Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czemu mam taka mala predkosc lacza??
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-07-2005, 01:54   

Clarkkent, to nie przyspieszenie miałem kiedyś coś bardzo podobnego w dzień działo beznadziejnie transfer nawet nie jedna trzecia tego co być powinno, do tego jeszcze spore straty pakietów, w nocy się poprawiało ale też nie do końca zawsze było o jakieś 20% mniej niż powinno. Było to gdy jeszcze nikt o przyspieszaniu nie słyszał a classic miał połowę tego co dzisiaj light a light jeszcze nie istniał (konkretnie to grudzień 2003 - styczeń 2004) potem problemy znikły i tak zostało do teraz (czasem tylko serwer news nawala ale to zupełnie inna historia). Ciężko stwierdzić co jest przyczyną, wszelkie próby umiejscowienia tych awarii prowadzą do nikąd, jak na razie wiadomo, że sytuacja pogarsza się w godzinach większego ruchu tak jakby sieć była przeciążona jednak teoria ta jest do niczego na osiedlu obok działa w tych samych godzinach idealnie, pewien związek wydaje się mieć to czy w okolicy byli było podłączanych dużo nowych osób (czyżby jakieś problemy ze skonfigurowaniem wszystkiego jak trzeba) ale to tez do końca sie nie pokrywa. W próbach ustalenia co jet grane dodatkowo przeszkadzają wszechobecni krzykacze typu "ale beznadziejnie dzisiaj chodzi jakie mam lagi w gach" a nawet nie chcą podać adresu serwera na którym grają o samodzielnym sprawdzeniu trasy już nie wspominając. Albo "strony otwierają się strasznie powoli" a gdy się takiego zapyta z jakich przeglądarek korzysta i czy próbował przez proxy okazuje się, że jest to osoba dla której internet=e i jak tu z taką dyskutować.

Jak chcecie możecie rezygnować będzie więcej łącza dla nas a do tego jeśli takich co zrezygnują będzie więcej może zaczną bardziej dbać o klienta a nie tylko udawać, że coś robią i zastanawiać się przez kilka miesięcy który guzik nacisnąć.

Na pytanie czy takie awarie to normalka. Odpowiadam zdecydowanie NIE u mnie i u zdecydowanej większości działa dobrze (wprawdzie niektórzy nie wiedza, że im dobrze działa bo zepsuty tester na tej czy innej stronie powiedział co innego), prawdziwe awarie po stronie chello zdarzają się naprawdę rzadko. Gość jeśli jesteś tym pechowcem i akurat na Ciebię trafiło, nie ma rady pisze reklamację (na papierze koniecznie w dwóch egzemplażach) jeśli źle działa pociesz się tym, że działa źle ale za darmo (albo prawie za darmo).
  marekd@jabberpl.org
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-07-2005, 07:51   

Marek napisał/a:
SiNuS jeśli jesteś tym pechowcem i akurat na Ciebię trafiło

Właśnie, że nie jestem... 8)
Marek napisał/a:
jeśli źle działa pociesz się tym, że działa źle ale za darmo (albo prawie za darmo).

Jak to "za darmo"?
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 06-07-2005, 08:24   

SiNuS napisał/a:
Jak to "za darmo"?

Awarie są w chello gratis :p


pozdrawiam
LadyRoot
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-07-2005, 09:50   

Lacza nie zamierzam zmieniac, bo obecnie mam umowe na 12 miesiecy. Poza tym na co moge je zmienic - Aster lub neo. Moze kiedys, jesli tam ceny spadna i lacza beda szybsze. Reklamacje juz wyslalem jakis czas temu i mam niby czekac, ale nic sie nie poprawia. Wiem tylko, ze moje zgloszenie zostalo przeslane do dzialu zarzadzania siecia. Sluchajcie, nigdy tak zle w mojej okolicy z chello nie bylo jak obecnie. A jestem stalym uzytkownikiem od poczatku 2001 roku...I kurcze chello nie jest za darmo, pamietacie jakie ceny sa w Hong Kongu - 34 dolary za lacze symetryczne 100 mbit(16 dolarow za 10mbit). Wiem, powiecie ze mamy takie realia w naszym kraju. Rozsmiesza mnie takie zachwalanie chello w Polsce, ze jakie one to szybkie jest. Jestesmy do tylu nawet za murzynami...Pamietam, ze w Szwecji chello jakis czas temu wprowadzilo lacze 24 mbit. Belgia (20mbit), Holandia (20mbit), Norwegia (26mbit/1,5 mbit), Francja (10mbit) - moze jeszcze jakies inne kraje, w ktorych jest chello - zdecydowanie nas wyprzedzaja, jesli chodzi o maksymalne transfery(rowniez upload dochodzi do 1 mbit). Ludzie otworzcie oczy i nie podniecajcie sie tak chello w Polsce. Mam tez neo 128 (oczywiscie nie tu gdzie chello). Powiem Wam, ze jak na razie jest bardziej stabilne i sa dotrzymywane predkosci gwarantowane. Jak upload wynosi 8 kB/s, to jest tyle, a nie tak jak w chello, jesli mam 48 kB/s to maksymalnie osiagam 46 kB/s. Ostatnio przy testowaniu, upload w chello classic wynosil u mnie 40 kbps, to juz zdecydowanie przesada. I jak tu wyslac chociazby @ z zalacznikiem.
Ostatnio zmieniony przez clarkkent 06-07-2005, 20:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-07-2005, 11:38   

Cytat:
Właśnie, że nie jestem...

Ty nie ale kto inny może tak (wcale nie napisałem tego co twierdzisz, że napisałem to tylko tak wygląda).
Cytat:
Jak to "za darmo"?

Tak, że jeśli źle działa i napisze się reklamację to muszą zwrócić to co się za ten źledziałający internet zapłaciło.
  marekd@jabberpl.org
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-07-2005, 12:14   

Marek napisał/a:
Tak, że jeśli źle działa i napisze się reklamację to muszą zwrócić to co się za ten źledziałający internet zapłaciło.

Sakramentalne pytanie: czy komuś coś zwrócili, jak to liczyli i na jakiej podstawie?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-07-2005, 12:43   

SiNuS, tak - mi zwrócili kiedyś za awarię. Problem był w uszkodzonym modemie, przez co nie dało się korzystać z netu. Po interwencji wymienili mi modem i cofneli opłaty za okres awarii.
A zwrot opłat był naliczany wg informacji jakie są jasno zapisane w regulaminie.

Jacek
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-07-2005, 12:45   

Ok, ale co innego zepsuty modem, a co innego kiepskie transfery.
 
 
Bartas 
Klikacz

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 9
Wysłany: 06-07-2005, 12:53   

Tak clarkkent przyznac trzeba ze z neostrada nie ma takich problemow. Sam mialem neo jakies 2 lata i nie musialem skanowac zadnych tras pakietow albo nie wiem co...... Mialem lacze 640/128 i tyle zawsze wyciagalem. A co do Marka nie wiem skad masz te info ze znacznej wiekszosci chello dobrze chodzi. Jak ja czytam to forum to mam zupelnie inne odczucia. A jeszcze trzeba wziac pod uwage ze duzo ludzi nawet nie wie o tym forum i napewno jest duzy % uzytkownikow tego lacza ktorzy nie potrafia stwierdzic czy chodzi zle czy dobrze bo korzystaja z internetu dla GG albo Irca. No coz u mnie sie troche poprawilo juz nie ma 19kb........ Wczoraj testowalem lacze na grach (fpp, mmorpg), sciagalem pliki chodzilo dobrze (torrent cos kolo 110 kilo). Tylko zeby nie bylo jak u kolegi wyzej ze 2 czy 3 miechy pochodzi ok a potem bedzie kicha... No nic zycze wszystkim wysokich transferow i malych pingow;) Pozdrawiam.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-07-2005, 13:03   

Jedno było powiązane z drugim (tj. uszkodzony modem z niskimi prędkościami). Ale i tak pytanie było czy komuś kiedykolwiek zwrócili.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-07-2005, 13:33   

Bartas weź pod uwagę to, że ci którym źle się dzieje krzyczą zawsze najgłośniej (i najwięcej).

Co do zwrotu to za niskie prędkości nie przysługuje ale gdy np występują straty pakietów to tak.
(dlatego radzę zawsze najpierw sprawdzić co dokładnie nie działa i z jakiego powodu)

Co do zwrotów to tak spotkałem się z dwoma przypadkami, że komuś zwrócili a były to sprawy tak błahe, że szczerze powiedziawszy ja bym to olał i dziwił czego ci ludzie się czepiają. Przypomnę też, że w sytuacji w której internet nie działa wcale za każdy dzień niedziałania przysługuje zwrot 1/15 abonamentu czyli inaczej mówiąc jak dwa tygodnie nie działa wcale nie płacisz za cały miesiąc i że karzda reklamacja musi być rozpatrzona w ciągu 30dni jeśli nie zostaje ona uznana z urzędu w całości.
  marekd@jabberpl.org
 
pajdek 
Klikacz

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 3
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 07-07-2005, 23:20   chello? - jutro wolność!!!

Ja korzystając z pkt. 3.6 Regulaminu świadczenia usług jutro składam pisemną rezygnację z chello (dzięki Bogu nie mineło jeszcze 10 dni) i uwolnię się od tego koszmaru.
Wracam jak syn marnotrawny do Neostardy...
Wolę dopłacić i mieć 512 w NEO (wcześniej miałem 128) niż to niby 1M chello!!!
Dobrze że w porę się opamiętałem i nie związałem się na 13 miesięcy!!!

pzdr
pajdek
 
 
 
voyager 
Klikacz

Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 17
Skąd: Katowice
Wysłany: 08-07-2005, 23:30   

Moj problem z dzialaniem chello opisalem TUTAJ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: