Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co Sie Dzieje ??????
Autor Wiadomość
psycho 
Klikacz

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 2
Skąd: Gdansk
Wysłany: 17-06-2005, 22:26   Co Sie Dzieje ??????

Mam pytanie do Was i prosze o pomoc !! :( Mam problem bo tam w jednym z tematow na www.chello.one.pl jest napisane ze chello Clasic przyspiesza do 2048/384 kbps a mi z testow szybkosci wychodzi 556/69 kbps !! co to ma byc ;/ :( Teraz Sobie WoW kupilem (World Of WarCraft) i normalnie grac sie nieda ;/ a mam 1 miesiac gratis :( i co mi po tym jak niemoge grac !! Blagam o Pomoc !!
 
 
psycho 
Klikacz

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 2
Skąd: Gdansk
Wysłany: 17-06-2005, 23:37   

Te Testy to masz na stronce.(Sprawdz predkosc lacza) a te MTU to niewiem jak sie osluguje wiec niecche sie brac za to :( jak ktos by mi wytlumaczyl to bym sprubowal :P A co do WoW'a to on minimalnie potrzebuje 54 kBps to jakos to chello tego niespelnia ;/ :(
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-06-2005, 00:58   

Cytat:
a te MTU to niewiem jak sie osluguje wiec niecche sie brac za to

Tutaj masz wszystko dokładnie krok po kroku opisane http://chellopl.one.pl/artykuly.php?id=8#8
niestety nie ma na razie innego sposobu niż zmiana mtu aby pograć wow ewentualne pretensje należy zgłaszać do administratorów serwera na którym grasz.
Przy okazji gdybyś mógł podaj adres tego serwera abym wreszcie mógł sprawdzić co dokładnie jest przyczyną.

A test na stronce niestety nie jest zbyt dokładny (za mała ilość danych do przesłania) u mnie wacha się pomiędzy 827 kbps a 2071.1 kbps (mierzone kilka razy przed chwilą) więc przyznasz chyba, że za wiele z tego nie wynika, zaznaczam, że mam light i więcej niż 1Mbbps nie mam szans wyciągnąć.
  marekd@jabberpl.org
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-06-2005, 07:39   

Marek napisał/a:
A test na stronce niestety nie jest zbyt dokładny (za mała ilość danych do przesłania)

Mówisz o teście chelloPL? Przyjąłem, że jeśli ktoś ma sprawne łącze i przesyła dane z max. prędkością, to test jest wykonywany 4 sekundy. Jeśli nastąpi jakiś problem z łączem, to może się on wydłużyć.
A nie chciałem aby trzeba było czekać po kilka minut na dokładne wyniki. Ale nie wykluczam, że może zmienię go.

PS: oczywiście i serwer może być przeciążony. Ale to będzie zmodyfikowane w przebudowie, aby wprowadzić ograniczenie w ilości testów jednoczesnych. A zainteresowanie i ilość testów przeprowadzana, to są duuuże liczby.
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 18-06-2005, 10:46   

psycho, jak masz zainstalowany program p2p (ja mam mułka), to znajdz w jego szukajce Internet Turbo z"dodatkami", żeby działał na full.
Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony :D Miałem podobne problemy do twoich, teraz ich nie mam.
_________________
 
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 18-06-2005, 17:13   

SiNuS napisał/a:
Zachęcanie do kradzieży jest przestępstwem?


Spytaj gdzieindziej i w razie pozytywnej odpowiedzi zamelduj, komu trzeba... 8)
_________________
 
 
 
Szczesny 
Klikacz

Dołączył: 07 Cze 2005
Posty: 7
Wysłany: 18-06-2005, 18:19   

SiNuS napisał/a:
Pytanie było retoryczne, i już zameldowałem.


http://www.jakzemnarozmawiac.prv.pl/ - jak podniesie Pan poziom swej kultury osobistej, to uznam ze mam Pan moralne prawo pouczania kogokolwiek. Jak na razie okazuje sie Pan byc - a na co wskazuje tresc powyzszego linka - najzwyklejszym prostakiem.
 
 
BLS 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 23
Skąd: Gdynia
Wysłany: 18-06-2005, 18:48   

Szczesny ! Wyluzuj człowieku...
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 18-06-2005, 18:52   

Przestańcie się obrzucać błotem, nie jesteście na podwórku. Polecam wrócić do tematu rozmowy.
Szczesny, zostaw sobie Prywatne Wiadomości do takich uwag.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Szczesny 
Klikacz

Dołączył: 07 Cze 2005
Posty: 7
Wysłany: 18-06-2005, 19:25   

Puck napisał/a:
Przestańcie się obrzucać błotem, nie jesteście na podwórku. Polecam wrócić do tematu rozmowy.
Szczesny, zostaw sobie Prywatne Wiadomości do takich uwag.


Jak widze tafilem nie tam gdzie powinienem. Nie pozostaje mi nic innego jak pozegnac Panstwa i wortal. To nie moje "podworko" i nie moj styl.
Szczesny
 
 
Ptaszek 
Klikacz


Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 18
Wysłany: 18-06-2005, 20:02   

psycho napisał/a:
A co do WoW'a to on minimalnie potrzebuje 54 kBps to jakos to chello tego niespelnia ;/ :(

pol megabita to chyba jak 10 osob gra na raz ...

bezproblemowo mozna grac i na 32/32kbps, a 100/100kbps to juz minimum laga jest - to raz
dwa - co do testow, nie sadzisz chyba ze ci test pokaze iz masz powiedzmy te 2000/250kbps ? jesli 1500 bedzie to mozesz byc zadowolony, do testow lacza sciagnij plik jakis wiekszy (tak jak ci mowili wczesniej) i/lub uploduj cos na serw chello - max upload powinien byc - a jak nie to masz cos zwalone...
 
 
Danielskii 
easy master

Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-06-2005, 22:57   Pytanko

Przeczytalem podczas tej dyskusji o programie internet turbo. Ściągnąłem wersje demonstracyjną. I mam teraz dwa pytania raz dlaczego jak wybieram konfigurację to po czym poge wiedziec ktora z tych 3 automnatycznych jest najlepsza.
Drugie pytanie to czy jak wybiore dowolna konfiguracje i odinstaluje to czy przywroci mi moje poprzednie ustawienia??
Pozdrawiam
 
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 19-06-2005, 00:15   

Pytanie nr 1/ zaznacz typ swojego połączenia z netem, ustaw na Manual i dalej wszędzie na windows default - potem kliknij na apply i uruchom ponownie kompa.
Pytanie nr 2/ po odinstalowaniu wszystkie poprzednie ustawienia wrócą do pierwotnego stanu.

Najlepiej ustawić wszystko defaultowo, ponieważ system dopasuje sam ustawienia.. no i wystarczy tylko jeden jego restart.
_________________
 
 
 
grocal 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 140
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19-06-2005, 08:57   Re: Co Sie Dzieje ??????

psycho napisał/a:
(...) Teraz Sobie WoW kupilem (World Of WarCraft) i normalnie grac sie nieda ;/ a mam 1 miesiac gratis :( i co mi po tym jak niemoge grac !! Blagam o Pomoc !!


W przypadku chello jedyna mozliwoscia, aby WoW dzialal bez zarzutu jest zmniejszenie MTU. Sa rozne metody i rozne podejscia. Ja zdecydowalem sie na ustawienie wszystkiego tak, jak na najzwyklejszym modemie analogowym, czyli 576.
Do zmiany parametrow uzywam programu TZ Connection Booster. Ma on charakter "wizarda" i prowadzi krok po kroku uzytkownika ustawiajac odpowiednie parametry. Wystarczy w pierwszym kroku wybrac modem analogowy a potem tylko potwierdzac. Program nie rezyduje w pamieci jak iTURBO. Ustawia tylko parametry i koniec. Nie zauwazylem wyraznej roznicy w pracy innych aplikacji (poczta, www, ftp, p2p) a w WoW pingi spokojnie spadly ponizej 100ms (realm Aggramar). Acha! Wlasnie! W przypadku WoW wazne jest tez "trafienie" w dobry realm. Na niektorych niestety pingi beda wysokie bez wzgledu na ustawienia...

Mam nadzieje, ze w pewien sposob pomoglem! Do zobaczenia w Azeroth!
_________________
  grocal@jabber.wp.pl
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 19-06-2005, 10:01   

grocal napisał/a:
Do zmiany parametrow uzywam programu TZ Connection Booster


Wypróbuję tego Boosterka, wg. Twoich zaleceń i zorientuję się w jego "osiągach".
Również i ja pozdrawiam Cię serdecznie w niedzielny poranek 8)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: