Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co się dzieje z chello?? DL 200kbps na chello Classic
Autor Wiadomość
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-06-2005, 11:58   

Sh4d0wPL napisał/a:
prawdzilem transfer z szybkiego ftpa i co widze pelny transfer praktycznie cale 250 kb/s. Wg jest cos nie tak tylko chcialbym wiedziec co

Przeczysz sam sobie... 8)
 
 
Sh4d0wPL 
easy master

Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 30
Wysłany: 23-06-2005, 16:12   

Cytat:
Przeczysz sam sobie...

Sinus chodzi mi o to ze z ftp idzie elegancko , ale z serwerow http slabo :P
Oki poprawilo sie.Mam nadzieje,ze koniec klopotow :twisted:
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 23-06-2005, 19:13   

Tak beznadziejnego chello od 4 lat nie widzialem :x

Transfery z ftp okrojone wieczorem i to o polowe. Ogolnie korzystam z proxy.chello.pl ale i z nim i bez niego wieczorem net chodzi tragicznie.

Ta sytuacja utrzymuje sie chyba juz ze dwa tygodnie, nie wiem. W ostatnim miesiacu dopiero w ostatni tydzien zaczolem intensywanie korzystac z netu (rano oraz wieczorem) i lipa^2.


Ktos wie czy ta sytuacja ma sie poprawic , cos robia ludzie upc w tej sprawie, wiedza o tym problemie, co kolwiek ? Czy klada na to lache? Jesli tak to we wrzesniu ja poloze lache na nich :mrgreen:



Warto dodac ze wiele stron wlasnie teraz sie nie wczytuje do konca. Troche przypomina to sytuacje z przekroczeniem limitu ale zmiana MTU na 500 nie pomaga. Akurat wlasnie wtedy gdy potrzeba netu musi sie cos walic, wczoraj wieczorem nie moglem wejsc na ftp szkolny, dzisiaj nie moge mapki odpalic (rano dzialala)...............
_________________
 
 
 
Rodzyn1212 
Klikacz

Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 18
Skąd: 3Miasto
Wysłany: 23-06-2005, 22:11   

Juz nie wiem co myslec o transferach . Licznik ze strony chello.one.pl pokazuje 400 kbps/s a z ftp chello ciagne 200 kb/s !
czyzby licznik szwankował? albo na tej stronie byly slabe transfery?
moze ktos mi to wyjasni.
gram w call of duty 2 i raz mam transfery szybkie a raz cos haczy i zrywa polaczenie (moze to wina tamtego serwera) a co z tymi pingami im nizsza wartosc to lepiej czy odwrotnie bo raz mam 30 a raz i 300 ! w tej grze oczywiscie.
i jeszcze mozna sciagac dodatki do tej gry i kiedys (2 - 3 miechy temu )sciagalem 200kb/s a teraz po przeinstalowaniu systemu i wgraniu od nowa gry dodatki sciagam ( i tu zaskoczenie) od 5mb/s i spada i spada i spada do 40 kb/s i plik 50 mb sciaga i sciaga i sciagnac nie moze a ja chce grac a nie patrzec jak sciaga sie dany dodatek ..... po to zamowilem chello classic ! :evil:
 
 
Sh4d0wPL 
easy master

Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 30
Wysłany: 23-06-2005, 22:50   

Cytat:
a co z tymi pingami im nizsza wartosc to lepiej czy odwrotnie bo raz mam 30 a raz i 300 ! w tej grze oczywiscie.


Tak im nizsza tym lepiej , optymalna wartosc to od 0 do 100 ms dla gier fps.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-06-2005, 22:53   

Rodzyn1212 napisał/a:
Licznik ze strony chello.one.pl pokazuje 400 kbps/s

Proponuję przeczytać jeszcze raz komunikat:
Cytat:
W związku z przeciążeniem serwera, na którym znajduje się test, prosiłbym o tymczasowe wykonanie testu ze strony http://specials.zdnet.co....eedtest500.html . Docelowo zostanie wprowadzone ograniczenie w ilości jednoczesnych połączeń.


Jacek
Ostatnio zmieniony przez Jacek 25-06-2005, 00:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-06-2005, 20:54   

Tez mam problemy z chello (mniej wiecej od przyspieszenia). Czasem download spada w testach do ok. 100 kB/s, a upload do ok. 14 kB/s. Strony bardzo wolno sie otwieraja (rowniez polskie). Dzwonilem do helpdesk'u i twierdza, ze z modemem jest wszystko ok. Nie udalo im sie wykryc problemu, powiedzieli tylko, zebym obserwowal siec i w razie niepoprawnego dzialania znowu zadzwonil :) Dodali tylko, ze maja niewiele podobnych zgloszen :D Dzis juz myslalem, ze net dobrze dziala, ale nadal jest zle (bez zmian)...
 
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 24-06-2005, 21:36   

Jacek napisał/a:
W związku z przeciążeniem serwera, na którym znajduje się test, prosiłbym o tymczasowe wykonanie testu ze strony http://specials.zdnet.co....edtest500.html.


The page you requested cannot be found
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-06-2005, 22:13   

Cytat:
The page you requested cannot be found

Pewnie to co zwykle ludzie rzucili się do testowania i serwer nie wytrzymał, przez co musieli (być może chwilowo) zlikwidować stronę z testem.

A do testowania wykorzystuję codziennie apt-get (na razie jeszcze działa)
  marekd@jabberpl.org
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 25-06-2005, 03:04   

Właśnie przeprowadziłem testy serwerka POLiJAP'u na którym stoi tester chellopl.one.pl/speed.php

Do testów użyłem:
- chello classic - dom
- ssh - uniwersytet warszawski

na chello ściąga dość równo, ale maksymalnie z prędkością 100KB/sec (prędkość na firewall'u)
SCREEN-2:testpolijap20050625.gif

na uniwerku ściąga z prędkością 500-700KB/sec, chociaż widać że transferek się czasem zacina na moment, że nie leci kompletnie nic.
dodatkowo zauważyłem, że jak ściągam na chello i leci 100KB i w tym samym momencie uruchomie test z uniwerka, to predkosc spada na chello do 40-50KB/sec
SCREEN-1:testpolijapuw20050625.gif

Wykonałem też nowy test od Jacka: http://specials.zdnet.co....eedtest500.html
Prędkość jest równa, a wynosi 50KB/sec.
SCREEN-3:testzdnet20050625.gif

testpolijapuw20050625.gif
Plik ściągnięto 9427 raz(y) 7,51 KB

testpolijap20050625.gif
Plik ściągnięto 276 raz(y) 22,46 KB

testzdnet20050625.gif
Plik ściągnięto 290 raz(y) 96,46 KB

 
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 25-06-2005, 08:29   

Jacek napisał/a:

Proponuję przeczytać jeszcze raz komunikat:
Cytat:
W związku z przeciążeniem serwera, na którym znajduje się test, prosiłbym o tymczasowe wykonanie testu ze strony http://specials.zdnet.co....eedtest500.html . Docelowo zostanie wprowadzone ograniczenie w ilości jednoczesnych połączeń.

Jacek


1. Najpierw przeczytać powyższy komunikat.
2. Jeśli korzystać z numiona , to tylko z opcji MaxSpeed
3. Czytać regularnie stronę pomocy chello


LadyRoot
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: