Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
uTorrent 2.0
Autor Wiadomość
west101 
Klikacz

Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 1
Wysłany: 05-04-2010, 08:13   uTorrent 2.0

Witam z miesiac temu zalozylem internet z upc 25mb. Pierwsze dwa tygodnie bylo wszystko ok , teraz od dwoch tygodni utorrent sciaga tragicznie max 100kB/s , gdzie wczesniej bylo po 1500 kB/s wysylanie tez w granicach 150 bylo a teraz nagle spada do 10kB/s. Jestem pewien ze nie chodzi tu o zrodlo bo caly czas sciagam z tej samej strony z torrentleech.org wiec nie piszcie ze slaba strona :) czy ktos jest wstanie podac mi podstawowe ustawienia dla tego lacza dla torrentow albo co zrobic zeby bylo lepiej? nie ktorzy pisza o przekierowywaniu portow itp. moglby ktos to dokladnie opisanie? dodam ze modem jaki mam od upc to WebStar.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 05-04-2010, 14:33   

masz router?
ile kB masz ustawione na uploadzie
na jakim porcie dziala program
jesli sciagasz to jaki jest stosunek s/l
sa tam osoby ktore maja sendboxa (sella)
_________________
  precel@wtw.im
 
partyzant 
light master

Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Ząbki
Wysłany: 05-04-2010, 22:43   

http://forum.pclab.pl/t538670.html
też ma przycięte ręce opadają z jakością usług UPC
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-04-2010, 23:59   

partyzant, nie zauważyłem żadnych problemów od czasu przyspieszenia łącza 700MB pliki ściągają się u mnie w niecałe 20minut i to idzie głównie z zagranicy.
(strona zazwyczaj duża i popularna, trackery najróżniejsze, od malutkich które ktoś postawił sobie na swoim prywatnym komputerze dla tylko tego jednego torrenta na tych największych publicznych kończąc).

Polecam zmianę programu na inny bo widzę że z uTorrentem i µTorrentem ciągle ludzie mają problemy (sam korzystam z KTorrenta)
(odnośnie tamtego tematu powinno być UDP a nie UTP - to drugie to skrót oznaczający rodzaj kabla)
Cytat:
nie ktorzy pisza o przekierowywaniu portow itp. moglby ktos to dokladnie opisanie? dodam ze modem jaki mam od upc to WebStar.

Jeśli jesteś podłączony bezpośrednio pod modem (nie masz rutera) nie musisz niczego przekierowywać, tylko wyłącz firewalle i programy o podobnym działaniu (w UPC windowsowe otoczenie sieciowe i tak nie działa więc nie musisz sie obawiać wirusów wykorzystujących dziurawe windowsowe usługi)

Żadnych specjalnych ustawień nie trzeba, tylko nie wyłaczaj niczego, zezwalaj zarówno na szyfrowane jak i nieszyfrowane połączenia, generalnie w większości programów powinno być dobrze na domyślnych ustawieniach.
  marekd@jabberpl.org
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 06-04-2010, 03:00   

Marek, akurat z uTorrentem (to jest już przyjęta nazwa zamienna dla µTorrenta ;) ) nie ma żadnego problemu, jeżeli chodzi o sam program, to już raczej kwestia ustawień, lub jakiś blokad w systemie, lub routerze, które potem opisałeś.
Sam mam tą samą wersję 2.0 i pod Windowsem XP działa tak samo dobrze (wyciska łącze na maksa) jak rTorrent czy kTorrent pod Linuksem.
Tylko właśnie należy odpowiednio sobie program skonfigurować. Zostawianie wszystkich domyślnych ustawień (szczególnie na prywatnym trackerze) nie jest dobrym pomysłem, z resztą po to one są, żeby je sobie ustawiać jak się chce. A ustawienia, które według twórców programu powinny być zostawione domyślne, są oznaczone jako "zaawansowane" i jest tam właśnie taka informacja, żeby ich nie zmieniać, jeżeli nie ma się pojęcia do czego służą.

Więc, west101, polecam zastosować się do rad, które już zostały opisane przez Marka i Precelosa i podać więcej informacji (odpowiedzieć na pytania Precelosa).
 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 06-04-2010, 10:46   

Marek napisał/a:
(odnośnie tamtego tematu powinno być UDP a nie UTP - to drugie to skrót oznaczający rodzaj kabla)


i tak i nie :) w uT wymyślili sobie uTP -> http://webhosting.pl/uTor...wieniem.dla.ISP a tutaj jest opisana lista trybów http://www.tmsnetwork.org...alues-explained mam mam ustawione na 5 i zawsze mi wysyca łącze.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-04-2010, 12:50   

Cappo, jak już to µTP pozatym to dotyczy warstwy aplikacji a nie sieciowej/internetu,

Można wybierać między protokołami TCP i UDP albo między protokołami bittorrent i emule (ewentualnie uwzględniając ten ich nowy jeszcze niedokończony twór to między bittorrent a µTP)
  marekd@jabberpl.org
 
jaromir 
Klikacz

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 2
Wysłany: 03-08-2010, 11:20   

Czy jak sąsiedzi w bloku jak ściągają filmy to ma wpływ na szybkość mojego internetu, bo mam wrażenia że czasami zwalnia jak ludzie przychodzą z pracy?
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 03-08-2010, 12:12   

raczej w okolicy ;)
ale ogolnie masz dobry kierunek myslenia
_________________
  precel@wtw.im
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: