Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello 1Mbit czy Tpsa Modem.....
Autor Wiadomość
fakt 
Klikacz

Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 8
Wysłany: 04-06-2005, 23:52   chello 1Mbit czy Tpsa Modem.....

Witam .

Mam ogromny problem, dzisiaj jest juz 5 Czerwca a ja od mniej wiecej 2 tygodni mam ogromne problemy z działaniem internetu. Na samym początku spotkały mnie problemy z otwieraniem sie stron www. Lecz od dobrego tygodnia nie moge nawet nic zciągnąc... trasnfer mam około 3-4 kb i spada do 800 bajtów... czuje sie momentami jakbym miał tpsa przez telefon. Jesli zostałem przycięty to chyba powinienem juz dawno zostac odblokowany, strona chello licznik nie chodzi, polowa stron wogóle nie chce mi sie włączyć , nie wiem co mam robic... prosze o jakies porady.... bo zostanawiam sie bardzo mocno nad zerwaniem umowy i przejsciem do konkurencji......

Dzieki z góry za wszystkie porady..
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 05-06-2005, 00:54   

Na początek zadzwoniłbym do helpdesku robiąc awanturę. :-) Oni sprawdzą, czy po ich stronie jest wszystko OK - czy nie jesteś przycięty, czy coś im sie nie pomieszało itp. Myślę, ze jak będziesz przy tym wystarczająco ostry, to problem powinien minąć szybko. ;-)
Wspomnij cos o przechodzeniu do konkurencji, spytaj technika o nazwisko (poczuje, że stał sie osobiście odpowiedzialny za Twoją szkodę), itd.
Jeśli jednak to nie wina UPC, to musisz nam powiedzieć więcej szczegółów. Kiedy to się zaczęło, od kiedy nie działa licznik, czy zmieniałeś sprzęt komputerowy, instalowałeś jakieś poprawki? Skąd ściągasz? Czy używasz proxy do www?
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
TankeR 
easy master

Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 31
Skąd: W-wa Bródno
Wysłany: 05-06-2005, 09:45   

Oraz jaki masz sys. op?
AntiVirus, firewall i czy uzywasz oprog. anitspyware?
Im dokładniej wszystko opiszesz tym lepiej będziemy mogli pomóc.
Aha i czy kozystasz z routera/dzielisz z kimś łącze?
Mozesz tez sprawdzić okablowanie modemu (k. zasilający-wtyczka przy modemie, USB/Ethernet, wtyk od koncentryka - kablówka) czy nie jest obluzowane, oraz jak masz możliwość prześledz drogę twojego kabla aż do skrzynki na klatce (może ktoś przy czymś majdrował lub kabel jest przygnieciony/zagięty zbyt mocno). Sprawdz też wtyk przy sieciówce jeżeli takową posiadasz. Zacznij od najmniejszych rzeczy zanim zrobisz format. Może masz wira lub robaka ktory zjada ci przepustowość łącza?

pozdr
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 05-06-2005, 11:23   

Cytat:
Oraz jaki masz sys. op?

TankeR, możesz to sprawdzić zerkająć na ikonkę w prawym dolnym rogu wiadomości.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
fakt 
Klikacz

Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 8
Wysłany: 05-06-2005, 12:12   

OK to juz wam mowie co i jak...

Mam Windowsa XP sp1. Antywirus to bezpłatny Avast i do uzupełnienia wgrane mam AD-Aware. Proxy uzywam tylko do br turbo i niczego więcej. UPC podłączone mam pod USB , problemy zaczeły sie od 2 tygodni a moze nawet 3 tylko na początku wiadomo ze cos zawsze moze siedziec i niedlugo przejdzie. Teraz wam powiem zeby wejsc na to forum czekam po 3-5 minut a zeby moc napisac posta moge isc zrobic herbate i wrocic. chello licznik nie chodzi mniej wiecej od 2 tygodni a transfer drastycznie spadł od tygodnia , poprostu sciągać to nie daje rady z niczego.....
Okablowanie wporządku, robaków brak, sprzętu nie zmieniałem od dawna...
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 05-06-2005, 12:21   

fakt, dzwoń do nich przede wszystkim. Tylko nie daj się zjeść. :-) Znaczy zbyć.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
fakt 
Klikacz

Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 8
Wysłany: 05-06-2005, 12:51   

a jaki jest numer pod który mam dzwonic :D ?? bo serio tez nie wiem///
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 05-06-2005, 12:59   

9480.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
fakt 
Klikacz

Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 8
Wysłany: 05-06-2005, 13:20   

A jest moze jakis inny numer w którym bezposrednio dodzwonie sie do konsultanta bo internet jest zarejestrowany na starych mam przed oczami wszystkie umowy i za cholere nie moge znaleźc numeru abonenckiego klienta czy cos tam.... jest moze jakis inny numer??
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 05-06-2005, 13:30   

Może to pomoże: https://ebok.upc.pl/scripts/faktury/pop-up_help.html
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
fakt 
Klikacz

Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 8
Wysłany: 05-06-2005, 13:39   

Udało mi sie naszczescie znaleźć ten numer abonenta i jestem juz po rozmowie z technikiem:) heh Kazali mi robic reset modemu i wkrecali mnie ze to niby styki z tyłu modemu nie kontaktują ale wszystko działa pieknie i elegancko a oni widzą na swoim monitorku ogromne braki pakietów w moim łączu, tym samym zostałem umówiony na odwiedziny typka z UPC i wymiane modemu... juz we wtorek. Odezwe sie jak tylko zostanie to zmienione.... z góry dzieki za wszystkie rady...
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 05-06-2005, 14:00   

fakt, pamiętaj, że jeśli masz podłączony modem przez USB to prawdopodobnie bedziesz musiał go zarejestrować. Przypilnuj, żeby technik to zrobił (albo zrób to sam na stronie http://admin.chello.pl/instal.html a potem ich opieprz). :-)
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Marcin 
light master


Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 73
Skąd: Warszawa-Bemowo
Wysłany: 06-06-2005, 11:36   

Od 2.06 mam podobny problem tzn.wolne ładowanie www( i nie jestem z Krakowa :) ) .
Jeśli chodzi o ściąganie czegokolwiek to wynik jest już prawidłowy(tzn. około 200 - 230 kBps).
Sytuacja jest o tyle ciekawa że teraz(12.30),wszystko jest w porządku i nie ma opóźnień w ładowaniu www .Problem i to bardzo silnie pojawia się w po godz.18.00-19.00 i ustępuje po 24.00.Ten fakt wyklucza więc moim zdaniem wirusy oraz kłopoty ze sprzętem z mojej strony.
Chociaż nawet teraz komenda ping na www.chip.pl daje odpowiedź że sieć docelowa jest niedostępna , a dalej upłynął limit czasu żądania.
Pingi na onet i chello dają odpowiednio 15 i 33 ms,więc ok.Ale komenda tracert na te adresy w drugim trzecim kroku podaje upłynął limit czasu żądania.
Czy to wina ICH tj.chello czy może jednak mój modem szwankuje?
Nie mogę się podłączyć do 192.168.100.1 w celu przetestowania modemu,chyba że adres jest nieaktualny?

Marcin.

Ps.wiem że numion jest niemiarodajny(bezwzględnie) ale po 18.00 mam wyniki rzędu 80-160kbps ,a w tej chwili 430kbps więc różnica jest(chociaż zwykle bywało około 500 -600kbps).
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-06-2005, 15:19   

Cytat:
Ale komenda tracert na te adresy w drugim trzecim kroku podaje upłynął limit czasu żądania.

To akurat nie jest nic złego po prostu te rutery olewają wszystkie pingi i tym podobne pakiety diagnostyczne mają do tego prawo byle by przez nie ruch przechodził sprawnie.
Co do www.chip.pl to mają tam jakieś problemy z serwerem dlatego nie działa.
Możesz podać jakiś inny przykład ?
  marekd@jabberpl.org
 
Marcin 
light master


Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 73
Skąd: Warszawa-Bemowo
Wysłany: 06-06-2005, 16:10   

Konkretnie to nie bo na pomysł pingowania wpadłem dopiero dzisiaj.
Mniej konkretnie to mogę tylko powiedzieć o pingach w CS które np. wczoraj wieczorem oscylowały w granicach 120 - 180 ms i to na serwerach na których zwykle mam około 70-80ms(tzn.w tych samych godzinach,na tych samych serwerach tylko tydzień dwa wcześniej).Jak będe miał czas dzisiaj to je pomęczę i podam konkretnie co mi ping i tracert pokazują.
W Firefoxie mam jako startową ustawioną stronę googla i wieczorem zdarza się że po starcie przeglądarka sekundę ,dwie zatrzymuję się na etapie wyszukiwania googla,to samo z wtyczką Forecastfox(kontaktuje sie z www.accuweather.com pingi 132ms teraz) której zdarza się to samo przy starcie(tzn.dłuższe niż zwykle wyszukiwanie).
Teraz sprawdziełem sobie www.joemonster.com pingi rzędu 213 ms oraz zauważalnie dłuższe opóźnienia w trakcie poruszania się po forum.
Regularnie odwiedzam onet,chipa oraz joemonstera i moje odczucia są subiektywne ponieważ nie wpadłem na myśl żeby je konkretnie pingować ,więc nie jestem w stanie konkretnie podać jakie wyniki miałem wcześniej.
Najbardziej to mnie bolą pingi w CS :) bo wyrzuca mnie z ulubionych serwerów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: