Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
konfiguracja routera u operatora
Autor Wiadomość
zabieg2 
light master

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 92
Skąd: Chorzów
Wysłany: 07-10-2010, 21:23   konfiguracja routera u operatora

Witam.
Jestem-tak mi się przynajmniej do tej pory wydawało-zadowolonym klientem osiedlowego internetu w chorzowie. Trwam z nim juz koło 5 lat mając prędkość 5 Mb/s (dla mnie wystarczająca), płacę 50 zeta (było by o 5 zł więcej, ale mają u mnie podłączony zasilacz- chyba nazywa sie to switch), od pewnego czasu podłączyłem router i tutaj zaczęły się moje wątpliwości co do dalszej "współpracy" z siecią. często dzwonię z komunikatorów (gadu na głos, freeconet itp.) na tel. stacjonarne. od pewnego czasu jakość połączeń uległa radykalnemu pogorszeniu ( przerywa, wyłącza itd.), na forach dowiedziałem się , że trzeba zmienic ustawienia w routerze- no i właśnie tutaj zaczyna się problem. router skonfigurowano i ustawiono mi w biurze operatora. Ja kiedy chciałem zainstalowac płytkę, aby mieć dostęp do konfiguracji, musiałbym wpisać admin i hasło od operatora, którego z wiadomych względów nie otrzymam. zgłosiłem im problem z komunikatorem, niby jeszcze raz go poustawiali, ale czy to normalne, abym jako nabywca routera nie miał w ogóle możliwości ustawiania go? Napiszcie proszę czy to normalne postępowanie, czy może już najwyższy czas rozglądnąć się za innym operatorem?
  zabieg2
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 07-10-2010, 21:36   

podaj model routera
z freeconet laczysz sie przez program czy bramke?
kiedy sie rozlacza zawsze, o danej porze?
_________________
  precel@wtw.im
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 07-10-2010, 23:29   

Jeżeli masz instrukcje obsługi routera to będzie tam podany standardowy login i hasło do strony konfiguracyjnej (jeżeli nie masz to ściągnij ze strony producenta w PDF). Jeżeli ktoś zmienił hasło to zresetuj router do ustawień fabrycznych (patrz do instrukcji) i skonfiguruj go od nowa. Żadna płytka do niczego nie jest potrzebna, bo router konfiguruje się z poziomu przeglądarki Internetowej.
 
 
zabieg2 
light master

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 92
Skąd: Chorzów
Wysłany: 08-10-2010, 09:18   

Nie zrozumiałeś mnie. Po wykonaniu całej instalacji na moim komputerze i zainstalowaniu oprogramowania, nie otwiera mi się strona z konfiguracją routera ponieważ zablokowane jest hasłem administratora, ale nie producenta (netgear), ale operatora mojej sieci. wiem to, ponieważ rozmawiałem z nimi. Tłumaczą to tym,że gdybym to ja miał możliwość konfiguracji mógłbym spowodować zakłócenia u innych odbiorców! Od nich otrzymałem tylko hasło do zabezpieczenia WEP ( chyba dobrze napisałem). I to dla mnie- kompletnego laika w tym temacie- jest dziwne i niezrozumiałe!
  zabieg2
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 08-10-2010, 12:37   

zabieg2, znasz dane dostepowe do sieci?
tzn czy jest statyczne ip czy dynamiczne, czy jest filtrowanie po mac?
_________________
  precel@wtw.im
 
zabieg2 
light master

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 92
Skąd: Chorzów
Wysłany: 08-10-2010, 13:38   

Precelos napisał/a:
zabieg2, znasz dane dostepowe do sieci?
tzn czy jest statyczne ip czy dynamiczne, czy jest filtrowanie po mac?


Nie. przyznam się szczerze- nigdy się tym nie interesowałem. W jaki sposób to sprawdzić ?
router mam netgeara WNR 1000.
o moich problemach z łączeniem rozmawialiśmy już na tym forum;
http://forum.mediaswiat.p...p?p=79463#79463
poza tym napiszcie proszę czy to normalna praktyka-konfigurować ustawienia w biurze operatora?
  zabieg2
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 08-10-2010, 17:29   

zabieg2 napisał/a:
W jaki sposób to sprawdzić ?

logujac sie do rutera ale tu sie kolo zamyka bo nie znasz hasla
zabieg2 napisał/a:
czy to normalna praktyka-konfigurować ustawienia w biurze operatora?

IMO nie
_________________
  precel@wtw.im
 
petryk 
ultra master

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2005
Posty: 830
Wysłany: 08-10-2010, 17:48   

Ja mam netgear router jeżeli nie zmieniłeś hasła to sprawdzi czy hasło to nie jest
Password
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 08-10-2010, 20:03   Re: konfiguracja routera u operatora

zabieg2 napisał/a:
Napiszcie proszę czy to normalne postępowanie, czy może już najwyższy czas rozglądnąć się za innym operatorem?
Jesteś właścicielem tego routera, czy dostawca? Bo użytkowanie to coś innego niż własność. Co masz w umowie/regulaminie na ten temat?
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 09-10-2010, 05:01   

Przecież jeżeli masz fizyczny dostęp do routera to tak jak napisałem - możesz zresetować router do ustawień fabrycznych (przycisk gdzieś na obudowie, będzie napisane w instrukcji), wtedy wszystkie ustawienia się zresetują, łącznie z hasłem i skonfigurujesz sobie router od nowa, po swojemu.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 09-10-2010, 11:56   

KeFaS napisał/a:
wtedy wszystkie ustawienia się zresetują, łącznie z hasłem i skonfigurujesz sobie router od nowa, po swojemu.

tylko zeby skonfigurowac trzeba znac dane konfiguracyjne, raczej tam dhcp nie ma ale kto wie
_________________
  precel@wtw.im
 
zabieg2 
light master

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 92
Skąd: Chorzów
Wysłany: 09-10-2010, 14:19   

KeFaS napisał/a:
Przecież jeżeli masz fizyczny dostęp do routera to tak jak napisałem - możesz zresetować router do ustawień fabrycznych (przycisk gdzieś na obudowie, będzie napisane w instrukcji), wtedy wszystkie ustawienia się zresetują, łącznie z hasłem i skonfigurujesz sobie router od nowa, po swojemu.

tak też za pierwszym razem zrobiłem, ale powtarzam ci cały proces konfiguracji w kompie (za pomocą dodanej płytki) przebiega bezproblemowo. Ale żeby potem wejść w ustawienia mojego routera pojawia mi sie okno z hasłem i loginem. wpisanie hasła i loginu podanego w instrukcji, czyli chyba password i admin(nie pamiętam dokładnie) nie otwiera strony bo nie może. Prawidłowe hasło posiada mój operator. I on to zresztą jak go zapytałem potwierdził.

[ Dodano: 09-10-2010, 14:25 ]
Susane napisał/a:
zabieg2 napisał/a:
Napiszcie proszę czy to normalne postępowanie, czy może już najwyższy czas rozglądnąć się za innym operatorem?
Jesteś właścicielem tego routera, czy dostawca? Bo użytkowanie to coś innego niż własność. Co masz w umowie/regulaminie na ten temat?

przyznam szczerze ,że się temu nie przyjrzałem. kupiłem router i wyszedłem z założenia, że jestem właścicielem- zaglądnę do umowy.

[ Dodano: 09-10-2010, 14:29 ]
Precelos napisał/a:
IMO nie

I o taką jasną odpowiedź mi chodziło. dzięki.
czas rzucić tego operatora w "pierony", tym bardziej że umowa jest na czas nieokreślony. Do internetu w UPC nie macie chyba jakichś poważniejszych zastrzeżeń?
  zabieg2
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 09-10-2010, 15:27   

zabieg2, a ja Ci powtarzam, że żadna płytka nie jest potrzebna (jeżeli w routerze masz serwer DHCP, a na pewno masz to wszystkie adresy przydzieli Ci automatycznie), wystarczy, że masz włączone połączenie lokalne. A po "twardym" resecie routera hasło do konfiguracji resetuje się do takiego jakie podane jest w instrukcji i nie może być inaczej. Coś źle robisz po prostu, albo w ogóle nie resetujesz routera (chodzi o twardy reset, a nie chwilowe wyłączenie z prądu).
Z resztą, napisałeś że stoi u Ciebie switch sieciowy, więc możesz się wpiąć na chwilę do niego zamiast do routera, spisać adresy jakie Ci przydziela, zresetować router do ustawień fabrycznych i odpowiednio go skonfigurować.
A jeżeli sobie z tym nie radzisz to po prostu zadzwoń do admina sieci i niech Ci to zrobi.

BTW. Następnym razem czytaj co podpisujesz, bo jak widać nie masz pojęcia na co się zgodziłeś w umowie.
 
 
zabieg2 
light master

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 92
Skąd: Chorzów
Wysłany: 09-10-2010, 17:14   

KeFaS napisał/a:
Z resztą, napisałeś że stoi u Ciebie switch sieciowy

Nie chodziło mi o gniazdo sieciowe, użyłem złego okreslenia bo nie wiem jak fachowo sie to nazywa. mam po prostu podłączony zasilacz, który daje niezbędne napięcie dla sygnału na ileś tam mieszkań, gdybym go wyłączył, kilka ( a może kilkanaście )mieszkań nie miało by neta. Spróbuje tak jak piszesz tylko mam jeszcze pewną wątpliwość, hasło które muszę wpisać przy zabezpieczeniach WAP , a które podał mi operator, po restarcie zostanie to samo? muszę sie upewnić , żebym nie został bez netu na kilka dni.
co do umowy-sprawdzałem, nie ma tam nic o "użytkowaniu". to ja jestem właścicielem routera.
  zabieg2
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 09-10-2010, 18:17   

Masz coś podobnego do tego?
http://prosoft-informatic..._DES-1024D.jpeg

Jeżeli tak to jest właśnie switch i nie musisz innych odłączać, tylko tam gdzie masz podłączony swój router podłączyć bezpośrednio komputer i tyle, żadnych innych kabli nie musisz ruszać.

Szyfrowanie do sieci Wi-Fi ustawiasz od nowa.
Ale najpierw sprawdź te adresy, albo najlepiej zadzwoń do admina, bo z tego co widzę to sobie nie poradzisz i będziesz potem mnie winić, że Ci źle podpowiedziałem co robić. :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: