Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
aster a chello
Autor Wiadomość
barton1985 
Klikacz

Dołączył: 23 Cze 2005
Posty: 3
Wysłany: 25-06-2005, 21:31   

W końcu ktoś musi przerwać to ciągłe podniecanie się chello i jego nierealnymi prędkościami (w większości przypadków). Powiem wam szczerze - to jest żałosne...

Ludzie!!! Czy wy nie widzicie, że płacicie załóźmy za 1 mbit, a w rzeczywistości jest to 700, 512, a nawet gorzej - lub wcale...
Nie okłamujmy się - jest to tylko chwyt maketingowy.

Ja mam astera i płacę od początku dokładnie za to co piszą w umowie czyli za 768 kbit, a nawet wyciąga powyżej 1 mbita (numion)

A poza tym ciągle piszecie o uploadzie jakby był on najważniejszy - mi wystarczy 192 kbits (promocja w pakiecie Basic) - też realne, bez utraty prędkości, czy zerwania połączenia.

ASTER RULEZ!!!

Jeżeli kogoś uraziłem to PRZEPRASZAM - to jest tylko moje zdanie...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-06-2005, 21:51   

Cytat:
Ludzie!!! Czy wy nie widzicie, że płacicie załóźmy za 1 mbit, a w rzeczywistości jest to 700, 512, a nawet gorzej - lub wcale...
Nie okłamujmy się - jest to tylko chwyt maketingowy.

Ja tam mam pełny 1 mbit właśnie ściągałem coś większego z sourceforge i szło ile ma iść, apt też zawsze ściąga z pełną prędkością łącza do moich własnych serwerów też zawsze mam pełną szybkość (na samym początku 2 lata temu były trochę problemy z ale o było dawno i nieprawda) i ping na poziomie 5,5ms !!!

Czasem z p2p idzie wolniej ale to już wina słabego uploadu (zarówno u mnie jak i u osób które te dane udostępniają) ale Ci który znają zasadę działania sieci z których korzystają nie maja na co narzekać
Cytat:
mi wystarczy 192 kbits

To się ciesz bo masz aktualnie więcej odemnie.
Cytat:
a nawet wyciąga powyżej 1 mbita (numion)

A to cienko ja na numionie wyciągam bezproblemu 34megabity (a czasem nawet jeszcze więcej) ale to już nie jest zasługa łącza a szybszej przeglądarki (tobie tez polecam zmianę przeglądarki na szybszą czyli po waszemu mów się chyba konqueror rulez).
Cytat:
ASTER RULEZ!!!

Tak zgadzam się z Tobą że oferta astera jest nieco bardziej korzystna jednak ma jedną zasadniczą wadę NIE JEST DOSTĘPNA w promieniu ponad 400km od mojego miejsca zamieszkania.

[ Dodano: 25-06-2005, 21:53:13 ]
a był bym zapomniał
Cytat:
Jeżeli kogoś uraziłem to PRZEPRASZAM - to jest tylko moje zdanie...

nie masz za co przepraszać ale chyba przeniosę Cie do działu konkurencja bo tam tak pusto.
  marekd@jabberpl.org
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 26-06-2005, 00:11   

barton1985 napisał/a:
Ludzie!!! Czy wy nie widzicie, że płacicie załóźmy za 1 mbit, a w rzeczywistości jest to 700, 512, a nawet gorzej - lub wcale...

U mnie w rzeczywistości jest 2Mbit. Co Ty na to?
barton1985 napisał/a:
A poza tym ciągle piszecie o uploadzie jakby był on najważniejszy - mi wystarczy 192 kbits (promocja w pakiecie Basic) - też realne, bez utraty prędkości, czy zerwania połączenia.

Tu z kolei mam dwa razy więcej i duża szerokość łącza w stronę internetu jest dla mnie ważna.
Rozumiem, że jesteś zadowolony ze swojego łącza w Aster, ale jest też bardzo dużo osób, które cieszą się swoją usługą chello na wysokim poziomie.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 26-06-2005, 12:54   

Puck napisał/a:
Tu z kolei mam dwa razy więcej i duża szerokość łącza w stronę internetu jest dla mnie ważna.
Rozumiem, że jesteś zadowolony ze swojego łącza w Aster, ale jest też bardzo dużo osób, które cieszą się swoją usługą chello na wysokim poziomie.


dla mnie z kolei wystarczy 1 mbps grunt żeby nie było limitu ;=]
na Asterze "Twój Świat" robie miesięcznie koło 100GB (w nocy mam 2mbps więc ssanko na noc się zapuszcza i rano wszystko zassane) ;-D w chello nie ma pakietu który by pozwolił tyle zassać miesięcznie.

[ Dodano: 26 Cze 2005 12:58 ]
Myślę że nie ma sensu tu porównywać chello i Astera bo chello dostępne jest w kilku miastach a Aster tylko w Warszawie i Piasecznie...
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-06-2005, 15:19   

barton1985 napisał/a:
ASTER RULEZ!!!

Nikogo nie uraziłeś. Wiadomo, że aster jest najlepszy, najszybszy, najtańszy, najbezpieczniejszy, najbardziej niezawodny.
Bo "jeżeli ktoś powie o nim cokolwiek innego, to... odcinają go na kilka dni" [to jest wypowiedź osoby z Astera, a nie moja].

Ile jest osób tyle będzie zdań. I zazwyczaj są to kontrowersyjne wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez Jacek 26-06-2005, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 26-06-2005, 15:30   

Jacek napisał/a:
Wiadomo, że aster jest najlepszy, najszybszy, najtańszy, najbezpieczniejszy, najbardziej niezawodny.
Bo "jeżeli ktoś powie o nim cokolwiek innego, to... odcinają go na kilka dni" [to jest wypowiedź osoby z Astera, a nie moja].


Nikogo za niewinność nie odcinają, widocznie sobie na to zasłużył, chyba nie oczekujesz że ta osoba powie że ją słusznie odcieli bo wiadomo że każdy odcięty powie że jest niewinny.

[ Dodano: 26 Cze 2005 03:31 ]
Cytat:
I bardzo dobrze - pajaców robiących backup Internetu jest już dość.


sinus: widocznie mam taką potrzebę aby tyle ściągać. I nie robię backupu Internetu więc uprzejmie Cię proszę abyś nie nazywał mnie pajacem.
_________________
 
 
barton1985 
Klikacz

Dołączył: 23 Cze 2005
Posty: 3
Wysłany: 26-06-2005, 17:47   Internet przez Aster

Marek napisał/a:
Ja tam mam pełny 1 mbit właśnie ściągałem coś większego z sourceforge i szło ile ma iść

Gratuluję transferu... :)
Tak jak już wcześniej powiedziałem jesteś jedną z nielicznych osób mających dokładnie taką prędkość za jaką się płaci - czytałem inne komentarze na forum i wiem jak to jest... 8) Większość zadowolonych osób ma prędkość na poziomie tylko 80/90 kb/s zamiast 128 kb/s (1 Mbit)

Marek napisał/a:
apt też zawsze ściąga z pełną prędkością łącza do moich własnych serwerów też zawsze mam pełną szybkość

Od kiedy chello pozwala stawiać własne serwery :?:
Oficjalnie stawianie ogolnodostepnych serwerow w chello jest zabronione... :(
Zakazane dzialania obejmuja, miedzy innymi: udostepnianie uslug serwerowych ( także http i ftp )

Punkt 8.5.4. z regulaminu UPC:
Zabronione jest korzystanie z Usługi Internetowej poprzez przyłączenie do Sprzętu własnego serwera lub innego, niż wskazany podczas Instalacji, komputera osobistego.

Odsyłam również do linku: http://upc.pl/pdf/warunki_uzytkowania.pdf

Marek napisał/a:
Czasem z p2p idzie wolniej ale to już wina słabego uploadu (zarówno u mnie jak i u osób które te dane udostępniają) ale Ci który znają zasadę działania sieci z których korzystają nie maja na co narzekać

Zgadzam się z Tobą w 100% :)

Marek napisał/a:
To się ciesz bo masz aktualnie więcej odemnie.

Cieszę się, ale jak już wcześniej mówiłem dla mnie upload nie jest ważny

Marek napisał/a:
A to cienko ja na numionie wyciągam bezproblemu 34megabity (a czasem nawet jeszcze więcej) ale to już nie jest zasługa łącza a szybszej przeglądarki (tobie tez polecam zmianę przeglądarki na szybszą czyli po waszemu mów się chyba konqueror rulez).

Ja bym powiedział inaczej: LINUX RULEZ :P
Jak ma się zainstalowanego i dobrze skonfigurowanego Linuxa jak również przeglądarkę do niego to takie wyniki lub lepsze można wyciągnąć na Aster...

Marek napisał/a:
Tak zgadzam się z Tobą że oferta astera jest nieco bardziej korzystna jednak ma jedną zasadniczą wadę NIE JEST DOSTĘPNA w promieniu ponad 400km od mojego miejsca zamieszkania.

Zacytuję zdanie użytkownika z innego forum:

"..kiedyś usłyszałem fajny tekst, że kablówki nie są monopolistami (tam gdzie jest jedna na miasto)... jak się nie podoba, to można pociągnąć kabel z innego miasta 8)
...oczywiście, ze w myśl przepisów pewnie nie są, ale jak w mieście nie ma alternatywy (bo nawet neostrady nie chcą założyć), to jak tu nie mówić o monopolu..."

Marek napisał/a:
nie masz za co przepraszać ale chyba przeniosę Cie do działu konkurencja bo tam tak pusto.

Dzięki za przeniesienie... :D

Puck napisał/a:
U mnie w rzeczywistości jest 2Mbit. Co Ty na to?

A ja na to jak na lato... :lol: :lol: :lol:
Tak jak już wcześniej napisałem - ciesz się z tego co masz - nie każdy ma tyle szczęścia, żeby wyciągać 2Mbit (256 kb/s)... :)

A poza tym w najbliższej przyszłości Aster pewnie zwiększy transfer z nocy - na dzień, czyli na 1,5Mbit (192 kb/s) - mi to aż nadto wystarczy...

Puck napisał/a:
Tu z kolei mam dwa razy więcej i duża szerokość łącza w stronę internetu jest dla mnie ważna.


Jedni wolą ściągać, a inni wysyłać - szanuję to... :|

Puck napisał/a:
Rozumiem, że jesteś zadowolony ze swojego łącza w Aster, ale jest też bardzo dużo osób, które cieszą się swoją usługą chello na wysokim poziomie.

Mam pytanie: co rozumiesz przez usługę chello na wysokim poziomie :?:

SiNuS napisał/a:
I bardzo dobrze - pajaców robiących backup Internetu jest już dość.

Proszę nie obrażać użytkowników internetu...

Łamiesz 1 i 3 punkt regulaminu:

1. Nie używaj słów wulgarnych i powszechnie uważanych za obraźliwe (w tym również w nicku).

3. Nie obrażaj w jakikolwiek sposób Użytkowników forum.

Jacek napisał/a:
Wiadomo, że aster jest najlepszy, najszybszy, najtańszy, najbezpieczniejszy, najbardziej niezawodny.
Bo "jeżeli ktoś powie o nim cokolwiek innego, to... odcinają go na kilka dni" [to jest wypowiedź osoby z Astera, a nie moja].

Dobrze. W takim razie napiszę parę wad jakie zaobserwowałem podczas użytkowania Aster:
1. CENA - opłata miesięczna w Aster za 768kbit/1,5Mbit w nocy i wysyłanie danych 192kbit + kablówka (pakiet basic) wynosi 173,99 zł brutto
2. Wysyłanie danych do internetu powinno być szybsze - myślę, że jest to problem większości kablówek sprzedawanych z internetem.
3. Miałem problem z IP prywatnym w Asterze. Nie mogłem dostać się na konto w szkole, gdyż blokowały mi je firewalle Astera. Jak zmieniłem sobie IP na publiczny (bez osłony Aster) to padł mi komputer z powodu naporu ogromnej liczby wirusów, trojanów, robaków, itp. - należy dobrze się zabezpieczyć przed zmianą IP na publiczny (wystarczy Win SP2)
4. Próbowałem również stworzyć sobie darmową stronkę na serwerze astera, ale niestety wilga nie przyjmowała mojego loginu, ani hasła z umowy, twierdząc, że muszę podać unikalny login.
5. Również konto e-mail na asterze jest kiepskie - tylko 30MB (razem z www).

Więcej problemów nie było.

kvs napisał/a:
Nikogo za niewinność nie odcinają, widocznie sobie na to zasłużył, chyba nie oczekujesz że ta osoba powie że ją słusznie odcieli bo wiadomo że każdy odcięty powie że jest niewinny.

Kto sobie zasłużył na odcięcie :?: - na pewno nie ja. Jestem od początku związany z Aster i nigdy mnie odłączyli. Nie wiem dlaczego kvs wpadł na taki pomysł, że Aster mnie odłączył.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników internetu...

internet.png
Internet przez Aster to prawdziwa przyjemność użytkowania...
Plik ściągnięto 925 raz(y) 58,82 KB

 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-06-2005, 18:35   

Cytat:
Od kiedy chello pozwala stawiać własne serwery

Napisałem, że mam niski ping dobry ransfer z chello do "moich" serwerów czyli tam gdzie administuję.
Cytat:
Zakazane dzialania obejmuja, miedzy innymi: udostepnianie uslug serwerowych ( także http i ftp )

Punkt 8.5.4. z regulaminu UPC:
Zabronione jest korzystanie z Usługi Internetowej poprzez przyłączenie do Sprzętu własnego serwera lub innego, niż wskazany podczas Instalacji, komputera osobistego.

To był stary regulamin (zmienił się we wrześniu zeszłego roku) obecnie nie jest to już zabronione a taki punkt już nie istnieje. Wszystkie nowe regulaminy warunki itd. dostępne są pod adresem http://pomoc.upc.com.pl/?zaw=75

Cytat:
internet.png
Internet przez Aster to prawdziwa przyjemność użytkowania...

pomyliłeś się przy liczeniu ilość/czas nie zgadza się z szybkością.
(dla tych co jeszcze nie zauważyli wszystkie dane które wyświetlają się na tym wykresie można wpisać w adres).
A co powiesz na to:

właśnie przed chwilą zrobiłem na chello 1Mbit (naprawdę tyle pokazuje numion, można to sprawdzić po numerze testu).
Ostatnio zmieniony przez Marek 26-06-2005, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
  marekd@jabberpl.org
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 26-06-2005, 18:36   

ech, te wszystkie pomiary przez numion i przez inne strony nadają się na błoto. Jedyny wiarygodny pomiar jest wówczas jak zainstaluje się na kompie DUmetera i zaobserwuje prędkość podczas ściągania np. 2 plików jednocześnie z dobrego serwera np. ICM. W przypadku linuxa iptraf wszystko pokaże elegancko.

barton1985 napisał/a:


Marek napisał/a:
A to cienko ja na numionie wyciągam bezproblemu 34megabity (a czasem nawet jeszcze więcej) ale to już nie jest zasługa łącza a szybszej przeglądarki (tobie tez polecam zmianę przeglądarki na szybszą czyli po waszemu mów się chyba konqueror rulez).

Ja bym powiedział inaczej: LINUX RULEZ Razz
Jak ma się zainstalowanego i dobrze skonfigurowanego Linuxa jak również przeglądarkę do niego to takie wyniki lub lepsze można wyciągnąć na Aster...


tutaj to akurat opowiadasz bajki z mchu i paproci
przeglądarka może mieć jedynie wpływ na prędkość otwierania załadowanych pojedynczych elementów na stronie internetowej ale nie na prędkość ściągania danych z internetu. Przez to właśnie takie strony jak numion czy inne pokazują bzdury.
serwer test4.web akurat się nadaje na błoto bo pokazał niewiarygodnie duży transfer, prawdopodobnie przeglądarka załadowała jakiś testowy plik z keszu zamiast z internetu i przeglądarka zanotowała taki krótki czas do tej operacji że prędkość z internetu pokazana została w megabitach
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-06-2005, 20:15   

Cytat:
prędkość podczas ściągania np. 2 plików jednocześnie z dobrego serwera np. ICM.

Nie potrzeba dwóch wystarczy jeden (są serwery które nie lubią jak ściąga się kilka rzeczy na raz).
Cytat:
przeglądarka może mieć jedynie wpływ na prędkość otwierania załadowanych pojedynczych elementów na stronie internetowej ale nie na prędkość ściągania danych z internetu. Przez to właśnie takie strony jak numion czy inne pokazują bzdury.

Z tym akurat zgadzam się w 100% numion (i wiele innych podobnych testów również) mierzy czas jaki jest potrzebny na wyświetlenie strony przez przeglądarkę a nie szybkość łącza (w ogóle nie bierze pod uwagę tego, że aby wyświetlić stronę nie trzeba wczytywać jej w całości) dlatego otrzymany wynik nie świadczy kompletnie o niczym, ten drugi test jest jeszcze fajniejszy można sobie wpisać w adres to co ma wyświetlić (zobacz mam 2 razy więcej niż barton1985)
http://test.4web.pl/resul...5600&recorded=1
specjalnie nie ukrywam linku żeby sobie popatrzeć jak można go ładnie zmodyfikować aby pokazywał cokolwiek.
  marekd@jabberpl.org
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-06-2005, 20:30   

Cytat:
Proszę nie obrażać użytkowników internetu...

Łamiesz 1 i 3 punkt regulaminu:

1. Nie używaj słów wulgarnych i powszechnie uważanych za obraźliwe (w tym również w nicku).

3. Nie obrażaj w jakikolwiek sposób Użytkowników forum.

Zadaj sobie trud (dużo mniejszy od czytania regulaminu) i spróbuj zrozumieć
pojęcie "backup Internetu".

A tak w ogóle, to ja płacę za 1Mbit i tyle mam. Jak ktoś tu robi jakieś chwyty
marketingowe, to najpewniej właśnie Ty poprzez ten wątek. Żebyś jeszcze miał
to chello chociaż przez tydzień... myślisz, że jak sobie dopisałeś na końcu
postu cwaniackie "Jeżeli kogoś uraziłem to PRZEPRASZAM - to jest tylko
moje zdanie...
" to wszystko będzie git i nie łamiesz regulaminu, który
raczyłeś we fragmencie zacytować? I po co właściwie rozpocząłeś ten temat?
Co chcesz nam (użytkownikom chello) udowodnić i po co? chyba nie to, żebyśmy
nagle wszyscy spakowali walizy i przeprowadzili się do Warszawy, bo tam
jest super-hiper-Aster... 8)
 
 
dolby 
Klikacz


Dołączył: 19 Gru 2004
Posty: 4
Skąd: Warszawa [PL]
Wysłany: 29-08-2005, 08:41   

Prawda jest taka, że z Aster jest jak z chello :)

Są zadowoleni, niezadowoleni i tacy co ZAWSZE bedą niezadowoleni :)

A tam gdzie mieszkam w Wawie ACN nie wyciaga takich transferow jak chello, aczkolwiek w obu wypadkach relatywnie dobrze wypadaja <chello oscyluje w okolicach 93% mocy tego, co obiecuje, ale są pory gdy ciągnie 100% :) >
 
 
 
linuxlover 
easy master


Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-08-2005, 15:32   

dolby napisał/a:
Prawda jest taka, że z Aster jest jak z chello :)

Są zadowoleni, niezadowoleni i tacy co ZAWSZE bedą niezadowoleni :)

A tam gdzie mieszkam w Wawie ACN nie wyciaga takich transferow jak chello, aczkolwiek w obu wypadkach relatywnie dobrze wypadaja <chello oscyluje w okolicach 93% mocy tego, co obiecuje, ale są pory gdy ciągnie 100% :) >


Jako byly uzytkownik Astera moge tylko potwierdzic, na grupie dyskusyjnej chello kilka dni temu widzialem post jakiegos niezadowolonego abonenta ale odzew na ten post byl dosyc maly. W aster byl by pewnie wiekszy ale tam tez wiekszy ruch na grupach :P . Na grupie Aster rowniez narzekaja, tylko na inne rzeczy. Aster jest drogi jak na to co obecnie oferuje, wydaje mi sie ze chello ma ciekawsza oferte w tej chwili i nie proboje sprzedawac jakichs ulomnych laczy typu za natem bez mozliwosci zmiany na zewnetrzne ip jak dwa pakiety w ofercie Aster.

Pozdrawiam LinuxLover
_________________
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 30-08-2005, 01:06   

Ja uważam, że to dobrze, że ASTER oferuje do wyboru albo adres prywatny albo publiczny. Wiele osób się mało zna na Internecie i podłączenie komputera na publicznym adresie IP jest równoznaczne z wysypaniem się systemu pod wpływem robactwa w przeciągu paru dni, a na prywatnym IP można sobie byle jaki system bez firewalla postawić i żaden robal nie wejdzie - chyba, że się go samemu wyklika z maila bądź ze strony www. Zatem jest to bardzo dobre rozwiązanie dla początkującego internauty który nie ma zabardzo pojęcia, bądź jest tak zwaną klikawką pospolitą i klikanie po www to dla niego wszystko.
Natomiast, że w najniższych pakietach można mieć tylko IP prywatne to już inna para kaloszy - jest to zapewne działanie czysto marketingowe; chcesz mieć publiczne IP to zapłać nam więcej i kup droższy pakiet.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-08-2005, 01:32   

W chello wszyscy mają zewnętrzne ip, i żadne robactwo się nie szerzy bo zablokowali tych kilka portów na których działało windowsowe otoczenie sieciowe, upnp i inne dziurawe windowsowe usługi. Cisza jest i spokój, nie słyszałem jeszcze aby ktokolwiek narzekał na to ze ma publiczne ip.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: