Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Thomson TWG870 i NETGEAR WNR 3500L
Autor Wiadomość
Cylon 
easy master


Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-01-2011, 17:44   Thomson TWG870 i NETGEAR WNR 3500L

Witam
Zdecydowałem się przejść z Fiber Power 30 na Fiber Power 50.
W BOK-u zaznaczyłem że już posiadam router ( NETGEAR WNR 3500L ) i nie potrzebuje żadnego routera z wi-fi jedynie modem kablowy. W piątek został mi zainstalowany Thomson TWG870 modem/router /wf-fi w jednym. Opcje w konfiguracji jakie posiada Thomson są bardzo ubogie. Nie ma możliwości wyłączenia routera Thomsona. Ustawiłem w Thomsonie w DMZ Host adres mojego routera Netgear WNR 3500L oraz przekierowanie portów i mogę logować się zdalnie na Netgeara. Używam również VPN, ale jeszcze nie miałem możliwości sprawdzenia jak to będzie z Thomsonem i czy zadziała.

Ta sytuacja z wciskaniem mi modemu/routera zamiast samego modemu zirytowała mnie i poważnie zastanawiam się nad rezygnacją z Fiber Power 50. Teraz po zainstalowaniu Thomsona mam dwa routery co jest całkowicie bez sensu. Instalator UPC pytany przeze mnie czy mogę mieć zainstalowany sam modem stwierdził że są one instalowane jedynie dla biznesu.

Czy rzeczywiście w Fiber Power 50 nie mogę dostać samego modemu, a jedynie Thomson TWG870? Jak to wyglądało u Was?
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 16-01-2011, 18:05   

Po prostu Cię okłamano, są dostępne modemy również dla klientów detalicznych. Trzeba było zaznaczyć przy zamówieniu, że nie życzysz sobie routera, wciskają go np. w ramach darmowego Wi-Fi. Pozbyć się tego ciężko jak już kogoś "uszczęśliwią".
 
 
Cylon 
easy master


Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-01-2011, 18:15   Thomson TWG870 i NETGEAR WNR 3500L

Ja to zrobiłem, fakt nie mam potwierdzenia na piśmie jedynie ustnie. Także pewnie "gadał dziad do obrazu...". To jest nowa umowa podpisana w piątek i mam 10 dni na zerwanie.
 
 
petryk 
ultra master

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2005
Posty: 830
Wysłany: 16-01-2011, 18:22   

Pisz rezygnacje UPC KŁAMIE
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 16-01-2011, 18:27   

W takim razie zrezygnuj w ciągu tych 10 dni, a potem zawrzyj nową umowę. Można bawić się w odkręcanie tej pomyłki, ale szybciej i pewniej jest zrezygnować i następnym razem dopilnować, żeby technik przyniósł co trzeba.
 
 
Cylon 
easy master


Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-01-2011, 18:49   Thomson TWG870 i NETGEAR WNR 3500L

W BOK-u panie nie znają różnicy między routerem/modemem itp. i ja to rozumiem bo nie muszą się na tym znać. Rozwiązuję umowę w BOK-u i oddaję Thomsona. Tylko jak później, znów to samo ? Instalator UPC ponownie przyniesie mi router/modem Thomsona bo innego nie ma ;-) )
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 16-01-2011, 19:02   

Jest coś takiego jak protokół instalacji, tam masz wpisane urządzenia jakie otrzymujesz oraz rodzaj usługi. Powinno być to co zamówiłeś, czyli modem, a nie router z Wi-Fi. Jeśli technik nie przyniesie tego co należy, to go wypraszasz i umawiasz się na kolejny termin. Potem dzwonisz na infolinię i składasz skargę.

[ Dodano: 16-01-2011, 19:07 ]
Thomson też może pracować w trybie modemu, ale UPC musi to ustawić. Niestety nie idzie się z nimi dogadać pod tym względem, dlatego trzeba wymyślać rozwiązania pod górkę.
 
 
Cylon 
easy master


Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-01-2011, 19:18   Thomson TWG870 i NETGEAR WNR 3500L

I w protokole instalacyjnym było tak jak zamawiałem czyli modem kablowy. Instalator UPC wcisnął mi kit, że modem kablowy tylko dla biznesu.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 16-01-2011, 19:25   

To podpisałeś, że wziąłeś modem (Motorola lub Cisco), a dali Ci router Thomson? Przecież powinien być podany dokładny model i S/N. Sprawdź co tam jest, bo coś tu się nie zgadza... Chyba, że w protokole jest Thomson jako "modem".
 
 
Cylon 
easy master


Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-01-2011, 19:44   Thomson TWG870 i NETGEAR WNR 3500L

Mam przed sobą umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Na pierwszej stronie mam Dane sprzętu powierzonego/zwróconego zaznaczone modem oraz zasilacz typ /modem oraz SN pozostały puste. Obok to samo czyli druga taka sama tabelka Dane sprzętu powierzonego/zwróconego tez zaznaczone modem i zasilacz, bez wypełnionego modelu oraz SN. Pewnie w wersji którą zabrał spisze sobie model oraz sn z naklejki z pudełka.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 16-01-2011, 19:53   

To oddaj im sprzęt wg. własnego uznania (dowolny modem) skoro nie chciało im się podać modelu ani numeru seryjnego w protokole :)
 
 
Cylon 
easy master


Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-01-2011, 19:59   Thomson TWG870 i NETGEAR WNR 3500L

To w mojej kopii umowy nie ma modelu. Instalator zabrał z pudełka Thomsona naklejkę na niej jest model i nr seryjny który sobie z naklejki uzupełni i u nich wszystko będzie się zgadzało.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 16-01-2011, 20:12   

Żartowałam, ale tak, czy inaczej umowa powinna być w dwóch egzemplarzach o identycznej treści. A tak nie jest w tym przypadku. Nie obowiązuje Cię to co sobie ktoś dopisze później (tak nie wolno robić), tylko to co masz w swoim egzemplarzu.
 
 
Cylon 
easy master


Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-01-2011, 20:38   Thomson TWG870 i NETGEAR WNR 3500L

Poniżej zdjęcie mojej umowy ;-)
http://i68.photobucket.co...r1122/umowa.jpg
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 16-01-2011, 22:23   

Z tego wynika, że to wina technika, który dostarczył sprzęt, czyli powinni Ci wymienić urządzenie bez konieczności rezygnacji z umowy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: