Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie działa - migaja diody? :|
Autor Wiadomość
Lolek 
Klikacz

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 18
Skąd: Rumia
Wysłany: 18-06-2005, 13:36   

ALF napisał/a:
Twój modem odbiera sygnał modemu po drugiej stronie przewodu,ale tamten modem nie "słyszy" twojego. Sprawdź czy we wtyczce do telewizora nie ma zwarcia ekranu z przewodem w środku,to samo sprawdź z wtykami przykręconymi do splittera (metalowe pudełko podłączone do telewizora,modemu i kablówki).



Powiem tak... jak kombinuje z tymi kablami i dotkne obudowy kompa to kopie mnie prad :lol: :lol:

Zaraz dokładnie to sprawdze - dzieki :) (

[ Dodano: Sob 18 Cze, 2005 ]
Hahha :D Dziekuje za pomoc :D Okazało się, że kabel wychodzący ze ściany byl "wyciagniety za mocno!! (nie wiem, kto tak krótko ucial ten kabel) Ale wepchnalem go do sciany i dziala!!

DZIEKUJE BARDZO WSZYSTKIM KTÓRZY POMOGLI!!

[ Dodano: Pon 20 Cze, 2005 ]
Jeszcze mam jedno pytanko. Co okolo godzina mnie rozlacza (dzieje, sie to co opisywalem wczesniej). Jak odlacze głowny kabel od splittera i podlacze na nowo to znowu dziala :|

Czyli ten "splitter" jest jakis walniety?
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 21-06-2005, 20:02   

power lewel 61 to stanowczo za dużo, poziom nadawania nie powinien przekraczać 50 dBmV
Skoro pokazuje 61 to znaczy że jest zbyt duże tłumienie w kanale zwrotnym i należało by zadzwonić na infolinie i zgłosić problem.
_________________
 
 
ALF 
light master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 115
Skąd: Z piekła (!)
Wysłany: 21-06-2005, 20:08   

Sprawdź czy przewody są przykręcone do właściwych gniazd.
Na moim wygląda tak:
prawe dolne 5-1000 MHz 8.5dB do modemu.
lewe dolne 87.5-1000 MHz 2.4dB do telewizora.
górne do kablówki.
Może żyła w którymś przewodzie ma zły styk z gniazdem,możesz je na końcu lekko zgiąć (skrzywić). Sprawdź temperaturę modemu i zasilacza.
 
 
gryfi 
Klikacz


Dołączył: 23 Cze 2005
Posty: 1
Wysłany: 29-06-2005, 03:06   

Ja mam Terayona od kilku lat i powiem wam ze jaja sa nie z tej ziemi.
opanowalem juz chyba do perfekcji mechaniczne naprawy a i tak wiem ze juz dlugo chyba nie pociagnie- niekiedy nagrzewa sie strasznie (nie mam zadnych spiec ani wahan w sieci elektrycznej).
problem kabli- a dokladniej polaczenia kabel modem to koszmar. Nie dosc ze koncowki kabla sie rozlatuja i sa jednorazowe[ a przewody maja dopiero rok] to jeszcze gniazdo w modemie(a dokladniej dziurka i blaszki w srodku] jest juz wyrobione. zasada ktora odkrylem to , ze kabel trzeba przykrecic na wyczucie- ani za mocno ani za lekko- co przy dlugim kablu jaki posiadam lezacym luzem [ modem stoi , nie jest przytwierdzony] powoduje przerwanie stycznnsci miedzy drutem a blaszka w zlaczu. puszke- rozdzielnik na tv i karte nie jest najlepszej klasy[montowany przez serwis chello] a mam inne ktore jednak maja rozne parametry na wyjsciu.
ostatnia zecz ktora mnie drazni to brak przyciskow[power on/off, czy reset] w zamian moge sobie powyjmowac kabel zasilajacy za kazdym razem.
czy moze ktos wie gdzie moge kupic przejscowke zlacza miedzy karta<=> kablem zeby kabel wisial na zlaczce a nie na zlaczu CABLE?
I do wlascicieli terayonow- czy wam tez sie zdarza takie grzanie modemu?
P.S. te thompsony rca digital modem to odobno zlom- gdy wprowadzali druga predkosc to wiele z nich nawalilo-prynajmniej na polnocy warszawy.
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 29-06-2005, 03:15   

Cytat:
I do wlascicieli terayonow- czy wam tez sie zdarza takie grzanie modemu?

Mój jest cieplutki. Nie mierzyłem temperatury, ale chyba sporo. Gorączka jak nic. :)
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: