Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Schemat instalacji: Cyfrowa TV + Internet + Analog
Autor Wiadomość
Lukasz 
light master

Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 92
Wysłany: 26-02-2010, 22:08   Schemat instalacji: Cyfrowa TV + Internet + Analog

Witam

W najbliższych dniach zjawi się u mnie monter instalujący pakiet cyfrowy telewizji Max standard + internet FP25 + dodatkowo mam zamiar korzystać również z telewizji analogowej. Ponieważ umowa będzie na nowego domownika, a koszt instalacji to 50 zł w promocji, chciałbym zasięgnąć opinii forumowiczów, jak optymalnie powinien wyglądać schemat instalacji, gdyż ja ekspertem w tej dziedzinie nie jestem.

Ale po kolei, na samym początku, jak miałem tylko telewizję analogową - schemat instalacji w załączniku.
Gniazdo RTV przypomina to: http://allegro.pl/item930...salne_5248.html i doprowadza sygnał do 2. telewizora w pokoju sąsiednim.
Sama instalacja (łącznie z gniazdkiem) liczy sobie ponad 10 lat, a kabel wchodzący do mieszkania w listwie podłogowej nie sprawia wrażenia "izolowanego" przez swoją mniejszą grubość - jednak mimo to sam internet sprawuje się bardzo dobrze.

Parę miesięcy temu zamówiłem internet łącznie z dotychczas posiadaną telewizją analogową (schemat instalacji - załącznik).
Monter przerwał kabel wchodzący do mieszkania, zamontował swoją puszkę - najprawdopodbniej zwrotnicę multimedialną z 3 wyjściami: na 1. podłączony jest modem, 2. puste, do 3. podłączył dalszą część przerwanego kabla, który swoją drogą przez to przerwania musiał zostać "wygięty", gdyż często nagle telewizja zaczyna śnieżyć i trzeba poruszyć tym kablem na odcinku między zwrotnicą a gniazdkiem.

W związku z tym mam pytania: jak powinna najoptymalniej wyglądąć planowana instalacja przy założeniu oglądania telewizji cyfrowej na 1. telewizorze i analogowej na obydwu?
Czy gniazdko nie blokowałoby kanału zwrotnego od dekodera i tlumiło trochę sygnał?
Czy najlepiej zostawić tak jak jest (wymieniając kawałek kabla między zwrotnicą a gniazdkiem) czy też od razu od zwrotnicy podłączyć dekoder i 1. telewizor, na wyjściu koncentrycznym RF Out od dekodera zainstalować rozgałęźnik i jeden kabel podłączyć do 1. telewizora (by również mieć na nim obok cyfrowej mieć też analogową telewizję) a drugi podłączyć do gniazdka RTV (by mieć analogową na 2.tv)? A może jednak lepiej, zważając na leciwość kabla w listwie podłogowej, skłonić montera do przeciągnięcia nowego kabla z puszki UPC do mieszkania?

Gdyby to miało znacząco ułatwić sprawę, to mogę zrezygnować z analogowej na 1. telewizorze (gdzie będzie cyfrowa) i może wtedy połączyć dekoder bezpośrednio ze zwrotnicą, a następnie połączyć kabel wychodzący z RF out dekodera z kablem biegnącym do drugiego telewizora i ominąć w ten sposób gniazdko i potem je zdemontować?

schemat.JPG
Schematy instalacji
Plik ściągnięto 729 raz(y) 36,22 KB

 
 
Dexter 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 11
Wysłany: 01-03-2010, 21:15   Re: Schemat instalacji: Cyfrowa TV + Internet + Analog

No dobra to po kolei
Lukasz napisał/a:
Jak powinna najoptymalniej wyglądąć planowana instalacja przy założeniu oglądania telewizji cyfrowej na 1. telewizorze i analogowej na obydwu?


Otóż najlepiej z głównego kabla wejściowego do twojego domu powinien rozchodzić się kabel za pomocą zwrotnicy (302,306,307,202 lub 206) jeden osobny do Modemu (najczęściej Thomson albo EMPta) a drugi do dekodera cyfrowego a z niego do pozostałych odbiorników analogowych (Tyczy sie tylko 2 wyj zwrotnic 202,206). Z tymże jeśli u Ciebie jest silny syg patrz na mod 192.168.100.1 US od 42-52 a ds od -8 do +10 to Technik może wykorzystać inną zwrotnicę(302,305,307 ...) i bezpośrednio ze zwrotnicy pociągnąć Ci kabel do analogu (i to jest najlepsze rozwiązanie dla Ciebie bo niekiedy analog z dekodera jest słabej jakości zależy od dekodera) ale to wszystko zależy od sygnału jaki masz. Po drugie podłączenie każdego dodatkowego odbiornika telewizyjnego to kosz jednorazowy przy montażu tv cyfrowej około 30 zł doliczony do faktury jeśli to robi technik :) ale można zrobić to samemu ogólnie ;]


Lukasz napisał/a:
Czy gniazdko nie blokowałoby kanału zwrotnego od dekodera i tłumiło trochę sygnał?


Tak każde Gniazdko tłumi sygnał a zwłaszcza te stare tak zwane garowskie ;] ale Upc od niedawno zaopatrza Techników w Gdniazdka Gis do których po prostu wkręca się konektor i one są przeznaczone do TV cyfrowej i internetu :)


Lukasz napisał/a:
Czy najlepiej zostawić tak jak jest (wymieniając kawałek kabla między zwrotnicą a gniazdkiem) czy też od razu od zwrotnicy podłączyć dekoder i 1. telewizor, na wyjściu koncentrycznym RF Out od dekodera zainstalować rozgałęźnik i jeden kabel podłączyć do 1. telewizora (by również mieć na nim obok cyfrowej mieć też analogową telewizję) a drugi podłączyć do gniazdka RTV (by mieć analogową na 2.tv)? A może jednak lepiej, zważając na leciwość kabla w listwie podłogowej, skłonić montera do przeciągnięcia nowego kabla z puszki UPC do mieszkania?


Technik sam ocenia czy kabel który masz jest dobry jeśli jest ekranowany 75 Ohm przekrój RG6 to kabel jest dobry chyba że ewidentnie jest stary to Technik go wymieni. Bo jakoś nie wyobrażam sobie żeby ktoś mnie namówił na wymianę kabla bo chcę mieć nowy ;] Ps. obowiązkiem Technika nie jest odkrywanie listw podłogowych i ukrywanie tam kabla :D ;]

mam Nadzieje że wyjaśniłem wystarczająco :) chciałem sporządzić CI schemat instalacji ale nie mam siły tego rysować :d;]
 
 
Lukasz 
light master

Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 92
Wysłany: 01-03-2010, 22:00   

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

Cytat:
Z tymże jeśli u Ciebie jest silny syg patrz na mod 192.168.100.1 US od 42-52 a ds od -8 do +10 to Technik może wykorzystać inną zwrotnicę(302,305,307 ...)


U mnie ds mieści się w tym przedziale (6,5), ale us już nie (35,7).

Cytat:
Bo jakoś nie wyobrażam sobie żeby ktoś mnie namówił na wymianę kabla bo chcę mieć nowy ;]


Ja akurat sobie to wyobrażam :P
 
 
Dexter 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 11
Wysłany: 02-03-2010, 06:07   

Cytat:
U mnie ds mieści się w tym przedziale (6,5), ale us już nie (35,7).


To masz świetny syg :D można u Ciebie wstawić 305 -> obniża ds o 9 i podbija us o 9 i syg będziesz miał dobry na analogach ;] w razie pytań pisz :)
 
 
Lukasz 
light master

Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 92
Wysłany: 02-03-2010, 20:18   

Dziś był u mnie technik.
Na to wygląda, że miałem już podłączoną zwrotnicę 305, bo technik nie dokonał wymiany, natomiast w drugie środkowe wyjście podłączył mi kabel do analogowej telewizji do drugiego telewizora, tak jak polecałeś by było najlepiej i na pierwszym telewizorze analogową mam podłączoną przez wyjście RF out w dekoderze.
Raz jeszcze dzięki za wszystkie porady :)
 
 
Dexter 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 11
Wysłany: 02-03-2010, 22:52   

Prosi bardzo :P
 
 
szpako1 
Klikacz

Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 1
Wysłany: 26-08-2011, 08:58   

Witam koledzy.

Proszę o pomoc w doborze gniazdek podtynkowych do instalacji internet + tv cyfrowa + 2x tv analogowa.

W trakcie remontu wymieniam instalację i chowam pod tynkiem. Do mieszkania wchodzi 1 kabel od UPC na którym wisi zwrotnica z 3 wyjściami. Do zwrotnicy kolejno podłączony jest Dekoder cyfrowy, TV analogowy i Modem do internetu.

Potrzebuję założyć 2 gniazda w których będzie TV Cyfrowa i TV Analogowa. Kabel od internetu zostanie wyciągnięty zupełnie w innym miejscu i nie będzie wychodził przez gniazdo.

W obu gniazdach chciałbym mieć możliwość podłączenia Dekodera Cyfrowego (oczywiście nie jednocześnie na obu) dodatkowo w obu gniazdach chciałbym mieć TV Analogową (jeżeli to możliwe to w obu jednocześnie).

Proszę o wskazanie jakie gniazda mam kupić, czy Dekoder Cyfrowy będzie wymagał wyjścia DATA w gnieździe (np http://tels.pl/zaawansowa...351-p-15.html)?

Jak rozdzielić sygnał do Dekodera Cyfrowego na 2 gniazda?
Jak rozdzielić sygnał do TV Analogowej na 2 gniazda?

W załączniku schemat jaki mnie interesuje.

Proszę o pomoc.

schem.PNG
Plik ściągnięto 13429 raz(y) 4,76 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: