Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podobno Aster się likwiduje ? --- UPC Przejmuje ASTER
Autor Wiadomość
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 28-12-2009, 20:56   Podobno Aster się likwiduje ? --- UPC Przejmuje ASTER

Witajcie,

Z niepokojem przyjmuje wiadomości że Aster zostanie kupione przez UPC. ( http://www.stopklatka.pl/...ie.asp?wi=28531 )

oraz ( http://www.audience.pl/mobile/wiadomosci/7711 )

ponadto dziś kręciła się u mnie na klatce schodowej jakaś "komisja" i spisywali stan Astera ( ile puszek, ile kabli, ile odgałęzień do mieszkań, itp.... )
Zapytałem się ich to powiedzieli że są z UPC i robią inwentaryzację początkową przed przejęciem sieci... :(

Bardzo mnie to zasmuciło gdyż jestem super zadowolony z usług Aster, które są o niebo nowocześniejsze niż UPC ( miałem UPC więc moge tak napisać )
Ponadto jest praktycznie bezawaryjne. W UPC ciągle mi się coś robiło, 3x wymieniali modem, później filtry na klatce schodowej a w Aster od momentu instalacji ( 3 lata ) nic sie nie działo i w dodatku przyśpieszali mi 2x łącze.

Jeżeli dojdzie do fuzji to ludzie odczują to bardzo boleśnie, po pierwsze usługi mocno zdrożeją, po drugie jakość spadnie ( głównie jakość obsługi klienta )

generalnie same minusy....

A wy jakie macie opinie na ten temat??? :sad:
Ostatnio zmieniony przez Rafal 06-12-2010, 15:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
fireman240 
light master

Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 93
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-12-2009, 22:00   

coś jest na rzeczy ale to pewnie jeszcze nic pewnego

http://biznes.onet.pl/upc...8,1,prasa-detal

a co do jakości UPC, to z internetu i telefonu jestem bardzo zadowolony, co do tv cyfrowej i obsługi klienta to wole nie komentować
 
 
jss 
light master

Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 77
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-12-2009, 00:20   

przejęcie ASTER przez UPC to plotka :)

Oficjalny komunikat UPC:

http://www.dostawcy-inter...eciu-Aster.html

[ Dodano: 29-12-2009, 00:30 ]
dziabaq, proponuję Ci zaglądać częściej na forum Aster , skoro jak widzę z Aster korzystasz, tam masz najświeższe wiadomości

FORUM ASTER
_________________
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 29-12-2009, 09:47   

Jass czytaj ze zrozumieniem.
Rzeczniczka sieci (jeśli w ogóle rzecznikowi UPC można wierzyć - patrz casus z TVP Sport) pisze, że UPC nie prowadzi NA CHWILĘ OBECNĄ rozmów z Aster (zakładając, że pisze prawdę, bo o negocjacjach raczej nie mówi się głośno). Po drugie w dalej części oświadczenia pisze, że jeśli pojawi się taka propozycja to na pewno ją UPC rozpatrzy.

Przypomnę, ze informacja iż UPC jest zainteresowana Aster nie wzięła się znikąd:
1) Powiedział to sam prezes UPC w wywiadzie w gazecie
2) Fundusz, który ma Aster od dawna szuka dobrej oferty za Aster, ale na razie nie spieszy się ze sprzedażą za bardzo.

Jaka będzie prawda? Czas pokaże. Może dziś nie prowadza rozmów, ale np. "jutro" rozpoczną. A często właśnie tak się zaczyna... prezes powie w gazecie, ze jest zainteresowany, Aster podchwyci temat. Bo nawet jeśli Aster o tym teraz nie myślał, to otrzymał sygnał, że UPC jest zainteresowana. Tym bardziej, ze konsolidacja na rynku kablowym jest nieunikniona ;)
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 29-12-2009, 19:20   

Atomix ma rację,

Ponadto nieoficjalnych informacji nigdy się nie potwierdza tylko zaprzecza, bo inaczej stały by się faktem a tego firmy nie chcą.

Po drugie jeżeli w sprawę jest już zamieszany Urząd Regulacji Telekomunikacji to znaczy że rozmowy o wykupie faktycznie są prowadzone.

Po trzecie gdyby to był totalny blef a powyższy urząd zajmował się tym "dla picu" ( co jest oczywiście nonsensem ) to co by u mnie na klatce robiła komisja z UPC????

Wiadomo że nikt nie kupuje "kota w worku" najpierw policzą sami co Aster ma, jaka sieć, jakie puszki, rozgałęzienia, itp... To przecież w skali całej Warszawy jest pokaźnym majątkiem.
 
 
jss 
light master

Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 77
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-12-2009, 20:23   

Pracuję w ASTER ponad 12 lat, więc trochę ludzi znam, popytałem się osób, które cokolwiek by już wiedziały, gdyby faktycznie coś było prawdą co do ewentualnej sprzedaży ASTER, więc nikt tego nie potwierdza, a fakt, że UPC czy jakakolwiek inna duża sieć kablowa chce pozyskać inną to normalne. To najprostsza forma zwiększenia liczby Abonentów. UPC ma dużo mniejszy obszar działania w Warszawie niż Aster, i nie dziwi mnie, że na pewno do takiego przetargu o teren zajęty przez Aster by wystartowało.
_________________
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 29-12-2009, 20:26   

konsolodacja rynku jest nieunikniona
a aster zostanie przejety tylko nie wiadomo przez kogo
_________________
  precel@wtw.im
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 29-12-2009, 20:43   

jss napisał/a:
Pracuję w ASTER ponad 12 lat, więc trochę ludzi znam, popytałem się osób, które cokolwiek by już wiedziały, gdyby faktycznie coś było prawdą co do ewentualnej sprzedaży ASTER...


Panie Julianie, co maluczcy ( czyli zwykli pracownicy ) mają wiedzieć na temat tego co się dzieje "na górze" czyli w zarządzie. Zasiada Pan w radzie nadzorczej spółki??

Ja osobiście znam Prezesa pewnej dużej hurtowni komputerowej i pracowałem tam 5 lat, a mimo to jak były zwolnienia to dowiedziałem się o tym jak zaczęli zwalniać...

Żaden normalny pracodawca nie powie swoim "łajba tonie, pakujcie się" tylko zawsze pasażerom się mówi "wszystko jest w porządku, nic się nie dzieje" ;) )
 
 
jss 
light master

Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 77
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-12-2009, 21:31   

no jasne, ale póki co to są SPEKULACJE niczym nie poparte, więcej w tym temacie nie warto się wypowiadać, chyba, że komuś zależy na nabijaniu licznika postów
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 29-12-2009, 22:46   

Decyzje tego rodzaju podejmuje ścisły zarząd i są one trzymane w tajemnicy. Jeżeli to prawda to wielka szkoda, bo UPC bardzo potrzebuje konkurencji - jedynie to może korzystnie wpłynąć na jakość jej usług.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-12-2009, 14:56   

Już jakiś czas temu (chyba w 2005 roku) też było głośno o rzekomym wykupieniu firmy Aster przez UPC.
Nic takiego nie miało miejsca. Tak samo podejrzewam, że i teraz jest wiele szumu, żeby zrobić reklamę firmom. A będzie tak jak jest teraz - czyli bez zmian.

Nawet gdyby okazało się to prawdą, to nie wiem czy byłbym za połączeniem obu firm. Chyba nie.
Walka o klienta trwa. Nie od dziś wiadomo, że nowy klient dostaje o 30% lepsze warunki, aniżeli stary wyjadacz. Im więcej firm, tym większa konkurencja, tym lepsze warunki, tym wyższa jakość usług.

Z drugiej strony ceny w Aster są wyższe niż w UPC (oczywiście porównując parametry usług), ale sieć Aster działa trochę bardziej stabilnie (UPC wprowadziło priorytety łącza). I Aster ma trochę lepsze możliwości - stały IP... (a to ułatwia pozbywanie się spamerów i innych osób działających na szkodę).

Moim zdaniem to tylko szum medialny - nic się nie zmieni.

A "komisja" u dziabaq może być związana z czymś innym. Wiele spółdzielni ma podpisane umowy z dostawcami usług. Wystarczy, że spółdzielnia nie dogadała się z obecnym operatorem i zmienia dostarczanie usług, albo wpuszcza do bloku drugiego ISP.
_________________
 
 
nonpro 
easy master

Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 46
Wysłany: 02-01-2010, 21:23   

Ja oglądałem ostatnio relacje dla inwestorów w TVN CNBC Biznes. Prowadzący program wspominał o przejęciu firmy Aster przez UPC w związku ze sporym zadłużeniem firmy Aster. Okaże się ;) Im mniejsza konkurencja tym gorzej dla klientów.
 
 
 
teuton 
Klikacz

Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: 05-01-2010, 15:42   

Witam,

1. Każda fuzja lub przejęcie jest robione dla zwiększenia zysków właścicieli, czyli dla pieniędzy. Zysk można zwiększać tylko na dwa sposoby: zmniejszając koszty lub zwiększając przychody. UPC przejmując Aster na pewno zmiejszy koszty pośrednie (administracja, księgowość,....), ale główny cel to oczywiście mozliwość zwiększenia marż gdy stanie się monoplistą. A czy zrobi to przez podniesienie cen czy też obniżenie jakości usług (obniżenie kosztów) to już inna kwestia. Tak więc każda fuzja jest niekorzystna dla drugiej strony rynku czyli dla nas.

2. Do pracowników Aster - przeżyłem coś takiego w mojej poprzedniej firmie i powiem Wam tylko tyle, że o takich sprawach decydują właściciele, a nie zarząd, który też jest pracownikiem tak jak Wy i tyle sobie może. Więc nikt w firmie nie będzie o tym nic wiedział.
 
 
agrafka 
Klikacz

Dołączyła: 13 Paź 2010
Posty: 4
Wysłany: 13-10-2010, 12:39   

tego jeszcze nie wiadomo , wczoraj wieczorem przeczytalam jakis artykul, że Tp wycofuje się z kupna po analizie biznesowej. Tak wiec sprawa chyba w toku
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 15-10-2010, 13:04   

Pod koniec roku będzie mniej więcej wiadomo kto zostanie nowym włascicielem ASTER. Póki co nie ma sensu spekulować.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: