Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Thomson TWG870 i NETGEAR WNR 3500L
Autor Wiadomość
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-03-2011, 13:52   

Susane napisał/a:

Wgrać wersję z interfejsem Gargoyle, które jest również w wersji PL, ma podział pasma, QoS i praktycznie wszystko to co jest w Tomato. Tu jest trochę screenów, także każdy może sam ocenić poziom intuicyjności tego interfejsu: http://www.gargoyle-route...?id=screenshots

[ Dodano: 25-02-2011, 21:16 ]
Wiadomo droższe mają na ogół lepsze parametry, ale nie każdy potrzebuje super maszyny. Wszystko zależy od zastosowań.

O Gargoyle słyszałem, ale nie miałem przyjemności poznać z bliska, na screenach wygląda ciekawie, ale tylko QoS, nie widzę opcji przydziału pasma downloadu.
Droższe routery to wg. mnie po 400-500 zł, a WNR3500L można dostać poniżej 300 zł :)

KeFaS napisał/a:
L0b0, widocznie nie jesteś na czasie z OpenWRT, bo powstało już bardzo dużo graficznych auto-konfiguratorów, które pomagają w ustawieniu zaawansowanego QoS i konfiguracji różnych innych usług, jak np. Samba czy serwer FTP.
Co do Neatgeara to pisałem już, że jest na Broadcomie, który jest słabszy pod względem architektury od Atherosa. Warto patrzeć na wszystko, a nie tylko na to ile procesor ma MHz.
Asus RT-N16 jest zbyt drogi w stosunku do jakości, w tej cenie można mieć już mini-PC na Intel Atomie z 2GB RAM-u, albo płytkę routerową typu Alix (też zgodne z x86) lub Ubiquiti RouterStation Pro.

[ Dodano: 26-02-2011, 17:39 ]
W sumie pojawił się WNDR3700 na Atherosie 680MHz, 64MB RAM-u i radio na 2.4/5GHz, czyli bardzo ciekawy produkt w dosyć niskiej cenie.

[ Dodano: 26-02-2011, 17:47 ]
A TP-Link już zapowiedział konkurencję - TL-WR2843ND, który ma pracować dwu-zakresowo na 2.4+5GHz co daje teoretyczną prędkość "papierkowa" 450Mbps, czyli w praktyce będzie można pewnie ponad setkę wyciągnąć po radiu.

[ Dodano: 26-02-2011, 17:51 ]
Aha, ten Netgear też pracuje dwu-zakresowo, więc to już tylko kwestia tego co będzie siedzieć w środku TP-Linka. Bardzo możliwe, że to samo, jeżeli Netgear jest na Atherosie, więc może być podobna sytuacja jak z Linksysem WRT160NL i TP-Linkiem 1043ND. Ogólnie w bardzo wielu routerach innych producentów w środku jest to samo.


Nie jestem na czasie z OpenWRT nie ukrywam, ale chętnie zapoznam się z tym firmwarem. Co do routerów to masz rację, że dużo modeli ma taką samą elektronikę, ale różnią się nie tylko obudową, ale też jakością wykonania i oprogramowaniem producenta. Możemy mieć w zasadzie router firmy X, który działa niestabilnie, albo odpadło w nim gniazdo zasilania/przegrzewa się, itp. a router firmy Y na tych samych klockach będzie działał ok (dopracowanie softu i staranne wykonanie).
Wracając do routerów to w średnim przedziale cenowym WNDR3700 jest ciekawym wyborem, ostatnio potaniał i można się na niego skusić jak mamy szybkie łącze i zapchane pasmo 2,4Ghz.
_________________
  brak
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 01-03-2011, 14:19   

L0b0 napisał/a:
Co do routerów to masz rację, że dużo modeli ma taką samą elektronikę, ale różnią się nie tylko obudową, ale też jakością wykonania i oprogramowaniem producenta.


Dokładnie i dlatego alternatywy dają nam pewną uniwersalność i praktycznie zawsze oferują większe możliwości na tym samym sprzęcie.
Polecam przetestowanie OpenWRT, bo jak kilka lat temu było jeszcze dosyć problematyczne, tak teraz jest już naprawdę dopracowane, częściej aktualizowane, no i ze względu na większą popularność jest już dosyć duży support na forach Internetowych. A najlepsze jest to, że każdy kto chce może zbudować własne pakiety czy całe obrazy systemów dostosowane do swoich potrzeb i sprzętu (SDK jest dosyć obsłudze).

Nie sprawdzę teraz czy podział pasma w Gargoyle jest dostępny bezpośrednio, bo nie używam graficznych konfiguratorów, ale generalnie w OpenWRT służą do tego odpowiednie skrypty, np. simpleshaper (chociaż to tylko jeden z wielu dostępnych), który jest oparty bezpośrednio o HTB. Gargoyle jest cały czas rozwijane, więc możliwe, że dodatkowe graficzne implementacje konfiguracji są w fazie testów i wejdą do oficjalnych obrazów po wydaniu kolejnej, stabilnej wersji. Ale w sumie dosyć łatwo jest napisać dobie samemu jakąś podstronę z konfiguracją dowolnej usługi.

Możliwe, że będę mieć możliwość zakupu najnowszego Netgear'a po niższej cenie i jeżeli się zdecyduję to na pewno napiszę tu jakąś mini-recenzję, ale to najwcześniej za miesiąc.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 01-03-2011, 18:22   

L0b0 napisał/a:
O Gargoyle słyszałem, ale nie miałem przyjemności poznać z bliska, na screenach wygląda ciekawie, ale tylko QoS, nie widzę opcji przydziału pasma downloadu.
W zwykłym Tomato też tego brak, tylko w konkretnych wersjach jest to możliwe (np. Victek`a + Tablica). Aby dzielić pasmo w Gargoyle trzeba skorzystać z dodatku Simpleshaper, to coś w rodzaju odpowiednika skryptu Robsona pod Tomato. Po konfiguracji pojawi się wtedy odpowiednia podstrona, na której zobaczysz, który użytkownik zajmuje łącze. Wygląda to np. tak: B/W Distribution, a tu przykładowy generator konfiguracji: B/W Limiter.

To są tylko przykłady, jak już pisał KeFaS, są inne dodatki i konfiguratory, niektóre dużo bardziej zaawansowane.

Jest wiele modów tego firmware, polecam wersję opracowaną przez naszego rodaka: http://openrouter.info/fo....php?f=22&t=352

[ Dodano: 01-03-2011, 19:05 ]
L0b0 napisał/a:
Droższe routery to wg. mnie po 400-500 zł, a WNR3500L można dostać poniżej 300 zł
Oczywiście, ale nie każdy potrzebuje routera choćby za ok. 300 zł. Router dobiera się do potrzeb i konkretnych zastosowań. Jeśli wystarczy tańszy odpowiednik, to nie ma sensu przepłacać. To nie jest zakup na wiele lat, bo sprzęt tak szybko się starzeje, że średnio po 2 latach jest już daleko w tyle. Netgear jest świetny, ale u mnie by się tylko marnował, FB10 dzielę na 2 komputery, bez szczególnych wymagań.

A Tomato z powodzeniem można zastąpić wybranym klonem Open-WRT.
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-03-2011, 12:46   

Słuszne uwagi i duża dawka wiedzy o OpenWRT. Jak tylko będę miał możliwość to przetestuję to oprogramowanie z nakładką Gargoygle.

KeFaS napisał/a:

Możliwe, że będę mieć możliwość zakupu najnowszego Netgear'a po niższej cenie i jeżeli się zdecyduję to na pewno napiszę tu jakąś mini-recenzję, ale to najwcześniej za miesiąc.

Chętnie przeczytam Twoją recenzję Netgeara, bo sprzęt jest z górnej półki i musi mieć dobre osiągi.
_________________
  brak
 
cangre 
Klikacz

Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 5
Wysłany: 19-03-2011, 13:22   

Witam,

zauważyłem nową zakładke w menu w thomsonie "Port-base Passthrough ":

Network

Port-base Passthrough : This page allows the configuration of each Ethernet Port. Per default, each Ethernet port is routed. If you enable the Passthrough, the Ethernet Port will have a direct connection to the Network. Note that access to this web access can be denied by your Cable operator.

niestety nic z tym nie mogę zrobić.

Co Wy na to?
 
 
walerian 
light master

Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 105
Wysłany: 31-01-2012, 11:21   

Witam,
czy znacie jakieś "sztuczki" pozwalające hmmm- lepiej wykorzystać możliwości tego thomsona?
Aktualnie jest:
Hardware Version 1.1
Software Version STBA.01.41
o dziwo, działa jak należy, przekierowanie portów na torrenty działa
(przesiałem się z routera Tp link)

BTW Wam tez długo loguje się po wyłączaniu z prądu. ?

pzdr
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 31-01-2012, 18:13   

Witam
walerian napisał/a:
czy znacie jakieś "sztuczki" pozwalające hmmm- lepiej wykorzystać możliwości tego thomsona?

Tylko UPC wie jaka "moc" :shock: drzemie w ich sprzęcie-więcej z niego nie wyciszniesz niż Ci pozwoli UPC....
walerian napisał/a:
o dziwo, działa jak należy, przekierowanie portów na torrenty działa

Skoro działa jak należy to po co Ci jakieś "sztuczki" by działał jeszcze lapiej-promu kosmicznego z tego nie zrobisz :mrgreen: :lol: a tak przy okazji Ty nie jesteś właścicielem tego sprzętu więc nic Ci nie wolno z nim robić niż to do czego został "stworzony" a możesz jeszcze mieć przez to spore kłopoty... chcesz cos pokombinować z softem to muszisz(niestety) zakupić własny router i wtedy hulaj dusza piekła nie ma(ale tracisz gwarancje)
Pozdrawiam
_________________
 
 
walerian 
light master

Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 105
Wysłany: 01-02-2012, 11:00   

Sztuczki w sensie: "zaznacz opcje XXXX dzięki czemu będzie np. mniejszy ping" itp
Np m.in wyłączyć ip flood, który jest chyba standardem na forum
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 01-02-2012, 14:21   

Witam
Toś mnie chłopie rozbawił do łez....-dziękuje :mrgreen:
Pozdrawiam
_________________
 
 
walerian 
light master

Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 105
Wysłany: 01-02-2012, 15:44   

no cóż... proszę. :roll:
Ja nie widzę nic śmiesznego w pytaniu.
Są sytuacje, gdzie można pewne rzeczy usprawnić- parę lat temu np.: użytkując Neostradę warto było się łączyć poprzez AutoConnect, a nie przez fabryczny soft. O tym nie wszyscy wiedzieli.

Problemy z łączem, których przyczyną był firewall w Thomsonie- też pewnie nie wszyscy o tym wiedzą (jest to opisane na tym forum)

Dlatego też pytałem o inne, standardowe triki, o których nie doczytałem.

Również pozdrawiam.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 01-02-2012, 17:01   

Najlepszym trikiem jest wymiana Thomsona na normalny modem.
 
 
TheWario 
Klikacz

Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 4
Wysłany: 21-03-2012, 22:38   

Dzisiaj zostałem klientem UPC FB60. Wszystko było by OK gdyby nie ten Thomson z tragicznym WiFi. Rozmawiałem z instalatorem że nie chce żadnego gówna z wifi bo mam swój ruter a jedynie starczy mi wyjście po ethernecie. Oczywiście nie miał nic oprócz tego urządzenia z wifi.

Piszecie że najlepiej wymienić to na modem tylko pytanie jak to wymusić w UPC? Jestem nowym klientem i chyba mogę z nimi zagrać tą kartą 10 dni wypowiedzenia by mi zmienili sprzęt. Jakieś porady co mówić na infolinii by wymusić zmianę na to co chce?

Można w sumie powołać się na słabe możliwości WiFi oraz niemożliwość otrzymania 1 zewnętrznego IP w domu które to UPC gwarantuje a go nie dostaję.

Zastanawiałem się nad zostawieniem tego Thomsona i podłączeniem do niego routera ale jednak minusy przemawiają za zmianą tego na modem:
- Brak zewnętrznego adresu na ruterze (nie można skonfigurować dynDNS)
- Urządzenie które bierze trochę więcej prądu niż zwykły modem
- Dodatkowe opóźnienie w przetwarzaniu pakietu niż by to realizował zwykły modem

Więc proszę, pomóżcie
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 21-03-2012, 22:53   

Obok jest dyskusja na ten temat: http://forum.mediaswiat.p...ighlight=#98215
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 22-03-2012, 08:46   

TheWario napisał/a:
- Brak zewnętrznego adresu na ruterze (nie można skonfigurować dynDNS)

A mnie dynDNS działa... Mam taki programik uruchomiony, który ustawia poprawnie IP....
  gbbsoft
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: