Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak skutecznie reklamować usługę?
Autor Wiadomość
blackmat 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 107
Skąd: GDYNIA
Wysłany: 28-08-2010, 17:31   Jak skutecznie reklamować usługę?

Witam.Powiedzcie mi proszę jak najskuteczniej złożyć reklamację chcę uzyskać korektę do rachunku za dni które są w zasadzie bez netu.Od 18 .09. 2010 mam problemy z logowaniem modemu technik był podniósł sygnał ale modem zachowuje się dalej tak samo podejrzewam że będzie trwało to do wtorku (wymiana modemu)mam nadzieję:)
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 28-08-2010, 17:51   Re: Jak skutecznie reklamować usługę?

blackmat napisał/a:
jak najskuteczniej złożyć reklamację
Trzeba jedynie ją poprawnie napisać i dostarczyć do UPC. Wzór masz tu: http://forum.mediaswiat.p...ighlight=#78433 - zmodyfikuj, żeby dopasować do swojej sytuacji.

Reszta przydatnych informacji: http://forum.mediaswiat.p...ighlight=#75157
 
 
blackmat 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 107
Skąd: GDYNIA
Wysłany: 28-08-2010, 18:23   

Dzięki już wyskrobałem :) a jaki sposób dostarczenia jest najlepszy fax,poczta,mail?
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 28-08-2010, 18:37   

blackmat napisał/a:
a jaki sposób dostarczenia jest najlepszy fax,poczta,mail?
Najlepiej zanieść wydrukowaną reklamację do BOK i zażądać poświadczenia wpłynięcia na kopii. Można też wysłać poleconym za potwierdzeniem odbioru, mailem, za pomocą formularza z ich strony, faxem lub zgłosić telefonicznie. Pamiętaj jednak, że w przypadku kiedy się domagasz rekompensaty finansowej lepiej wybrać taką formę, żeby mieć potwierdzenie na piśmie złożenia reklamacji, dlatego zalecam w pierwszej kolejności wizytę w BOK, następnie polecony (w ostateczności mail, ale UPC musi potwierdzić tel. jego wpłyniecie, czego zazwyczaj nie robi). Pozostałe formy pozostawiam dla tych , którzy ufają firmom pokroju UPC.
 
 
blackmat 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 107
Skąd: GDYNIA
Wysłany: 28-08-2010, 18:42   

Dzięki wybieram polecony za potwierdzeniem odbioru.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 28-08-2010, 18:57   

blackmat napisał/a:
Dzięki wybieram polecony za potwierdzeniem odbioru.
Kiedyś wysłałam reklamację mailem, żądałam niewielkiej rekompensaty, dlatego nie chciało mi się z tym iść do BOK. Skorzystałam z poczty UPC, zaznaczyłam opcję "zażądaj potwierdzenia odbioru" i oprócz standardowej auto-odpowiedzi przyszło mi też potwierdzenie przeczytania maila w postaci: "Przeczytano: REKLAMACJA - ODSZKODOWANIE ZA NIEWŁAŚCIWE DZIAŁANIE USŁUGI INTERNETOWEJ" - taki tytuł nadałam swojemu mailowi z reklamacją. Powiedzenie wpłynięcia to nie jest, ale zawsze jakiś ślad.

Jakieś drobne sprawy można zgłaszać "elektronicznie" lub tel., ale jeśli w grę wchodzi konkretna rekompensata finansowa, to należy zatroszczyć się jednak o jakieś potwierdzenie wpłynięcia reklamacji na papierze.

Brak odpowiedzi negatywnej oznacza uznanie reklamacji w całości. Bez względu na sposób złożenia reklamacji odpowiedź negatywna musi być w postaci pisma (na papierze), a UPC musi mieć Twój podpis na potwierdzeniu odbioru takiego pisma. Tu jest wyjaśnione, dlaczego musi być właśnie tak, a nie inaczej: http://forum.mediaswiat.p...ighlight=#66436 Odpowiedź inną drogą albo bez podania podstaw prawnych nic nie zmienia w tej kwestii, to raczej informacja typu "uznaliśmy w pełni Pana żądania" itp.

Jeśli ISP rozpatrzy negatywnie reklamację to zawsze można odwoływać się dalej do UKE: http://forum.mediaswiat.p...er=asc&start=15
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 29-08-2010, 01:03   

Susane napisał/a:
w ostateczności mail, ale UPC musi potwierdzić tel. jego wpłyniecie, czego zazwyczaj nie robi


Już pisałem o tym wcześniej, że potwierdzenie dostarczenia maila przychodzi automatycznie mailem w ciągu kilku minut od jego wysłania. I moim zdaniem to jest najlepsza droga, szczególnie jeżeli ktoś ma daleko do BOK-u, żeby tam specjalnie jeździć.
Poza tym, to by było bez sensu, żeby potwierdzali telefonem wpłynięcie maila. Potwierdzenie powinno odbywać się tą samą drogą, którą klient wysłał zgłoszenie i tak właśnie jest.
Pismo wysyłają wtedy kiedy nie zgadzają się na warunku klienta lub chcą je zmienić, ale jeżeli wszystko jest OK i reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie to nie widzę powodu, żeby się martwić w momencie gdy nie dostanie się żadnego papierka pocztą tradycyjną.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-08-2010, 01:10   

Zwrotny email to bardzo słaby dowód, do tego mogą się próbować wykręcać że to odpowiedział automat.

Potwierdzenie inną drogą przez żywego człowieka jest potrzebne aby ktoś nie próbował robić jakiś przekrętów.
  marekd@jabberpl.org
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 29-08-2010, 01:17   

Marek, jak się niby mogą wykręcać, przecież to właśnie automat odpowiada? :)
I świadczy on o tym, że mail został dostarczony do ich skrzynki. Jeżeli na wszystko się zgadzają i reklamacja zostanie przeprowadzona tak jak było napisane w mailu to nic już więcej nie potrzeba, a jeżeli się nie zgadzają to tak jak pisałem - przysyłają pismo papierowe lub kontynuują korespondencję mailową.
Przekręt by był wtedy, jeżeli by się zgodzili na warunki, ale się do nich jednak nie dostosowali (a to się może zdarzyć niezależnie od formy wysłania reklamacji), ale wtedy zgłasza się taką sprawę do odpowiedniego urzędu i oni już robią porządek, a w dodatku można wtedy wyciągnąć jeszcze większe odszkodowanie.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 29-08-2010, 02:29   

KeFaS napisał/a:
Już pisałem o tym wcześniej, że potwierdzenie dostarczenia maila przychodzi automatycznie mailem w ciągu kilku minut od jego wysłania.
Ale to jest tylko potwierdzenie wpłynięcia maila. Jeżeli druga strona stwierdzi, że danej reklamacji u siebie nie odnotowała to będzie trudno udowodnić, że się ją jednak złożyło, dlatego na operatorze prawo wymusza potwierdzania wpłynięcia "elektronicznych", czy telefonicznych reklamacji w określony sposób.

KeFaS napisał/a:
...jak się niby mogą wykręcać, przecież to właśnie automat odpowiada? :) I świadczy on o tym, że mail został dostarczony do ich skrzynki.
Po prostu powiedzą, że reklamacja nie wpłynęła, a mail to było jakieś nieistotne pismo, do tego nieczytelne albo w ogóle go nie było, a automat się popsuł i wysyłał potwierdzenia, gdzie popadnie. Już lepiej zadzwonić, bo zawsze jest ślad w billingu, rozmowę można nagrać, a zgłoszenie przyjmuje konkretny człowiek, który ma imię, nazwisko i poda nr reklamacji po jej przyjęciu.

KeFaS napisał/a:
Poza tym, to by było bez sensu, żeby potwierdzali telefonem wpłynięcie maila.
Spotkałam się z taką formą, sprawa dotyczyła reklamacji złożonej mailem. Konsultant zadzwonił po kilku dniach, potwierdził wpłynięcie i rozpatrzenie reklamacji. Jednak zgodnie z literą prawa powinno być tak:
Cytat:
W przypadku złożenia reklamacji pisemnie lub ustnie do protokołu w jednostce operatora, upoważniony pracownik przyjmujący reklamację ma obowiązek niezwłocznie potwierdzić jej przyjęcie na piśmie. (...) Jeżeli zgłaszamy reklamację telefonicznie, warto zanotować datę i godzinę rozmowy oraz nazwisko konsultanta, który przyjął reklamację. W sytuacji, gdy składamy reklamację pisemnie, telefonicznie lub elektronicznie, dostawca usług jest obowiązany w terminie 14 dni od dnia złożenia reklamacji do potwierdzenia jej przyjęcia w formie pisemnej z podaniem nazwy, adresu oraz numeru telefonu jednostki dostawcy usług rozpatrującej reklamację. Powyższe potwierdzenie nie jest wymagane, jeżeli dostawca udzieli odpowiedzi na reklamację w terminie 14 dni od momentu jej otrzymania.
http://www.sgh.waw.pl/ksz...zecznik/uslugi/ Podobnie jest to ujęte w regulaminie UPC w §40 pkt 4. Wynika z tego, że jeżeli w ciągu 14 dni reklamacja "elektroniczna" lub telefoniczna nie zostanie potwierdzona lub rozpatrzona to może być problem z jej uznaniem.

KeFaS napisał/a:
Pismo wysyłają wtedy kiedy nie zgadzają się na warunku klienta lub chcą je zmienić, ale jeżeli wszystko jest OK i reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie to nie widzę powodu, żeby się martwić w momencie gdy nie dostanie się żadnego papierka pocztą tradycyjną.
Jeśli nie zgadzają się na warunku klienta lub chcą je zmienić = odpowiedź odmowna. I w takim właśnie przypadku na ISP ciąży obowiązek nadania przesyłki poleconej i podania podstawy prawnej w odpowiedzi na reklamację. Jeśli taka odpowiedź nie nadejdzie, to oznacza, że reklamacja została w pełni uznana.
 
 
STAN 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 139
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-11-2011, 20:20   

Wybaczcie że odgrzewam kotleta, ale ten/takie tematy z powodzeniem znalazłyby miejsce z osobnym dziale Reklamacje ;)
Ale do rzeczy:
21 października wysłałem reklamację w formie elektronicznej tj mailem. Dostałem potwierdzenie z automatu. Jutro mija 2 tygodnie odkąd reklamacja do nich wpłynęła. Byłem przekonany że jeśli nie odpowiedzą w ciągu tych 2 tygodni to brak odpowiedzi to odpowiedź pozytywna. Jednak widzę że należy potwierdzić wpłynięcie tej reklamacji bo automat to żaden dowód. Czy jeśli jutro, 14-go dnia, zadzwonię do nich, pracownik potwierdzi wpłynięcie reklamacji a ja sobie to nagram jako dowód, to 15-go dnia mogę uznać że reklamacja została rozpatrzona pozytywnie?
Czy może jednak te 14 dni powinienem zacząć liczyć od momentu potwierdzenia?
Mnie osobiście się wydaje że mogę do nich zadzwonić ostatniego 14-go dnia i jeśli mi potwierdzą wpłynięcie reklamacji sprzed 14-tu dni, oraz nie odpowiedzą tego samego dnia, to nazajutrz mogę ich nękać że uznali moją reklamację.
Dobrze myślę? ;)


Nie wiem czy ma to znaczenie, ale może opiszę czego ta reklamacja dotyczy:
Przedłużałem umowę. Zmieniłem internet z 50 na 100Mb, telefon europa i świat bez zmian, TV z pakietu SELECT HD z nagrywarką (bez HD) na MAX HD Z NAGRYWARKĄ. Problem jest w nagrywarce. Z rozmów telefonicznych wynikało że zostanie wymieniona nagrywarka na lepszą - z wyjściem HDMI.
Przyszedł technik na wymianę i stwierdził że sprzęt jest lepszy, wszystko będzie tylko lepiej, nawet instrukcja obsługi się nie zmienia. Jednak coś było nie tak. Nie mogłem jak dotychczas nagrywać 2 kanałów jednocześnie i oglądać trzeciego. Okazało się że stara nagrywarka miała taką opcję gdyż posiadała wyjście analogowe, a obecna (Cisco) nie posiada. Zareklamowałem więc brak tego gniazda z prośbą o wymianę na Philipsa którego porównanie znajduje się na stronie UPC, powołując się na rozmowy telefoniczne oraz zapewnienia pracownika podczas wymiany sprzętu.
Tak to z grubsza wygląda. Nie wiem czy powód reklamacji ma w tym wypadku wpływ na obowiązujące procedury, ale na wszelki wypadek opisałem, i dlatego mam nadzieję że nikt się nie przyczepi że to dział Internet UPC a ja piszę o TV, bo ja piszę o reklamacji ;)
 
 
PawSie 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 172
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 03-11-2011, 20:47   

Mają 14 dni na ustosunkowanie się co do reklamacji ale 14 dni roboczych.
14 dni roboczych to nie to samo co dwa tygodnie.
Przy reklamacji złożonej 21 października mają czas do 10 listopada.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 03-11-2011, 21:06   

Jeśli reklamacja usługi telekomunikacyjnej nie zostanie rozpatrzona w terminie 30 dni (kalendarzowych) liczonych od dnia jej złożenia, to z automatu ta reklamacja została uwzględniona przez operatora. Tę kwestię reguluje prawo telekomunikacyjne (Art. 106, punkt 2). Natomiast w ciągu 14 dni UPC powinno potwierdzić telefonicznie lub pisemnie wpłynięcie reklamacji złożonej na odległość (mailem, faxem itd.) zgodnie z tym co deklaruje w swoim regulaminie.

Wszystko jest również opisane na stronie UPC: W jakiej sytuacji mogę złożyć reklamację i co musi ona zawierać?

Nieważne czy reklamacja dotyczy Internetu, telefonu, czy TV. Zawierasz przecież jedną umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych, w której skład może wchodzić kilka usług. Dlatego obowiązuje jednolita procedura reklamacyjna.
 
 
gromiasty 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 259
Wysłany: 11-11-2011, 15:59   

UPC odpowiedź na reklamację wyśle listem ZWYKŁYM staromodną Pocztą Polską (lub pochodną). Można wcześniej zadzwonić i zapytać jak reklamacja się ma ;)
_________________
  gromiasty
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-11-2011, 16:06   

gromiasty, w przypadku gdy nie zgadza się co do kwoty jaką mają wypłacić musi wysłać POLECONYM, dzwonienie wcześniej i dopytywanie się raczej nie ma sensu (no bo co to niby miało by dać?).
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: