256 Kbit. Bez ograniczeń transferu i limitu ściągania.
Za oszczędzoną dyszkę może kupisz swojej żonie waciki... :lol: :lol: :lol:

Pijawka :?: hehe :D
Raczej nie. Prawie wszystkie moje zasoby udostępniam użytkownikom internetu, ale z kolei sam mało wysyłam listów z ogromnymi załącznikami, jeżeli o to Ci chodzi.
A teraz najważniejsze - ja nie ściągam głupot z netu.
Może tylko na początku jak tylko założyli mi internet.
Takich problemów z trzęsącymi się rękami nie miałem ;)

Jeżli chodzi o torrenty to nie mam z nimi żadnych problemów - ratio rulezzz :P :lol: :lol: :lol:
 
 
ZyGmUnT
easy master

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 47
Wysłany: 09-02-2006, 13:50   

144 mozna dostac taka oferte jak sie jest nowym użytkownikiem. Jak się jest starym to w chello dostaniesz 173pln chyba, że będzie ci się chciało dymać do boku i błagać o niższy abonament, robić myk z odejściem itd.
 
 
maxkali1 
light master

Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2006, 14:41   

Ja teraz płace 139,99 za TD + TV, chociaż jestem stałym klientem to pod koniec umowy zaproponowali mi lojakę.
Co to mozliwości wyboru publicznego i prywatnego IP, uważam że to co powiedział VRx jest kompletną głuptą, Ja kiedy otrzymałem wreszcie TD odrazu na czystym windowsie zmieniłem sobie IP na publiczne (10zł zmiana) i po ok 3 s jak miałem włączony komp wrombały się wirusy, to samo się tyczy laptopa z windowsem 98 i z zainstalowanym Kasperskym. Jak ktoś używa komputera do "normalnego" użytku to prywatne IP będzie dla niego o 100% lepsze. Nie trzeba mieć w tedy żadych firewalli i bawić się w zabezpiecznie kompa.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2006, 16:03   

No patrz ja nie uruchamiam żadnych firewali i nie bawię się w zabezpieczanie komputera (poza tym co się samo aktualizuje), i nigdy nie było problemów, nawet miałem w tym tygodniu podłączony przez kilka godzin komputer z windowsem świeżo po instalacji oczywiście również bez antywirusa i niczego nie nałapał.
Wystarczyło, że ktoś zablokował z zewnątrz te kilka portów na których chodzą dziurawe windowsowe usługi i jest cisza i spokój.

Zwykłemu szaremu użytkownikowi zewnętrzne ip przydaje się i to bardzo przy:
-rozmowach voip (co najmniej jedna z 2 osób)
-szybkim przesyłaniu plików znajomym bez pośrednictwa zewnętrznych serwerów
-dostępu do komputera gdy znajduje się poza domem :!:
-graniu w gry (przynajmniej jedna osoba musi postawić serwer na zewnętrznym ip)
-korzystaniu z p2p
trochę więcej oczekującemu od życia użytkownikowi przyda się równie przy zrobieniu trochę lepszej strony domowej czy lepiej wyglądającej poczty i realizacji wielu pomysłów które już tylko jemu do głowy przyjdą.

Pisanie, że nie posiadanie własnego adresu jest lepsze od posiadania, to tak jak by napisać, że nieposiadanie mieszka jest lepsze niż posiadanie bo nie przychodzą wezwania do płacenia alimentów.
  marekd@jabberpl.org
 
maxkali1 
light master

Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2006, 18:00   

Pisząc o "normalnym" użytkowaniu miałem na myśli użytkownika który nie wie co to jest VOIP, nie wie co to jest p2p (albo wie a nie kożysta), gra w gry jedynie na publicznych serwerach, a plikami ze znajomimi wymienia sie poprzez skrzynkę e-mail. Pewnie że posiadanie prywatnego IP ma 10 000 zalet tylko nie wszyscy muszą o nich wiedzieć. Nie wiem w jakim ty Marek otaczsz sie środowisku ale u mnie jest tak że może 2 osoby na 10 dzwoniły kiedyś przez internet, przesyłały pliki poprzez gg, już o zdalnej obsłudze komputera nie wspominając... Ponadto Aster jest w Warszawie, a umiejętności posługiwania sie komputerem przeciętnego warszawiaka są delikatnie mówiąc przeciętne. Mogę sie założyć że ponad 50% użytkowników pokietu Twój Dom ma prywatne IP i nie wie co to oznacza. :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: