Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
streaming TV UPC
Autor Wiadomość
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 22-10-2016, 21:02   

Ok. Dzięki za wyjaśnienie. To nic z tego bo ja mam tylko 2 karty CI+ do TV. Chyba że kupię sobie dekoder z gniazdem CI+. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
_________________
 
 
krys121 
classic master

Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 242
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 23-10-2016, 08:47   

miraclebox + moduł + szybki net i oglądasz wszystkie gdzie chcesz.
_________________
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 23-10-2016, 11:40   

Dzięki krys121, czyli kolejne urządzenie dzięki któremu można oglądać na telefonie. Rozumiem że dzięki temu miraclebox nie potrzebuję już slingboxa? Ten może być?
http://www.tvsat-sklep.co...emium-TWIN-/183
Trzeba z pewnością dobrać głowicę DVB-C i żeby to poszło na telefonie coś trzeba zaznaczyć przy enigmie czy wystarczy jakiś program do odpalenia? Mam jeszcze pytanie czy internet wystarczy 30 czy trzeba szybszy do kanałów HD?

[ Dodano: 23-10-2016, 12:51 ]
Mam pytanie czy ma ktoś może coś takiego w UPC?
http://www.extremesat.pl/..._cyfrowy_4.html
Oprócz 2 gniazd CI+ możliwe jest odbieranie innego programu na dodatkowym urządzeniu np.na tablecie a innego na ekranie telewizora.Celem umożliwienia prostego korzystania z opisanej funkcji streamingu producent udostępnił specjalną aplikacje AirTivi+ , którą można zainstalować zarówno na komputerze jak i na przenośnych urządzeniach mobilnych takich jak tablet czy smartfon.
Gdzieś na innym forum ktoś testował to urządzenie na MediaModuł CI+ i jakość kanałów HD jest podobno lepsza i niż na TV. Ciekaw jestem więc czy ktoś ma to na tablecie ze zmianą kanałów?
_________________
 
 
krys121 
classic master

Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 242
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 01-11-2016, 08:22   

miraclebox ma sam w sobie wszystko. Aby płynnie oglądać nie wystarczy ci net 30 bo on ma prędkość wysyłania 3 Mb/s czyli wszystko nawet bez HD będzie cięło co testowalem u siebie. Przy 30 wszystko cieło oraz nie ało się kożystać z neta bo strony się ładowały po kilka minut. Polecam 120, choć 10zł droższy 250 byłby najlepszy :)

OPENBOX aby działały ci dwa kanały na raz potrzebujesz dwóch modulów oraz dwóch kart od UPC co nadal nie zmienia faktu że przy necie 30MB mija się to z celem i nie będzie działać przez net czy tablet lub komórka.
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 01-11-2016, 12:35   

Dzięki za tak szczegółowe wytłumaczenie. Pisałem już do dystrybutora i model z wcześniejszego linku wystarczy. Mam natomiast jeszcze pytanie bo przy openbox, przy dwóch kanałach jednocześnie, aby działały potrzeba dwóch modułów UPC, natomiast Nic nie Piszesz o takim zabiegu przy miraclebox. Myślałem że każdy dekoder aby przełączyć kanał na TV i na tablecie potrzebuje dwóch modułów?
_________________
 
 
trew 
classic master

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 212
Wysłany: 01-11-2016, 13:04   

Żeby oglądać upc poza domem nie potrzebne są żadne urządzenia streamujące tylko zwykły VPN. O ile open vpn jest trudny w konfiguracji dla osoby początkującej to PPTP VPN skonfiguruje nawet 10 letnie dziecko. Wystarczy ustawić login i hasło. Kupujesz router za 200zł, podłączasz do modemu upc, konfigurujesz na swoim routerze vpn i oglądasz. Każdego miesiąca oglądam poza domem kilkadziesiąt godzin materiału z upc i nie mam z tym żadnych problemów. Za pomoca vpn możesz oglądać programy upc nawet za granicą.
Dwie rzeczy potrzebne są żeby oglądać 99% polskich programów z dowolnego miejsca na świecie:
1. VPN podłączony do naszego modemu upc
2. Wykupiona usługa na wizja.tv lub weeb.tv

Mając te 2 elementy powyżej możesz jechać do np. USA i będziesz miał ten sam materiał TV jakbyś był w Polsce.
 
 
rymi 
light master

Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 96
Wysłany: 01-11-2016, 13:32   

możesz to rozwinąć? jaki router? po co? może być laptop chodzący 24h podłączony do tego routera co daje UPC?

obecnie oglądam na Horizon GO, ale tutaj poza siecią internetową UPC nie ma jednego kanału na którym mi zależy
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 01-11-2016, 13:37   

Dzięki trew za wpis zaraz sprawdzę sobie w necie, ale też bym prosił o więcej informacji bo jestem laikiem i weeb tv np. kojarzy mi się z czymś zupełnie innym niż streaming w UPC.

[ Dodano: 01-11-2016, 13:49 ]
Ja kolego rymi też mam dokładnie takie same odczucia. Mam Horizon Go który mi wcale nie jest potrzebny. Zależy mi na canal+ oraz polsacie sport lub TVP i widząc jak koledzy z pracy którzy mają NC+ go to krew mnie zalewa jak płacę dodatkowo 40zł i nawet na komórce nie mogę tego obejrzeć.
_________________
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 01-11-2016, 14:00   

weeb.tv czy tam wizja.tv jest całkiem inną usługą oferującą treść nie do końca legalnie, z gorszą jakością.
 
 
trew 
classic master

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 212
Wysłany: 01-11-2016, 14:52   

Większość użytkowników upc nie ma wykupionych wszystkich mozliwych dodatkowych pakietów.
Serwisy takie jak weeb.tv czy wizja.tv są dla mnie tylko uzupełnieniem tego czego nie mam w upc czyli canal+ i filmbox. Transmisja na tych serwisach wynosi przy ustawieniu HD niecałe 2 Mbit i rzeczywiście jest to jakość gorsza niż streaming z upc. W pracy przy oglądaniu na laptopie mi to spokojnie wystarczy.
Wracając do vpn: tę funkcję ma większość obecnie sprzedawanych routerów. Wystarczy poszukać opcji: PPTP Server albo PPTP VPN
Na laptopie z Win7 konfigurujemy vpn w ten sposób: http://vpnonline.pl/tutorial/pdf/Windows7_PPTP.pdf
Dla innych windowsów:
http://vpnonline.pl/konfiguracja

Osobom początkującym odradzam zabawę z open vpn ponieważ wymaga to wyrobienia certyfikatów.
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 01-11-2016, 15:18   

ok. Załóżmy że kupię router z opcjami: PPTP Server albo PPTP VPN. Podpinam to do modemu UPC. Jak mogę to puścić przez laptopa aby mieć kanały i przełączać je w komórce? Kupić kartę TV do laptopa? Jaki trzeba mieć program w komórce(aplikację)? Oczywiście komórkę i tablet mam na androidzie. Rozumiem że działa to w komórce przy użyciu danych komórkowych (LTE).
_________________
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 01-11-2016, 15:28   

kriss, chodzi bardziej o to, że z sieci upc masz więcej kanałów na horizon go, niż poza siecią, dzięki vpnowi możesz być poza siecią i mieć te same programy co w sieci.
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 01-11-2016, 15:36   

Ach teraz już wiem. To mam w takim razie dylemat. Muszę się zastanowić co kupić ale opcja z VPN jest ciekawa bo nie muszę zwiększać internetu, dokupywać dodatkowej karty UPC i dekodera, a mam wszystkie kanały TVP, POLSATY tylko nie będę miał paczki canal+. Swoją drogą może NC pójdzie po rozum do głowy i też udostępnią canal dla kablówek on-line bo tak jak pisałem koledzy mają NCgo i działa to fajnie. Dzięki za poradę i pozdrawiam
_________________
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 01-11-2016, 15:44   

kriss, wciąż twoja prędkość uploadu chyba nie pozwoli na oglądanie. Sprawdź ile jest potrzebne na horizon go i jaki masz upload.
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 01-11-2016, 15:51   

Na stronie http://www.speedtest.pl/ test na laptopie WI-FI upload: 2,8. Do tej pory nie miałem z Horizon GO problemów. Zarówno w sieci jak i poza siecią wszystkie kanały śmigały super.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: