Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TeleAikon przejęty przez eFON.pl Wpłacone środki możesz dos
Autor Wiadomość
marcinbb 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 744
Skąd: Wawa
Wysłany: 01-09-2010, 13:43   

Precelos napisał/a:
po drugie po polaczeniu z tlenofonem jest ogromna masa ludzi z ktorymi rozmawia sie za friko

W Actio masz 306 operatrów VoIP z którymi rozmawiasz za darmo wystarczy wykręcić nr. kierunkowy w przypadku tenofona i freeconect "9395"

Precelos napisał/a:
podoba mi sie ze mozna wlaczyc powiadomienie o cenie polaczenia wiec pzred nawiazaniem polaczenia wiem ile kosztuje rozmowa

Bardzo fajna opcja.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 01-09-2010, 13:53   

marcinbb napisał/a:
Susane napisał/a:
Freeconet do rozmów lokalnych wypada chyba najatrakcyjniej.

śmiem wątpić:)
A jaki operator jest tańszy? Bez wymuszania jakiś cyklicznych opłat itd. Dzwonię zazwyczaj na tel. w TP.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 01-09-2010, 13:56   

cennik mowi cos innego
http://www.actio.pl/files/cennik_actio.pdf
na ostatniej stronie sa wymienione te sieci

oczywiscie moze byc tak ze masz racje ja nie potrafie tego zweryfikowac

Susane a napisz ile miesiecznie wydzwaniasz (tak mniej wiecej)
_________________
  precel@wtw.im
 
marcinbb 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 744
Skąd: Wawa
Wysłany: 01-09-2010, 14:14   

Precelos napisał/a:
cennik mowi cos innego

tu masz cennik http://www.actio.pl/files...ci_voip_sip.pdf
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 12-09-2010, 19:36   

Precelos napisał/a:
Susane a napisz ile miesiecznie wydzwaniasz (tak mniej wiecej)
Od 15 do 120 minut (rozmowy lokalne, sporadycznie komórki), czasem nic, głównie odbieram telefony.

[ Dodano: 12-09-2010, 20:39 ]
Actio przetestowałam na PC, bardzo dobra jakość połączeń.
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 12-09-2010, 20:09   

marcinbb napisał/a:
UPC idzie w zaparte że telefon przez nich oferowany nie jest VoIP`owy

To niech podłączą stary analogowy telefon i zobaczą czy działa :D . Telefon to jest w TP SA. Wszyscy operatorzy kablowi oferują voip. Ja korzystam z betamaxa i nie wiem czemu ale mój betamax ma lepszą jakość rozmów niż "telefon" od upc.
 
 
marcinbb 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 744
Skąd: Wawa
Wysłany: 13-09-2010, 12:14   

Susane napisał/a:
Od 15 do 120 minut (rozmowy lokalne, sporadycznie komórki), czasem nic, głównie odbieram telefony.

W takim razie tańszym rozwiązaniem chyba będzie freeconet ewentualnie właśnie Actio ( choć chyba drożej wychodzi ), możesz sprawdzić jeszcze jakość połączeń po betamax`ach http://www.voipdiscount.com/en/index.html niestety nie wiem po jakich kodekach leci połączenie.

FIL napisał/a:
Telefon to jest w TP SA.

Od czasu kiedy cena najtańszego abonamentu w TP sa ( teraz około 50 PLN ) wcześniej socjalny 29 PLN można powiedzieć że i u nich nie ma telefonu tylko jest zdzierstwo.

Mój Betamax też działa całkiem sympatycznie choć z niewiadomych przyczyn sama usługa internetu w UPC nie aż tak dobrze ponieważ, raz na jakiś czas połączenie po eth informuje ( na pc "Brak dostępu do sieci" po jakimś czasie wszystko wraca do normy ), niestety telefon (Siemens C470 IP) po tym padzie nie chce ponownie zestawić połączenia co ciekawe do żadnego z 3 SIP`ów. Modem był już wymieniamy i po tym i tak jest o niebo lepiej telefon "wyrejestrowuje się" raz na tydzień nie pomaga ustawienie opcji odświeżania co 60 sek.
U moich rodziców którzy korzystają z "jakiegoś" internetu znaleźli eth w ścianie i działa wolno ale działa nie zdarzyło się jeszcze wyrejestrowanie a te 2 tel wpięte są do tego samego kona w betamaxie.
 
 
zabieg2 
light master

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 92
Skąd: Chorzów
Wysłany: 13-09-2010, 12:35   

witam.
Jestem pierwszy raz na tej stronie, ale widzę że jesteście doskonale zorientowani w temacie więc proszę o radę.
Korzystam z gadu na głos ale cholera mnie bierze, bo jakośc rozmów jest niska ( albo wyłącza; albo rozmówca mnie nie słyszy albo przerywa ).
Proszę, moglibyście polecić usługę która gwarantowałaby w miarę dobre jakościowo rozmowy.
Dodam tylko,że chodzi mi wyłącznie o rozmowy wychodzące. numeru nie potrzebuję i najlepiej gdyby to była usługa pre paidowa. I wcale nie musi to być najtańsza oferta za minute , byleby była jakościowo dobra.
  zabieg2
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 13-09-2010, 14:35   

zabieg2 napisał/a:
chodzi mi wyłącznie o rozmowy wychodzące. numeru nie potrzebuję i najlepiej gdyby to była usługa pre paidowa. I wcale nie musi to być najtańsza oferta za minute , byleby była jakościowo dobra.

Gdzie dzwonisz najczęściej? Jeśli na stacjonarne to polecam betamaxa , konkretnie voipdiscount.
marcinbb napisał/a:
Od czasu kiedy cena najtańszego abonamentu w TP sa ( teraz około 50 PLN ) wcześniej socjalny 29 PLN można powiedzieć że i u nich nie ma telefonu tylko jest zdzierstwo.

Zawsze można wziąć WLR np. Multimo za 28 zł. Co to jest dziś 30 zł? Więcej na piwo i fajki ludzie wydają :P
 
 
zabieg2 
light master

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 92
Skąd: Chorzów
Wysłany: 13-09-2010, 16:01   

dzwonię tylko na stacjonarne. Dzięki za pomoc. przetestuję
A co myślicie o tlenofonie?
_________________
  zabieg2
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 13-09-2010, 16:33   

zabieg2 napisał/a:
A co myślicie o tlenofonie?

konta użytkowników Tlenofonu zostały przeniesione na serwery FreecoNet

maja znakomita jakosc
jak duzo dzwonisz to lepszy bedzie jakis klon betamaxa
_________________
  precel@wtw.im
 
zabieg2 
light master

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 92
Skąd: Chorzów
Wysłany: 13-09-2010, 21:57   

co to znaczy jakiś klon betamaxa? czy jest coś oprócz voipdiscount?
_________________
  zabieg2
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 13-09-2010, 22:45   

zabieg2 napisał/a:
co to znaczy jakiś klon betamaxa? czy jest coś oprócz voipdiscount?

jest tego pelno
krotka lista
http://www.betamax.org.pl/
_________________
  precel@wtw.im
 
zabieg2 
light master

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 92
Skąd: Chorzów
Wysłany: 14-09-2010, 18:22   

napiszcie czy dobrze zrozumiałem.
W voipdiscount obligatoryjnie wpłacam minimum 63 zł i w tym korzystam z rozmów na stacjonarne bez określonego czasu i mając do dyspozycji 120 dni za darmo ( czyli po tych 120 dniach zaczyna być pobierana opłata z tych wpłaconych 63 złotych?)
We freeconet mam miesiąc gratis a po tym okresie muszę wpłacać po bodajże 1,22 zł (ale za minutę na stacjonarne też płacę? bo już nie wiem. chyba się pogubiłem)
  zabieg2
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-09-2010, 19:48   

We freeconecie możesz wpłacać ile Ci się podoba i kiedy chcesz, ale co miesiąc z twojego konta jest pobierane 1,22 (pomijając pierwszy miesiąc który jest gratis)

Za rozmowy na telefony stacjonarne płacisz 7gr w godzinach 8-18 i 5gr przez resztę dnia. Tylko rozmowy do osób korzystających z telefonii internetowej są we freeconecie za darmo.


W voipdiscount musisz co 120dni wpłacić przynajmniej 63zł ale połączenia na wszystkie stacjonarne są za darmo a wpłacone pieniądze możesz wykorzystać na co innego (np do dzwonienia na komórki).
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: