Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
streaming TV UPC
Autor Wiadomość
POL 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 128
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12-07-2010, 13:19   streaming TV UPC

Witam

Orientuje się ktoś może czy jest możliwość (nie dużym kosztem) streamingu sygnału cyfrowego UPC i zdalne sterowanie mediaboxem (zmiana kanałów, nagrywanie itd.)
Wyjeżdżam kilka razy w roku na urlop i czasami chciał bym jakiś mecz obejrzeć,
wykupienie platformy cyfrowej jest dla mnie nie opłacalne, a szukanie przyzwoitej transmisji na "sopcatach" mnie męczy ;)
Oczywiście żeby wszystko było legalne streaming nie szedł by live tylko z bufora.
 
 
marcinbb 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 744
Skąd: Wawa
Wysłany: 12-07-2010, 15:24   

POL napisał/a:
Oczywiście żeby wszystko było legalne streaming nie szedł by live tylko z bufora.

To zupełnie jak udostępniać internet poza lokal za pośrednictwem proxy postawionego we własnym domu - nie udostępniam internetu ale zasoby zbuforowane na hdd proxy :)

Ale na temat z analogiem nie ma problemu wystarczy zwykła karta TV + oprogramowanie, z cyfrą może być trochę gorzej, ponieważ jak zauważyłeś problem to sterowanie dekodera.

Na początek musiał byś znaleźć soft który potrafi uczyć się kodów pilota dekodera UPC, a później je "odtwarzać" nie wiem czy można coś takiego znaleźć?
Kolejny problem to nie streaming lecz Remote Desktop musisz jakoś "obsługiwać" nadajnik IR podłączony do kompa i skierowany na dekoder. Więc to już nie streaming ale oglądanie TV przez Remote Desktopa który sam w sobie ma spore ograniczenia i raczej nie mógłbyś spodziewać się płynnego oglądania programów nadawanych w SD bo o oglądaniu HD to oddzielna bajka i więcej kosztownej kombinatoryki.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-07-2010, 19:17   

Sterowanie to nie jest wielki problem, urządzenia nadawcze i odbiorcze są bardzo proste w konstrukcji, można też za kilkanaście zł kupić gotowe a oprogramowanie do obsługi jest powszechnie dostępne przykład

Zdecydowanie odradzam korzystania z jakiś remote desktopów - to zjada więcej pasma niż sam streaming w dodatku mało bezpieczne - do kontroli komputera lepiej wykorzystać bardziej tradycyjne już sprawdzone metody.

Jeśli nie chcesz na żywo nie ma sprawy - plik można jednocześnie nagrywać na dysk i w trakcie narywania już go ściągać po sieci i oglądać w locie (po http, ftp, sftp nie ma znaczenia - tak jak będzie najwygodniej), zresztą na żywo też by było przecież legalnie.
Przydatny będzie pewnie vlc albo duet mencoder+mplayer

Nie trzeba też zostawiać włączonego całego komputera bo są gotowe urządzenia (slingboksy) stworzone specjalnie do tego celu.
Myślałem, że już się to teraz mało komu przydaje bo nowoczesne tunery TV SAT mają wbudowaną taką funkcjonalność (co znacznie upraszcza zabawę wystarczy wetknąć do tunera kabel etherntowy) ale jak widać z kablówkami takimi jak ta ma to jeszcze zastosowanie.
  marekd@jabberpl.org
 
POL 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 128
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13-07-2010, 15:40   

Marcinbb ja nikomu niczego nie mam zamiaru udostępniać ;) Po prostu chcę mieć tylko dostęp do materiału nagranego w czasie gdy jestem po za domem a tego chyba nikt mi nie zabroni? ;) Co do drugiej części twojego posta to takie rozwiązanie mnie nie zadowala bo zależy mi głównie na c+ sport, ale dzięki za odpowiedź :)




Marek napisał/a:
Sterowanie to nie jest wielki problem, urządzenia nadawcze i odbiorcze są bardzo proste w konstrukcji, można też za kilkanaście zł kupić gotowe a oprogramowanie do obsługi jest powszechnie dostępne przykład


Jeśli nie chcesz na żywo nie ma sprawy - plik można jednocześnie nagrywać na dysk i w trakcie narywania już go ściągać po sieci i oglądać w locie (po http, ftp, sftp nie ma znaczenia - tak jak będzie najwygodniej), zresztą na żywo też by było przecież legalnie.



Na pewno legalne na żywo nawet jeśli tylko na własny użytek?

Marek napisał/a:

Nie trzeba też zostawiać włączonego całego komputera bo są gotowe urządzenia (slingboksy) stworzone specjalnie do tego celu.
Myślałem, że już się to teraz mało komu przydaje bo nowoczesne tunery TV SAT mają wbudowaną taką funkcjonalność (co znacznie upraszcza zabawę wystarczy wetknąć do tunera kabel etherntowy) ale jak widać z kablówkami takimi jak ta ma to jeszcze zastosowanie.


Widzę że znasz się na rzeczy , możesz coś doradzić? Jakie rozwiązanie było by najlepsze i najwygodniejsze gdy wyjeżdżam? Oczywiście za w miarę przystępną cenę ;)

Jeśli UPC dawało by możliwość wyboru nawet bym się nie zastanawiał i od razu kupił własny tuner :?

THX

EDIT:

Ciekawe 8)

 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-07-2010, 17:03   

POL napisał/a:

Na pewno legalne na żywo nawet jeśli tylko na własny użytek?

Na własny użytek zawsze będzie legalne w końcu za to płacisz abonament.
  marekd@jabberpl.org
 
szymons
[Usunięty]

Wysłany: 04-11-2010, 00:32   

Marek napisał/a:
Myślałem, że już się to teraz mało komu przydaje bo nowoczesne tunery TV SAT mają wbudowaną taką funkcjonalność (co znacznie upraszcza zabawę wystarczy wetknąć do tunera kabel etherntowy) ale jak widać z kablówkami takimi jak ta ma to jeszcze zastosowanie.


Mógłbyś polecić jakieś tunery tego typu? Czy da się nimi zarządzać (zmieniać kanał) za pomocą połączenia ethernetowego?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-11-2010, 10:41   

Cytat:

Mógłbyś polecić jakieś tunery tego typu?

Praktycznie wszystkie modele dreamboxa wyposażone w lan i dysk mają taka możliwość.
Jest też kilka firm które oferują bardzo podobne tunery taniej (w praktyce wszytko sprowadza się do oprogramowania).
Cytat:
Czy da się nimi zarządzać (zmieniać kanał) za pomocą połączenia ethernetowego?

Tak, można się nawet zalogować zdalnie jak na komputer, można też instalować na tym własne programy.
  marekd@jabberpl.org
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 22-10-2016, 12:49   

Witam
Mam usługi w UPC(TV + internet 30kb/s, 2x mediamoduł UPC do intrnetu modem thompson) i mam do tego Horizon go. Tutaj właśnie najbardziej denerwuje mnie to że mam prawie cały pakiet kanałów a na tablecie poza domem mogę oglądać parę (eleveny, n sport reszty praktycznie brak). Teraz pytanie: czy dało by się dokupując odpowiedni dekoder (np. OPENBOX SX9 COMBO HD CI+) na linux + ruter zrobić tzw. streaming żeby kanały które mam w pakiecie(canal+, cinemax, HBO) móc oglądać na komórce, tablecie? Rozumiem że podstawa to zwiększyć upload neta 120 w UPC to 10 upload wystarzy? Dziękuję za ewntualne odp. i pozdrawiam
_________________
 
 
xtradex 
easy master

Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 34
Wysłany: 22-10-2016, 13:47   

slingbox
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 22-10-2016, 14:14   

Dzięki za odp.
Czyli jak kupię to urządzenie i włożę do niego mediamoduł UPC to na telefonie będę mógł oglądać i przełączać kanały?
_________________
 
 
xtradex 
easy master

Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 34
Wysłany: 22-10-2016, 17:30   

Slingbox tylko do przesyłania, do dekodowania dekoder (sligbox ma ir będzie przełączał kanały).
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 22-10-2016, 17:44   

Rozumiem
Czyli Slingbox podpinam do tv (HDMI) oraz modemu ściągam z google play aplikację i wszystko będzie działać na tablecie/telefonie? Mam jeszcze pytanie o pomoc w wyborze modelu bo znalazłem coś takiego:
http://slingbox.pl/modele/slingbox-pro-hd
http://slingbox.pl/modele/slingbox-500
Który wybrać?
Dzięki za info
_________________
 
 
xtradex 
easy master

Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 34
Wysłany: 22-10-2016, 18:03   

Do slingbox podajesz sygnał (jak z tv chcesz wyprowadzić sygnał?) a on w zależności od modelu i łącza (sam to dopasowuje) wysyła sygnał tak żeby nie rwał i miał najlepszą jakość.
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 22-10-2016, 18:34   

Czyli kabel z UPC podpinam do slingboxa następnie ze slingboxa do TV z wbudowanym mediamodułem CI+ po HDMI? Rozumiem że kanał taki jaki będzie na TV będzie na telefonie. Zmieniam kanał pilotem który jest dołączony do slingboxa. W telefonie ściągam aplikację uruchamiam internet LTE i to wszystko? Mogę jeszcze prosić jaki Masz model slingboxa? Działa to sprawnie na telefonie? Jest jakość HD?
_________________
 
 
xtradex 
easy master

Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 34
Wysłany: 22-10-2016, 20:34   

Do slingbox podpinasz źródło sygnału rozkodowanego (z dekodera), posiada diodę ir wiec z aplikacji możesz zmieniać kanały.Mam slingbox av. Działa bardzo spawanie (mój model nie obsługuje hd).
Niektóre modele tv przez złącze euro out wypuszczają sygnał analogowy, ale slingbox nie obsługuje pilotów tv (tylko dekodery) wiec oglądać się da ale programu nie zmienisz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: