Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki operator? Internet
Autor Wiadomość
poziomka 
easy master

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 23
Wysłany: 02-09-2010, 13:28   jaki operator? Internet

Witam
Niebawem kończy mi się umowa z obecnym operatorem, teortycznie jestem zadowolona, jednak płace zbyt duże rachunki, a przeglądając strony internetowe widać, że w ostatnim czasie pojawiło się sporo atrakcyjnych ofert, więc chciałabym coś zmienić.
Możecie polecić jakiegoć dostawce neta na bazie własnych doświadczeń? (Warszawa)
Póki co zwróciłam uwagę na Orange Freedom, pytanie tylko jak sprawuje się w praktyce?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-09-2010, 14:41   

To taka neostrada pod inną nazwą - czytaj najgorszy i najdroższy interet w Polsce.

Korzystają z tego wyłącznie ludzie na wsiach na których nie da się pociągnać żadnego innego kabla, ale myślę że w Warszawie bez problemu znajdziesz innego dostawcę.

Główne cechy tego niby internetu
- częste zrywanie połączeń (zapisane w umowie tak że nawet nie można reklamować)
- bardzo słaby upload
- cenzura - brak możliwości połączenia z wieloma stronami (serwerami) które z jakiś względów nie podobały się operatorowi
- bardzo wysoki ping do większości polskich serwerów (wyższy nawet niż do zagranicznych) oraz częste straty pakietów przy łączeniu się z nimi.
  marekd@jabberpl.org
 
Seavolv 
classic master

Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 189
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-09-2010, 16:04   

Marek napisał/a:
To taka neostrada pod inną nazwą - czytaj najgorszy i najdroższy interet w Polsce.

Korzystają z tego wyłącznie ludzie na wsiach na których nie da się pociągnać żadnego innego kabla, ale myślę że w Warszawie bez problemu znajdziesz innego dostawcę.

Główne cechy tego niby internetu
- częste zrywanie połączeń (zapisane w umowie tak że nawet nie można reklamować)
- bardzo słaby upload
- cenzura - brak możliwości połączenia z wieloma stronami (serwerami) które z jakiś względów nie podobały się operatorowi
- bardzo wysoki ping do większości polskich serwerów (wyższy nawet niż do zagranicznych) oraz częste straty pakietów przy łączeniu się z nimi.


Nie wiem jak jest teraz z neostradą i ich usługami ale pare lat temu gdzie prędkości oferowane przez tpsa były na maksymalnym poziomie 512kb/s (a pamiętam jak miałem u nich 128kb/s :D ) jakoś nie narzekałem, awarie się zdarzały zresztą jak wszędzie, prędkość chodź nie rewelacyjna jak na tamte czasy ale zawsze była maksymalna, na pingi też nie na narzekałem podobne jak obecnie chodź łącze 10 razy lepsze (50Mb/s) to ping w CS 20-30
Do mankamentów mogę zaliczyć mały upload i koszmarną obsługę klienta.
  Seavolv
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-09-2010, 16:13   

Cenzurę na większą skalę wprowadzili dopiero w zeszłym roku.

Niski ping możesz mieć tylko do serwera który również stoi na ich łączu.
Połączenia z innymi polskimi operatorami mają koszmarne (albo nie mają ich wcale i połączenia idą przez zagranicę).

Na ping nie ma wpływu maksymalny transfer możliwy do osiągnięcia przez klienta a odległość jaką muszą pokonać dane, ilość ruterów po drodze oraz stopień ich obciążenia.

Maksymalne wysycenie łącza które ma pół megabita albo jeszcze mniej to żaden problem - więc patrząc od tej strony rzeczywiście nie miałeś co narzekać.
  marekd@jabberpl.org
 
linuxlover 
easy master


Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-09-2010, 20:53   

Nie wiem co miałaś poprzednio (jaką szybkość) ale stanąłem niedawno przed podobnym dylematem i wybrałem najtańszą ofertę UPC czyli sam internet Fiber Power 5 za 49,50 zł miesięcznie. Jak na razie chodzi nie najgorzej, polecam. W Warszawie najtańsza i najsensowniejsza oferta na dzień dzisiejszy, jeszcze możesz zainteresować się Netią i ofertą 6 Mbit za 60 zł na łączach TPSA (jeśli masz u nich telefon), ale musisz sprawdzić czy w twojej okolicy usługa jest dostępna.
_________________
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 02-09-2010, 21:07   

Netia to też w sumie Neostrada (nawet nazwy hostów są te same).
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 02-09-2010, 22:08   

KeFaS napisał/a:
Netia to też w sumie Neostrada (nawet nazwy hostów są te same)

na adsl maja ta sama zasade dzialania
natomiast na tym sie konczy sie podobienstw, obie firmy maja wlasna infrastrukture
_________________
  precel@wtw.im
 
poziomka 
easy master

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 23
Wysłany: 03-09-2010, 12:43   

Dzięki za podpowiedzi. Przeglądałam różne oferty, ale opinie na forach bardzo podzielone. Jeśli chodzi o UPC to nie wiem czy chce się wiązać z umową , skoro działa " nie najgorzej" :) .
A czy jakiś dostawca daje możliwość testowania?? Na Freedoma zwróciłam uwagę m. in. z racji nowej promocji, gdzie przy zakupie routera otrzymuje się dodatkowo zestaw neta mobilnego, tak więc internet stacjonarny byłby głównie dla rodziców, a mobilny dla mnie.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-09-2010, 13:37   

Cytat:
Jeśli chodzi o UPC to nie wiem czy chce się wiązać z umową ,

I nie musisz - bez problemu można podpisać umowę bezterminową, bez żadnych zobowiązań a cena bez promocji i tak jest dużo niższa niż za neostradę. (5Mbitów 55zł, 10Mbitów 65zł, i to bez żadnych ukrytych opłat w stylu utrzymanie łącza)
Nie będzie się podobało możesz zrezygnować w każdej chwili.

Cytat:
A czy jakiś dostawca daje możliwość testowania?

Większość dostawców daje taką możliwość.
  marekd@jabberpl.org
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 04-09-2010, 01:21   

Marek napisał/a:
Cenzurę na większą skalę wprowadzili dopiero w zeszłym roku.
Na czym ta cenzura dokładnie polega?
 
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 04-09-2010, 09:44   

2 posty wyzej? ;) (od quote'a)
i nie nie przekleje tu! muhahahahahaha
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-09-2010, 11:29   

Susane napisał/a:
Na czym ta cenzura dokładnie polega?

Na blokowaniu połączeń z wybranymi przez nich adresami IP
(zazwyczaj na zablokowanych serwerach znajdują się strony www np gimp.org, forum.ircnet.pl, esr.freenode.net a często również inne usługi jak np irc ) To słynna sprawa wystarczy wpisać w google: strony zablokowane przez tpsa

Ostatnio po wielkich awanturach UKE zmusiło ich do odblokowania strony z gipmpem ale za to zablokowali kilka stron z torrentami.
  marekd@jabberpl.org
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 04-09-2010, 13:34   

Marek napisał/a:
Susane napisał/a:
Na czym ta cenzura dokładnie polega?

Na blokowaniu połączeń z wybranymi przez nich adresami IP
Pomiędzy dokładnie, a mniej więcej jest spora różnica... ;)
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-09-2010, 13:59   

http://www.google.pl/sear...lient=firefox-a
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 04-09-2010, 15:13   

Nie rozumiemy się. Mnie nie interesują dramatyczne nagłówki prasowe, a konkretne aspekty techniczne tego blokowania po stronie tpsa. Konkretnie jak tp wdraża ten blackholing u siebie i dlaczego wyszło im "jak zwykle", czyli cenzura zamiast poprawy bezpieczeństwa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: