Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet mobilny? Jaki oerator
Autor Wiadomość
poziomka 
easy master

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 23
Wysłany: 07-07-2010, 13:45   Internet mobilny? Jaki oerator

Witam
Mam pytanie odnośnie internetu mobilnego. Czy oferty dla osób indywidualnych i biznesowcyh różnią się jakoś np: pod względem zasięgu?
Domyślam się , że w biznesie są większe pakiety etc, a jak jest z dodatkowymi przywilejami? Możecie doradzić jakiegoś operatora? Rozważam Orange bussines everywhere albo Play dla firm.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-07-2010, 15:37   

Odradzam orange tam za wszytko trzeba dopłacać ekstra.
Np niby masz pakiet internetu a za email trzeba dopłacać osobno o czym dowiesz się dopiero jak za miesiąc przyjdzie rachunek.

Play udostępnia 2 różne rodzaje pakietów z internetem jeden ma zasięg tylko w mieście bo korzysta tylko z nadajników play i jest to zdecydowanie najtańsza oferta jaka istnieje w dodatku z dużym limitem, druga z niższym limitem działa wszędzie bo korzysta z roamingu plusowego, a plus ma najwięcej nadajników ze wszystkich sieci - 2 razy więcej niż orange.
Choć to i tak nie gwarantuje że wszędzie będzie miał lepszy zasięg niż orange czy era.

Najlepiej kup sobie najtańszą kartę prepaid każdego z operatorów u których rozważasz abonament i sprawdź zasięg w miejscach na których Ci najbardziej zależy (w play podobno można nawet dostać za darmo starter do sprawdzania zasięgu).


Jak masz kilkanaście telefonów w firmie to możesz negocjować z nimi warunki (nawet jasno powiedzieć co oferuje konkurencja i czy mogą zaoferować to samo taniej albo coś lepszego za ta cenę).

Zasięg dla prywatnych jest identyczny jak do firmowych i wszystko działa dokładnie tak samo.
  marekd@jabberpl.org
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-07-2010, 21:42   

poziomka napisał/a:
Czy oferty dla osób indywidualnych i biznesowcyh różnią się jakoś np: pod względem zasięgu?

Nie - co najwyżej ceną i ewentualnym limitem danych.
poziomka napisał/a:
Możecie doradzić jakiegoś operatora?

Ja korzystam z BE (Business Everywhere) i nie narzekam. W ostatnim czasie (krótszym niż 2 lata) nie miałem styczności z Blueconnectem i iPlusem - nie wypowiadam się na ich temat. Play wcale nie znam, ale u znajomej działało to tragicznie (okolice Wawy) jak tylko Play pojawiło się na rynku.
poziomka napisał/a:
Rozważam Orange bussines everywhere albo Play dla firm

Czyli masz firmę i interesuje Cię tylko pakiet dla firm? Bo jeśli jesteś klientem indywidualnym, to zapomnij.

W wyborze kieruj się przede wszystkim zasięgiem sieci. Jeśli przebywasz zazwyczaj w tych samych miejscach, sprawdź na mapie jaki ma tam dana sieć zasięg.
Warto obserwować również komórkę jaki ma zasięg (ile kresek z ilu dostępnych).
Jeśli masz znajomych posiadających internet w danej sieci - poproś ich o możliwość sprawdzenia jak będzie to u Ciebie działać.
_________________
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 07-07-2010, 23:35   

chyba kazdy opek oferuje x dni testow po ktorym mozesz zwrocic sprzet bez zadnych konsekwencji

wtedy sam przekonujesz sie jak dziala net
_________________
  precel@wtw.im
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-07-2010, 02:18   

Tak, o ile umowa jest zawarta na odległość (np: przez Internet, telefon). Jeśli pójdziesz do BOKu i "kupisz", wówczas okres ten nie obowiązuje - mam rację?
_________________
 
 
Suruf 
easy master


Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 43
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 08-07-2010, 07:54   

Powiem tak, osobiście mam b.dużą styczność z iPlusem i nie ma z nim żadnych problemów. Stawki biznesowe jak i indywidualne są takie samie, również i limity. W okolicach sosnowca i sląska działa tak jak się należy. Ogromny plusem jest fakt, iż na działce w górach jest to jedyna sieć która mi działa z reszta trzeba latać i znajdywać miejsca do załapania zasięgu. Tak więc ja śmiało mogę polecić Ci iplus. Tutaj masz mapę zasięgu: http://was.plusgsm.pl/GSIMZ/ImzControl oczywiście nie odzwierciedla ona rzeczywistości na 100% ale jest dość precyzyjna.
 
 
 
knebel 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 174
Skąd: Gdynia
Wysłany: 08-07-2010, 11:43   

Prywatnie miałem Orange - tragedia - nie polecam

Służbowo korzystałem z iPlusa - Rewelacja...

Wiele testów pokazywało wyższość rozwiązań Plusa nad innymi operatorami.
_________________
 
 
 
poziomka 
easy master

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 23
Wysłany: 08-07-2010, 12:36   

Dzieki za podpowiedzi.
@Marek co oznacza , że w Orange trzeba dopłacać za wszystko extra?
Jeśli chodzi o play i możliwości , które opisałes to przyznam szczerze ,że wolałabym miec jeden a porządny pakiet niż zastanawiać się czy dziś będę w mieście czy na wsi, pod tym względem bardziej przekonuje mnie bussines everywhere. Czy play też działa w technologi CDMA jak orange?

@Jacek- Tak:) interesuje mnie tylko pakiet dla firm
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-07-2010, 13:44   

Cytat:
Jeśli chodzi o play i możliwości , które opisałes to przyznam szczerze ,że wolałabym miec jeden a porządny pakiet niż zastanawiać się czy dziś będę w mieście czy na wsi,

Czyli bierzesz ten standardowy pakiet internetu (patrz tabelka na górze strony
http://www.playmobile.pl/...play/index.html a na tabelkę na dole nie zwracasz uwagi )

Cytat:
Czy play też działa w technologi CDMA
tak oczywiście, ale nie tylko - sprawdzone, że działa zarówno WCDMA (w tym również szybszy wariant - HSPA), jak i zwykłe EDGE do wyboru w zależności co obsługuje twój telefon/modem.
Cytat:
co oznacza , że w Orange trzeba dopłacać za wszystko extra?

Opiszę przypadek koleżanki, posiada abonament z pakietem internetu w orange.
Jak by się mogło wydawać skoro płaci za internet to może sobie przez ten internet sprawdzać pocztę.
Poczta ładnie działa ale po miesiącu pojawiła się na rachunku dodatkową opłatą za usługę nokia email (mimo że korzystała z tej usługi wyłącznie za pomocą internetu za który i tak płaci).
  marekd@jabberpl.org
 
poziomka 
easy master

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 23
Wysłany: 09-07-2010, 12:40   

@Marek, wydaje mi się, że pomyliłeś usługi. Mnie interesuje tylko i wyłącznie net mobilny dla firm. Nokia mail z tego co kojarzę, to zupełnie inna usługa , wiec nie ma co porównywać abo. telefonicznego i neta mobilnego.
Pytanie jeszcze czy net mobilny można rozdzielić i jaką pakiet wybrać dla 9 stanowisk?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-07-2010, 14:08   

Rozdzielać można jak każde inne łącze, nawet wy sytuacjach awaryjnych gdy siada normalne łącze tak robię (tylko trzeba pamiętać o limicie).

Myślałem, że chcesz internetu w telefonie.
Czyli chodzi o sam internet (np do laptopa) na 9 stanowisk, który ma mieć maksymalny możliwy zasięg
W takim przypadku to ani play ani orange (bo mają słaby zasięg a w tej kategorii wszędzie ceny są posobne) tylko plus, tu jest podstawowy cennik http://www.iplus.pl/firmy...any-cenowe.html ale przy 9 stanowiskach na raz powinno się dać wynegocjować jeszcze jakiś rabat.
  marekd@jabberpl.org
 
poziomka 
easy master

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 23
Wysłany: 12-07-2010, 12:51   

dziękuje z podpowiedź. Ceny chyba u większości porównywalne, dlatego zależy mi , aby wród tych ofert wybrać tą najkorzystniejszą,a zasięg faktycznie jest istotny.
Czy Plus też działa w technologii CDMA, tak jak Orange?
Ostatnio przeczytałam, też , że w Orange po przekroczeniu limitu można dokupić dodatkowe pakietu, bez względu na to czy ma się oferte indywidualna czy dla firm, co bardzo mi odpowiada. orientujesz się czy podobne możliwości daje tez Plus/
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 12-07-2010, 13:18   

Ja osobiście także korzystam z iPlusa poza domem, bo w domu UPC, i jestem bardzo zadowolony. Na działce mam tylko dwie kreski w zasięgu HSDPA, i ma nieco ponad 2 Mb/s prędkości.

poziomka napisał/a:
Czy Plus też działa w technologii CDMA, tak jak Orange?
Ostatnio przeczytałam, też , że w Orange po przekroczeniu limitu można dokupić dodatkowe pakietu, bez względu na to czy ma się ofertę indywidualna czy dla firm, co bardzo mi odpowiada. orientujesz się czy podobne możliwości daje tez Plus/


Co do CDMA Plus jeszcze nie ma. Ale Plus przejął kilka miesięcy temu spółkę, która oferuje usługi w tej technologii. Prezes Plusa w wywiadzie dla Rzepy (w czerwcu) powiedział: "W drugiej połowie roku planujemy komercyjny start usługi iPlus z wykorzystaniem sieci w technologii CDMA, którą rozwijamy po tym jak kupiliśmy spółkę Nordisk. Wyjdziemy z iPlusem w te regiony geograficzne, w które nie moglibyśmy wejść z technologią 3G".

W Plusie można dokupić dodatkowy pakiet danych:
http://www.iplus.pl/indyw...plus-extra.html
Pamiętaj jednak, ze po przekroczeniu danych w danym okresie nadal możesz korzystać z iPlusa tylko z mniejszą prędkością (do przeglądania www może wystarczyć).

A można tez skorzystać z opcji 100 GB (niestety tylko wieczorkami):
http://www.iplus.pl/iplusopobieracz.html

Osobiście - jak dla mnie dodatkowe plusy oferty iPlusa to także:
Antywirus za 1,22 zł na dwa lata (korzystam i działa)
http://www.iplus.pl/indyw...urity-2010.html

A jak dodatkowo masz telefoniczny abonament w Plusie także darmowy Internet w komórce (też korzystam i działa):
http://www.iplus.pl/indyw...zem-lepiej.html
_________________
 
 
poziomka 
easy master

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 23
Wysłany: 13-07-2010, 13:34   

dzięki bardzo, przyznam szczerze, że mam wahania z racji tego, że pracownicy potrzebują korzystać z neta niemal codziennie , a zobowiązać się umową ze względu na obietnice to jednak trochę ryzykowne. Z tego co czytałam technologia CDMA jest faktycznie chwalona, a jak mam brać internet i zastanawiać się czy w danej miejscowości jest możliwość korzystania, czy nie to chyba lepiej uniknąć niepotrzebnych wydatków.
Po za tym chyba zarówno jedna i druga sieć ma podobne przywileje (tzn. mozliwość dokupienia pakietu danych etc.) A orientujesz się jak jest z pakietami w tych dwóch sieciach , jesli korzysta się po za granicami kraju? Są jakieś przywileje?
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 13-07-2010, 14:19   

poziomka napisał/a:
jesli korzysta się po za granicami kraju?

iplus poza granicami kraju dziala ale pakiety danych nie sa zliczane z posiadanego limitu
tylko osobno kazde 50Kb odebrane lub wyslane to cena 1 zl
dl i ul sa obliczne osobno !
wiec to bardzo bardzo droga zabawa

btw
co cie sklonilo zeby wybrac oferte mobilna a nie stala?
_________________
  precel@wtw.im
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,86 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: