Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello light 256->512kbps...
Autor Wiadomość
Gordon
Klikacz

Dołączył: 10 Gru 2004
Posty: 2
Wysłany: 10-12-2004, 07:24   chello light 256->512kbps...

Doszły mnie słuchy od ludzi z chello ze okolo 20 grudnia zostanie zwiekszona predkosc chello light z 256/64 do 512/128 kbps.
Oraz ograniczenie 5gb zwiekszy sie do 15gb.
I teraz mam do was uzytkownikow chello pytanie czy byla by to dobra oferta?Poniewaz ja jest uzytkownikiem upc z pakietem pelnym+ c+ i wynioslo by mnie to wedlug zapewnien ludzi z chello razem calosc czyli:
pakietTV pelny + c+ + chello light =147zl.Teraz to posiadam marne osiedlowe lacze 128kbps...
Serdecznie Pozdrawiam i czekam na odpowiedz....
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-12-2004, 11:03   Re: chello light 256->512kbps...

Gordon napisał/a:
Doszły mnie słuchy od ludzi z chello ze okolo 20 grudnia zostanie zwiekszona predkosc chello light z 256/64 do 512/128 kbps.
Oraz ograniczenie 5gb zwiekszy sie do 15gb.

A skąd takie przypuszczenia? To, że classic zwiększyło 2x swoje parametry, jest kiepskim powodem do wnioskowania tego samego o light. Chyba, że masz jakieś konkretne źródło na którym możesz się oprzeć.
Gordon napisał/a:
pakietTV pelny + c+ + chello light =147zl.Teraz to posiadam marne osiedlowe lacze 128kbps...

Nie analizuje cen, bo w nich nie jestem mocny (jeśli jeszcze chodzi o łączenie c+), ale wszystko zależy od tego czego się po łączu spodziewasz. Na razie proponuję się opierać na tym co jest, a nie na tym że ktoś jakąś plotkę puścił. Jeśli aktualne parametry chello light Ci wystarczą (prędkość + limit) to warto przejść. A decyzje zawsze musisz podjąć sam.

Jacek
 
 
Gordon
Klikacz

Dołączył: 10 Gru 2004
Posty: 2
Wysłany: 10-12-2004, 14:46   

Cytat:
A skąd takie przypuszczenia? To, że classic zwiększyło 2x swoje parametry, jest kiepskim powodem do wnioskowania tego samego o light. Chyba, że masz jakieś konkretne źródło na którym możesz się oprzeć.

Poniewaz dzwonilem do chello i wlasnie tam uzyskalem taka informacje...
 
 
WombaT 
Klikacz


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 17
Skąd: Lublin
Wysłany: 14-12-2004, 20:38   

Mi już przyśpieszyło. Jest piekne 512/128
 
 
 
 
yes2mike 
Klikacz

Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-12-2004, 21:15   

Hmm, ciekawe jaki byl zamysl firmy... Jak tak dalej pojdzie - 60% classic'sow, ktorym takie lacze nie jest potrzebne (ja siedze po 14h/doba w necie, ale miesieczny transfer = 500 mega) - przeniesie sie na znacznie tansze light.


Ja nie wiem o co tu chodzi...
 
 
m_arti21
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 63
Wysłany: 14-12-2004, 21:47   

Albo zostanie tylko poto by miec taaaakie lacze :lol:
_________________
 
 
zwierzak_krak 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 155
Skąd: Krakow
Wysłany: 14-12-2004, 22:12   

A ile płacicie za light z kablowka???
_________________
 
 
Majkel_rs4 
light master


Dołączył: 11 Gru 2004
Posty: 67
Skąd: Kraków, PBW
Wysłany: 14-12-2004, 23:10   

zwierzak_krak napisał/a:
A ile płacicie za light z kablowka???

Witam
Mi proponują 99zł/mies za light i kablówkę, w tym dwa miesiące za 1zł
Pozdrawiam
 
 
xlg
Klikacz

Dołączył: 15 Gru 2004
Posty: 8
Wysłany: 15-12-2004, 16:07   

yes2mike napisał/a:
Hmm, ciekawe jaki byl zamysl firmy...
Ja nie wiem o co tu chodzi...


bardzo plytki tok rozumowania :shock:

- Walka z Tpsa jezeli chodzi o jakosc uslugi. od proste to jak budowa cepa.


yes2mike napisał/a:
Jak tak dalej pojdzie - 60% classic'sow, ktorym takie lacze nie jest potrzebne (ja siedze po 14h/doba w necie, ale miesieczny transfer = 500 mega) - przeniesie sie na znacznie tansze light


Wiekszosc osob ktore wczesniej zakupili classic - chcieli posiadac lacze ktore pozwoli posiedziec bez problemow na www,pograc,posciagac filmy- niemartwic sie limitami.

Powatpiewam zeby chcieli tera sie przesiadac z 1,5megabita na 512. :shock:
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-12-2004, 16:37   

Ja bym dodał więcej niektórzy przy wyborze łącza kierowali sie cena . Dla mnie osobiscie wydatek tych 159zł na tv+net to jest granica moich możliwości i jezeli dojdzie do tego ze bede musiał doliczyc do tego 22% podatku vat to po rozwiązaniu 12miesiecznej umowy przejde na light ze wzgledu na cene. Ale na razie mam starą umowe z gwarancją ceny nie spadła ona jak vat skasowali to i nie wzrośnie jak go wprowadzają ;)

A co do predkości to starczyło by mi 512/256 z 20gb limitu więc w zasadzie mógłbym przebolec lighta. Ale jezeli utrzyma sie cena 159 nie zamieżam z clasica uciekać prędkosc 3x większą da sie odczuć przy pracy .
 
 
yes2mike 
Klikacz

Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-12-2004, 16:53   

xlg napisał/a:
Wiekszosc osob ktore wczesniej zakupili classic - chcieli posiadac lacze ktore pozwoli posiedziec bez problemow na www,pograc,posciagac filmy- niemartwic sie limitami.

Powatpiewam zeby chcieli tera sie przesiadac z 1,5megabita na 512. :shock:


Zapewne jestes swiezym uzyszkodnikiem chello, wiec biore poprawke na Twoja zabawna wypowiedz...
Nie wiem czy wiesz, ale na poczatku kariery chello w polsce, byla tylko jedna opcja, ktora w chwili obecnej jest wlasnie classic...

I wyobraz sobie, ze wcale nie tak duzo ludzi traktuje (podobnie jak Ty) internet jako forme rozrywki (komunikatory, filmy, gierce, etc.) i nie kazdy reguralnie odwiedza strone chello, zeby dowiedziec sie jak wygladaja obecne promocje i ile jest wariantow chello...
Ja i wielu ludzi nie sciaga filmow, gier i programow z netu... Bo mi/im sie nie chce. Wole sobie przy okazji je gdzies kupic, a nie sleczec z nosem w komputerze odliczajac czas do konca pobierania pliku.


Wiec jezeli nie rozumiesz pytania - najlepiej pozostan w tej kwesti strona bierna, bo nic sensownego niestety nie napisales... Mowilem o predkosci kontra cena... Bo po co ktos ma mlacic kilkadziesiat zeta wiecej, jezeli ma wiecej niz 16 lat i internetu 'uzywa' jako (glownie) narzedzie pracy, a nie worek z lewiznami.



W temacie (mojego) rozumowania nie wypowiem sie, bo napisalem jasno.
 
 
mbik
Klikacz

Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-12-2004, 17:14   

Mail och chello: [po resecie kompa i modemu faktycznie przyspieszylo]

Drogi Użytkowniku chello,

Z przyjemnością informujemy,
że zwiększyliśmy prędkość chello light
do 512 kilobitów na sekundę.
Zwiększenie prędkości nie wpływa na wysokość opłaty abonamentowej!

Teraz chello light pozwala surfować po Internecie z prędkością
aż do 512/128 kilobitów na sekundę, która zastąpiła dotychczasową prędkość 256/64 kilobitów na sekundę. Ponadto, od grudnia br. nowa ilość pobieranych danych powodująca nadmierne obciążenie Sieci to dla chello light aż 15 GB, zamiast dotychczasowej wartości 5 GB.
_________________
 
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 16-12-2004, 14:26   

Za takie 512/128 jeszcze kilka miesiecy temu placilem ze dwa razy wiecej niz obecnie wynosi abonament za chello light.

Jakby limit zwiekszyli jeszcze o 5GB i upload zwiekszyli tak do 160 kbps to bym sie chetnie przeniosl. A tak mam dylemat :roll:
_________________
 
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-12-2004, 15:52   

Ja chyba nie będę jedyny, który z chello classic przejdzie na light.
Jest to oszczędność rzedu 50-60 zł/miesiąc
Limit 15 GB przekroczyłem tylko raz, lecz faktem jest że zawsze tego pilnowałem.
Mułek jakoś lepiej i szybciej pobierał na starym chello, teraz praktycznie wysyłanie jest równe pobieraniu:

Uruchomiony: 19:14 Godziny
Wysłano danych (Sesja): 1.57 GB
Pobrano danych: 2.05 GB

to chyba żadna rewelka :(

Właśnie jestem po rozmowie z bardzo miłą panią z BOK w moim przypadku sprawe zmiany pakietu załatwie w regionalnym BOK na ul. Żytniej w Warszawie.
Bez dodatkowych opłat z miesięcznym wypowiedzeniem i jeszcez będę mógł skorzystać z promocji 69zł/miesiąc i 3 miechów gratis!
 
 
 
andrzej 
light master

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 118
Skąd: warszawa
Wysłany: 10-02-2005, 18:43   odp

teraz niestety zxostałem zmuszony do rezygnacji z chello light, powodem było niestety za wygórowana cena za dostęp, płaciłem wtedy tylko 99 zł, to była superpromocja, ale chyba już mi się to nie powtórzy, teraz będę miał tylko chello easy, bo na droższy mnie nie stać, ale nienarzekam, ważny że mam stały dostęp
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: