Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z FTP
Autor Wiadomość
focus20 
Klikacz

Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 8
Wysłany: 11-06-2005, 11:23   problem z FTP

Mam chello plus
Transfer z www jest taki jak powinno byc, z ftp tpsa tez tak jak powinno byc
ale np z ftp.ea.com 0,64 kb/s a bylo duzo szybciej (moze nie max ale tak 120kb/s)
w maju transfery byly ok ale od 1 czerwca tragedia. Dzwonilem do UPC przysla technika ale jak ich znam to nic nie da.
W World Of Warcraft bylo ok a teraz to nawet latency jest 12999m/s!!!!!!! chyba rekord
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 11-06-2005, 12:50   

U mnie też się ftp posypał. Ustawiłam w przeglądarce, że dla FTP ma być włączony proxy ICM-a. Problem zniknął.


LadyRoot
 
 
voyager 
Klikacz

Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 17
Skąd: Katowice
Wysłany: 11-06-2005, 14:55   

u mnie ftp ktore nie dzialaja zaczynaja dzialac gdy zmienie na kompie MTU na 980 badz mniejsze.

To samo radia internetowe. Radia na porcie 80 dzialaja przy MTU 1500 natomiast radia na portach roznych od 80 dzialaja przy MTU 980 badz mniejsze.
Macie to samo?
Sprawdzcie radia z http://www.shoutcast.com

Niestety przy MTU 980 nie zawsze z niektorych serwerow wyciagam pelna predkosc, natomiast przy MTU 1500 prawie zawsze pelna i stabilna predkosc ...
 
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 11-06-2005, 20:06   

Temat "dlaczego zmniejszanie MTU pomaga" jest bardzo ciekawą sprawą do analizy. Może kiedyś zabiorę się za analizowanie tego zjawiska wbrew panującym wierzeniom na naszym forum w stylu: "serwer z którym się łączysz nie radzi sobie z dużymi pakietami" LOLz.

Z resztą.. chello działa tak badziewnie ostatnio, że już nawet nie da rady tego ukryć. Dziś z przykrością obserwowałem stan uploadowania do 10 osób w eMule. Generalnie każdy peer dostaje po 4KB/sec. Sciągają sobie wszyscy równo... i nagle 1/2 użytkowników spada transfer do zera na kilkanaście sekund. Pozostale peery powoli zaczynają dzielić się resztą pasma, po czym po tych parunastu sekundach problem jakgdyby zanika. Wygląda mi to na dławienie się jakichś węzłów, sam nie wiem.

Ostatnio zauważyłem też inny problem. Jeśli użytkownik neostrady wykorzystuje swoje łącze w 100% i dochodzi do połączenia z użytkownikiem chello, to dane pomiędzy tymi dwoma użytkownikami wymieniane są z prędkością 0KB/sec (zaobserwowane przy ściąganiu pliku przez gadu gadu od neo i przy wysyłaniu pliku do neo przez emule).
Na DC++ kiedyś też mnie coś takiego spotkało. Miałem beznadziejne transfery, więc pytam się na kanale czy jest tu ktoś kto może wysyłać z prędkością 100+KB/sec. Odezwal się jakiś koleś i zacząłem od niego pobierać listę plików - średni transfer około 500B/sec. On ode mnie pobierał liste z taką samą prędkością. Miał TP SA. Spytałem się czy ktoś od niego ściąga - potwierdził to.

emule20050611.gif
Emułek i kilkunastosekundowe przerwy w uploadowaniu do czesci osob
Plik ściągnięto 415 raz(y) 53,53 KB

 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-06-2005, 21:50   

Cytat:
Miałem beznadziejne transfery, więc pytam się na kanale czy jest tu ktoś kto może wysyłać z prędkością 100+KB/sec. Odezwal się jakiś koleś i zacząłem od niego pobierać listę plików - średni transfer około 500B/sec. On ode mnie pobierał liste z taką samą prędkością. Miał TP SA.

To nic nowego, że niektórzy operatorzy nie lubią się nawzajem i sztucznie zaniżają transfery na wspólnym łączu pomiędzy sieciami chcąc wymusić w ten sposób haracz na tym drugim mniejszym, gdy ten mniejszy jest bardzo malutki nie ma wyboru musi zapłacić ale gdy ma możliwości puszcza ruch drogą okrężną efekt jest taki, że jedynie ruch między użytkownikami tych 2 sieci jest utrudniony kontakt z resztą świata jest dobry.

Wracając do p2p od kilku dni męczę overneta działa dość dobrze (wymiana odbywa się mniej więcej 1 do 1 z prędkością jaką ustawię) nigdy nie zmieniałem mtu, zawsze działało tak jak działa w tej chwili (zawsze to może za dużo powiedziane bo włączam go raz na kilka miesięcy w celu przepchania 2-3GB), to co ściągam raczej pochodzi z zagranicy.
Zaobserwowałem też, że o ile tylko nie wykorzystuję uploadu na maxa mam całkiem niskie pingi, da się nawet grać (do najbliższych znanych mi serwerów w okolicach pięć i pół milisekundy a nigdy wcześniej nie widziałem aby schodziły poniżej 6,7 nawet jak nic innego w tym czasie nie robiłem) więc może przyczyną złego działania u niektórych osób jest to, że znowu coś usprawniają.
  marekd@jabberpl.org
 
focus20 
Klikacz

Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 8
Wysłany: 11-06-2005, 23:56   

Moje klopoty z FTP zaczely sie doslownie tego dnia na ktory byla przewidziana "modernizacja sieci" w mojej okolicy.
 
 
n0id 
Klikacz

Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 10-09-2005, 11:28   

Marek napisał/a:
Cytat:
Miałem beznadziejne transfery, więc pytam się na kanale czy jest tu ktoś kto może wysyłać z prędkością 100+KB/sec. Odezwal się jakiś koleś i zacząłem od niego pobierać listę plików - średni transfer około 500B/sec. On ode mnie pobierał liste z taką samą prędkością. Miał TP SA.

To nic nowego, że niektórzy operatorzy nie lubią się nawzajem i sztucznie zaniżają transfery na wspólnym łączu pomiędzy sieciami chcąc wymusić w ten sposób haracz na tym drugim mniejszym, gdy ten mniejszy jest bardzo malutki nie ma wyboru musi zapłacić ale gdy ma możliwości puszcza ruch drogą okrężną efekt jest taki, że jedynie ruch między użytkownikami tych 2 sieci jest utrudniony kontakt z resztą świata jest dobry.

Wracając do p2p od kilku dni męczę overneta działa dość dobrze (wymiana odbywa się mniej więcej 1 do 1 z prędkością jaką ustawię) nigdy nie zmieniałem mtu, zawsze działało tak jak działa w tej chwili (zawsze to może za dużo powiedziane bo włączam go raz na kilka miesięcy w celu przepchania 2-3GB), to co ściągam raczej pochodzi z zagranicy.
Zaobserwowałem też, że o ile tylko nie wykorzystuję uploadu na maxa mam całkiem niskie pingi, da się nawet grać (do najbliższych znanych mi serwerów w okolicach pięć i pół milisekundy a nigdy wcześniej nie widziałem aby schodziły poniżej 6,7 nawet jak nic innego w tym czasie nie robiłem) więc może przyczyną złego działania u niektórych osób jest to, że znowu coś usprawniają.


to by w pewnym sensie wyjasnialo czemu mam TAKI DUPIATY TRANSFER ! sorry, ze sie unioslem ale od 4 MBitow to sie wymaga ... :/ ale problem nie dotyczy tylko serwerow tpsa ... glownie ze swiata np. z superszybkich serwerow z Holandii ... porazka. Chyba zrezygnuje z chello bo nerwow szkoda.

[ Dodano: Sro 14 Wrz, 2005 ]
...a jednak nie zrezygnuje ;) pokombinowalem z wartosciami MTU i ftpy, xdcc z ktorymi mialem problem nagle zaczely szalec ... ale mimo wszystko zjawisko arcyciekawe
 
 
 
kazik_b 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-09-2005, 20:41   

przetestujcie to
ftp://ftp.univie.ac.at/mi...gr/tcmdr653.exe
i to
http://ftp.univie.ac.at/m...gr/tcmdr653.exe
U mnie na pierwszym prawie zerowy transfer na drugim jest 105kB/s
Z czego to wynika ? czy ktoś może to wyjaśnić ?

Edit: dziwne ale na ftp przez przeglądarkę jest b. mały transfer a przez TC jest OK
To zjawisko nie wystęuje w Neostradzie tam szybkośc jest dobra i przez TC i przez przeglądarkę
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-09-2005, 21:22   

kazik_b, http://chellopl.one.pl/forum/viewtopic.php?t=132 i masa innych na ten sam temat postów.
Na pierwszym jest transfer 227KB/s, na drugim 230KB/s

PS: następnym razem rozpocznij od szukania na forum.

Jacek
 
 
kazik_b 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-09-2005, 21:56   

Przepraszam. :oops:

Widać jednak że w chello z komunikacją na innych portach niż 80 są problemy i trzeba kombinować.
W Neostradzie czy u innych ISP ten problem nie występuje , widać technicy z chello przekombinowali...
 
 
focus20 
Klikacz

Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 8
Wysłany: 28-09-2005, 10:27   

Hmm czy da sie cos zrobic co by passiv bylo tak samo szybkie jak activ??
 
 
kazik_b 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-09-2005, 11:17   

Zgodnie z sugestią @voyagera i @n0ida ustaw MTU na np. 980 , nie tylko ftp w passiv będzie szybciej chodzić ...
 
 
focus20 
Klikacz

Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 8
Wysłany: 28-09-2005, 22:58   

Z MTU juz walczylem i jest tak samo.
Moze to wina mojej konfiguracji?? PC stoi za routerem z firewallem.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-09-2005, 23:03   

focus20 napisał/a:
czy da sie cos zrobic co by passiv bylo tak samo szybkie jak activ??

Nie da się.
 
 
focus20 
Klikacz

Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 8
Wysłany: 28-09-2005, 23:13   

czyli aby poprawic predkosc z ftp z pasiv musze byc bezposrednio w sieci nie przez router??
Bo sprawdzalem w pracy i komp podlaczony przez ten router do internetu z ftp z pasiv mial dobry transfer
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,02 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: