Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wykrycie podziału chello
Autor Wiadomość
trapp 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 13
Skąd: Kopydłowo
Wysłany: 02-06-2005, 17:29   

"whatever"
 
 
 
climax 
Klikacz

Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 6
Wysłany: 13-06-2005, 12:23   

tak, w skrzynce jest filtr ktory filtruje dane czestotliwosci. W ten sposob maja kontrole nad tym jaki programy bedziesz mogl odbierac a jakie nie. Mozna sobie taki filtr rozlutowac, odpowiednio zmodfikowac, spowrotem zlutowac i mamy caly pakiet kanalow....
 
 
wron 
Klikacz

Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 18
Skąd: slask
Wysłany: 30-08-2005, 14:50   

tiaa, fakt ze do kanalow podstawowych i pakietu pelnego sa filtry odpowiednio rozdzielaja sygnal, ale na tym sie to konczy. Pamietam 5-6 lat wstecz jak byla moda na hbo myslalem zeby to ogladac trzeba miec taki walec ktory byl w skrzynce, jakiez bylo moje zdziwienie kiedy go podlaczylem u siebie a tu nic, okazalo sie ze on akurat filtrowal zeby nie bylo hbo heheh mlody bylem i glupi teraz jest to wszystko juz na innej zasadzie i w skrzynce mozesz jedynie sobie przelaczyc kablowke jak masz pakiet podstawowy 7ch czy jakos tak na pakiet pelny lecz bez kodowanych a transfer jaki masz na domeczku reguluje modem ktory otrzymales[/i]
 
 
 
kazik_b 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-09-2005, 12:15   

Cholera kiedy to się skoncżą te skandaliczne wpisy w regulaminie niektórych operatorów zabraniające podłączania kilku komputerów do internetu.
To jest tylko sposób na WYŁUDZENIE od ludzi dodatkowych pieniędzy , bo przecież ktoś kto podłaczył sobie w mieszkaniu 2 komputery w żaden sposób nie działa na szkodę operatora , nie powoduje żadnych strat ani ponoszenia dodatkowych kosztów.
Nawet "Telekomuna" tego nie zabrania.
A czy jak podłączę sobie oprócz PC-ta np. telefoniczny adapter Voip to się liczy jako komputer czy nie ? Czy musza za to płacić 2 razy więcej ? A inne urządzenia ... ?
SKANDAL i tyle
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-09-2005, 17:09   

kazik_b napisał/a:
kiedy to się skoncżą te skandaliczne wpisy w regulaminie

Nie skończą się nigdy.
kazik_b napisał/a:
zabraniające podłączania kilku komputerów

W chello możesz sobie wybrać, czy chcesz podłączać więcej niż jeden czy nie. Maksymalnie możesz podłączyć do 5 komputerów (w pakiecie ultra).

kazik_b napisał/a:
Nawet "Telekomuna" tego nie zabrania.

Owszem - zabrania; poza lokalem nie można udostępniać.
Aster również w niektórych usługach zabrania.
A w lokalu tym samym możesz w chello udostępniać plusa i ultra.
kazik_b napisał/a:
SKANDAL i tyle

Nie narzekaj, bo regulamin dostałeś. A czy go czytałeś, czy nie - to już Twój problem.

Jacek
 
 
kazik_b 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26-09-2005, 12:32   

Za samą możliwość podłączenia drugiego kompa muszę zapłacić dwa razy więcej , uważasz że to w porządku ? To tak jakbym kupił niepełnowartosciową usługę , pełnowartościowa kosztuje dwa razy więcej.
Są co prawda firmy które za to każą sobie płacić , ale wielokrotnie mniej niż UPC.

A jak podłącze oprócz jednego kompa jeszcze np. telefon voip ? to według Ciebie oczywiście muszę też ekstra płacić ?

Telekomuna nie zabrania ( jasne że tylko w lokalu )

Cytat:

Nie narzekaj, bo regulamin dostałeś. A czy go czytałeś, czy nie - to już Twój problem

Jak mam nie narzekać , regulamin czytałem , wiadomo silniejszy narzuca swoje warunki nie ma żadnych negocjacji. Są to tak naprawdę monopolistyczne działania i trzeba z nimi walczyć wszelkimi sposobami .


PS Żeby było jasne , nie mam nic przeciwko zakazowi udostępniania poza lokal.
Ostatnio zmieniony przez kazik_b 26-09-2005, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-09-2005, 16:23   

kazik_b napisał/a:
Za samą możliwość podłączenia drugiego kompa muszę zapłacić dwa razy więcej

Ależ to nie jest 2 razy więcej. Różnica pomiędzy chello classic i chello plus to 50zł (patrzę na wrześniową promocję).
kazik_b napisał/a:
Są co prawda firmy które za to karzą

Zgadza się - UPC też karze osoby, które tego nie przestrzegają :)

kazik_b napisał/a:
Telekomuna nie zabrania

No to na co czekasz? Chyba nie chcesz powiedzieć, że TPSA nie ma u Ciebie zasięgu? ;)

kazik_b napisał/a:
wiadomo silniejszy narzuca swoje warunki

Nie - nikt niczego nie narzuca. Narzucenie swoich warunków, to byłoby wówczas jeśli miałbyś do wyboru tylko 1 pakiet. W UPC masz ich aż 5 i możesz wybrać najodpowiedniejsze warunki. A jeśli żadne z nich Ci nie odpowiadają, to inne firmy czekają aby w ciągu 24h podłączyć Ci swój internet.
kazik_b napisał/a:
Są to tak naprawdę monopolistyczne działania

Monopolistą to jest TPSA, która wykorzystuje tą sytuację. Bo co ma powiedzieć mieszkaniec Pścimia Dolnego (oczywiście nie mam nic do tego miasta), który nie może podłączyć żadnego internetu poza neostradą?
kazik_b napisał/a:
nie mam nic przeciwko zakazowi udostępniania poza lokal.

Ale ja mam przeciwko udostępnianiu usługi mniejszych niż chello plus w lokalu. Setki osób tego przestrzegają, to dlaczego mają być wyjątki?

Jacek
 
 
kamson 
Klikacz


Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-09-2005, 21:14   

climax napisał/a:
tak, w skrzynce jest filtr ktory filtruje dane czestotliwosci. W ten sposob maja kontrole nad tym jaki programy bedziesz mogl odbierac a jakie nie. Mozna sobie taki filtr rozlutowac, odpowiednio zmodfikowac, spowrotem zlutowac i mamy caly pakiet kanalow....


dokladnie tak bo do skrzynki ( lockbox ) leci czysty sygnal od 1 do 1042 Mhz czyli pelne widmo czestotliwosci :) filterki odcinajace pewne czestotliwosci wycinaja poprostu pewne kanaly :) z co do HBO i innych to potrzebny jest w domu tzw dekoder:)
_________________
 
 
kazik_b 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-09-2005, 09:38   

Cytat:
Ale ja mam przeciwko udostępnianiu usługi mniejszych niż chello plus w lokalu. Setki osób tego przestrzegają, to dlaczego mają być wyjątki?

Dlaczego ci to przeszkadza ?
Nie martw się o UPC ,raczej nie zbankrutuje od tego , swoje zarobi i Tobie da zarobić , nie bój się :wink:
Powiedzmy sobie jasno że zdecydowana większość osób które potrzebują podzielić internet w swoim mieszkaniu narusza warunki regulaminu , mało kogo stać na chello plus
Naprawdę nie potrzebne są takie ograniczenia w regulaminie , tym bardziej że z tego co czytam tu na forum , UPC nie specjalnie tropi takich klientów , ale za to robi z nich "przestępców"
Ostatnio zmieniony przez kazik_b 27-09-2005, 21:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kamson 
Klikacz


Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-09-2005, 11:09   

Co prawda to prawda ze chelo powinno dac sie podzielic w obrebie tego samego lokalu bo wielu ma pare kompow np rodzenstwo:) to nikomu by nie przeszkadzalo a i nikt nie popelnial by oszustwa ( i tak jedna i ta sama osoba za to placi ).Co innego gdy lacze wylatywalo poza lokal np do sasiada ktory placil by 1/2 abonamentu.To juz bylo by oszustwo bo masz cos a placisz polowe lub sprzedajesz ( czarpiesz korzysci ) z czesci posiadanego lacza. Z drogiej strony upc poprostu zablokowala to calkiem zby zwalczyc proceder sprzedawania lacza a przy okazji ucierpieli na tym CI co 2 kompy w domu maja ihmo modem nie potrafil by wykryc czy 2 komp jest w tym samym lokalu czy nie .
Mieli 2 wyjscia albo to odblokowac i zadowoleni byli by posiadacze wielu kompow a przy okazji ludzie by lacza dzielili na potege co powodowalo by straty w UPC.
Albo zablokowac proceder sprzedawania lacza ze skutkiem ubocznym:/

Jak by nie bylo oni maja swoje zasady i musza ich przestrzegac.Gdyby nie to to firma nie prosperowala by takjak teraz,gdyby wszystko bylo wolno to zamiast w bloku kazdy powinien mniec swoje lacze to bylo by jedno wieksze dzielone na 6-7 osob a firma miala by straty bo tracila by znaczaca ilosc userow:)


Takie moje przemyslenia na ten temat za bledy przepraszam :lol:
_________________
 
 
Specto 
Klikacz

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 15
Wysłany: 23-12-2005, 00:01   Jacek...

Coś czuję Jacek, że pracujesz w/dla chello...

Oczywiście, że pozycji rynkowej chello nie można nazwać monopolem, ale z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ można ją nazwać oligopolem (sytuacja, gdy dany produkt oferuje tylko paru "producentów").
Twierdzisz, że klient chello ma wybór: oczywiście, że ma, i nie jest to żadne odkrycie (w myśl zasady, że jedyne, co musisz zrobić w życiu, to umrzeć). Tyle, że idąc tym tokiem rozumowania człowiek mieszkający w Pcimiu Dolnym też ma wybór: może nie korzystać z internetu.... Ale chyba, nie o to chodzi, czyż nie?


Wyobraź sobie teraz, że kupujesz samochód, w wersji jedno osobowej (mimo, że są w nim cztery miejsca), i nie możesz wozić w nim nawet swojej rodziny ("ależ oczywiście, że ma Pan wybór: może pan kupić samochód rodzinny, za jedynie 2-3 razy drożej...",(...) "tak, on też ma 4 miejsca")...

Argumentacja, że chello blokuje dzielenie łącza wewnątrz lokalu tylko dla tego, by zapobiec jego odpłatnego udostępniania wydaje mi się nieprawdopodobna, gdy porównuję wymiar kary za dzielenie łącza wewnątrz lokalu i za udostępnianie usługi poza lokalem - to są takie same kary (notabene ogromne sumy).
Rozumiem politykę chello wobec ludzi udostępniających swoje łącza poza lokal (w dodatku, gdy robią to jeszcze za opłatą), ale 5000PLN kary dla rodziny, w której obaj bracia chcą mieć internet na swoich komputerach to granda. Ktoś oczywiście mógł by (bez namysłu z resztą...) powiedzieć, że skoro stać ich na 2 komputery, to stać ich też na wyższy abonament... Nieprawda - równie dobrze jeden, albo i oba te komputery mogą być stare (czytaj: były tanie/bardzo tanie).



Konkludując chciałem zauważyć jedną rzecz: jeszcze niedawno (zaledwie parę lat temu) powszechnie uważano, że podkręcanie procesora to kradzież, że jest to niemoralne, itp.
Tymczasem dzisiaj to sami producenci zachęcają to podkręcania swoich produktów...
Tak więc, mam nadzieję, że Ci, którzy dzisiaj popierają taką właśnie politykę chello (i innych operatorów) wobec dzielenia łączy wewnątrz lokalu zostaną w przyszłości zaliczeni do tych, którzy nie rozumieli do końca tej dziedziny, czego sobie i Wam życzę :)
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-12-2005, 09:05   

Specto napisał/a:
Coś czuję Jacek, że pracujesz w/dla chello...


Zaręczam głową, że nikt z redakcji nie jest i nie będzie w najbliższym czasie pracownikiem UPC
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 23-12-2005, 09:45   

Specto napisał/a:
Coś czuję Jacek, że pracujesz w/dla chello...

że niby jak ktoś argumentuje coś regulaminem to znaczy, że zaraz musi robic dla UPC?
NIE! Poprostu tak samo jak większość osób jest uczciwa i przestrzega regulaminu tak wymagają aby inni to robili.
Specto napisał/a:
można ją nazwać oligopolem (sytuacja, gdy dany produkt oferuje tylko paru "producentów").

ale w przypadku oligopolu nei chodzi o ilośc dostawców a np. jakość świadczonych usług
Specto napisał/a:
Twierdzisz, że klient chello ma wybór: oczywiście, że ma, i nie jest to żadne odkrycie (w myśl zasady, że jedyne, co musisz zrobić w życiu, to umrzeć). Tyle, że idąc tym tokiem rozumowania człowiek mieszkający w Pcimiu Dolnym też ma wybór: może nie korzystać z internetu.... Ale chyba, nie o to chodzi, czyż nie?

Istnieje coś takiego jak dostęp radiowy....
TPSA
sieć komórkowa teraz także świadczy coś na kształt stałego dostępu do internetu

Problemem większym niż dostępność jest świadomość Polaków, a dokładniej to brak świadomości. Zobacz np. że dużo osób kupuje komputer w marketach...

Specto napisał/a:
Wyobraź sobie teraz, że kupujesz samochód, w wersji jedno osobowej (mimo, że są w nim cztery miejsca), i nie możesz wozić w nim nawet swojej rodziny ("ależ oczywiście, że ma Pan wybór: może pan kupić samochód rodzinny, za jedynie 2-3 razy drożej...",(...) "tak, on też ma 4 miejsca")...

No i spróbuj przewieść takim samochodem więcej osób niż tyle na ile jest zarejestrowany/homologowany.
A czy widziałeś kiedyś na forum motoryzacyjnym aby ktoś komuś udzielał rad jak maluchem wozić 20 osób ?
Tak samo w chello płacisz za dostęp dla jednego kompa i tyle możesz mieć, chcesz więcej zapłać więcej.
Specto napisał/a:
Argumentacja, że chello blokuje dzielenie łącza wewnątrz lokalu tylko dla tego, by zapobiec jego odpłatnego udostępniania wydaje mi się nieprawdopodobna, gdy porównuję wymiar kary za dzielenie łącza wewnątrz lokalu i za udostępnianie usługi poza lokalem - to są takie same kary (notabene ogromne sumy).

Nie chcąc płacić ogromnej sumy kary i liczyć się z utratą internetu zapłać za chello plus lub ultra. Albo załóż sobie dwa najniższe pakiety i śmigaj na dwóch kompach.
Specto napisał/a:
Rozumiem politykę chello wobec ludzi udostępniających swoje łącza poza lokal (w dodatku, gdy robią to jeszcze za opłatą), ale 5000PLN kary dla rodziny, w której obaj bracia chcą mieć internet na swoich komputerach to granda. Ktoś oczywiście mógł by (bez namysłu z resztą...) powiedzieć, że skoro stać ich na 2 komputery, to stać ich też na wyższy abonament... Nieprawda - równie dobrze jeden, albo i oba te komputery mogą być stare (czytaj: były tanie/bardzo tanie).

Jak kogoś stać na dwa samochody to martwi się o to aby mu starczyło na paliwo do obydwu, ale nie pyta nikogo jak ukraść paliwo do jednego z nich...
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 23-12-2005, 15:11   

Specto, moim zdaniem masz absolutną rację, jeśli chodzi o krytykę wobec UPC. Oczywiście - łącza mogą być dzielone jeśli chodzi o techniczne rozwiązanie. Serwery dają radę, bo jak wiadomo i tak każdy dzieli, więc argument typu: bo nie mamy tyle łącz, jest bez sensu. Podobnie jest z cenami. Chcą wyłudzić od nas dużo wyższe abonamenty (rzędu 50-100PLN miesięcznie), bo w Polsce nie ma mody na tani Internet. Jest moda na nachapanie się kasą. To samo UPC w niektórych krajach daje dużo lepsze oferty jakościowo/cenowe.
Dla mnie to oczywiste - mają możliwość, to zwiększają ceny jak mogą. Jednak to oni ustalają regulamin i w większości sytuacji, to oni są na górze. Jeśli się z nim nie zgadzasz, to nie znaczy, że wolno Ci łamać regulamin.
Jeśli walczyć, to z głową - argumentami, agitacją, wysyłaniem maili itd. Bo jeśli zaprzesz się i na złość UPC podłączysz 10 komputerów, to dwa dni później przyślą Ci wezwanie do zapłaty kary, nie będziesz miał z czego zapłacić abonamentu (szczególnie, że właśnie dokupiłeś 7 komputerów, żeby zrobić UPC na złość) i odłączą Ci internet. A wtedy już nic nie zdziałasz.
Tak więc apeluję o trochę spokoju. Nie walczymy z tym, co sami podpisaliśmy, tylko z tymi, którzy proponują nam takie warunki. Jeśli łamiemy prawo, przegrywamy walkowerem.

MrY napisał/a:
Zaręczam głową, że nikt z redakcji nie jest i nie będzie w najbliższym czasie pracownikiem UPC

Hej, a skąd wiesz? :-)
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Specto 
Klikacz

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 15
Wysłany: 23-12-2005, 19:26   VRx: Sędzia Niepokornych

Vrx - Twoja argumentacja jest dziecinna, i co gorsza - chamska. Tak - chamska, dobrze przeczytałeś. Publicznie oskarżasz mnie o kradzież, tymczasem ja mógłbym z całą stanowczością nazwać Cię człowiekiem naiwnym, łatwym do urobienia.
Zapewne za czasów komuny popierałeś wszelkie działania milicji, gdyż były one zawarte w "Regulaminie" - przecież można było wyjechać, (czytaj: nie podpisywać regulaminu).

Najwidoczniej jesteś przedstawicielem tej grupy ludzi, którzy uważają, że to co napisane jest święte... Całe szczęście, że ludzi Twojego pokroju jest mniej niż ludzi normalnie podchodzących do tej kwestii, inaczej zapewne np. plan wyzwolenia Polski Piłsudzkiego nie powiódł by się (kryzys przysięgowy), itp...
Rozumiem też, że Kukliński jest dla Ciebie zdrajca (w końcu '"zdradził" PZPR i Związek Radziecki).

Reasumując, gdyby kiedyś ktoś podsunął Ci regulamin, w którym gdzieś - drobnym maczkiem, pośród setek zagmatwanych linijek - było by napisane, że masz dwa razy dziennie stawać na głowie i klaskać... Cóż - dwa razy dziennie Twoja rodzinna miała by ciekawy spektakl... Oczywiście nie miałem zamiaru Cię obrazić, tak jak zapewne Ty nie chciałeś mnie obrazić oskarżając mnie o kradzież... (dlatego moderatorze - jeśli będziesz usuwał ten post, usuń proszę i post Vrx'a).

VRx napisał/a:
NIE! Po prostu tak samo jak większość osób jest uczciwa i przestrzega regulaminu tak wymagają aby inni to robili.

Tak, i "żeby na świecie nie było więcej wojen, żeby wszyscy ludzie się kochali, żyli w zgodzie i pokoju"...
Dobrze wiesz, że mało kto nawet czyta ten regulamin, i równie dobrze wiesz, że ogromna ilość osób dzieli łącze (i, że będzie ich coraz więcej), tak więc jest to MARTWE prawo. Jest to dosłownie taki sam absurd, jak co poniektóre ograniczenia prędkości, których nie przestrzegają nawet policyjne radiowozy (jadące oczywiście nie na sygnale).

Swoją drogą Vrx... :D Przypuszczam, że posiadasz prawo jazdy... No i oczywiście jak przystało na "do bólu" przestrzegającego regulaminy człowieka nigdy nie przekroczyłeś dozwolonej prędkości? :) Jeśli było by inaczej, to przykro mi, ale cała Twoja postawa staje się "nadmuchanym balonikiem"...

VRx napisał/a:
ale w przypadku oligopolu nei chodzi o ilośc dostawców a np. jakość świadczonych usług

Podstawowa zasada: nie mów (pisz) o tym, o czym nie masz pojęcia http://encyklopedia.pwn.pl/53148_1.html

VRx napisał/a:
Istnieje coś takiego jak dostęp radiowy....

Są też gołębie pocztowe, sygnały dymne, alfabet Morse'a, i wiele innych. Np. taki Kowalski, by uniknąć walki z oligopolem powinien sam sobie skonstruować sieć szkieletową, i nazwać ją np. KowalskiNet...
Aha - jest jeszcze stary numer z puszkami i sznurkiem, ale ma marną przepustowość...

VRx napisał/a:
A czy widziałeś kiedyś na forum motoryzacyjnym aby ktoś komuś udzielał rad jak maluchem wozić 20 osób.

Chciałeś - poprzez wyolbrzymienie - wykazać błędność mojej argumentacji, niestety nie udało Ci się to ani trochę :) .
Otóż kolego można to zrobić :) - wystarczy chwilkę pomyśleć, i przyłączyć przyczepę osobową (lub zwykłą, jeśli będzie się jeździło po bezdrożach).

VRx napisał/a:
Nie chcąc płacić ogromnej sumy kary i liczyć się z utratą internetu zapłać za chello plus lub ultra. Albo załóż sobie dwa najniższe pakiety i śmigaj na dwóch kompach.

Po co - od razu wykupię sobie całą firmę chello (tylko pójdę po drobne)...

VRx napisał/a:
Jak kogoś stać na dwa samochody to martwi się o to aby mu starczyło na paliwo do obydwu, ale nie pyta nikogo jak ukraść paliwo do jednego z nich...

Jeśli kradzieżą nazywasz przelewanie paliwa z jednego swojego samochodu do drugiego, to chyba coś nie tak z głową...

Swoją drogą - piękny przykład błędnej argumentacji, chamstwa i - co chyba najśmieszniejsze - braku "pomyślunku": otóż przyjacielu można mieć dwa maluchy, tudzież dwa trabanty, a nawet - o zgrozo - malucha i trabanta! Tak - dzięki tej dyskusji zrozumiałeś, jak niskim kosztem zaopatrzyć się we dwa samochody - ruszaj w trasę, pal opony!


Cóż - myślę, że w przyszłości to prawa wolnego rynku wykażą kto miał rację, a kto nie... Jeśli chello zacznie karać tak ogromnymi sumami, to parę osób owszem wykupi droższy abonament, czy też zakupi jeden podwójnie, ale większość ludzi po prostu PRZENIESIE SIĘ DO INNEGO OPERATORA, który - jeśli tylko nie będzie pod stołem dogadywał się z chello - zapewni swoich klientów, że nie będzie ich karał za dzielenie łącza.
I wtedy nagle okaże się, że chello już nie przeszkadza, iż ktoś dzieli sobie łącze - wręcz przeciwnie - będzie zapewne głośno reklamowało możliwość przyłączenia wszystkich domowych komputerów na jednym, normalnym abonamencie.

Jednak za nim do tego dojdzie (o ile w ogóle chello kiedykolwiek zacznie egzekwować to prawo), ja przejdę się do biura chello i wymówię im umowę, jeśli nie zgodzą się, bym mógł nieodpłatnie podzielić swoje łącze (mam do tego prawo, bo właśnie zmienili regulamin, ustanawiając między innymi nową karę "za dzielenie łącza", bagatela 5000PLN). Tak - moje łącze, za które płacę, płacę za dostarczenie mi internetu, a nie za dostarczenie mi komputera z podpiętym internetem.
Jeśli okarze się to niemożliwe - cóż - chello straci (kolejnego?) klienta... I bardzo dobrze - niech zdycha.


Nie zmienia to faktu, że napiszę coś niecoś na ten temat do Rzecznika Praw Konsumenta, a także poproszę o poradę prawną (darmową oczywiście - na całe szczęście takie są, choć Adwokaci - monopoliści - są im przeciwni :) ) czy ten zakaz operatora jest w ogóle uprawniony (biorąc pod uwagę, że przedmiotem umowy jest usługa internetowa, a nie usługa komputera z podpiętym internetem).
Cóż - być może kiedyś będzie można dowolnie dysponować swoim łączem, czyli między innymi podłączać do niego dowolną ilość komputerów. Wtedy Vrx - będziesz mógł spojrzeć sobie w lustro, i powiedzieć sobie, że oto dzisiaj możesz podzielić swoje łącze na tyle komputerów, na ile chcesz. A na końcu dodasz jeszcze króciutko, że nie ma w tym ani krzty Twojej zasługi... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,69 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: