Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pre-paid. który operator najkorzystniejszy?
Autor Wiadomość
agrafka 
Klikacz

Dołączyła: 13 Paź 2010
Posty: 4
Wysłany: 13-10-2010, 12:41   Pre-paid. który operator najkorzystniejszy?

Witam
Jakie taryfy pre-paidowe są w chwili obecnej najkorzystniejsze. Który operator daje najwięcej możliwości
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-10-2010, 14:41   

Zasadniczo play fresh (chociaż mogą być indywidualne przypadki gdzie bardziej będzie się opłacał jakiś wirtualny operator).

Tak w skrócie zasady i ceny obowiązujące w play
minimalne doładowanie 5zł na rok
Rozmowy do wszystkich po 29gr, sms po 9gr
Za 2 minuty rozmów przychodzących z obcych sieci za darmo 1 minuta do wykorzystania do wszystkich.
Po doładowaniu, za darmo nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich wewnątrz sieci (w zależności od kwoty doładowania 5zł 5dni, 10zł - 10 dni, 30zł - 30dni i tak dalej) lub do wyboru zamiast tego pakiet smsów do wszystkich sieci.
Internet 5zł - 100MB, 15zł 500MB (na stronie jest jeszcze więcej pakietów z internetem do wyboru w zależności od zasięgu i ilości)

Jedyną wadą play są trochę droższe koszty połączeń przychodzących od niektórych innych operatorów (różnica w stawce MTR jest obecnie minimalna więc jeśli różnica w cenie detalicznej wynosi więcej niż 2-3 grosze/min to winna raczej innego opertora który dolicza jakieś zaporowe marże).

Jeśli komuś nie odpowiadała to w jaki sposób play jest traktowany przez większe sieci są jeszcze dość korzystne oferty małych operatorów wirtualnych na przykład
Mbankmobile
minimalne doładowanie 5zł na 60dni
Rozmowy do wszystkich 27gr (łącznie z play), sms 14gr
internet 20MB/mieś za darmo, potem można kupić pakiet 100MB za 5zł
+są jeszcze jakieś dodatkowe minuty za kredyt w tym banku.
  marekd@jabberpl.org
 
terefere 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Katowice
Wysłany: 13-10-2010, 16:30   

Simplus ;)
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 13-10-2010, 17:09   

to zalezy od twojego profilu klienta

Play
jesli masz wyrozumialych znajomych w w3 ktorym nie przeszkadza stawka 72 gr za minute za polaczenie do ciebie to mozesz brac
taryfa idelana dla ludzi ktorzy malo dzwonia i nie maja potrzeby zasilania konta co 30 dni oraz dla tych co maja duzo znajomych w play

Mbank
Marek, juz napisal duzo dodam tylko ze to taryfa idealna dla ludzi ktorzy maja znajomych w wszystkich sieciach cenia sobie niskie stawki za polaczenia do i od siebie, rowniez idealny dla ludzi ktorzy sporadycznie zasilaja konto

GGair
idealny dla ludzi ktorzy zasilaja konto co 30 dni, kwota conajmniej 30 zl duzo stalych promocji dzieki temu jest

oferta w3 jest idealna tylko dla ludzi ktorzy maja wszystkich lub wiekszosc kontaktow w jednej sieci
_________________
  precel@wtw.im
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 13-10-2010, 19:37   

Ja mam Orange POP + Pakiet 1000 minut do Orange i na stacjonarne. 90 % znajomych to Orange.
Minus drogi internet i zakręcone pakiety
Orange polecam tylko tym co maja znajomych przeważnie Orange
 
 
damga 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 109
Wysłany: 14-10-2010, 09:06   

Ja też polecę GaduAir, szczegóły zależą od profilu dzwonienia/SMSowania, Internetu, więc może inny wybór być lepszy.
 
 
agrafka 
Klikacz

Dołączyła: 13 Paź 2010
Posty: 4
Wysłany: 14-10-2010, 12:47   

@Rafał najwięcej znajomych mam właśnie w orange , więc jak najbardziej rozważam ich pre-paidy.
Zarówno POP jak i One. Właściwie te dwie oferty się od siebie różnią, ale jednak w One bonusy dają niemal przy każdym doładowaniu, a do tego można korzystać ze wszystkich promocyjnych doładowań jak w Popie.
O internet się nie martwię, bo raczej rzadko korzystam, interesują mnie co najwyżej najważniejsze wiadomości, ale do tego równie dobrze można wykupić np: Orange World. Pod tym względem możliwości chyba nie brakuje
A jak jest z ofertami abonamentowymi?
Delfin też jest przeznaczony dla osób , które sporo rozmawiają. Można te taryfy jakoś modyfikować.

Przeglądałam oferty Playa, są dość aktrakcyjne ,ale wygląda na to , że nie mam zbyt dużej ilości osób w tej sieci, więc obawiam się , ze pakiety nie będą w pełni wykorzystane.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-10-2010, 15:54   

Rafal, wątpię aby się to opłacało jak u mniejszych operatorów cena “do wszystkich” jest równa lub niższa niż w tym popie “tylko do swojej sieci” a bonusy i dodatkowe pakiety też obowiązują do wszystkich (bo rozumiem, że łapiesz się pod 3 przypadek opisany przez Precelosa czyli na rozmowy wydajesz 30zł mieś lub więcej).
Nawet gdybyś miał tam 100% znajomych to wyjdziesz najwyżej na 0 ale nigdy nie jest to 100% - zresztą ludzie poprzenosili sobie numery i nawet do końca nie wiadomo kto jest w jakiej sieci.

poziomka, abonamenty generalnie się nie opłacają (a już zwłaszcza nie w orange gdzie za wszytko dopłaca się extra), lepiej kupić telefon w normalnym sklepie niż potem płacić za niego 2 krotnie z abonamentem. Nawet kupując na raty odsetki to góra kilkanaście %

Są pewne szczególne sytuacje jak np telefon na firmę w których abonament się przydaje (aby było to prościej księgować i mieć pewność, że środki się nie wyczerpią w połowie miesiąca) ale firmowe abonamenty typu plusowa “Taryfa Elastyczna” w praktyce przypominają bardziej mix (czyli płaci się pewną zadeklarowaną minimalną kwotę abonamentu i można z tym robić co się chce).


Jeśli już ktoś chce prywatnie mieć abonament (bo z jakiś indywidualnych powodów tak lubi) to są specjalne tanie abonamenty krótkoterminowe bez telefonu (jak np playowe 240minut za 24zł i inne podobne w których wychodzi minuta do wszystkich po 10gr albo i mniej) ale to i tak sztywne narzucanie sobie ograniczeń których potem często okazuje się, że nie spełniamy i płacimy więcej niż początkowo zakładaliśmy (bo albo taki abonament jest za duży albo za mały).
  marekd@jabberpl.org
 
poziomka 
easy master

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 23
Wysłany: 15-10-2010, 12:26   

@Marek, myślę, że to czy się opłacają czy nie, to już kwestia indywidualna. Jeden zdecyduje się na delfina bo ma większą ilość minut w abo, drugi nie będzie się chciał wiązać umową i atrakcyjniejsza będzie taryfa Orange One.
Myślę, że wybierając operatora spogląda się zarówno na oferty jak również na ilość osób jakie mamy w danej sieci, tak więc dodatkowe minuty wewnątrz sieci zawsze są mile widziane, a pod tym względem niemal w każdej taryfie Orange, takie się dostaje.
Dlaczego w abonamencie Orange należy dopłacać. Co dokładnie masz na myśli ?
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 15-10-2010, 12:51   

Atrakcyjność operatora gsm w dużej mierze zależy od zasobności portfela danej osoby oraz od indywidualnych potrzeb.
Tak jak w przysłowiu: Organista woli ogórki a ksiądz organisty córki.
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-10-2010, 13:41   

Ktoś, kto nie jest 'uwiązany' np. kilkoma wielominutowymi połączeniami u jednego z operatorów, wybiera Play, bo ogólnie rozkłada konkurencję na łopatki.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-10-2010, 23:00   

Niestety ale mam złą wiadomość, zakładanie dwóch kont na forum kończy się zablokowaniem lub usunięciem ich obu. Mogłem trochę przymknąć oko na posty dziwnie przypominające reklamy gdy ktoś brał udział w dyskusji i bronił swojego stanowiska ale takie jawne łamanie regulaminu to już lekkie przegięcie.


Cytat:
Dlaczego w abonamencie Orange należy dopłacać. Co dokładnie masz na myśli ?

Posłużę się linkiem do tego co napisał ktoś przede mną http://pokazywarka.pl/ldh20v-4/ a więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie.
Cytat:
myślę, że to czy się opłacają czy nie, to już kwestia indywidualna. Jeden zdecyduje się na delfina bo ma większą ilość minut

Podałem kilka przypadków w których abonament może się opłacać - ale to są dość szczególne przypadki i nie takie pierwsze z brzegu abonamenty u najdroższego z operatorów.

Jeśli nie wierzysz porównaj
http://www.orange.pl/port...n?selectedTab=1
http://www.playmobile.pl/...lowa/index.html
Różnica jest tak ogromna, że naprawdę nie ma o czym dyskutować.

Przykład
Orange delfin
za 39zł dostaniemy
60 minut do wszystkich sieci, po ich wykorzystaniu cena za minutę to 49gr do większych operatorów i 63gr lub 75gr do mniejszych
Jako bonus jest jeszcze 2400 minut z 2 wybranymi numerami wewnątrz sieci i 1200 minut w sieci wieczorem (z tym, że wykorzystuje się je przed tymi dla 2 osób)
Umowa aż na 20 miesięcy mimo braku telefonu

Play
za 34,50 dostaniemy
350 minut do wszystkich sieci, po ich wykorzystaniu cena za minutę to 29gr do wszystkich.
Jako bonus nielimitowane rozmowy ze wszystkimi wewnątrz sieci (bez dodatkowych opłat przez cały okres umowy) a poza siecią za 2 minuty przychodzące 1 minuta wychodząca.
Umowa na 12mieś (też dużo)

Podsumowując przy niższym o 4zł 50gr abonamencie jest prawie 6 razy więcej minut a po ich wykorzystaniu dużo niższa stawka za minutę.

Można by jeszcze się zastanawiać nad tymi dodatkowymi minutami do 2 osób ale jeśli naprawdę mamy jakieś 2 bliskie osoby z którymi bardzo dużo rozmawiamy to już lepiej kupić 2 startery po 5zł i dać tym 2 osobom w prezencie (nawet jak te 2 osoby nie będą z nich do niczego innego korzystać to zachowają ważność przez rok).

Jeszcze dlaczego nie warto kupować telefonu w abonamencie
Jeśli zdecydujemy się dostać telefon wart do 400zł, cena abonamentu wzrośnie z 34,50 do 59zł + zobowiązanie na 2 lata (reszta bez zmian) a to oznacza, że zapłacimy o 588zł więcej niż przy umowie bez telefonu (zapłacimy więc za telefon o co najmniej 188zł więcej niż byśmy sobie kupili w sklepie).
  marekd@jabberpl.org
 
edion 
Klikacz

Dołączył: 18 Maj 2015
Posty: 4
Wysłany: 18-05-2015, 11:44   

Z jakich operatorów kart przedpłaconych teraz korzystacie? Ja ostatnio przeglądałem oferty wszystkich firm i musze powiedzieć, że sa od siebie bardzo podobne, prawie jak jakaś zmowa cenowa :)
 
 
Tymbark1980 
Klikacz

Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 12
Wysłany: 11-09-2015, 18:04   

Virgin Mobile za 19zł miesięcznie masz
Minuty do wszystkich 100
Do Play i Virgin mobile bez ograniczeń
Sms do wszystkich sieci bez ograniczeń
2 GB internetu LTE po wykorzystaniu prędkość spada
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 11-09-2015, 19:06   

Play:
1) W prepaidzie za 35 zł miesięcznie - nielimitowane sms`y i rozmowy do wszystkich oraz 3 GB Internetu na 30 dni.
2) Za dodatkowo 10 zł - 10 GB Internetu na 30 dni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: